Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Да ли још важи промоција 18 месеци по динар за прелазак нових корисника са СББ мреже?
Vazi i dalje, ja sam danas to dobio.

Inace sada kao proveravaju prezime pa se ne moze prebacivati vlasnistvo paketa medju clanovima porodice za mesece po 1 din. Barem je tako meni receno od akvizitera
 
Бокс 3 хд макс је и пре неколико месеци био 4799 дин.
 
Bio za nove korisnike. Ko je bio pod ugovorom, ostala mu je stara cena.
 
Nikad necu da razumem filozoviju da novom korisniku posaljes terensku ekipu koja kosta, postavis ruter, kablazu, stb, i sl i na sve to ti se isplati da das 12 meseci gratis. A onda kad taj isti korisnik sledece godine odluci da ide sa mreze ti mu kazes najbolje sto mogu je 3-4-5-6 meseci u najboljem slucaju. A novom ces opet da das sve ovo gore navedneo, pa zar firmi nije jeftinije da zadrzi mene kao postojeceg korisnika sa tih 12 meseci gratis nego da juri novog u kog sve to opet treba da ulozi..
Razumeo bi ovu politiku da alterantive nema ali ima je i te kako i onda dolazimo u situaciju da svakih 2 godine menjas operatera.. Lik iz oriona mi cak nudi da mi "otkupi" ugovor u mislu da mi daju gratis dok mi ne istekne ugovor (2-3 meseca) pa tek kad istgnete ugovor sa MTS-om da krene ovaj promo od 12 meseci i sl.
 
Razumeo bi ovu politiku da alterantive nema ali ima je i te kako i onda dolazimo u situaciju da svakih 2 godine menjas operatera.. Lik iz oriona mi cak nudi da mi "otkupi" ugovor u mislu da mi daju gratis dok mi ne istekne ugovor (2-3 meseca) pa tek kad istgnete ugovor sa MTS-om da krene ovaj promo od 12 meseci i sl.

Ja obično kažem - ako su operateri rešili da od tržišta naprave pijacu, ko sam ja da se protivim 😉
 
Pa i nije bas najbolji slucaj par meseci...

Ja sam dobio ceo ugovor 50% popusta. Box 4 plavi optika, nesto preko 3000 din...
 
Bio za nove korisnike. Ko je bio pod ugovorom, ostala mu je stara cena.
На сајту за бокс 3 хд макс не налазим већу цену од 4799 дин. Постоји ван уговорне обавезе за 5299 дин али ако се продужи уговор опет је 4799 дин (после промо периода).
 
Vazi i dalje, ja sam danas to dobio.

Inace sada kao proveravaju prezime pa se ne moze prebacivati vlasnistvo paketa medju clanovima porodice za mesece po 1 din. Barem je tako meni receno od akvizitera
A da li bi moglo da se prebaci na clana sa drugim prezimenom a isti stan?
 
Nikad necu da razumem filozoviju da novom korisniku posaljes terensku ekipu koja kosta, postavis ruter, kablazu, stb, i sl i na sve to ti se isplati da das 12 meseci gratis. A onda kad taj isti korisnik sledece godine odluci da ide sa mreze ti mu kazes najbolje sto mogu je 3-4-5-6 meseci u najboljem slucaju. A novom ces opet da das sve ovo gore navedneo, pa zar firmi nije jeftinije da zadrzi mene kao postojeceg korisnika sa tih 12 meseci gratis nego da juri novog u kog sve to opet treba da ulozi..
Razumeo bi ovu politiku da alterantive nema ali ima je i te kako i onda dolazimo u situaciju da svakih 2 godine menjas operatera.. Lik iz oriona mi cak nudi da mi "otkupi" ugovor u mislu da mi daju gratis dok mi ne istekne ugovor (2-3 meseca) pa tek kad istgnete ugovor sa MTS-om da krene ovaj promo od 12 meseci i sl.
Zato sto nije bitan broj korisnika koje vec imaju nego je bitan broj novih korisnika koji dodje. To je jedino bitno.
 
