Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Да, деф после оптике коакс дође неприхватљив. Треба видети одговор на 2:1 брзине.
 
Najveća prednost mts-a je optika (sbb na zanemarljivo malo lokacija ima optiku) i sportski sadržaj. Većini domaćinstava u Srbiji je sportski sadržaj bitan jer imaju bar jednog člana porodice koji to prati.
Trenutno mts sa te dve komparativne prednosti u odnosu na sbb ima primat na tržištu. Ako dodamo još i brigu o starim korisnicima (50% popusta ako zapretiš odlaskom) situacija je jasna.
Žao mi je što je tako jer treba da postoji konkurencija, jedino tako mi korisnici dobijamo. Ovako, bojim se, idemo ka tržištu na kojem će biti jedan monopolista koji će moći da nam radi šta hoće. Već uveliko kolaju glasine da mts kupuje sbb
 
Doći će i do toga polako. Treba videti kako se mts/mtel ponaša u RS gde su monopolisti. Maksimum što daju je 25% popusta na 4-5 meseci, a i to baš retko. A i redovna cena je skuplja nego u Srbiji.
 
Aj prekinite sa tim glupostima mts kupuje sbb pre ce biti obrnuto...

Sve to stoji da je mts u prednosti al idalje imaju mane , kao sto je podrska im je 0 , kad se prijavis za montazu nekad ih cekas i po mesec dana da dodju da te nakace.np u Novom Sadu je klasicna dominacija sbb i to 70% u Zrenjaninu takodje. Ima dosta gradova koji np nisu imali sbb kao Sremska Mitrovica sada su dobili u nekim novim zgradama i tu je sbb pokidao jos ce da se siri tamo. Koliko god vi prdeli sbb je izgradio svoj brend i ljudi ga uzimaju haos. Dok d2d mts agenti njih skidaju u starim zgradama oni prave razliku u novom zgradama koje su tek izgradjene. (To je np u Novom Sadu konkretno) ne kazem da mts nije al verujte mi da pre 3-4 godine nisu imali pojma za optiku i mts toliko dok d2d agenti ih nisu izreklamirali i probili se na trzistu. Pa sam direktor Lucic je pricao da je sramota da su bili bukvalno 3 operater u srbiji dok se nisu pokrenuili oko usavrsavanja sramne brzine imaju na bakru u CG je pre 4 godine mtel imao na osnovnim paketima 50/25Mbps a mts 10... A isto tako sto pricate da u drugim drzavama daju starima popuste isto tako u CG np Telemach(sbb) ima akcuju za nove korisnike 6m 50% popusta isto tako ima i mtel... Tako da mts jeste u prednosti sada i treba da nadomesti neke gradove sa korisnicima gde je sbb vladao a vlada idalje. Al stvarno kad cujem pricu da mts kupuje sbb povraca mi se...
 
Pa da ukljucis malo se bolje pre ce mts se prodati jer daje i sako i kapom da dovuce korisnika nego sbb koji bez obzira gleda da zaradi daju oni 18m al uo je 30 meseci dok mts 18m daje al na 24. Izracunaj najskuplji paket da uzmes u mts firma dobije kurcinu tek od sl ugovora krece zarada a sbb ima zaradu za svakog novo pa bio to najeftini paket. Mts gomila korisnike zbog akcije jos su odradili dil sa yettelom sutra kad budu trazili saradnju dalju sa yettelom mogu da manipulišu ciframa oko zakupa infrastrukture, dok sbb ne zavisi jos kad cujem prodace se covek koji drzi UG nije samo u SRB. On ima sasvim dovoljno korisnika. Dok mts je pored sve svoje optike toliko u dugovima , da je njegova prodaja realnija nego sbbova...
 
SBB (u sastavu UG) se prodaje svakih nekoliko godina. To je nepisano pravilo kod investicionih fondova.
 
ne vidim da je to nesto promenilo njihov odnos prema korisnicima.
mislim da je poenta 'zabrinutih' da ce drzava (srbija) odnosno telekom kupiti sbb... pre nego sto na vrbi rodi grozdje...
 
Zanimljiva situacija na poluvremenu basketa, slučajno vidim na SofaScore-u da pored RTS-a i Arene, SportKlub takođe prenosi utakmicu Srbija-Litvanija. Prenos na SK6, što potvrđuje i programska šema istog...da ne kačim sad printcreen-ove, lako se proveri. Međutim, kad se odabere SK6 izbacuje sledeću grešku "Kanal nema prava za emitovanje izabranog sadržaja na ovoj mreži."
SBB ili MTS mreža, svejedno, isti error iskače. U čemu može biti fora?
 
Da, ali SK SRB i SK HR nisu isti kanali. Buni me to što je uopšte u programskoj šemi na našem SK.
 
samo bih skrenuo pažnju da ovo nije tema o izboru provajdera. za "SBB vs mts" postoji posebna tema
 
Jel moze jos uvek da se raskine ugovor bez penala zbog poskupljenja? Ili neki drugi način za raskid bez penala?
 
Kako ide raskid? Odem da im najavim,potpisem nesto pa onda, posle onih famoznih(dodatnih) mesec dana,nosim opremu ili je odmah nosim?
 
Mogao si pre mesec dana da raskines bez penala.
Što pre mesec dana, jel to znaci da sada ne može? Ja sam tek na ovom zadnjem računu video da su poskupeli, jesu li igde ranije objavili, ili poslali mail, ja nisam nista video, ne računam skrivene kutke njihovog sajta koje niko ne posećuje?
Znači iako je ugovor potpisan na određenu cenu i uslugu oni to u toku ugovora mogu da menjaju...
 
Što pre mesec dana, jel to znaci da sada ne može? Ja sam tek na ovom zadnjem računu video da su poskupeli, jesu li igde ranije objavili, ili poslali mail, ja nisam nista video, ne računam skrivene kutke njihovog sajta koje niko ne posećuje?
Znači iako je ugovor potpisan na određenu cenu i uslugu oni to u toku ugovora mogu da menjaju...
U januaru je bila objava. https://sbb.rs/obavestenje-o-povecanju-cena/
 
krastavac nikad ne gledam racun, jos elektronski, jer samo automatski platim na mojsbb... za nauk :)
 
Može li pomoć? Već neko vreme imam mikroprekide internet veze u smislu da nema ostvarivog protoka ni na jednom uredjaju na 5-20 sekundi. Recimo, ukucam Gugl pretragu i učitavanje stoji na 0%, Jutjub video koji je u toku se učitava nekoliko sekundi, Timz ili Vajber video poziv se prekine (zamrzne). Čak i ovaj forum mi prikaže stranicu da ne može da učita sadržaj. Itd itd.
Konstantno je prisutan svakog dana već 3, 4, 5 nedelja i nema pravila kada će se pojaviti, ali je prilično čest.

Situacija je prijavljena podršci i rekoše da su nešto uradili (neke sinhronizacije ili slično), ali je problem ostao nerešen.

Ono što hoću da pitam je da li je neko imao ovaj problem i šta je bio uzrok, odnosno kako je rešen?
 
Док сам био на сбб, било неког проблема у чворишту рекоше. Мењали нешто, после тога све ок.
 
Može li pomoć? Već neko vreme imam mikroprekide internet veze u smislu da nema ostvarivog protoka ni na jednom uredjaju na 5-20 sekundi. Recimo, ukucam Gugl pretragu i učitavanje stoji na 0%, Jutjub video koji je u toku se učitava nekoliko sekundi, Timz ili Vajber video poziv se prekine (zamrzne). Čak i ovaj forum mi prikaže stranicu da ne može da učita sadržaj. Itd itd.
Konstantno je prisutan svakog dana već 3, 4, 5 nedelja i nema pravila kada će se pojaviti, ali je prilično čest.

Situacija je prijavljena podršci i rekoše da su nešto uradili (neke sinhronizacije ili slično), ali je problem ostao nerešen.

Ono što hoću da pitam je da li je neko imao ovaj problem i šta je bio uzrok, odnosno kako je rešen?
Desavalo mi se slicno. Probali su da resetuju i da izvrse neka podesavanja, posle nedelju dana igranja dosao serviser i zamenio modem (cga2121), bio je star nekih 5godina. Od tad na novom nije bilo prekida.
 
Juce podneo zahtev da se razidjem sa njima, danas zovu i nude 8 meseci po dinar. Ne znam jel to ok ponuda. Ja sam otisao iz drugih razloga pa mi to nista ne znaci ali eto,nekom mozda pomogne. Nisam bio pod ugovornom obavezom vec 2,3 godine.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno