Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jedno pitanje samo. Koristim od juče EON Box pa me interesuje postoji li mogućnost da se podesi paljenje i gašenje TV-a pomoću EON daljinca? Verovatno odgovor već postoji u ovom odeljku ali ja ne uspevam da ga pronađem. Hvala
 
@panpetar Zavisi šta tačno pitaš i želiš & zavisi od samog TV-a.

1) Da ne moraš da stiskaš TV/STB taster za promenu koji uređaj kontrolišeš, pa posle toga da stiskaš dugme za paljenje?

2) Pitaš kako da reprogramiraš IR režim rada Eon daljinca da kontrolišeš TV?


Opcija #1 zahteva da imaš TV koji podržava HDMI-CEC i da uključiš to i na TV-u za taj HDMI port i na samom Eon boxu takođe. Pa onda prso HDMI-CEC jedan daljinac i jedan stisak na dugme za paljenje upali i TV i box.

Opcija #2 (za TV-ove koji nemaju HDMI-CEC) zahteva da "reprogramiraš" IR režim Eon daljinca za proizvođača tvog TV-a pošto je daljinac po default-u programiram za kontrolu Samsung TV-ova.
Pa onda makar jedan daljinac upravlja sa oba uređaja iako moraš sam da skakućeš sa TV/STB tasterom između 2 uređaja i pališ jedan po jedan.

Koji tačno TV model imaš?
 
Probao neko EON box preko Yettel interneta, jel rade Sportklub kanali?
imam cudnu situaciju da na mobilnom telefonu EON aplikacija radi bez problema na Yettel internetu, a na laptopu preko istog neta(hotspot sa mobilnog) ne dozvoljava Sportklub kanale, poruka je ne moze preko vaseg internet providera
 
Koristim Vivaxov TV kupljen pre 3 godine. 49" ali model trenutno ne znam. Povezivao sam na njega Google Chromecast TV i Firestick 4K i uspevao da podesim daljince od tih uređaja da pale i gase TV.
Opcija 1 mislim da otpada pošto čačkaju podešavanja za TV nisam našao tu opciju.
Kad sam podešava Chromecast with Google TV na spisku podržanih televizora nije bilo Vivaxa pa sam čini mi se kliknuo na TCL televizore i tako ga podesio. Valjda Vivax koristi njihove ploče. Davno je bilo pa sam zaboravio.
Znači opcija 2 dolazi u obzir. Možeš li mi uopšteno reći kako to da uradim? Ako trebaju neki kodovi za model televizora koji imam sam ću ga iskopati. Samo me koraci interesuju.
 
Vrlo čudna situacija. Kad gasim EON box - ugasi se EON box. TV ostaje upaljen. Kad palim EON box zajedno sa njim pali se i TV ako je bio ugašen.
 
Probao neko EON box preko Yettel interneta, jel rade Sportklub kanali?
imam cudnu situaciju da na mobilnom telefonu EON aplikacija radi bez problema na Yettel internetu, a na laptopu preko istog neta(hotspot sa mobilnog) ne dozvoljava Sportklub kanale, poruka je ne moze preko vaseg internet providera
očekivano ponašanje
 
Pa baš i nije 🤣 Očekivano ponašanje bi bilo da za istu IP adresu budu ista geoblock pravila bez obzira na podtip Eon aplikacije a to ovde iz ko zna kog razloga (bug?) nije slučaj.
 
Probao neko EON box preko Yettel interneta, jel rade Sportklub kanali?
EON box u nekom od paketa "EON van mreže" sigurno rade svi kanali.
EON box u nekom od SBB-ovih paketa retko ko koristi van kuće/stana koja je u ugovoru sa SBB-om tako da sumnjam da postoji odgovor što se ove situacije tiče

slažem se sa @djidji77 da je očekivano ponašanje, tj. gleda se i podtip aplikacije (browser je browser, a laptop ili desktop je uređaj na kojem radi browser). no, da ne širimo temu, postoje posebne teme za EON aplikacije
 
Posle 7 dana ganjanja sa korisnickim servisom uspeo sam da zamenim eon box ott , za novi model sa omogucenim wifi-em.
 

Prilozi

  • 20230410_133142.jpg
    20230410_133142.jpg
    74 KB · Pregleda: 118
  • 20230410_133156.jpg
    20230410_133156.jpg
    99.4 KB · Pregleda: 119
Šta ti je bio argument?

Meni su dali Kaon koji nema wifi, a usluga je OTT (van mreže). Zbog lokacije TV više bi mi odgovarao taj WIFI model.
 
Šta ti je bio argument?

Meni su dali Kaon koji nema wifi, a usluga je OTT (van mreže). Zbog lokacije TV više bi mi odgovarao taj WIFI model.
Jeste isti box sam imao stb 6020 stara kljusina.... i bio sam u stilu vracam sve i prekidam ugovor(10dana tek proslo) jer treba da kupim 10m kabla i i switch.
Njihova prica je da zvanicno ne postoji wifi opcija za bilo koj model box-a......ali treba biti uporan.
 
Vrlo čudna situacija. Kad gasim EON box - ugasi se EON box. TV ostaje upaljen. Kad palim EON box zajedno sa njim pali se i TV ako je bio ugašen.
A kad ugasis TV, da li se gasi i box? Kod mene jedino tako radi na LG (stariji model) - kad gasim, ugasim TV i ugasi se i box, kad palim, upalim box, upali se i TV. Podesio sam EON daljinac da moze da gasi i TV, pa kad hocu da ugasim, onda levo (ono dugme tv/stb prebacim na TV), gasim, opet levo da prebacim nazad na EON ;)

Ovde je uputstvo za podesavanje daljinca da radi i za TV (doduse na slovenackom)
 
A kad ugasis TV, da li se gasi i box? Kod mene jedino tako radi na LG (stariji model) - kad gasim, ugasim TV i ugasi se i box, kad palim, upalim box, upali se i TV. Podesio sam EON daljinac da moze da gasi i TV, pa kad hocu da ugasim, onda levo (ono dugme tv/stb prebacim na TV), gasim, opet levo da prebacim nazad na EON
Ovde je uputstvo za podesavanje daljinca da radi i za TV (doduse na slovenackom)
To je ono što je čudno ' kad daljincem od EON-a gasim Box ne gasi se TV a kad palim box pali se i ZV 😃 Hvala za uputstvo. Proučiću ga pa da je i na kineskom
 
Ovde je uputstvo za podesavanje daljinca da radi i za TV (doduse na slovenackom)

Evo ovde i na srpskom, samo umesto kodova za TCL kucajte za vaš TV.

 
Poslednja izmena:
Kako otkljucati EON Smart Box (KAON KSTB6020)


Nisam odgovoran za bilo kakvu štetu nanet na uređaj praćenjem ovog uputstva

Potrebno od hardvera: Kompijuter, EON Smart Box, Lan Kabal, TV.

Potrebno od software-a: ADB, ADB AppControl.
==================================================================
Linkovi:
1. ADB appcontrol: https://adbappcontrol.com/en/
==================================================================

OPOMENA: OVO ĆE IZBRISATI SVE PODATKE!
==================================================================

Napomena, Kod Stand By dugmeta se misli na dugme na vrhu risivera.

1.Uđite u recovery mode tako što će te držati Stand By dugme na risiveru dok utacinjete kabal za struju u port.

2.Klikom na Stand by dugme odaberite Wipe data/ Factory reset

3.U meniju izaberite Yes i sačekajte da se završi.

4.U sledećem meniju dugo držite Stand By Dugme na opciji Reboot System Now.

5.Setup odradite normalno.

6.Kod ekrana "Aktivacija EON Boxa" kliklite home dugme na daljinskom.

7.Udjite u Podesavanja i omogucite opcije za programere.

8.Aktivirajte "USB Debugging" i zapisite negde IP Adresu eon-a

9.Na kompjuteru udjite u ADB i povezite se na risiver komandom "adb connect <vasa ip adresa>".

10.Udjite u Program ADB AppControl.

11.U search ukucaje "ug".

12.kada vam iskoce lista aplikacija kliknite select all

13.U donjem desnom uglu na drop down listi odaberite uninstall i kliknite dugme uninstall

14.Na ostale pop-up ove kliknite NO

15.Kada se to zavrsi imate potpuno otkljucan eon box, samo ga nemojte vracati na fabricka podesavanja i li hard resetovati.
 
Jedino manjkavost tvog upustva je sto ce Eon box posle fabrickog reseta nece hteti tek tako da reaguje na home dugme tako da ce moci tako lako odraditi tvoje tacke 6.i 7. i onda ostalo nece moci , nego da bi se doslo do tacke 6. morace gimnastika koja je ovde vec odavno objasnjavana kako i sta treba uraditi da bi se preskocio aktivacioni prozor
 
Desi se i to ( po meni imao si srece ) al kad radi home dugme onda box nije zakljucan i moze da se radi ono sto si ti pisao , al najcesce se desi kad se uradi fabricki reset Eon boxa da onda kad se pojavi aktivacioni prozor onda se i zakljuca box tj. ne funkcionise home dugme ( cisto opet ponavljam i malo gusim da se ljudi ne zalete da rade reset boxa a da nisu spremni sta ce ih i docekati ) i mora raznorazna gimnastika ( vec dosta ljudi pisalo o tome sta i kako sad vec ima raznoraznih mogucnosti za to ) da bi se ponovo otkljucao box i profunkcionisalo home dugme i posle moze opet po tvome
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
Imam problem sa eon box..

Da kazemo prvo paljenje posle neke duze pauze.. tipa sutradan ujutru. Upali se box, ali na tv samo sneg.. kao na starom tv. Doduse sneg u boji.. 😆

Pali gasi na daljinac ne pomaze, jedino kad se ugasi rucno na samom boxu..

E sad.. zvao sam korisnicki, dosli i zamenili box ali ista prica. Da li je moguce da su dva felericna ili je do tv.. ali sve ostalo radi na tv. Do skoro koristio supernovu i sve radilo ok..

Ovi iz korisnicnog prvo nabedili rezoluciju, pa sam smanjio ali i dalje problem..

Tv je philips 4k..

IMG_2109.jpeg
 
Probaj prvo ono najprostije da zamenis hdmi kabl a onda da i promenis hdmi portove na Tv-u tj .da ubacis u neki drugi ili da probas neki lap top ili drugi neki uredjaj ( D3 mini ili sta vec imas ) da ukljucis na Tv da prvo njega eliminises kao uzrok
 
Probacu, ali sam stavio neki hamin kabal koji podrzava 4k jer mi je na supernovoj pravio problem fabricki kabal.

Hvala!
Javljam..
 
4K na 30Hz (HDMI 1.4) ili 4K na 60Hz (HDMI 2.0)? u svakom slučaju probaj i sa drugim kablom
 
Moze li neko da mi linkuje temu o EON aplikaciji? Search na forumu mi ne dozvoljava da searchujem "eon" ili "eon sbb".
 
@duhacjedan


 
@duhacjedan linkovi su u prvoj poruci u temi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno