Šta je novo?

Xbox Game Pass PC

Pisano je na Xbox threadu da VISA više ne prolazi na Arg.
 
@Čika_Kure

Znam da je laganica da se podesi preko konzole ali nikako nisam uspeo preko kompa tako da plaćam 800 din preko našeg regiona.

Da li si Turski GP podesio preko konzole ili direktno preko kompa?
Preko kompa, nemam XBox konzolu.
Pisao sam krajem februara ove godine detaljno uputstvo, ali sad ne mogu da nađem (a ne nalazi mi se u contentu), ne znam da li ga je neko obrisao, ili smo (po običaju) pisali na nekoj drugoj temi... Možda moderatori mogu da pogledaju, po pretplati vidim da je post bio 24.02.2023. godine (e sad gde i u kojoj temi, pitaj boga)...

Ukratko (ako se dobro sećam):
Sa uključenim VPN i odabranom turskom (ja koristim Fastest VPN bio je 12e doživotna licenca za 5 uređaja i radi lepo), kreira se nov turski GP nalog.
Naravno fejkuješ ime, prezime, adresa (hvala pet shopovima za detaljne podatke).
Odabere se Ultimate opcija, i preko CD Keys se kupi gift card (ovaj radi https://www.cdkeys.com/xbox-live/1-month-xbox-game-pass-ultimate-non-stackable-xbox-one-pc, i isti se aktivira, nakon toga je moguće u payment options staviti srpsku karticu (ja koristim Intesinu najobičniju debitnu Visa), i to je to, svaki naredni mesec obračunavaju 43 turske lire.
Znam da je pisano da se jednom podešena kartica ne dira, jer može nešto da se pokrabasi.

Da bi igrao instaliraš Xbox aplikaciju na PC i uloguješ se sa podacima koje si kreirao. Win smara da ti podaci za logovanje u Win (ako imaš orginal) i Xbox nisu isti, ali to ignorišeš... Isključiš notifikacije i teraš...

EDIT:
Našao
 
I jos jedna napomena u racunaru morate da podesite region na Tursku.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Ja sam inace promenuo paket sa ultimate na pc game pass. Nemam potreba da placam 100 dinara za cloud, xbox live i neke perkove, ovo je sasvim dovoljno.
 
Game Pass za PC sada i zvanično dostupan bez insider programa.
Novi članovi dobijaju specijalnu ponudu za prva 3 meseca, dok će postojeći Insider članovi dobiti 2 meseca besplatno kao zahvalnost (u narednih nekoliko dana će se pojaviti ponuda na profilu u aplikaciji). Ja mislim da je ovo sjajno.

 
Ja sam bio manje od mesec dana u insider programu. Sad da li gledaju na to kao bio si manje i morao si bar tipa 3 meseca ili svejedno ću dobiti 2 meseca :)
 
Pokušavam da aktiviram ovu promociju, ali mi daje samo mogućnost kupovine jednomesečne pretplate od $9.99. Ne koristim VPN, adresa microsoft naloga je podešena na Srbiju. Da li neko zna u čemu grešim?
 
Da odgovorim samom sebi. Potrebno je iz aplikacije pokrenuti proces plaćanja. Sa sajta ne daje promociju.
 
Do kada traje promocija?
 
Pokušavam da aktiviram ovu promociju, ali mi daje samo mogućnost kupovine jednomesečne pretplate od $9.99. Ne koristim VPN, adresa microsoft naloga je podešena na Srbiju. Da li neko zna u čemu grešim?
Je l ti je windows podešen na Srbiju?
 
Snasao sam se
Instalirao na kompu i sve je kako treba.
I npr u julu pre isteka ta 3 meseca otkazem da mi ne bi naplacivali po 800din?
 
Sve pretplate važe do kada su plaćene. Otkazivanje može da se odradi odmah nakon plaćanja. Mislim da je i kod Game Passa ista situacija.
 
Da li se još nekome dogodilo da mu izbacuje "Check the info you entered. It doesn't match the info for this card." kad pokušate da dodate karticu? Svi podaci su ispravni i istu tu karticu koristim za gomilu drugih online servisa, pa nemam pojma šta je problem. Vidim po netu da su se i drugi žalili, ali se rešenje koje Microsoft podrška nudi uglavnom svodi na "proverite sve podatke još jednom"
 
Da, imao sam i ja taj problem sa jednom karticom. Nisam uspeo da ga resim.
 
Drugari, jel ima neko problem na windows Xbox aplikaciji da mu igre preko GamePass povremeno traze update a onda vidite ustvari da skida celu igru iznova?!
Proslog meseca A Plague Tale Requiem mi zatrazi update, pogledam velicinu updejta koji je kao cela igra na disku. Posto imam sporiji internet ovo mi je ubistvo za raditi i iznerviram se i obrisem igru i nisam je ni zavrsio.
Danas mi trazi isto za Everspace2 i Fallout76, skida cele igre ponovo, naravno sa mojim internetom nemam nameru to da radim i obrisem i te dve igre.
Ovo se ne desava na svim igrama, ocigledno na pojedinim.
Ako znate neko resenje za ovo pomagajte jer ne vidim svrhu igranja na GamePassu ako se ovo stalno desava.
Cisto da napomenem da sam negde na internetu procitao da kao navodno moze biti problem ako se igre instaliraju na drugi drive a ne na samom drajvu gde je windows os. Da je to problem predpostavljam da nebi nudili opciju gde da se instalira igra.
Takodje sam naisao na podatak da sam microsoft nesto trazi dodatno pri proveri fajlova prilikom updejta pa umesto da skine samo updejt on skida celu igru.
 
Meni se upravo sad apdejtovao Everspace i nije skidao celu igru, već nekih 18 gb.
 
Drugari, jel ima neko problem na windows Xbox aplikaciji da mu igre preko GamePass povremeno traze update a onda vidite ustvari da skida celu igru iznova?!
Proslog meseca A Plague Tale Requiem mi zatrazi update, pogledam velicinu updejta koji je kao cela igra na disku. Posto imam sporiji internet ovo mi je ubistvo za raditi i iznerviram se i obrisem igru i nisam je ni zavrsio.
Danas mi trazi isto za Everspace2 i Fallout76, skida cele igre ponovo, naravno sa mojim internetom nemam nameru to da radim i obrisem i te dve igre.
Ovo se ne desava na svim igrama, ocigledno na pojedinim.
Ako znate neko resenje za ovo pomagajte jer ne vidim svrhu igranja na GamePassu ako se ovo stalno desava.
Cisto da napomenem da sam negde na internetu procitao da kao navodno moze biti problem ako se igre instaliraju na drugi drive a ne na samom drajvu gde je windows os. Da je to problem predpostavljam da nebi nudili opciju gde da se instalira igra.
Takodje sam naisao na podatak da sam microsoft nesto trazi dodatno pri proveri fajlova prilikom updejta pa umesto da skine samo updejt on skida celu igru.
Meni juče skidao oko 17,8GB update za Atomic Heart.
Pojma nemam, nisam pratio, možda je stvarno toliki bio update, pošto je cela igra znatno veća.
 
Neke igre (kao na primer hunter call of the wild) su tako loše napravljene za updatovanje da se uvek skida igra iznova kompletna. Ne znam da li je to slučaj i kod tebe ali znam da se kod mene igre normalno updatuju u manjim pachevima.
 
Imam neki cudan problem sa pass-om, pogledajte screenshot.
Jos od pre imam pass ultimate, to mi drugar napravio i znam da je namestio da sam na US region.
Probao danas da skinem Hellblade igru, i na 89% uvek ta greska, bez obzira na koju lokacju probam da instaliram.
Imam instaliran atomic heart pd pre, i on radi normalno.
Ima li ko ideju kako ovo da popravim, ili sta je vec u pitanju?

1682116083659.png
 

Probaj sve ovo sa linka, da vidis jel ti xbox app update... to ides u microsoft store pa ides u library pa kliknes na get update. Nadam se da ce ti nesto sa linka pomoci da resis problem.

Screenshot (6).png
 
e sad mi se sve shebalo, pass trazi da instalira gaming servise, store kaze da su instalirani, pass kaze da nisu, i najludje, vise mi ni atomic heart igru ne vidi kao instaliranu, milina......
MS store kaze da ih je instalirao, a u pass ovo stoji li stoji u dnu.....
1682128430873.png
 
Poslednja izmena:
A jesi gledao koji ti je nalog na ms sajtu a koji u xbox app? Jesi menjao region u racunaru? Meni se isto desilo kada sam zamenuo region sa Turske na Srbiju i igre vise nisu htele da mi rade.
 
proverio sam, pass i store isti nalog. region US.
nekako sam preko power shell-a uspeo da uklonim gaming services, iako nije bilo ni u sersima vidljivo, pa opet preko power shella direktno na store stranicu, instalirao gaming servise, i sad se atomic heart pojavio nazad u library.
Probao ponovo da instaliram Hellblade igru, opet ista greska na 89%.
Iz radoznalosti, sam probao da instaliram hitmana, proslo bez problema, neznam sta moze biti to sa Hellbladeom.
1682155281263.png
 
Nazad
Vrh Dno