Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hahaha, kakvi mo*roni, ovakvo lupetanje odavno nisam čuo.
Nego proveri ti da li imaš uopšte ton sa drugih izvora na tv-u. Možda mu je prilikom dolaska struje otišlo nešto na ploči. Ako ima, probaj drugi hdmi ulaz i drugi hdmi kabl. Moguće da je otišao i hdmi izlaz.
Osim ako nisi taj mini probao na istom tv+u sa istim kablom.
Pretpostavljam da si proverio da nije box skroz utišan?

TV pusta ton normalno sa USB-a, probali smo i drugi HDMI kabl i ulaz. Odradjen je i "factory restart"
Na kraju je proban i novi Eon Box. D3mini radi normalno sa istom instalacijom.

Kazu majstori jednostavno na nekim Tv uredjajima Eon box nece da radi, kod mene izgleda posle najnovijeg azuriranja.
 
Pogledaj neka podešavanja za zvuk na boxu, nemoguće da ne radi. Da li box pušta zvuk na 3,5”?
 
Od danas posle nestanka struje vise nemam tona. Bili su iz tehnicke podrske stavili drugi Eon Box i opet isto. Dok Mini radi sasvim normalno.

Kazu da je verovatno izasao novi update posle kojeg Eon box vise ne podrzava moj tv Samsung 2015 god. I da nemaju resenje.

Savet je, da ako hocu EON kupim novi TV...

Da li je neko imao slicnih problema?
do boxa nije milion posto, vidi na TV-u pod podešavanjima za zvuk, pa "dodatne postavke" da li imaš opciju "HDMI audio format" pa tu izaberi "PCM"
 
Meni se desio 2 x bizaran problem gde sam se prvi put poput klasičnog mo*ona drndao 10 min. dok nisam provalio šta je. Prvi put je po dolasku struje box smanjio zvuk na 0, drugi put prilikom priključenja hdmi kabla na tv. Zato sam pitao u prethodnom postu da li je to provereno 😄
Kako god, insistiraj da pošalju nekog pametnog umesto tih "stručnjaka" koji vređaju inteligenciju, sa trećim boxom, ukoliko ne rešiš po savetima odozgo.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je definitivno nesto do TV-a, od jutros nece ni D3mini da daje ton preko Hdmi-a, dok preko cinceva ton radi.

U opcijama zvuka stoji PCM, dok su druge opcije ( DST, Dolby) nedostupne. Probao sam i da resetujem TV na fabricka podesavanja, i updetujem firmware.

Na kraju sam prikljucio i stari dvb t2, sa sobnom antenom. I kod njega preko HDMI-a nema tona, dok preko SCART-a radi normalno.
 
Danas sam postao korisnik Eon-a van SBB-a. Prelistao sam prethodnih nekoliko strana, ali nisam našao rešenje za problem koji imam. Naime, ne mogu da instaliram HBO Max aplikaciju. Kada pokušam dobijam info da ova verzija ne podržava uređaj koji imam. Model je 6020. Da li neko ima rešenje? Jasno mi je da Netflix ne radi, ali mi je čudno za HBO, u samoj EON aplikaciji predlažu da instaliram.
 
@djakovac Za početak proveri da li je na tom primerku KAON modela trenutno Android 8 ili Android 9.
Ako je 8-ica klikni tamo u Settings-u da proveri da li ima System Updates pa kad ti ponudi update pusti ga da instalira Android 9, pa posle tog update-a potraži ponovo HBO Max app.

Ako se dobro sećam pre par godina dok je još uvek postojao HBO Go (koji je posle zamenio HBO Max) na KAON modelu Eon boxa koji je inicijalno imao Android 8.0 u Play Store nije nudio HBO Go app dok SDMC modelu Eon boxa je imao tu aplikaciju. Pa posle kad su pustili Android 9.0 update na KAON mogla je direktno instalacija sa Play Store umesto "sideload" apk fajla za HBO app.

Ako ti je box već na Android 9 a tvrdi da nije kompatibilan uređaj nema druge nego da skinem na kompu ili mobilnim apk fajl i prebaciš na box i instaliraš ručno tako.

