Šta je novo?

naplata carine CPU,GPU,MB

kolik

Slavan
Učlanjen(a)
13.03.2006
Poruke
214
Poena
320
molim za pomoc
da li neko zna tacne informacije, ako neko ide tj leti iz USA u Srbiju i nosi u licnom prtljagu komponente CPU,MB,GPU da li se na ulazu u Srbiju placa neka carina....kakva su iskustva ?
jako mi je vazno , ako nisam na pravom forumu izvinjavam se nek admin prebaci gde je predvidjeno ....hvala
 
da, carina + pdv
 
ilidan@
da li znas kolika je carina tj odv , konkretno u zbiru vrednost je oko 2000 $(cpu+gpu+mb)
 

eventualno prelistati teme u podforumima u okviru "tržišta"
 
molim za pomoc
da li neko zna tacne informacije, ako neko ide tj leti iz USA u Srbiju i nosi u licnom prtljagu komponente CPU,MB,GPU da li se na ulazu u Srbiju placa neka carina....kakva su iskustva ?
jako mi je vazno , ako nisam na pravom forumu izvinjavam se nek admin prebaci gde je predvidjeno ....hvala
Kad sleti pokupi prtljag i krene ka izlazu, naravno zelenom (nemam šta da prijavim), uglavnom nema nikoga i samo prođe, a i da ima carinika koji stoje i merkaju, opušteno nastavi dalje i prođe pored njih, pa ako ga ne zaustave, lagano je prošao, a ako ga zaustave i traže mu da otvori kofer onda će platiti carinu. Nije sigurno lud da sam prijavi robu i ponudi se da plati carinu. Ako nije neka baš, baš neka sumnjiva njuška, verovatnoća da će ga neko zaustaviti i trkeljisati je na nivou statističke greške. 😁 Milion puta sam leteo i niko me nikada ništa nije ni pitao, a kamoli zaustavio. Donosio sam gomilu stvari (od Laptopova, pa čak i po 5 IPhone-a (neraspakovanih) i nikada nisam platio carinu. E sad, ako je baš kurate sreće, onda šta da ti kažem, krastavac maler.🙂
Samo neka se ne ponaša kako je Giga moravac objasnio u “Boljem Životu”.😉
 
Prtljag prolazi skener pre nego što stigne do vlasnika. Ako navataju za tu cifru sleduje kazna jer je načinjen carinski prekršaj pa se tek onda razmatra carinjenje i oporezivanje.
 
Kad sleti pokupi prtljag i krene ka izlazu, naravno zelenom (nemam šta da prijavim), uglavnom nema nikoga i samo prođe, a i da ima carinika koji stoje i merkaju, opušteno nastavi dalje i prođe pored njih, pa ako ga ne zaustave, lagano je prošao, a ako ga zaustave i traže mu da otvori kofer onda će platiti carinu. Nije sigurno lud da sam prijavi robu i ponudi se da plati carinu. Ako nije neka baš, baš neka sumnjiva njuška, verovatnoća da će ga neko zaustaviti i trkeljisati je na nivou statističke greške. 😁 Milion puta sam leteo i niko me nikada ništa nije ni pitao, a kamoli zaustavio. Donosio sam gomilu stvari (od Laptopova, pa čak i po 5 IPhone-a (neraspakovanih) i nikada nisam platio carinu. E sad, ako je baš kurate sreće, onda šta da ti kažem, krastavac maler.🙂
Samo neka se ne ponaša kako je Giga moravac objasnio u “Boljem Životu”.😉
AKo ima šta da se carini, a ne prijavi se , već uradi to što ti pričaš..carinik ne samo da može da mu naplati carinu, već i kaznu, a bogami može i da zapleni robu tako da nij to baš pametno ali rizik je vaš. Kao i posledice.
 
Kad sleti pokupi prtljag i krene ka izlazu, naravno zelenom (nemam šta da prijavim), uglavnom nema nikoga i samo prođe, a i da ima carinika koji stoje i merkaju, opušteno nastavi dalje i prođe pored njih, pa ako ga ne zaustave, lagano je prošao, a ako ga zaustave i traže mu da otvori kofer onda će platiti carinu. Nije sigurno lud da sam prijavi robu i ponudi se da plati carinu. Ako nije neka baš, baš neka sumnjiva njuška, verovatnoća da će ga neko zaustaviti i trkeljisati je na nivou statističke greške. 😁 Milion puta sam leteo i niko me nikada ništa nije ni pitao, a kamoli zaustavio. Donosio sam gomilu stvari (od Laptopova, pa čak i po 5 IPhone-a (neraspakovanih) i nikada nisam platio carinu. E sad, ako je baš kurate sreće, onda šta da ti kažem, krastavac maler.🙂
Samo neka se ne ponaša kako je Giga moravac objasnio u “Boljem Životu”.😉
pravi odgovor ...... veliki pozdrav, pomoglo mi je , pregledao sam i ranije teme, pozdrav iz Sr.Mitrovice
 
Nisam baš siguran koliko je odgovor pravi, s obzirom da su letovi USA - Srbija pod posebnom prismotrom od strane naše carine.
Ali dobro, tvoje pare, tvoj rizik.
Sretno!
 
Nisam baš siguran koliko je odgovor pravi, s obzirom da su letovi USA - Srbija pod posebnom prismotrom od strane naše carine.
Ali dobro, tvoje pare, tvoj rizik.
Sretno!
nisam mozda adekvatnu rec napisao , ali mi je bitno ko je imao iskustva da kaze, raspitao sam se ima vise opcija, rec je o studentu koji putuje u srbiju i onda nazad sa istim komponentama, ako ih prijavi kao licni prtljag i ubelezu mu u tzv listu prilikom izlaska pokriven je u neku ruku ,ali ovi nasi mogu da prave problem,,,,,, e sad ako mu se zalomi platice carinu+pdv ako ne proci ce , bitno mi je da cujem iskustva drugih ljudi kako su prosli .
zahvaljujem na odgovorima svakako ... pozz
 
mozete zatvoriti temu , svakako su mi pomogli saveti
hvala
 
Nazad
Vrh Dno