Šta je novo?

[A1] Kucni net

Uzeh XXL paket preko terenskog radnika, stigao mi jutros Huawei 4G+ modem na adresu, prikacio ga i izvlaci brzinu oko 30Mbps i to preko kabla, a nalazim se u centru Beograda. Moram priznati da sam ocekivao vise. Probacu malo da promenim polozaj rutera kako bih imao bolju vezu sa baznom stanicom...
treba naci poziciju ja sam testirao sa cat12 ruterom npr kod mene u sobi je 50-60.B525 u toj sobi ide 30-40 ovo je sve ponesi net i neo surf ubacim u s22u ili mi 12t pro tu ide od 130-160 download.U drugoj sobi b525 ide do 80 a ac810s ide od 100-120 bez problema i vidim da je bolji nivo signala.Gledaj da je sinr:13 ili vise i jacinu signala juri ispod -80 ako je moguce.
 
Ako trotluju, ne bi smeli toliko izraženo to da rade kad je u pitanju XXL sa max dostupnom download brzinom na lokaciji.
Jel si negde baš u prizemlju i okružen zgradama ?
Koliko meri telefon kad u njega staviš karticu kućnog neta ?
Ja sam zapravo na potkrovlju, ali jesam okruzen zgradama, malo sam ususkan. Sad sam probao sa telefonom, meri isto za radnim stolom, ali sam se malo prosetao po kuci i na drugoj strani stana hvata oko 50-60mbps sto je dosta bolje... Svakako mi je i ovo upgrade u odnosu na ono sto sam imao ranije. Probacu ovako pa ako mi bude presporo premesticu ruter na drugi kraj stana i razvuci duzi lan kabl. Hvala na odgovorima!
 
Uzeh XXL paket preko terenskog radnika, stigao mi jutros Huawei 4G+ modem na adresu, prikacio ga i izvlaci brzinu oko 30Mbps i to preko kabla, a nalazim se u centru Beograda. Moram priznati da sam ocekivao vise. Probacu malo da promenim polozaj rutera kako bih imao bolju vezu sa baznom stanicom...
Koliko ti je mesecno 1450 din. Meni su uz taj paket dali zte ruter ali ok je. I brzina.
 
Danas sam malo igrao sa aplikaciom za telefone "huaCtrl - manage Huawei router" i probao razne frekvencije za ruter i izgleda da to je maximum za moje mestoSlika.png
 
Poslednja izmena:
@Pyrqe još jedan savet, podesi da ti modem koristi samo interne antene:

Pogledajte prilog 382683
Probao sam malopre ovo, jos sam nakacio neke 2 antene sto sam imao sa TP-Link TL-WN8200ND, cisto da isprobam... Interesantno je da kad podesim na eksternu antenu, protok je jako slab oko 4-5 Mbps, ali kad stavim na internu antenu i ostavim ove dve antene prikacene, skace protok preko 40 Mbps, sto mi je super, dobio sam 10 Mbps...

@zec11 Tako je, 1450 din/mescno...
 
I još nisu namenjene za te frekvencije koje koristi 4G. Tako da nemaju nekog efekta.
 
Prebacio sam na interno kod antena. Dobio sam povećanje brzine kod uploada. Sada je oko 20 iako je paketom ograničen na 10. Imam jednu antenu, možda bi sa dve i download dobio na brzini.
 
Slikaću kad dođem kući, radim. Ne znam naziv, znam da je sa B311 Huawei.

Merenje je sa dve antene
 
potrošnja je na individualnom nivou i vrlo može biti različita.
Verovatno imaš neke nezahtevne aktivnosti tokom celog dana na laptopu.

Ja mogu npr 400 GB pojesti za pola dana tako da je kod svakoga verujem različito
 
ima li smisla da se internet kartica stavi u dual sim telefon i teteruje wifi i tako ima internet i u kuci i na putu? malo ce vise da se haba baterija jer ce telefon stalno biti na punjacu
 
ima li smisla da se internet kartica stavi u dual sim telefon i teteruje wifi i tako ima internet i u kuci i na putu? malo ce vise da se haba baterija jer ce telefon stalno biti na punjacu
Da i ne habas ekstremno bateriju. Kad se napuni jednom. Najbolje je držati na 67 posto (ne možeš bez roota ili da ne budzis kabel) . Ali svakako bolje da je na punjaču nego da je praznis i punis non stop. Jedina mana jer dual sim telefoni uglavnom imaju lošije modeme. Od single sim uređaja. Ali ako nisi previše zahtevan. Do 10 uređaja bi trebalo da radi i vise nego zadovoljavajuci posao. Po meni je kome ne treba LAN ovo i jeste najbolja opcija posebno što možeš poneti i koristi do sledeće utičnice.
 
