Šta je novo?

Samsung Galaxy S24

Nacuo sam nesto al nisam siguran, zato pitam. E onda vec lepa ponuda, moze da im se oprosti sto je dizajn isti zadnje 3 godine, a mozda i procesor Exynos. Ovo je primamljivo da cak i ja predjem na samsung.
S obzirom da ćeš da kupuješ telefon na duže, daj dodaj još 200e i uzmi Ultru ko čovek, kakav plus. Premala razlika u ceni za toliku razliku.
 
S obzirom da ćeš da kupuješ telefon na duže, daj dodaj još 200e i uzmi Ultru ko čovek, kakav plus. Premala razlika u ceni za toliku razliku.
Na ultru mislim, al mi ne smeta i Exynos da ima. SD mi se ne svidja, vise preferiram cipove domace kuhinje, ne kazem da je los SD al ima mane...
Al su ispromovisali ovaj AI da mi se vec smucio. Jedino mi se dopada prevod dok pricas sa nekim na drugim jeziku, ovo ostalo ne. Previse ce da uzimama informacija nasih, a to ne volim. Ako moze taj AI da se iskljuci nekako, onda ok. Neko je gore rekao da lici na Xperiu Z model, i tu se slazem. Ja volim zakrivljene ekrane al opet kazem, zarad 7 godina apdejta, spreman sam i to da oprostim 😁
 
Poslednja izmena:
1705529554325.png

Evo malo vesti iz sveta, uz Note 20 Ultra 5G tradein, izadje ovoliko. Nema kredita nema paketa nema kvaka. Ultra je nekih 150 skuplja ja mislim.

Kao sto i ostale kolege forumasi kazu, tezak fail, jadan onaj kome Pokimane i Mr Beast bivaju razlog za kupovinu telefona (pritom na netu necete naci nijednu sliku sa njima kako nose Samsung, nego kao i svi ostali, ajfon.

Bukvalno najinteresantnija stvar na celoj prezentaciji onaj prsten, i to mu dodje maltene to.

Izgubili su kompas skroz, umesto da budu okrenuti android entuzijastima, poslovnim ljudima, izmotavaju se i kao deo su hip & trendy kulture mladih kojima realno puca ona stvar da daju ovolike pare (1000+ ojra koliko kosta manje vise svuda osim USA) i radije bi stariji ajfon 8 ili xs nosili jer imaju airdrop a instagram i snapchat ce im praviti ljudski slike, da ne moraju da slikaju prvo iz camera appa pa nazad iz appa. Xiaomi (Poco) i Oppo su bar svojevremeno gurali tu pricu da kostaju 3x manje od Samsunga i da svaki klinac i penzioner moze da priusti skroz solidan telefon, po solidnoj ceni, a i entuzijasta moze da se zeza s custom romovima. I tu je prica malo otisla, ali se bar zna pozicija tih telefona.

Izgubili su kompas nacisto, S24 ce se nekako i prodavati, ali S24+ ako prodaju vise od 20 primeraka u celoj ex-yu da pevaju od srece.

Mogu da nude $50 popust za Exy koliko hoce, i dupli storage, ovome cena ide -30% kroz 2-3 meseca (na polovne mislim, u odnosu na cene od operatera pa i launch zvanicne bez poreza) samo tako. Ovi ce proci kao Huawei i to bez sankcija.

Jedina dobra strana svega ovoga je sto ce kroz par meseci S23U polovan biti ubedljivi best buy.
 
@euanknik Видим пролазе као Хуавеј сваке године... Немој да се лажемо колега, испратити само на форуму колико људи купује S серију, а све више ултра модел у темама од серије 20 па сад до 24 и види се да је број прилично велики тако да ће проћи они добро и са овом серијом.
 
7 godina mi je ok, ali realno ko ce toliko da drzi telefon, to je ogroman period. Nekih 5 je po meni sto se toga tice taman. Ovo oko AI jeste zanimljivo ali sada nesto sada vau nije i nije da nismo donekle vec vidjeli malo je marketing. Pricalo se da ce za Evropu biti Exynos ali to im bas da kazem bezobrazno, jasno mi je da zele da biju IP na njihovom tlu ali nije u redu. Za Ultru nadam se da ce barem biti taj SD. Osnovni modeli vise lice na IP nego na Samsung modele, trebali su se osnovne modele makar izgledom pridružiti Ultri. Ravan ekran makar neka promjena i ljudi ce se navici na to. Kada izadju prvi pravi testovi bice zanimljivo vidjeti da li je bolji od U23.
 
@euanknik Видим пролазе као Хуавеј сваке године... Немој да се лажемо колега, испратити само на форуму колико људи купује S серију, а све више ултра модел у темама од серије 20 па сад до 24 и види се да је број прилично велики тако да ће проћи они добро и са овом серијом.
Pa pazi, nije svake, ali za ovu godinu gde god sam se okrenuo na subredditima, telegram grupama/komentarima, pa i yt komentarima kod nekih jutjubera sto nisu mkbhd/indijski britanac, ne ide neki entuzijazam preveliki za serijom. Kod nas u Srbiji (ali i drugim zemljama gde je Samsung ogroman market share u startu imao i odlicno se pozicionirao) se stvarno dosta ulaze u reklamu prezentaciju i ponudu Samsunga, i ostala je u dobroj meri i navika na touchwiz/oneUI i generalno kvalitet Samsunga.

Nece sigurno propasti ni za godinu ni za dve, ali da ce da se valjaju u novcu ove godine, tesko. S23 im je sa chipsetima bio pun pogodak, ali ovo sad sto se vracaju na staro, nakon sto su jednom u 3 godine uboli kako valja, pokazuje sta misle o trzistima koje nisu SK/USA/Kina, tako da ne trebaju da se cude sto je reakcija ljudi iz tih zemalja ovakva kakva jeste.

Da su poradili na after-sales podrsci, dostupnosti delova - jesu, ali ne vidim da vredi ovaj telefon vise od nekog god/dve starog pixela koji ima konzistentniju kameru, ili nekog midrange Xiaomija sa 120hz AMOLED (doduse manje svetlom na jakom suncu) ali i 4 puta manjom cenom, a svi appovi isto rade.

Imao sam S23U dobar deo prosle godine, 512/12 model, ali jednostavno value proposition po ovim cenama ne postoji, ali opet, sto ljudi sto cudi, na kraju krajeva, rata za stan ili gorivo za auto mesecno neke ljude vise iznosi nego ceo telefon, tako da nije ni ovo neka cifra.
 
Samusung gledajuci sve njihove kategorije poslednjih posle odlicne godine ide promasaj. S24 i S24+ sa Exynosom su vec promasaj u ondnosu na 23.
 
I ja cekam da neko od Vas kupi prvo S24U, NE VERUJEM RECENZIJAMA NA YOUTUBU, POGOTOVO TIM VELIKIM KANALIMA, po meni su oni placeni da pricaju hvalospeve. Zato cekam par meseci da vidim kakvi su Vam utisci, mane (Dal se neko opekao, pokajao ili obradovao). I onda na osnovu toga, cu da vidim. Nema ljutnje, ovakav nacin testiranja, kroz vasa iskustva mi je najpovoljniji i bolji, pa ako se neko prevario zbog mozda mana koje ima, ja sigurno necu 😁

Edit: Mozda im sve mane i oprostim zarad 7 godina apdejta
 
Bukvalno najinteresantnija stvar na celoj prezentaciji onaj prsten, i to mu dodje maltene to.
Šta je uopšte bilo sa tim prstenom?
Na kraju 2 rečenice o tome, jedna animacija i to je to, ništa nisam ni čuo ni video.
Doduše već na pola sam izgubio interesovanje od AiAiAiAiAiAiAiAi-a pa sam slušao sa 20% kapaciteta.

A što se kompasa tiče, slažem se. Ovo je poslednja godina ovog slepca TM Roha na čelu Samsung MX-a.

To je direktor koji je ubio Note seriju i maksimalno smanjio promene, pretvorio Samsung u Apple.
Maksimalno smanjivanje troškova i što veći profit.
Recikliraju godinama iste kamere, dizajn. Da im ne bi Gugla i Circle to search-a, ne bi ni imali o čemu da pricaju, je*o ih AI.

Već se za sledeću godinu najavljuje velika promena u dizajnu, Qualcomm izbacuje novi CPU sa Oryon jezgrima.
Verujem da će novi CEO da pogura malo razvijanje, bar prve godine mandata.
Ako i on nastavi istu politiku, onda krastavac.

Ostaće DJ Koh najbolji direktor koji je bio na čelu Samsunga.
 
Šta je uopšte bilo sa tim prstenom?
Na kraju 2 rečenice o tome, jedna animacija i to je to, ništa nisam ni čuo ni video.
Doduše već na pola sam izgubio interesovanje od AiAiAiAiAiAiAiAi-a pa sam slušao sa 20% kapaciteta.

A što se kompasa tiče, slažem se. Ovo je poslednja godina ovog slepca TM Roha na čelu Samsung MX-a.

To je direktor koji je ubio Note seriju i maksimalno smanjio promene, pretvorio Samsung u Apple.
Maksimalno smanjivanje troškova i što veći profit.
Recikliraju godinama iste kamere, dizajn. Da im ne bi Gugla i Circle to search-a, ne bi ni imali o čemu da pricaju, je*o ih AI.

Već se za sledeću godinu najavljuje velika promena u dizajnu, Qualcomm izbacuje novi CPU sa Oryon jezgrima.
Verujem da će novi CEO da pogura malo razvijanje, bar prve godine mandata.
Ako i on nastavi istu politiku, onda krastavac.

Ostaće DJ Koh najbolji direktor koji je bio na čelu Samsunga.
Nista nisu rekli za prsten, bice verovatno na leto. Oura ring je tu #1, ko fitbit svojevremeno pre akvizicija, tako da racunam da ce ili partnerstvo neko sa njima ili direkt konkurencija. Jedino sto ce dibidus glupo biti (a po svemu sudeci hoce) moguce povezati samo na Samsung uredjaje, dakle bez healthkit na Appleu, i drugi telefoni, ali ostaje da se vidi, jer kao sto kazes nista nisu ni rekli.

Slazem se i ja kompletno za TM-a, covek ne zna gde tera, ko da ga placaju namerno da sabotira. Ne secam se tezeg krindza tj transfera blama da sam imao nego danas kad britanka prica 10min o corndogovima i sta ce da jedu u #camdenmarketu u centru Londona pa pozovu circle to search da ih uputi. Ko da tineye i reverse image search guglov ne postoje 20 godina unazad, al kao sad ne moras da menjas app..ako ne koristis gesture nego 3 buttona dole. Jad i beda.
 
Džabe 7 godina podrške kad baterija neće moći da pregura 2 godine, pogotovo na brzom punjaču.

Znači ako iko bude koristio telefon 7 god moraće bar 2x da promeni bateriju. Uz to će sigurno jednom morati da promeni ekran zbog burn in. A da ne pričamo o potencijalnim kvarovima sitnijih komponenti.

Dakle u teoriji će moći da koristi telefon 7 god, uz zamenu delova koji će koštati ukupno koliko je telefon koštao kad je kupljen (1500e). A da ne zaboravimo glavnu stvar - Samsung i držanje cene. Telefon će već kroz 6 meseci moći da se nađe nov oko 1000e, a polovnih će biti brdo po 800e. Kroz 7 god će tehnologija napredovati sigurno solidno, bar u polju ekrana, baterije i novih funkcija.

Sve u svemu priče za malu decu i prodaja magle.

Mada opet ima solidan broj ljudi koji i dalje koriste 6s/7 i S7/S8 iako im se raspadaju i mogu van punjača da se koriste 2h. 😅
 
Ko zna, izgleda da se i Gugl i oni kunu u tih 7-8 godina, kao da znaju da od napretka nema nista. Realno ni u domenu desktop/laptop se nista od c2d i c2q pa do 2020. sa Appleovim M1 nije znacajno menjalo, osim sistemskih zahteva gugl chromea i pada cena SSD-ova 😹
 
AI i 7 godina podrške - sve već viđeno na Google Pixel 8 seriji :)





 
AI i 7 godina podrške - sve već viđeno na Google Pixel 8 seriji :)
To :) sada još da sačekamo 2 nedelje za prve prave testove exynos 2400 pa da znamo da li da uzimamo p9pro ili ne :)
Očekujem mnogo od ovog exynosa :)

Što se tiče ove nove serije, već sam rekao, možda najmanji napredak u galaxy seriji ikada, ako se gleda godina za godinom. Ova serija se ne može nazvati ni s23s..

 
Ma šta, sve očekivano, a i nema tu šta mnogo novog da predstave :)


Mogli su eto da povećaju brzinu punjenja sa 45W i da ubace punjač u kutiju...
Ali realno "nema potrebe" kad je glavna konkurencija po tom pitanju još gora:

Samsung's flagships still charge faster than Western rivals like Apple and Google.


S24 Ultra wallpapers:
 
Poslednja izmena:
Ako Google bude se jos vise bude trudio i prosirio svoje trziste ozbiljno ce ugroziti Samsung u Android svijetu.
Ja licno nisam ljubitelj tog prebrzog punjenja i nije neki plus to kod bilo kog telefona. Bilo lijepo da vrate punjace ali to se nece skoro desavati.
Ultra ce svakako biti u top 3 telefona godine, vidjecemo taj SD kako se ponasa i kamere.
 
Ma šta, sve očekivano, a i nema tu šta mnogo novog da predstave :)

Mogli su eto da povećaju brzinu punjenja sa 45W i da ubace punjač u kutiju...

S24 Ultra wallpapers:
Ali bukvalno, ni brzinu punjenja nisu povećali, ni bateriju.
I dalje nemaju live HDR preview u viewfinderu i nemaš pojma kakva će fotografija ispasti dok je ne obradi.


Edit - hahahah tek sad vidim da su ubacili AOD sa zatamnjenim ekranom, kao Apple na početku.
Ceo svet se smejao Apple-u, ovi sa sledećim ažuriranjem dodali normalan, klasičan AOD.
Onda dođu ovi slepci iz Samsunga i iskopiraju opciju koju niko nije ni hteo ni želeo 🤦🤦
 
Poslednja izmena:
Očekivao sam brže punjenje i PWM dimming rešenje na polju ekrana koja imaju neki kineski brendovi.
Očekivao sam korektniji napredak na polju kamera, u odnosu na s23u kamere će biti bolje otprilike samo zbog CPU i softvera što je nedovoljno.
Cene očekivane, čak i niže od očekivanih u pretprodaji. A dobija se i 65W charger.
Ravan ekran je mnogima prednost. Treba videti to uživo jer na slikama su bazeli preveliki... Sve u svemu, puna usta AI-ja, pokušavaju da budu prvi izbor kreatorima sadržaja, ali tu je Apple neprikosnoven.

Ja sa S21U imam razlog za upgrade čak i na S23U kamoli na S24U, ali ne bih ni sada to uradio da više ne znam šta da radim sa baterijom, jednostavno i nakon zamene prošle godine je nedovoljno dobra za moje potrebe.

Čekam da ga vidim uživo i testove baterije, ako sve dobro prođe uzimam.
 
Čekam dan kada ce neki od recenzenata imati hrabrosti da kaže da Samsung zadnje dve godine nije ništa inivativno tehnološki niti iskustveno napredniji od svojih prethodnika ili protivnika. Uvek su to neka jedva mic po mic poboljšanja i to ne vise ni hardverska. Znam, znam s24+ je dobio konačno ekran koji je trebi da ima oduvke to nije poboljšanje to je neophodnost koju su morali da urade da bi i taj model ostvario neku prodaju pa bilo kakvu po toj ceni. Sama poboljšanja su postala softverksa i to čak više nije nešto sto je vau zašto zato što samsung za zadnje TRI godine nije mogao da uvede srpsku ćirilicu za spen pisanje odnosno prepoznavanje iz pisanja u text (znam da smo malo tržište ali imaju bugarsku ili makedonsku ćirilicu ako se dobro sećam kao opciju tako da je bi mogli i našu ne bi im bilo veoma teško, mrzi ih). Ovo nisu nikakvi napredci iz želje za tehnološkim napretkom nego sve iz nužnosti i eventualno trenda. Tehnološki napredak bi bio da su uspeli da u ove dimenzije s24 ultra uz spen i bateriju ove veličine stave veći glavni senzor (ili veci kapacitet baterije). Što se tice druga dva modela zali bože s24+ je konačno telefon kakav je trebao da bude još s22+ a sada u ovoj generaciji s24+ bi trebalo da već ima druge senzore sa novijom tehnologijom. Znači napredka iz INOVACIJE a ne NUŽNOSTI. Sam Samsung meni sada izgleda vise kao marketing firma koja se zadesila da ima i proizvod koji mora da proizvede i proda, a ne više kao neki tehnološki gigant. Softverski su idlaje ispred bilo koje android konkurencije ali ni to više nije ta tom nenadmašivom i nezamenljivom nivou (bilo koji od androida skinova su sada vrlo konkurentni Samsungu po pitanju svega) tako da tuga ali bože moj više biće s25 serija pa možda nešto i promene. Da se razumemo mene kao korisnika od Samsunga nije čak odbio ni manjak napretka i inovacije nego njihov algoritam za obradu slika koji je po meni kriminalan. Svi drugi su se trudili da usklade hardver i softver (Xiaomi, Vivo, Huawei pa cak sada na kraju je uspeo i nesretni Oppo) samo Samsung ide na desno sa hardverom, a na levom sa softverom i taman kada su 108mp senzor uspeli da ukrote na s22u i da bude maksimalno dobar balans softvera i hardvera (koliko je od njih moguće) zamenili su ga sa 200mp i ajmo jovo nanovo. Da se razumemo s23u je za sada definitivno Samsungov best buy naspram sr*nje s22 serije (exynos) i s24u koji je prepakovani s23u sa transplantacijom čipa i AI, AI, AI svuda rasutom po softveru. Plus jako volim malu fusnotu koja je bila na prezentaciji da će sve funkcije biti sigurno besplatne do 2025, a posle toga šta vam ostave besplatno ostave vam, može biti sve, a može biti skoro ništa. Plus sav AI, AI, AI bi još i bio stvarno vau efekat da je kompletno na samom uređaju bez potrebe za konekcijom ili naprimer trećim servisima https://m.gsmarena.com/samsung_reveals_galaxy_ai_is_powered_by_google_cloud-news-61252.php

Meni naprimer nije jasno što Samsung nije mogao da napravi telemacro 3x zum kameru šta ih je sprečavalo i ako neko kaže pa spen zauzima prostor. Pa zauzima i treba da zauzima a oni trebaju da smisli kako taj problem da pređu i reše bez uklanjanja spen olovke. Dakle nema nijednog naprednog novog hardvera u telefonu (5x zum nije nov za Samsung pošto im maše stari i zadnji Note 20 ultra). Softverski se nisu pomerili sa mrtve tačke od meseca septembra i one UI 6.0. Mislim i tu se se jedva pomerili sa mrtve tačke po pitanju animacija i te glatke optimizacije i to su uradili jer su morali a ne nužno želeli. Samo su nabacali gomilu AI, AI, AI stvari po telefonu i rekli to vam je s24 serija. Zadnji njihov hardverski napredak je bio exynos 2100 koji mi tada nije u potpunosti parirao s888 ali je eto bio napredka posle toga ništa samo su pičili po softveru i tu su isto ostvarili maksimalni napredak (koji od njih može da se očekuje) i sada ja imam osećaj da je s24 serija ako neka slepa tačka niti se vidi levo niti desno samo postoji. Tako da sve je ovo lepo ali jedno veliko ništa Kinezi se šibaju međusobno i ispadaju budale umesto da udaraju po Samsungu, a Samsung se pravi slep i za svoje proizvode i korisnike. Tako da veselo kolo.
 
Sta znam odgledah prezentaciju par video snimaka.Meni dosta lepsi s23U.Cak ima lik test kamere par slika sa s23u u losijim uslovima.Malo zivlje boje na s24u u odnosu na s23u a ostalo isti djavo realno gledano.Ekran vidim rekose na boost ide na 2600 to mi jedino zvuci wow sve ostalo nikakav pomak bukvalno i zoom diskutsbilan dal je u rangu predhodnih 3 modela!
 
Čekam dan kada ce neki od recenzenata imati hrabrosti da kaže da Samsung zadnje dve godine nije ništa inivativno tehnološki niti iskustveno napredniji od svojih prethodnika ili protivnika. Uvek su to neka jedva mic po mic poboljšanja i to ne vise ni hardverska. Znam, znam s24+ je dobio konačno ekran koji je trebi da ima oduvke to nije poboljšanje to je neophodnost koju su morali da urade da bi i taj model ostvario neku prodaju pa bilo kakvu po toj ceni. Sama poboljšanja su postala softverksa i to čak više nije nešto sto je vau zašto zato što samsung za zadnje TRI godine nije mogao da uvede srpsku ćirilicu za spen pisanje odnosno prepoznavanje iz pisanja u text (znam da smo malo tržište ali imaju bugarsku ili makedonsku ćirilicu ako se dobro sećam kao opciju tako da je bi mogli i našu ne bi im bilo veoma teško, mrzi ih). Ovo nisu nikakvi napredci iz želje za tehnološkim napretkom nego sve iz nužnosti i eventualno trenda. Tehnološki napredak bi bio da su uspeli da u ove dimenzije s24 ultra uz spen i bateriju ove veličine stave veći glavni senzor (ili veci kapacitet baterije). Što se tice druga dva modela zali bože s24+ je konačno telefon kakav je trebao da bude još s22+ a sada u ovoj generaciji s24+ bi trebalo da već ima druge senzore sa novijom tehnologijom. Znači napredka iz INOVACIJE a ne NUŽNOSTI. Sam Samsung meni sada izgleda vise kao marketing firma koja se zadesila da ima i proizvod koji mora da proizvede i proda, a ne više kao neki tehnološki gigant. Softverski su idlaje ispred bilo koje android konkurencije ali ni to više nije ta tom nenadmašivom i nezamenljivom nivou (bilo koji od androida skinova su sada vrlo konkurentni Samsungu po pitanju svega) tako da tuga ali bože moj više biće s25 serija pa možda nešto i promene. Da se razumemo mene kao korisnika od Samsunga nije čak odbio ni manjak napretka i inovacije nego njihov algoritam za obradu slika koji je po meni kriminalan. Svi drugi su se trudili da usklade hardver i softver (Xiaomi, Vivo, Huawei pa cak sada na kraju je uspeo i nesretni Oppo) samo Samsung ide na desno sa hardverom, a na levom sa softverom i taman kada su 108mp senzor uspeli da ukrote na s22u i da bude maksimalno dobar balans softvera i hardvera (koliko je od njih moguće) zamenili su ga sa 200mp i ajmo jovo nanovo. Da se razumemo s23u je za sada definitivno Samsungov best buy naspram sr*nje s22 serije (exynos) i s24u koji je prepakovani s23u sa transplantacijom čipa i AI, AI, AI svuda rasutom po softveru. Plus jako volim malu fusnotu koja je bila na prezentaciji da će sve funkcije biti sigurno besplatne do 2025, a posle toga šta vam ostave besplatno ostave vam, može biti sve, a može biti skoro ništa. Plus sav AI, AI, AI bi još i bio stvarno vau efekat da je kompletno na samom uređaju bez potrebe za konekcijom ili naprimer trećim servisima https://m.gsmarena.com/samsung_reveals_galaxy_ai_is_powered_by_google_cloud-news-61252.php

Meni naprimer nije jasno što Samsung nije mogao da napravi telemacro 3x zum kameru šta ih je sprečavalo i ako neko kaže pa spen zauzima prostor. Pa zauzima i treba da zauzima a oni trebaju da smisli kako taj problem da pređu i reše bez uklanjanja spen olovke. Dakle nema nijednog naprednog novog hardvera u telefonu (5x zum nije nov za Samsung pošto im maše stari i zadnji Note 20 ultra). Softverski se nisu pomerili sa mrtve tačke od meseca septembra i one UI 6.0. Mislim i tu se se jedva pomerili sa mrtve tačke po pitanju animacija i te glatke optimizacije i to su uradili jer su morali a ne nužno želeli. Samo su nabacali gomilu AI, AI, AI stvari po telefonu i rekli to vam je s24 serija. Zadnji njihov hardverski napredak je bio exynos 2100 koji mi tada nije u potpunosti parirao s888 ali je eto bio napredka posle toga ništa samo su pičili po softveru i tu su isto ostvarili maksimalni napredak (koji od njih može da se očekuje) i sada ja imam osećaj da je s24 serija ako neka slepa tačka niti se vidi levo niti desno samo postoji. Tako da sve je ovo lepo ali jedno veliko ništa Kinezi se šibaju međusobno i ispadaju budale umesto da udaraju po Samsungu, a Samsung se pravi slep i za svoje proizvode i korisnike. Tako da veselo kolo.
Znaci da AI nece biti besplatan od 25te ili se odnosi na jos neke funkcije?
 
Znaci da AI nece biti besplatan od 25te ili se odnosi na jos neke funkcije?
Pa stvar je ta da se ne zna tačno nego su se samo fino ogradili da imaju slobodu. Problem je u tome što dobar deo funkcija ide online preko Google cloud servisa i to je jedno partnerstvo koje sigurno ima neku vremensku klauzulu i u slučaju pucanja tog partnerstava moraju nekako sebe da zaštitite kao firmu. Stvar sa celom ovom izvikanom AI, AI, AI pričom je ta da je ovo samo upotreba Google servisa kroz Samsung implementaciju većim delom, najverovatnije ima i nešto što je baš Samsungov servis ali malo šta. To će se tek videti kada neko ko bude imao uređaja uključi opciju u AI podešavanjima da se sve obrađuje lokalno i da AI funkcije nemaju pristup internet mreži čeka kada ona i postoji (o svemu ovome pričali na prezentovanje) e tada će se videti šta od funkcija radi a šta ne. Mislim ista priča kao i za pixel 8 AI, AI, AI dok slučajno neko (dan kasnije bukvalno) nije isključio internet i ispostavilo se da AI generacija pozadina ne radi bez istog naprimer (pisali bugari GSM o tome) ovde je ista priča. Tako da AI, AI, AI je jedno veliko mačka u džaku a u ovom slučaju ću se usuditi i reći da nije čak ni mačka nego neki jazavac zašto zato što pixel AI funkcije su dostupne i prilagođene za regione gde se isti taj Pixel I zvanično prodaje dok Samsung koji pokriva mnogo veće tržište nije ni mislio o tome da sam AI mora da bude podjednako dostupan i funkcionalan na svim tržištima gde su zvanično prisutni. Tako naprimer prevođenje poziva bi bilo predivno ali predivno da radi na svim evropskim jezicima i par poznatijih indijskih dijalekata i afričkih jezika ali ne, ne od toga nema ništa. Pa da li to znači da je funkcija implementirana samo za specijalna tržišta??? Mislim dosta toga je ovde diskutabilno. Od svih AI, AI, AI gluposti najzanimljivije su naravno kao i uvek opcije foto editovanja ali se opet poteze pitanje da li će da rade bez internet konekcije jer ako treba internet konekcije i za to onda je potpuno beskorisno. Mislim iz moje perspektive cela ova AI priča je jedna toliko šuplja i naduvan priča da to nije humano ali daj bože da je to samo ovogodišnji trend i da će stvarno sledeće godine doći neke ozbiljne inovacije da tipa vidimo da sami skinovi preko androida zauzimaju manje memorije, da naprimer svi brendovi uvedu mogućnost čitanja i peooznavanja iOS fajlova (kao što je to uradio Oppo) i tako neke stavrno korisne stvari. Jedno što je meni bila korisna stvar sa cele prezentacije jeste to da je Google implementirao Quick share u nearby share I da konačno svi android uređaji dobijaju jedinstveni zajednički sistem za deljenje datoteka u punom kvalitetu (slike meni bitno naprimer)
 
Kapiram da će flip 6 u avgustu, ali nije loša ponuda za trade in sa ovim popustom i vaučerom. A i ne vraća mi se na ciglu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240118_000109_Samsung Shop.jpg
    Screenshot_20240118_000109_Samsung Shop.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 101
  • Screenshot_20240117_235646_Samsung Shop.jpg
    Screenshot_20240117_235646_Samsung Shop.jpg
    44.7 KB · Pregleda: 81
  • Screenshot_20240117_235911_Samsung Shop.jpg
    Screenshot_20240117_235911_Samsung Shop.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 91
Sada se nešto razmišljam. AI dolazi iz novog Snap-a? Ako je tako onda nema leba da dođe na prethodnu seriju.
 
Sada se nešto razmišljam. AI dolazi iz novog Snap-a? Ako je tako onda nema leba da dođe na prethodnu seriju.
https://m.gsmarena.com/samsung_reveals_galaxy_ai_is_powered_by_google_cloud-news-61252.php
Na bini su najavili da dolazi na celu s23 seriju sa sve s23fe modelom plus dolazi na celu fold/flip 5 seriju i na tab 9 seriju tako da nije do novog procesora (doduše da budem iskren nisu rekli šta dolazi, a šta ne ali svakako dolazi deo funkcija) plus evo ostavljam link drugi put sa celom vešću o AI gluposti i odakle dolazi.
 
Doašo ili ne došao, biće interesantno 10 dana za zezanje sa editovanjem fotografija i otići će u u zaborav. Većinu funkcija za neku realnu upotrebu neće koristiti 95 % korisnika.
A i onaj prsten, ako nema vibraciju, džaba im...
 
Vrh Dno