Šta je novo?

iPhone 15

Napredak napravljen cene ostale iste. Svaka cast. Nervira me sto teraju ljude na max da bi imao 5 puta zum, ali boze moj.
Koji tačno napredak? Usb C i titanijum (verovatno legura sa gramom titanijuma). A17 jeste napredak, ali u realnom radu nećemo primetiti nikakve razlike u poređenju sa A16 (a verovatno vrlo male razlike i sa A15).
 
15 obican 949 eur
15 plus 1099 eur
15 pro 1199 eur
15 pro max 1449 eur

nemacki apple store
Pofino skuplji (oko 200e) pro max dok su ostali jeftiniji, ako se sjećam dobro, u odnosu na 14 seriju ?

edit: moja greška, i 14 PM je isto koštao prošle godine, uz duplo manje memorije.
 
Poslednja izmena:
Kako uvek odvale šamar zdravom razumu, kao sada sa zumom samo na telefonu koji većina ljudi ne može koristiti bez akrobacija.

Drago mi je što će biti lakši, da ne slušamo više jedan od najluđih izgovora "volim što je teži telefon, deluje kvalitetnije" a mali prst neverica tokom korišćenja.

Uz " ne treba više rama, ima odličan ram menadžment" a do skoro jedva držao tri aplikacije u pozadani, meni dva najgora izgovora teških fanova.

Kako god, USB C je velika stvar, validan razlog kupovine po meni.

Običan 15 sa 2000 nit-a je prijatno iznenađenje.

Verovatno će sot biti vrhunski, tako da, solidno unapređenje za nekog sa iP12 ili 13.

Bilo je i gorih iPhone izdanja, nije ovo loše uopšte.
 
15 obican 949 eur
15 plus 1099 eur
15 pro 1199 eur
15 pro max 1449 eur

nemacki apple store
EUR
iPhone 14 - 999
iPhone 14 Plus - 1,149
iPhone 14 Pro - 1,299
iPhone 14 Pro Max - 1,449

Evo stavio sam proslogodisnje cene, da uporedimo.
Vanila i Plus jeftiniji za 50e, Pro za 100e, a Pro Max isto kosta, ali 256GB je pocetni model.
 
Kad ce nasi operateri da izbace info za porucivanje otprilike? Kako je bilo prosle godine?
 
Koji tačno napredak? Usb C i titanijum (verovatno legura sa gramom titanijuma). A17 jeste napredak, ali u realnom radu nećemo primetiti nikakve razlike u poređenju sa A16 (a verovatno vrlo male razlike i sa A15).
Legura aluminijuma i titanijuma, pretpostavljam da je udeo aluminijuma daleko veci, nego titanijuma...
 
Ja bih da apdejtujem ovaj ip 13 sa ip 15 zbog usb c i telephoto. Čekam još da vidim težine svih modela.
 
Ja sam mislio da ce 15 pro max da napravi revoluciju, a ono ne ode dalje ni od nesto bolje rezolucije u odnosu na moj 13 pro max. 🤣 Za usb c d dam opet 1500€? Ista prica svake godine. Novi procesor, unapredjena kamera, bolja baterija, zvucna izolacija, materijali...i sve to mic po mic. Cela iphone prica nema onu promenu koja je bila kada se poredi iphone 6 sa Iphone X... Sve ostalo je unapredjena kopija kopije. Iphone treba da izlazi u intervalu kao Sony Playstation pa da vidis razliku 😆
 
Ako ne mislis na Pro, bice ti to isto.
Neće biti isto jer ip13 nema nikakav telephoto. Sa ovim telefonom ne možeš subjektu da se približiš dovoljno jer neće da fokusira. IPhone 11 može tačno 50% bliže da fokusira subjekat nego iphone 13. Tj nemam pojma. Videćemo recenzije na yt. Nek izađu i specifikacije pro modela da uporedimo težine.
 
15 - 171g
15 Pro - 187g
15 Pro Max - 221g
 
Ja sam mislio da ce 15 pro max da napravi revoluciju, a ono ne ode dalje ni od nesto bolje rezolucije u odnosu na moj 13 pro max. 🤣 Za usb c d dam opet 1500€? Ista prica svake godine. Novi procesor, unapredjena kamera, bolja baterija, zvucna izolacija, materijali...i sve to mic po mic. Cela iphone prica nema onu promenu koja je bila kada se poredi iphone 6 sa Iphone X... Sve ostalo je unapredjena kopija kopije. Iphone treba da izlazi u intervalu kao Sony Playstation pa da vidis razliku 😆
Koju revoluciju si ocekivao? Sta su to mogli revolucionarno da ubace da nas obore s nogu? Najrevolucionarnije je sto se nije promenila cena, ako mene pitas.

Cela iphone prica nema onu promenu koja je bila kada se poredi iphone 6 sa Iphone X...

Iphone 6 je nasledio 6s, pa 7 pa tek onda X. A i tada su ljudi pricali kako nije nista posebno, kako je Touch ID mnogo bolji od Face ID itd.

Neće biti isto jer ip13 nema nikakav telephoto. Sa ovim telefonom ne možeš subjektu da se približiš dovoljno jer neće da fokusira. IPhone 11 može tačno 50% bliže da fokusira subjekat nego iphone 13. Tj nemam pojma. Videćemo recenzije na yt. Nek izađu i specifikacije pro modela da uporedimo težine.
Mislio sam na tezinu kada sam rekao da ce biti isto. Nije los napredak 15 u odnosu na 14, svakako veci nego 14 u odnosu na 13.

Da sumiram, ova predstavljanja gledam iskljucivo zbog vizuelnih efekata, to su stvarno doveli do savrsenstva. Sa druge strane, ne svidjaju mi se sami govornici (pocev od Cooka), deluju izuzetno izvestaceno i lazno ushiceno. Keynote-ovi Stiva Dzobsa su remek dela za ovo. Pa cak su se i Ive, Schiller, Forstall, Federighi mnogo bolje snalazili od ovih klovnova.

Poslednje koje je zaista bilo vredno gledanja je predstavljanje M1 cipa.
 
Poslednja izmena:
Koju revoluciju si ocekivao? Sta su to mogli revolucionarno da ubace da nas obore s nogu? Najrevolucionarnije je sto se nije promenila cena, ako mene pitas.



Iphone 6 je nasledio 6s, pa 7 pa tek onda X. A i tada su ljudi pricali kako nije nista posebno, kako je Touch ID mnogo bolji od Face ID itd.


Mislio sam na tezinu kada sam rekao da ce biti isto. Nije los napredak 15 u odnosu na 14, svakako veci nego 14 u odnosu na 13.
Baš me interesuje sad razlika između 15 i 15 pro što se težine tiče. Gsm arena pada nonstop. Izgleda da su svi navalili da guglaju specifikacije.
 
Dual SIM (two active eSIM or nano-SIM and eSIM)

Dual eSIM support

Ovo pise na nemackom Apple zvanicnom sajtu...
 
Okacio sam iznad tezine...
 
Samo da se vidi da nisu mozda isekli bateriju zbog svih onih "environment friendly" gluposti koje najavljuju
 
Je l moze neko da mi potvrdi, da li sam dobro razumeo iz danasnjih vesti.

Iphone 15 (regularan) ce imati kameru kao Iphone 14 pro, sto znaci da se u Srbiji verovatno vise isplati da se kupi Iphone 15 jer Iphone 14 pro sa 256 GB memorije i dalje drzi veoma visoku cenu?
I razlika izmedju Iphone 15 i Iphone 15 Pro i nije bas znacajna (osim titanijum kucista)?
 
Nisi dobro razumeo, razlika izmedju 15 i 15 pro je itekako znacajna.
 
@SS1984
Ako uskoro kupujes telefon na KP, bolji izbor je 14 Pro od obicnog 15, u pocetku ce im cene biti slicne i onda za mesec-dva ce 14 Pro nestati iz prodaje.
Ako planiras kupovinu sa fiskalnim, onda sacekaj 15 Pro posle 22. septembra, bice cena otprilike kao 14 Pro.
Razlike najbolje pogledaj na Apple sajtu, imas tamo mogucnost poredjenja specifikacija 2 telefona...
 
Videcemo da li su pucali sebi malo u nogu sa ovom 15-icom. Ko se seca iP12 i 12P razlika je bila u telephoto. Razlika ovde promotion gomili ljudi neprimetan zbog fluidnosti sistema, a 15-ka skoro ista 14P sem 3x zuma i promotiona. Verujem da ce se jako jako dobro prodavati 15 i 15 Plus.
 
Pitanje da li ici sada na 14 Pro, star par meseci, mint stanje od drugara, ili na 15 Pro. Prelazak sa 13 mini. :D
 
Vrh Dno