Pitanje,ako neko ima iskustva sa ovim mada generalno ne verujem da ce moci,A1 kucni xxl paket koristim vec nekih 14 meseci,znaci do kraja ugovora ostalo je 10 meseci,nedavno mi je gazda uveo mts optiku tako da mi prestaje potreba za A1 net-om.Da li je moguće prevremeno raskinuti ugovor iz nekog razloga.Nemam nekih problema sa brzinom na mojoj lokaciji 40 tak mbs,jednom sam morao da zamenim modem,predhodnom otišla ploča iz nekog razloga i to je to.
 
Moj savet ti je da ga nekome daš na korišćenje preostalih 10 meseci da ga koristi i da plaća preostalih 10 računa jer ako bi ti raskidao unapred morao bi preostalih 10 meseci da otplatiš u celosti.
 
Tako sam ja preuzeo ugovor od drugog korisnika. I dalje sam bez ugovorne obaveze
 
Video sam i neprijatno sam se iznenadio, mart sa višom cenom, i to Kućni net L 1399,00 mi kaze portal. Februar je bio 1099,00
 
Da li bi imalo smisla uzeti kucni net A1 XXL + dodatak 200gb. Koristimo eon televiziju preko neta(ne uspevam da nadjem koliko trosi) + normalno koriscenje neta? Trenutno koristimo Orion adsl(20 mb). Ne uspevam da nadjem bolju ponudu za pocetak Veternika (NS)?
 
Da li bi imalo smisla uzeti kucni net A1 XXL + dodatak 200gb. Koristimo eon televiziju preko neta(ne uspevam da nadjem koliko trosi) + normalno koriscenje neta? Trenutno koristimo Orion adsl(20 mb). Ne uspevam da nadjem bolju ponudu za pocetak Veternika (NS)?
Normalno koriscenje neta meni i normalno koriscenje neta tebi nije isto, eon vuce puno interneta, ako ne gresim oko 3GB na sat vremena.
 
Da li bi imalo smisla uzeti kucni net A1 XXL + dodatak 200gb. Koristimo eon televiziju preko neta(ne uspevam da nadjem koliko trosi) + normalno koriscenje neta? Trenutno koristimo Orion adsl(20 mb). Ne uspevam da nadjem bolju ponudu za pocetak Veternika (NS)?
Zovi Super Novu oni su razvlacili optiku. Mozes probati i beotel da nemaju neki 5G wifi. A1 je Ok isto ako se uklapas u 2 GB po satu za eon ide u zavisnosti od slike generalno. Ne mogu ti reci sa sigurnošću jer volim da skrolujjem puno i saltam između emisija... Pa bufer dosta često pojede vise protoka nego tv sam. Ali evo 250 MB za nekih desetak minuta gledanja. Moji na selu jer dosta radi tv preko yettel mreze. U ruteru nabiju 500 GB mesečno. Naravno to je većinski TV jer ne troše nešto puno neta običnog. Ali TV poprilično dosta tuce u toku dana. Ako ti je za referncu odokativno makar
 
Zovi Super Novu oni su razvlacili optiku. Mozes probati i beotel da nemaju neki 5G wifi. A1 je Ok isto ako se uklapas u 2 GB po satu za eon ide u zavisnosti od slike generalno. Ne mogu ti reci sa sigurnošću jer volim da skrolujjem puno i saltam između emisija... Pa bufer dosta često pojede vise protoka nego tv sam. Ali evo 250 MB za nekih desetak minuta gledanja. Moji na selu jer dosta radi tv preko yettel mreze. U ruteru nabiju 500 GB mesečno. Naravno to je većinski TV jer ne troše nešto puno neta običnog. Ali TV poprilično dosta tuce u toku dana. Ako ti je za referncu odokativno makar
Jeste, hvala puno. Nema optike u ovom delu za sad. Mislim da nece biti isplativo, ostace ovaj spori za sad. Pogledacu sta nudi Beotel.
 
Nazad
Vrh Dno