API možeš skinuti npr ovde:
 
@shamanNS Veliko hvala na brzom odgovoru! Odmah po uključenju box-a sam odradio uplate. Stigao je sa 8, sada je na 9 - nema više novih. Ništa, instaliram .apk Hvala još jednom!
 
Dobijam eon box u firmi i potpuno mi je beskorisan zato što u firmi nemam tv. Da li mogu nekako da ga iskoristim? Pretpostavljam da ne mogu da ga odnesem kući jer kući imam mts internet.
Glupo mi je to jer plaćam i tv uslugu a realno je ne koristim
 
Za koje druge stvari? Imam smart tv, ne pada mi ništa na pamet.
Jedino da se nakačim na komšijin wifi koji ima sbb
Inače plaćam i eon van mreže, prepaid, pa reko ako može nešto da se iskoristi da ne plaćam bar taj eon prepaid, kad već ovamo plaćam sbb-u za tv
 
Pa ako komšija donira SBB IP adresu... ili ti tamo u firmi digneš VPN server (ako u firmi taj SBB net nije iza CG-NAT) pa kući zajašiš na njega onda će raditi svi kanali na tom boxu i nema potrebe da plaćaš taj van mreže paket.
 
Uh, nisam baš vičan ovome što si rekao.
Ja sam mislio da bi možda mogao da se nakačim na komšijin wifi koji je dosta jak i kod mene. A kako sa ip adresom? Da li mogu onda i od nekog drugog da uzmem ip adresu, da nije komšija.
Da li VPN server u firmi podrazumeva i plaćanje pretpalete za VPN?
Izvini na laičkim pitanjima.
Inače u firmi imam sbb optički net
 
ako komšija donira SBB IP adresu

Prevedeno na laički jezik = "ako se nakačiš na WiFi komšije koji je SBB korisnik".

Suština je da se blokiranje kanala radi po IP adresi (plus što block pravila nisu ista za "u mreži" i "van mreže" naloge ), i da pošto ti nalog iz firme nije "van mreže" usluga na MTS netu (= MTS IP adresa kontaktira Eon servere) će da ti blokiraju te kanale koje ima samo SBB u ponudi.

A ovo za VPN je alternativa : u slučaju da ili nemaš komšije sa SBB netom ili imaš a neće da ti daju pristup, ili hoće ali je signal nestabilan...
To je ideja da ukoliko ispunjavaš preduslove budeš sam svih gazda i ne zavisiš ni od koga. Nego da se od kuće sa MTS netom konektuješ na SBB net u firmi i sa te SBB IP adrese pristup Eon stream-u i samim tim nema blokiranja kanala.

To se ne ne plaća, jer si ti i gazda VPN servera (u firmi na nečemu što se nikad ne gasi) i gazda neta kući. Plaćeni VPN je kad nemaš svoj server u mreži i u državi koja ti treba pa platiš drugome da koristiš njegov VPN server.

Ova varijanta je u idealnim okolnostima 100% besplatna. Zahteva samo da imaš komp ili kakav već uređaj u firmi koji radi non stop i nikad se ne gasi da na njemu instaliraš VPN server program, i da imaš neophodno znanje (ili poznaješ nekoga ko ima znanje o takvim stvarima) da instaliraš i podesiš to. Cela priča je daaaleko jednostavnija ako imaš uređaj na kom je Linux operativni sistem...

Posle kući na box instaliraš VPN klijent aplikaciju tipa OpenVPN Connect i sa njom se povežeš na VPN server u firmi i to je to, što se Eon aplikacije tiče biće kao da je taj box još uvek u firmi.


Ali eto ipak ti za početak testiraj u praksi tu ideju sa kačenjem na komšijin WiFi signal, pa ako radi ok rešio si problem i zaboravi na to šta je shaman tamo piskarao o VPN 😂😂
 
Poslednja izmena:
skrenuo bih pažnju da ovo nije tema o VPN. da ne komplikujemo
 
Hvala ti puno. Sad si mi objasnio onako da baš razumem.
Prvo ću probati sa komšijinim wifi, da vidim kako to radi, da li je stabilan, a ako to ne uspe pozabaviću se vpn-om.
Hvala još jednom
 
Prevedeno na laički jezik = "ako se nakačiš na WiFi komšije koji je SBB korisnik".

Suština je da se blokiranje kanala radi po IP adresi (plus što block pravila nisu ista za "u mreži" i "van mreže" naloge ), i da pošto ti nalog iz firme nije "van mreže" usluga na MTS netu (= MTS IP adresa kontaktira Eon servere) će da ti blokiraju te kanale koje ima samo SBB u ponudi.

A ovo za VPN je alternativa : u slučaju da ili nemaš komšije sa SBB netom ili imaš a neće da ti daju pristup, ili hoće ali je signal nestabilan...
To je ideja da ukoliko ispunjavaš preduslove budeš sam svih gazda i ne zavisiš ni od koga. Nego da se od kuće sa MTS netom konektuješ na SBB net u firmi i sa te SBB IP adrese pristup Eon stream-u i samim tim nema blokiranja kanala.

To se ne ne plaća, jer si ti i gazda VPN servera (u firmi na nečemu što se nikad ne gasi) i gazda neta kući. Plaćeni VPN je kad nemaš svoj server u mreži i u državi koja ti treba pa platiš drugome da koristiš njegov VPN server.

Ova varijanta je u idealnim okolnostima 100% besplatna. Zahteva samo da imaš komp ili kakav već uređaj u firmi koji radi non stop i nikad se ne gasi da na njemu instaliraš VPN server program, i da imaš neophodno znanje (ili poznaješ nekoga ko ima znanje o takvim stvarima) da instaliraš i podesiš to. Cela priča je daaaleko jednostavnija ako imaš uređaj na kom je Linux operativni sistem...

Posle kući na box instaliraš VPN klijent aplikaciju tipa OpenVPN Connect i sa njom se povežeš na VPN server u firmi i to je to, što se Eon aplikacije tiče biće kao da je taj box još uvek u firmi.


Ali eto ipak ti za početak testiraj u praksi tu ideju sa kačenjem na komšijin WiFi signal, pa ako radi ok rešio si problem i zaboravi na to šta je shaman tamo piskarao o VPN 😂😂
Džaba si se raspisao, čovek reče da ima sbb optiku u firmi, znači cgnat...
Nema veze, poslužiće nekom drugom kao ideja.
 
Na kraju ipak nije optika. Zamislite prva dva sprata u zgradi imaju optiku, a ostali koaksijalu. Nije mi jasno stvarno ali ja sam dobio koaksijalu. Samim tim dobio sam i eon box koji je sa koaksijanim i lan kablom, tako da mi je definitivno neupotrebljiv.
Pokušaću da zamenim, reče mi monter da mogu da probam. E sad, pošto nisam u toku, da li uopšte postoje eon boxovi sa wifi-em, jer mi je prvobitni plan da se nakačim na komšijin sbb wifi
 
Na kraju ipak nije optika. Zamislite prva dva sprata u zgradi imaju optiku, a ostali koaksijalu. Nije mi jasno stvarno ali ja sam dobio koaksijalu. Samim tim dobio sam i eon box koji je sa koaksijanim i lan kablom, tako da mi je definitivno neupotrebljiv.
Pokušaću da zamenim, reče mi monter da mogu da probam. E sad, pošto nisam u toku, da li uopšte postoje eon boxovi sa wifi-em, jer mi je prvobitni plan da se nakačim na komšijin sbb wifi
ili neki wifi ruter u klijent modu.Radi i kaon ako ima koax samo vratis 1sec live program i vuce sa neta.Tako sam gledao kad mi padao sbb dovucem 4g net na lan port i vratim tako i sve radi.
 
Šta, radi bez koaksijalnog kabla?
Radi ako vratis live program jednu sekundu preko daljinskog.Vuce sa neta koji dovuces preko lan tako sam gledao kad mi nije radio sbb net i tv pre par meseci skoro 24h izbacila struja cvoriste pa sam sa 4g neta ukljucenog u lan kabl koristio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno