Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Pa da i juce kad su mi montirali sam pitao i rekli mi ako necu 500/160 sto je bilo kad sam zvao dobicu 600/300 ali za 5300 posle 12 meseci. Verovatno namerno sad to rade da ljudi ne vide i starima daju po 4800
 
Nznm zasto se isčuđujete . Niko nikog ne lupa po ušima da ostane kod nekog . Biraš sam gde ćeš i za koliko ćeš . Cene menjaju svi , a o kvalitetu usluga je diskutabilno pričati - o paketima - kome šta treba .
Da poredim MTS i Orion - uvredio bih MTS , optika im je po svemu bolja . TV program im je isti u zavisnosti koji paket TV odabereš . Da li hoćeš Novu S ili Arene - izbor je lak , za onog koji gleda jedno od ta dva . Ako si na optici kod MTSa imaš dodatnu mogućnost za trgovinu Yetel . Ja imam sreće imam sva 4 operatera sa optikom kod mene u bloku i lako mi je za pregovaranje .
Opremu koju su ti uvodili - ti si je za 2 god korišćenja isplatio .
Sada u svoje ime govorim - imao sam SAMO 1 kvar za ove 2 god i par meseci i to se pokvario Q11 . Došli posle 2 dana i zamenuli , jer kada su hteli doci , radio sam ceo dan . A kada istekne UO opet ću trgovati , da bih bolje prosao . Sada BOX4 Beli plaćam 24 meseca po 3500 din . Ja zadovoljan , a za druge nznm - ko kako hoće ,
Sve se slazem sa tobom, ali upravo taj deo i zamerma. ja imam 3 optike u zgradi + sbb. Mogu da biram sta god i uvek da iz vucem bolje uslove. Evo meni da daju 24meseca za box4 bilo koji potpisao bi iste sekunde ali ne daju, nego ja moram sad jurim druge operatera, da mi opet menjaju uredjaje i sl... a onda cemo verovatno doci u situaciju da kad zatrazim IDP broj da mi ponude tih istih 24m po 50% a tad iz inata necu prihvatiti
 
Sve se slazem sa tobom, ali upravo taj deo i zamerma. ja imam 3 optike u zgradi + sbb. Mogu da biram sta god i uvek da iz vucem bolje uslove. Evo meni da daju 24meseca za box4 bilo koji potpisao bi iste sekunde ali ne daju, nego ja moram sad jurim druge operatera, da mi opet menjaju uredjaje i sl... a onda cemo verovatno doci u situaciju da kad zatrazim IDP broj da mi ponude tih istih 24m po 50% a tad iz inata necu prihvatiti
Pa tako smo svi i dobili 24x50% . Zasto ti je tesko da odes do poslovnice i zatražiš IDP broj - ako ti je ugovor istekao . Možda imaš para više nego što tvoji potomci mogu da potroše i nećes da gubiš vreme i novac na odlazak u poslovnicu . Mene nije mrzelo , a ušteda je značajna , Box4 Beli imam .
 
Korisnik sam Sbb vec 14 godina, presao sam sa ikoma koji je dozvoljavao 4,risivera, kartice .
Medjutim, sada su mi iskljucili 1 karticu zato sto su poceli da menjaju stare ikom kartice.
I navodno vise nemaju mogucnost za to. Tako da me prakticno bacaju u zagrljaj konkurenta.
Mts za sve korisnike koji prelaze iz sbb daju 18 meseci gratis uz ugovor od 24 meseca.
Pitanje za ostale korisnike, da li je na optici koja mi je dostupna, isti kvalite interneta?
Da li ima neke razlike u kvalitetu slike na tv-u? Da li dolazi do prekida ,stucanja?
 
Iz mog iskustva je sve ok , imaces problema jer si navikao na eon i sve ce ti se ciniti uglavnom losije od eona . Sve je to stvar lične percepcije , ali na mts optika sve je stvarno ok .
 
Neko te je slagao.
Za? Da je max 500 Mbit do mene? Mozda, ali navodno su proverili sa tehnikom... 🤷‍♂️

To su stari paketi od prošle nedelje. Jedan korisnik u ovoj temi koji je ugovor potpisao 20.3 uspeo je da ih ubedi da mu promene paket na aktuelnih 600/300, probaj i ti ako si potpisao skoro (naravno pitaj i insistiraj da ti ostanu sve promocije koje si prvobitno dobio, jer inače mogao bi da odustaneš od ugovora u prvih 14 dana i sklopiš novi sa aktuelnim paketima).

Inače nema veze brzina do priključka ili udaljine do centrale (kao što je na DSL) to je samo nešto lupio da te otkači, svakom ko ima optiku mogu dati i najveći paket od 1000/500 ako hoće to da plaća
Od prosle nedelje? Neveovatno, ja sam potpisao negde oko 1. marta...
Naravno da znam sta je optika :) Nema veze distanca, ali zato ima veze koliko vlakana je doslo? Ako je ono najmanje, onda kinda mozda i jesu u pravu mada koliko znam i najslabija optika moze da izgura Gbit brzine full duplex (AFAIK). 🤷‍♂️

Kako god, zadovoljan sam sa ovim ali sad si mi ubacio buvu sa tim 300 upload 👿
 
Pitanje o cable menagmentu.
Optika ide do modema. Kako i kojim kablovima se povezuju ostali tv uredjaji ?
Kakva je veza izmedju daljinskog i stb uredjaja?
Bluetooth ili IR?
 
Poslednja izmena:
Mrežnim kablovima do STB uređaja. STB sa HDMI kablom u tv.
Imaš 4 mrežna izlaza na modemu. 1 i 4 su za net a 2 i 3 su za IPTV.
Ima i neka varijanta za wifi povezivanje ali mora huawei modem pa ovo ono... Imaš naširoko pisano o tome u IRIS tv temi.
Bilo je bolje od eon-a ali su sada srozali TV uslugu na eon nivo :)
Zavisi od STB uređaja koje dobiješ ali bi trebalo da budu HP4024 koji imaju BT daljince. Možda češ morati da upariš, ali opet ima naširoko pisano u IRIS tv temi.
Internet je odličan.
 
Od prosle nedelje? Neveovatno, ja sam potpisao negde oko 1. marta...
pa dobro ako si potpisao tako rano, tada su bili paketi max 500/160 svuda osim onog od 9999 koji je 1000/400, a i proslo ti je 14 dana da se predomislis pa ti sada ostaje 500/160
zato ima veze koliko vlakana je doslo
ne. jedino ako nekako znaju da komsije koje su na tvom vlaknu toliko intenzivno koriste internet da tebi nikada nece ostati vise od 500, ali sumnjam da su bash to "izmerili"
Da je max 500 Mbit do mene? Mozda, ali navodno su proverili sa tehnikom...
da si uzeo paket od 9999 tada (1000/400) ne bi ti to rekli
Kako god, zadovoljan sam sa ovim ali sad si mi ubacio buvu sa tim 300 upload
i meni bi to dobro doslo, ali ne mogu da menjam paket do jula sledece godine jer sam potpisao promo box3 za cene box2 kada je to bilo
 
Poslednja izmena:
Znači da ćemo svi mi, kao građani ove države koja je vlasnik mts-a, da na jedan ili drugi način pokrivamo eventualne gubitke te komapnije. To je suština.
Ne. Gresis. Telekom nije Javno Preduzece. Telekom je Akcionarsko Drustvo i stvari funkcionisu potpuno drugacije.
 
Telekom je AD, gde je najveći akcionar R Srbija.
Kada Telekom-u treba novac, pošto nije JP, ne može, kao ostali budžetski korisnici direktno da zavuče ruku u džak para, ali može zato da uzme komercijalni kredit kod xy banke, a da mu ta ista R Srbija, kao većinski akcionar, bude garant, tj. da mu garant budemo mi, poreski obveznici R Srbije, jer samo od nas taj isti garant može da uzme novac.
Suština je ista, tehnika je nešto drugačija.
 
Ne znam da li ljudi ovde kapiraju, ali država Srbija, neposredno ili posredno, utiče kompletno na ponudu i tražnju u okviru granica, pa tako i na cene, bez obzira da li su one direktno kontrolisane (npr. "narodni hleb") ili nisu (npr. usluge provajdera).
Ovo nije naš izum, sve države u svetu kontrolišu ekonomiju te iste države, kod nas je problem što je taj uticaj mnogo veći nego što bi trebalo da bude.
 
Kao što rekoh, debelo su se zaigrali… na svim nivoima, počelo je polako urušavanje… namerno ili zbog nemanja, infrastruktura Telekoma i usluge stagniraju… ali, ne i cene…
 
Kao što rekoh, debelo su se zaigrali… na svim nivoima, počelo je polako urušavanje… namerno ili zbog nemanja, infrastruktura Telekoma i usluge stagniraju… ali, ne i cene…

Nemoj tako - mislim da samo gledaš pogrešne parametre.

Ako kao cilj gledamo preuzimanje što većeg udela na tržištu, i oduzimanje što većeg udela Sbb-u verujem da su tu ostvarili solidan uspeh (verovatno postoje neke statistike).

E, sad, na način na koji to rade, to lako može da bude i na kratke staze, osim ako ne uspeju da Sbb kompletno finansijski iscrpe, pre nego što nas finansijski iscrpe 😉
 
Baš mislim da im je efektivnog kapitala nestalo… pokušavaju da nas zadrže pretpostavljajući da smo inertni, ne posežemo za odlaskom zbog cimanja… za mnoge računaju i da su neinformisani… laganim kuvanjem korisnika dižu cene i mere patametre odlaska-dolaska istih… iskreno, mislim da neće moći još dugo…
 
Telekom je AD, gde je najveći akcionar R Srbija.
Kada Telekom-u treba novac, pošto nije JP, ne može, kao ostali budžetski korisnici direktno da zavuče ruku u džak para, ali može zato da uzme komercijalni kredit kod xy banke, a da mu ta ista R Srbija, kao većinski akcionar, bude garant, tj. da mu garant budemo mi, poreski obveznici R Srbije, jer samo od nas taj isti garant može da uzme novac.
Suština je ista, tehnika je nešto drugačija.
Hm, ajd' jedan primer molim te. Evo, kako su to odradili za ovih cuvenih 600m?
 
Kao što rekoh, debelo su se zaigrali… na svim nivoima, počelo je polako urušavanje… namerno ili zbog nemanja, infrastruktura Telekoma i usluge stagniraju… ali, ne i cene…
Sta je babi milo...

"Prvi čovek Telekoma Srbija izuzetno je zadovoljan postignutim u 2022. godini. Ogroman uspeh potvrđuju konkretni brojevi: kompanija je prvi put u svojoj istoriji ostvarila prihod veći od milijardu evra, broj TV korisnika je dostigao 1,2 milion, a fiksnih internet korisnika 1,1 milion, instalirano je preko 2.000 baznih stanica, dok je 1,25 miliona domaćinstava dobilo pristup optičkom internetu."
 
Sta je babi milo...

"Prvi čovek Telekoma Srbija izuzetno je zadovoljan postignutim u 2022. godini. Ogroman uspeh potvrđuju konkretni brojevi: kompanija je prvi put u svojoj istoriji ostvarila prihod veći od milijardu evra, broj TV korisnika je dostigao 1,2 milion, a fiksnih internet korisnika 1,1 milion, instalirano je preko 2.000 baznih stanica, dok je 1,25 miliona domaćinstava dobilo pristup optičkom internetu."
I sve to u jednoj godini… malo je to.. nešto bolje…?
 
Sta je babi milo...

"Prvi čovek Telekoma Srbija izuzetno je zadovoljan postignutim u 2022. godini. Ogroman uspeh potvrđuju konkretni brojevi: kompanija je prvi put u svojoj istoriji ostvarila prihod veći od milijardu evra, broj TV korisnika je dostigao 1,2 milion, a fiksnih internet korisnika 1,1 milion, instalirano je preko 2.000 baznih stanica, dok je 1,25 miliona domaćinstava dobilo pristup optičkom internetu."

Ako nekome verujem kada priča o uspehu to je prvi čovek firme, koji nema nikakvog interesa da to ne preuveličava i da ne daje tačne informacije... Oh wait... 😂

Tako da, složićemo se: Što je babi milo...
 
Da.
Neverovatno je da firma čiji je gro većinski akcionar država ima ugovore o kreditima koji nisu transparentni, a država je garant.
Ali to je sudbina građana koji žive u autokratiji.
He, opet nisi u pravu. Telekom nije na berzi. A sta to znaci...

Al' dobro, makar nesto konkretno napises za razliku od ove dvojice koji samo bunare nesto. :D
 
Поздрав другари једно питање, после истека бокс пакета 3 у коме спадају интернет фиксни и ТВ после две године, да ли може да се пређе на бокс 2 пакет који садржи интернет и фиксни, јер је цена далеко мања и повољнија за 1800 динара месечно, телевизиј није потребна, интернет и фиксни коштају 2300 динара, има ли неко таквих искуства, да ли је то неко радио и да ли може??? Хвала на одговорима!!!
 
Nazad
Vrh Dno