Šta je novo?

Mozilla Firefox [FAQ u II postu]

Neće Apple dozvoliti. A i mi smo jadni ako se na njih oslanjamo :d

Elem, neverovatno je da Firefox nema jednostavan način odabira profila/korisnika kao što imaju svi drugi. Postoji 3rd party add-on, ali malo je neozbiljno da tako bitna opcija nije deo browsera
 
Wishful thinking.

Realnost je da će Safari postati WEI compliant.
 
Neće Apple dozvoliti. A i mi smo jadni ako se na njih oslanjamo :d

Elem, neverovatno je da Firefox nema jednostavan način odabira profila/korisnika kao što imaju svi drugi. Postoji 3rd party add-on, ali malo je neozbiljno da tako bitna opcija nije deo browsera
kod Firefoxa ima about: profiles (sve spojeno) malo je ruznjikavo, ali odradi posao
 
Da li imate predlog za neki addon koji služi za monitoring web stranica, i kada dodje do promene da šalje neki vid infoa (popup, email...) ?

Pretragom sam naleteo na nekoliko (Wachete - Monitor web changes, PageProbe - Automatic Page Monitor, Distill Web Monitor, Update Scanner),
da li neko koristi neki i da može da preporuči...
 
@easyd
Ma znam, može se startoviti i profile manager iz menija, ali u svakom drugom (chromium) browseru je to 2 klika. Može se dodati ta adresa u bookmark bar, pa je onda ok. Ali treba to uraditi u svakom profilu :d
A i u slučaju da nemaš podrazumevani profil, već da biraš svaki put prilikom startovanja, to daleko bolje izgleda kod drugih.
 
juce sam instalirao waterfox G6.0 i od tada mi se svaki bookmark otvara u novom tabu. kako da vratim na staro, da se sve otvara u istom tabu, a ako hocu novi tab da to mogu izabrati rucno?
u opcijama nisam pronasao nista korisno.
 
@time
ako ti to nije bilo podešavanje u nekoj od ekstenzija, onda idi na about:config i browser.tabs.loadBookmarksInTabs stavi sa true na false
 
Videh 2 lepe novine poslednjih dana
  • DeepL ekstenzija je dostupna za FF (ne znam od kada, primetio sam pre 3 dana)
  • Prevod je sada integrisan u browser, translations ekstenzija nije potrebna, a i ne radi više kao ranije. Mada smanjen je broj trenutno dostpnih jezika (od ranije bete tu je samo holandski, a od standardnih nema estonskog i češkog)
 
DeepL je odlična vest. Sada koristim Simple Translate extenziju koja radi posao ali samo za Google jer nikako nisam uspevao da je nateram da radi sa DeepL API...
 
Videh 2 lepe novine poslednjih dana
  • DeepL ekstenzija je dostupna za FF (ne znam od kada, primetio sam pre 3 dana)
  • Prevod je sada integrisan u browser, translations ekstenzija nije potrebna, a i ne radi više kao ranije. Mada smanjen je broj trenutno dostpnih jezika (od ranije bete tu je samo holandski, a od standardnih nema estonskog i češkog)
Sjajna vest, samo zbog toga sam drzao druge browsere na kompu
 
Ima li neka dobra extenzija koja ce recimo blokirati pristup korisniku tipa da pokrene FF i ne moze bukvalno nista da radi dok ne ukuca sifru ?! :D
 

Mercury -
Compiler optimized, private Firefox fork.

 
Da li neko ima problema sa Discordom? Apdejtovao sam Firefox i NVidia drajver i sada mi se Discord u browseru prikazuje kao skroz bela strana a ne znam da li je do Firefoxa ili drajvera...

EDIT: Nevermind, zaboravih da sam imao Vencord extenziju koja se izgleda zabrljavila nakon apdetovanja browsera...
 
Poslednja izmena:
Da li još nekome fontovi na pojedinim stranicama izgledaju drugačije nego do pre 2-3 dana? Kod mene su se neki promenili, evo na Paragraf.rs na primer - slova su malo manja i tanja.
 
Da li neko ima ideju zasto nece preko Firefox-a da mi pusti ni jednu radio stanicu preko sajta tinein.com ?
Preko drugog brauzera pusta sve normalno,ali preko ovog nece nikako.
Sve drugo pusta normalno.
 
Nešto čudno se dešava sa FF. Na pojedinim sajtovima i forumima krenem da kucam, pa obrišem napisano, ali ne nestaje sa ekrana, nego se duplira. Kad skrolujem malo, ono što je prvo bilo napisano se izdvoji u poseban prozor u kojem je tekst zadebljan, izmešan itd, a ovo novo ostaje u prozoru za kucanje. Evo sličice da pojasnim:


EQD9MY4.png


Šta može da bude problem?
 
Primetio sam istu stvar (desilo mi se na githubu i još negde). Moguće je da je do (privacy) ekstenzija, pošto nema tog problema kada startujem novi FF profil. Ali nemam ni vreme ni želju da gledam šta im smeta.
 
Da li moze prepruka za ekstenziju koja blokira youtube chat i koja rasiri automatski video na cinema mod. Nesto kao Enhancer for YouTube ali su je uklonili.


Probaj 'Improve YouTube!' , ima oznaku "Recommended" na sajtu.
Ja je koristim za blokadu chata, shortsa i još nekih stvari.
Ima mnogo dodatnih opcija koje mogu da se podese.

 
Nova opcija, Firefox v120

Screenshot Tracking Protection Firefox.png


Opet se pojavila mogućnost "Reopen closed tab" u Private browsing modu. Što znači da se pamti unutar sesije.
Ranije se pojavljivala i nestajala, danas slučajno opet vidim da ima.
 
Poslednja izmena:
Zar nisu već omogućili podršku za ekstenzije na androidu? Meni pokazuje preko 400 ekstenzija, ali ja koristim Firefox android beta.
 
Zar nisu već omogućili podršku za ekstenzije na androidu? Meni pokazuje preko 400 ekstenzija, ali ja koristim Firefox android beta.
Pazi stvarno, ovo mi je promaklo. Ajde odmah da pitam:

1. koji addon da bih namestio na firefox for android home page da ima dial ikone koje mogu sam da uređujem? Ne vidim da to može bez addona jer onda može samo shortcuts from history, ili recents i sl...

2. I drugo, kako preko ublock ekstenzije (i na dekstop verziji takođe) da namestim da mi se ne prikazuje narandžasta NEW ikonica na ovom forumu, jer svaki dan posećujem forum po nekoliko puta preko unread opcije i besmisleno je da mi pored svake stavke stoji ta slika, šareni bespotrebno lep dark prikaz.

1701421691677.png
 
Poslednja izmena:
Meni na FF-u,YT prestao da radi.Samo se zacrni ekran i nesto trepne,neko obavestenje,ali na mili sekundu,ne uspem da vidim sta je.Sve na YT radi,ali kad kliknem play dugme na nekom videu,nece.Cak radi i onaj preview kada stavim misa na malu slikicu,on je pusti i ima i zvuka,ali ako kliknem zacrni ekran.Dok na Chrome-u sve normalno radi.Sta bi moglo biti?

Edit:Nasao sam resenje,obrisao sam data i kesh,i sad radi.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.
Mali offtopic ali i nije offtopic, zapravo. Primetio sam da, kada prevučem neki audio fajl u Firefox reprodukcija istog fajla daje izvanredan zvuk. Zna li neko koji je codec u pitanju i da li se može extractovati iz web browsera i ubaciti u neki drugi standaran muzički player??? Tipa Winamp???
 
Nazad
Vrh Dno