Šta je novo?

Xbox Series X / S

The total amount spent on games is $1375.65. i nastavljamo
 
Još kad bi mi koji to ne znamo imali nekakav guide za to...
Pa to je cela procedura 😊, sve se radi sa konzole. Bitno je da na nalogu nije aktivna nijedna pretplata. Ja sam ovo radio na ARG store a može i na Turskom(malo je skuplje)...
Sa konzole i delu "Subscription" uzmeš 12 meseci EA Play, nakon toga uzmeš 1 mesec Gamepass Ultimate a sistem automatski pretvori u 5 meseci Gamepass Ultimate.
 
Isteklo vreme za edit.
Isključiš recurring billing pa nakon 5 meseci ponoviš istu proceduru ako bude i dalje radila konverzija...
 
Isteklo vreme za edit.
Isključiš recurring billing pa nakon 5 meseci ponoviš istu proceduru ako bude i dalje radila konverzija...
Ja sam zadnji put isključio recurring billing kako ne bih nastavio pretplatu na Tur. nalog, a imao sam još par dana Game Passa. Međutim, iz nekog razloga neznanja se vratim i stavim "cancel" te sam totalo deaktivirao pretplatu. Ajde nema veze...

Kako da znamo da li ta konverzija radi ili ne?
Pa to je cela procedura 😊, sve se radi sa konzole. Bitno je da na nalogu nije aktivna nijedna pretplata. Ja sam ovo radio na ARG store a može i na Turskom(malo je skuplje)...
Sa konzole i delu "Subscription" uzmeš 12 meseci EA Play, nakon toga uzmeš 1 mesec Gamepass Ultimate a sistem automatski pretvori u 5 meseci Gamepass Ultimate.
Malo je skuplje? Kol'ko je kod Turaka?
 
Kako da znamo da li ta konverzija radi ili ne?

Malo je skuplje? Kol'ko je kod Turaka?
"EA Play conversion ratio: Any remaining time will convert to Xbox Game Pass Ultimate time at a ratio of 3:1 and be rounded up to the next full day. For example, 90 days remaining of EA Play will convert to 30 days of Xbox Game Pass Ultimate time."

459TL ili oko 1700din sto bi u proseku bilo 340din.
 
"EA Play conversion ratio: Any remaining time will convert to Xbox Game Pass Ultimate time at a ratio of 3:1 and be rounded up to the next full day. For example, 90 days remaining of EA Play will convert to 30 days of Xbox Game Pass Ultimate time."

459TL ili oko 1700din sto bi u proseku bilo 340din.
Jel ovo sad ispada da je konverzija preko EA Play-a jeftinija nego preko Xbox Game Pass Core-a?
 
"EA Play conversion ratio: Any remaining time will convert to Xbox Game Pass Ultimate time at a ratio of 3:1 and be rounded up to the next full day. For example, 90 days remaining of EA Play will convert to 30 days of Xbox Game Pass Ultimate time."

459TL ili oko 1700din sto bi u proseku bilo 340din.
Ali ovo su samo EA Play igre, ne ceo Game Pass Ultimate?
 
Ako hoćete da izračunate koliko ste novca potrošili na igre do sad, posetite https://account.microsoft.com/billing/orders, izaberite period, skrolujte do poslednje stavke u listi, tj. dok se ne učita sav sadržaj. Kopirajte u txt fajl i sačuvajte fajl. Posetite https://julius.ai/, registrujte se (nema verifikacije), izaberite ChatGPT 4, napišite prompt da vam napravi listu sa nazivima igara i cene sa porezom, kao i ukupnu cenu svih igara. Pošaljite fajl zajedno sa promptom.
Ovaj AI koliko je pametan, toliko je i glup. Prvi put mi napravio listu, ali nije provalio da ima dve valute. Drugi put mu kazem da razdvoji po valutama i da nije US dolar, vec argentinski pezos i turska lira. Onda napravi listu gde neke naslove duplira. Zatim mu kazem da nije dobro, i on ispravi tako sto izbaci nekih desetak igara koje mu ne deluju kao da su igre, a u stvari jesu.
Dok mu ja objasnim sta i kako treba da radi, ja cu sam da izracunam rucno. Ovoj vestackoj inteligenciji se ne moze verovati :LOL:
Krenuo sam jos malo da ga ispravljam i izbaci da sam dostigao mesecni limit :(
 
Pozdrav.

Kupio sam xbox series s i sad zelim kupiti fc24. Video sam da je u argenitnskom shopu igra dosta jeftinija. Zanima me ako se sa vpn povezem i kupim sa domacom karticom da li cu dobiti nekakav ban?
 
Pozdrav,

We are sick of that question :cry:
Po sedamstosedamdesetsedmi put ne treba vpn. Samo se napravi Argentina nalog na konzoli (unese se adresa random hotela iz nekog grada tamo - nije bitno) i to je to. Kartica mora biti Mastercard.
 
Ja kupio EA FC 24 na US nalogu na Arg storu, samo region promenite.
 
Pa to je cela procedura 😊, sve se radi sa konzole. Bitno je da na nalogu nije aktivna nijedna pretplata. Ja sam ovo radio na ARG store a može i na Turskom(malo je skuplje)...
Sa konzole i delu "Subscription" uzmeš 12 meseci EA Play, nakon toga uzmeš 1 mesec Gamepass Ultimate a sistem automatski pretvori u 5 meseci Gamepass Ultimate.
Da li sam dobro razumeo, nisi kupovao nikakve vaucere 'spolja', vec si sve odradio sa konzole? Hvala.
 
Da li je preko konzole moguce kupiti 3 godine EA Play-a pa konvertovati sa jednim mesecom Ultimate-a ili to mora iskljucivo preko kodova?
Vidim da je to preko Argentine najjeftinija opcija, prodavac od kojeg sam ja uzeo Game Pass je meni tako aktivirao preko Turske.
Ako je preko kodova nije mi jasno kako im se isplati? Da li su nakupovali po jeftinijoj ceni na vreme ili i tu ima neka fora?
 
Ne može preko konzole, preko web-a samo. Prodavci na KP verovatno imaju Turske kartice kojima uzimaju preko web-a.
 
Kupovina od sinoć na ARG store:
-Need for Speed™ Unbound Palace Edition
-Dead Space Digital Deluxe Edition
-DIRT 5 Year One Edition
-The Callisto Protocol X|S – Digital Deluxe Edition
-Need for Speed™ Heat Deluxe Edition
Sve skupa izašlo oko 600din.
 
Da li neko uzimao skoro neki gift card preko Turgame-a? Juče mi nisu prošle uplate preko Mastercard Erste banke. Banka kaže da su ih stavili na crnu listu zbog sigurnosti ili tako nešto. Rekli mi da mogu da podnesem zahtev da mi odobre plaćanje na moju odgovornost. Takodje u aplikaciji mi stoji da je prošla jedna uplata, ovi u banci je ne vide i na sajtu Turgame-a se ne vidi ništa.
 
Da li neko uzimao skoro neki gift card preko Turgame-a? Juče mi nisu prošle uplate preko Mastercard Erste banke. Banka kaže da su ih stavili na crnu listu zbog sigurnosti ili tako nešto. Rekli mi da mogu da podnesem zahtev da mi odobre plaćanje na moju odgovornost. Takodje u aplikaciji mi stoji da je prošla jedna uplata, ovi u banci je ne vide i na sajtu Turgame-a se ne vidi ništa.
Nije bilo skoro, krajem juna sam kupio dva koda preko Turgame. Posle 20ak minuta mailovi sa kodovima došli, novac skinut, sve regularno. Jedan kod iskorišćen odmah (ispravan), drugi čeka svoje vreme. Raiffeisenbank Visa kartica.
 
Da li neko uzimao skoro neki gift card preko Turgame-a? Juče mi nisu prošle uplate preko Mastercard Erste banke.
Meni se u nekoliko navrata dešavalo da jednostavno ne mogu da obavim kupovinu preko Turgame-a (ne prolazi nijedan način plaćanja na sajtu), ali se to uvek samo rešavalo kada sačekam cca jedan dan, pa pokušam ponovo. Kartica je Master iz Intese.
 
Mogu li negde da se vide ARG cene bez da menjam nalog sa TUR? Da vidim da li vredi za to što me zanima.
 
Pored xbdeals, ja koristim i xbox-store-checker jer mi je nekako pregledniji, a možda je i stvar navike :)

 
zdravo svima
pokušavam da uzmem EA Play (arg store), ali dobijam grešku - this payment option can not be used for subscription

jel neko imao sličnih problema? koristim prepaid karticu eurobanke, verujem da to ima neke veze

igrice kupujem istom karticom bez problema
 
Vrh Dno