Nikad necu da razumem filozoviju da novom korisniku posaljes terensku ekipu koja kosta, postavis ruter, kablazu, stb, i sl i na sve to ti se isplati da das 12 meseci gratis. A onda kad taj isti korisnik sledece godine odluci da ide sa mreze ti mu kazes najbolje sto mogu je 3-4-5-6 meseci u najboljem slucaju. A novom ces opet da das sve ovo gore navedneo, pa zar firmi nije jeftinije da zadrzi mene kao postojeceg korisnika sa tih 12 meseci gratis nego da juri novog u kog sve to opet treba da ulozi..
Razumeo bi ovu politiku da alterantive nema ali ima je i te kako i onda dolazimo u situaciju da svakih 2 godine menjas operatera.. Lik iz oriona mi cak nudi da mi "otkupi" ugovor u mislu da mi daju gratis dok mi ne istekne ugovor (2-3 meseca) pa tek kad istgnete ugovor sa MTS-om da krene ovaj promo od 12 meseci i sl.
Nznm zasto se isčuđujete . Niko nikog ne lupa po ušima da ostane kod nekog . Biraš sam gde ćeš i za koliko ćeš . Cene menjaju svi , a o kvalitetu usluga je diskutabilno pričati - o paketima - kome šta treba .
Da poredim MTS i Orion - uvredio bih MTS , optika im je po svemu bolja . TV program im je isti u zavisnosti koji paket TV odabereš . Da li hoćeš Novu S ili Arene - izbor je lak , za onog koji gleda jedno od ta dva . Ako si na optici kod MTSa imaš dodatnu mogućnost za trgovinu Yetel . Ja imam sreće imam sva 4 operatera sa optikom kod mene u bloku i lako mi je za pregovaranje .
Opremu koju su ti uvodili - ti si je za 2 god korišćenja isplatio .
Sada u svoje ime govorim - imao sam SAMO 1 kvar za ove 2 god i par meseci i to se pokvario Q11 . Došli posle 2 dana i zamenuli , jer kada su hteli doci , radio sam ceo dan . A kada istekne UO opet ću trgovati , da bih bolje prosao . Sada BOX4 Beli plaćam 24 meseca po 3500 din . Ja zadovoljan , a za druge nznm - ko kako hoće ,
 
На сајту за бокс 3 хд макс не налазим већу цену од 4799 дин. Постоји ван уговорне обавезе за 5299 дин али ако се продужи уговор опет је 4799 дин (после промо периода).
Ako odes na 12 meseci za 1 din onda se pojavi dole drugi cenovnik gde pise da je posle 12 meseci 5299 okacio sam SS par postova iznad, 4800 je samo ne znam sad za koga za one koji uzmu van prmocije valjda paket:)
 
Box 3 - 500/160Mbs placam 4849din, sada, po novom Box 3 - 600/300Mbs je 4799din. Ukoliko ti poruka nije flamebait, ajd' molim te pojasni...
Care, sustina je da nema besplatnog rucka. Na kraju cemo svi morati da placamo previsoke cene Interneta, telefonije i televizije. Da ne pricam o ceni struje koja je pocela da neprijatno iznenadjuje vecinu stanovnistva. Ne zelim da pravim populisticka poredjenja standarda i plata u Srbiji i u Norveskoj, Nemackoj ili nekoj drugoj uredjenoj zemlji zapada, ali licno smatram da je za Srbiju puno da se cene ovih usluga placaju 30, 50, 70 i vise eura.

Moje skromno misljenje...
 
A što "ćemo"? Neki plaćaju (među njima i ja) sada već, preko 30% korisnika mts-a je i dalje na adsl/vdsl i imaju iste cene kao oni sa 10-20x većim brzinama. Što toliko na zapad da idemo, mi volimo da se upoređujemo sa susedina, ajmo da vidimo zemlje sa naše istočne strane, na primer Rumuniju, Bugarsku.. Žali bože ponude box paketa. Što reče neko u drugoj temi realne cene su ove sa 12-18 meseci po dinar.
 
Ako odes na 12 meseci za 1 din onda se pojavi dole drugi cenovnik gde pise da je posle 12 meseci 5299 okacio sam SS par postova iznad, 4800 je samo ne znam sad za koga za one koji uzmu van prmocije valjda paket:)
Да, сад видео тај део. Треба проверити и са промотерима, до сада су имали боље услове него на сајту.
A što "ćemo"? Neki plaćaju (među njima i ja) sada već, preko 30% korisnika mts-a je i dalje na adsl/vdsl i imaju iste cene kao oni sa 10-20x većim brzinama. Što toliko na zapad da idemo, mi volimo da se upoređujemo sa susedina, ajmo da vidimo zemlje sa naše istočne strane, na primer Rumuniju, Bugarsku.. Žali bože ponude box paketa. Što reče neko u drugoj temi realne cene su ove sa 12-18 meseci po dinar.
Јесте тако, упоредити брзине, садржај пакета и цену у околним земљама и овде.
 
Nije tema, reagovaće moderatori ali recimo uopšteno da skoro svi operateri koji nude optiku daju 500 mbps za 6 - 7 evra. Oni koji nemaju to, imaju mobilne neograničene 4g pakete po toj istoj ceni. Takoreći, postoji konkurencija a godinama se i ulagalo za razliku od naših operatera.
 
Care, sustina je da nema besplatnog rucka. Na kraju cemo svi morati da placamo previsoke cene Interneta, telefonije i televizije. Da ne pricam o ceni struje koja je pocela da neprijatno iznenadjuje vecinu stanovnistva. Ne zelim da pravim populisticka poredjenja standarda i plata u Srbiji i u Norveskoj, Nemackoj ili nekoj drugoj uredjenoj zemlji zapada, ali licno smatram da je za Srbiju puno da se cene ovih usluga placaju 30, 50, 70 i vise eura.

Moje skromno misljenje...
To nikakve veze nema sa onim - Svi cemo da delimo racun od 600mil. Do pre dve godine sam bio u SBB-u i EON Premium sam placao, kada je istekla promocija (cini mi se) 5.000din i to na koaksijalnom kablu nasledjenom od IKOMa. Minimum jednom nedeljno sam imao prekide. Dve godine i kusur sam kod MTSa na optici, placam 2450din mesecno, i imao sam za to vreme jedan jedini prekid u trajanju sat vremena.

I da, itekako je ovo za mene vise nego besplatan rucak. Minimum 4. godine na najjacoj optici za nekih 20e mesecno...Puna kapa.
 
Ne, to sto ti kazes, a i svi ostali koji tako kazu...to je prazna prica u stilu Drz'te vuka...

Ja sam konkretno napisao koliko godinama placam, od SBBa do MTSa, i lepo se vidi da tih 600mil ni u kom slucaju ne uticu na cenu.

Ima ovde, na forumu x postova od trenutka kupovine prava za P. Ligu koji se bave time - sve ce doci na naplatu, nadrljacemo, videcete vi...

A, ono, nikad bolje nije bilo. Stavise ja placam 50%, i opet...50%!!! I to je dobro, jer sada i SBB juri i nudi ono sto nikada nije.
 
… verujemo ti da si zadovoljan što spadaš u privilegovanu manjinu koja ima mogućnost izbora… sve to super zvuči za taj novac… pitaj ostale, koji produžavaju VDSL Box ugovore kod MTS-a, kako zvuči ponuda od 50% za jedan mesec… btw. videćete, nadrljaćemo i doćiće na naplatu je već krenulo…
 
Да ли може мала помоћ око разлике између мтс бокс 3 пакета за које пишу да користи оптички инфраструктуру и орион нет пакета дуо пакет(најефтинији) где је нет 1.5гб?
Бокс 3 није оптички нет? Пише да користи оптичку инфраструктуру?
Која је разлика?
 
… verujemo ti da si zadovoljan što spadaš u privilegovanu manjinu koja ima mogućnost izbora… sve to super zvuči za taj novac… pitaj ostale, koji produžavaju VDSL Box ugovore kod MTS-a, kako zvuči ponuda od 50% za jedan mesec… btw. videćete, nadrljaćemo i doćiće na naplatu je već krenulo…
Naravno da sam zadovoljan, i to ne krijem. Ali...znas kako, svi vi koji navodno vodite brigu o drugima u stvari mislite iskljucivo o sebi. I svi bi veoma rado presli na optiku pod ovakvim uslovima i nikome ne bi palo na pamet da prica netacne price kao ti na primer -

Znaci napisao sam konkretne cifre pre i posle famoznog troska od 600mil i dobro se vidi da nista nije skuplje nego sto je bilo kod SBBa pre te kupovine cak su uslovi u MTSu mnogo povoljniji nego sto su bili, a ti pises "btw. videćete, nadrljaćemo i doćiće na naplatu je već krenulo…" Dakle svasta!!! Zaista svasta!!!
 
… verujemo ti da si zadovoljan što spadaš u privilegovanu manjinu koja ima mogućnost izbora… sve to super zvuči za taj novac… pitaj ostale, koji produžavaju VDSL Box ugovore kod MTS-a, kako zvuči ponuda od 50% za jedan mesec… btw. videćete, nadrljaćemo i doćiće na naplatu je već krenulo…
Većina ima izbor - promeni operatera ili otkazi neku uslugu i posle ce opet da te vijaju . IPTV lista ima da se nadje svuda , samo nadji dobar net . Opet kod vecine nas se svodi na to da izvučemo manju cenu za plaćati , a bolju uslugu - nemoguća misija - mada sam ja zadovoljan MTS Optikom i njihovom uslugom . Svi smo različiti i svako se prema nečemu svojem rukovodi .
Zaključak - svi imamo izbor - a da li nam se on sviđa - drugi padež .
 
Ne, to sto ti kazes, a i svi ostali koji tako kazu...to je prazna prica u stilu Drz'te vuka...

Ja sam konkretno napisao koliko godinama placam, od SBBa do MTSa, i lepo se vidi da tih 600mil ni u kom slucaju ne uticu na cenu.

Ima ovde, na forumu x postova od trenutka kupovine prava za P. Ligu koji se bave time - sve ce doci na naplatu, nadrljacemo, videcete vi...

A, ono, nikad bolje nije bilo. Stavise ja placam 50%, i opet...50%!!! I to je dobro, jer sada i SBB juri i nudi ono sto nikada nije.
Ovo je pogrešno na toliko nivoa...

Prvo, MTS je kompanija koja samostalno obezbeđuje sredstva za poslovanje. Dakle, ako potroše 600 miliona više nego ranije, moraju taj novac negde drugo da obezbede. Da povećaju prihode mogu ako podignu cene usluga ili proizvoda. Većina prihoda dolaze od nas fizičkih lica, manji deo od drugih firmi. Ako su im se troškovi nekako smanjili u odnosu na period pre troška od tih 600 miliona mogli su spustiti cene umesto da ostanu iste (kako kažeš). Ako su podigli samo cene za firme, te firme imaju veće troškove i moraće da podignu cene svojih usluga ili proizvoda da bi zadržali profit. Ako nisu nikome dizali cene, a nije im ni pao trošak poslovanja, znači da su imali akumulisani keš koji su potrošili u te svrhe, to znači da su cene već bile previsoke, ali i da će za toliko isplatiti nižu dividendu svojim vlasnicima (državi), te da će za tu nižu dividendu država morati da se dodatno zaduži, a to znači veće poreze za sve nas.

Dakle ja ne mogu da zamislim ni jedan scenario po kojem se trošak reda par miliona evra, a kamoli više stotina miliona evra, ne odražava na cene usluga firme.
 
… kada mi je trebao brži upload, želeo sam uz Box 4 plavi na vdsl da uvedem i Exe net optiku… 6 meseci pre isteka ugovora za Vdsl box, nisu mi izašli u susret… uveo sam samo lokalni optički internet, paralelno plaćao obe usluge i jedva dočekao da rasturim Box… žao mi je što to nisam ranije… to je izbor, koji je kasnije doveo do toga da sam i Box 4 crveni, koji sam imao na svoje ime kod mojih sa uživanjem rasturio… bez da ih više molim.. u prvom slučaju, posle par dana od vraćanj opreme, došli su da nude 12 meseci exe za dinar… sa luftom za dogovor… dw otkažem lokalni optički… bilo je ‘dovidjenja’… nekad nije sve u novcu i uštedi…
 
Ja lično nemam ništa protiv njihovog interneta, mislim da je jako dobar. Forsiranje fiksnog me nervira, ali jednostavno shvatim to kao deo usluge i kraj, ne možeš da kupiš kartu za bioskop bez određenog sedišta. Ja bih da sedim na stepeništu ali da platim manje. Ne može, kraj, to su uslovi.

Oni idu na to da većina ne bi da se cima nakon isteka ugovora, ne zna da postoje opcije, ne ume sve da ishendluje, mrzi ih da idu po poslovnicama... I polazi im za rukom. Recimo tetka od moje žene, malu penziju ima, plaća neki box 3600 mislim (ne znam šta je uključeno). Istekao joj ugovor, dobila 4 meseca po 50% i srećna kako je dobro prošla.

Drugar jedan ima zgradu od 3 sprata u manjem gradu, ukupno izdaje 4 stana, po dva iznad i ispod njegovog stana koji je najveći, plus dva lokala u prizemlju. Ubedio sam ga da razvuče kablove svuda, za svaki stan po jedan jeftin ruter, mikrotik ruter i switch, i sa jednim box paketom i sa dodatnom Orion TV pretplatom, pokrili sve stanove sa internetom i televizijom. Stanari umesto da plaćaju račun za TV i internet plaćaju 20-30e više, svima lepo. Kad istekne box, uvešće sledećeg, ponovo 50% popust, ili 12 meseci po dinar. Još ako neko podigne cene usred ugovora, ma milina.
 
Dakle ja ne mogu da zamislim ni jedan scenario po kojem se trošak reda par miliona evra, a kamoli više stotina miliona evra, ne odražava na cene usluga firme.

Super. Navedi poskupljenja. Eto, ja sam naveo neke cifre, navedi ih i ti.
Daj ne ruši čoveku sneška, vidiš da živi zlatno doba.

To što se konkurencija godinama urušava i što ćemo uskoro da prođemo ko uzgajivači malina sa hladnjačarima, nije nešto što ljudima toliko upada u oko 🙄
Ti u stvari zalis konkurenciju?! Ja mislio gledas kao svi normalni ljudi da prodjes sto jeftinije, a tebi je zao...malinara? LOL
 
Ako odes na 12 meseci za 1 din onda se pojavi dole drugi cenovnik gde pise da je posle 12 meseci 5299 okacio sam SS par postova iznad, 4800 je samo ne znam sad za koga za one koji uzmu van prmocije valjda paket:)
Cena na sajtu je za stare korisnike koju će plaćati nakon obnove ugovora. Za nove ko prelazi iz sbb a je akcija do kraja meseca 18 meseci po 1din. i cena posle tih 18 meseci je skuplja. Recimo box start je 4100.
 
Nikako nema smisla, naročito za većinu na vdsl… ozbiljno ostaju bez para, pa lupaju na svim uslugama…
 
Nazad
Vrh Dno