Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Super. Navedi poskupljenja. Eto, ja sam naveo neke cifre, navedi ih i ti.

Ti u stvari zalis konkurenciju?! Ja mislio gledas kao svi normalni ljudi da prodjes sto jeftinije, a tebi je zao...malinara? LOL

Normalno je da ljudi žele da prođu povoljnije.

E sad, što ljudi ovde masovno ne razlikuju povoljnije i jeftinije je zapravo vrlo povoljno za one koji im prodaju jeftinu robu i usluge 😁

Baci pogled na jedan solidan presek cena Mts BOX-ova, gde delimično možeš videti koliko je usluga "pojeftinila": https://telesrbija.com/neverovatno-telekom-opet-podigao-cene-box-paketa

Kažem delimično jer tu nisu uključene razlike u planovima (samo jedan Stb, izbačen Hbo iz nekih planova...).
 
Super. Navedi poskupljenja. Eto, ja sam naveo neke cifre, navedi ih i ti.

Ti u stvari zalis konkurenciju?! Ja mislio gledas kao svi normalni ljudi da prodjes sto jeftinije, a tebi je zao...malinara? LOL
Ni u jednom trenutku nisam rekao da je poskupelo već da utiče na cene. Ako se cena nije povećala, ne znači da neki trošak nije uticao na cenu, odnosno da ona ne bi trebalo da bude smanjena u odnosu na raniji period. Ili ako je smanjena, možda je trebalo da bude dodatno smanjena.

A to za malinare, ulazimo u politiku pa ću se zadržati na jednom komentaru. Da, žao mi ih je, naročito onih sitnih sa par desetina ari zemlje koju obrađuju. Malina se mora zalediti istog dana kada se ubere. To vlasnike malinjaka stavlja u podređen položaj u odnosu na vlasnike hladnjača. Ne kažem da nije tako i u nekim drugim sferama ekonomije, ali u ovom konkretnom slučaju, verujem da postoji potreba za regulisanjem ovih delatnosti.
 
… zaista, manjak empatije ne pomaže u odbrani neodbranjivog… MTS nema argumente za ova poskupljenja, novac zaraditi neće na ovaj način… cilj im je da pregaze konkurenciju, pa i po ceni propadanja… drago mi je da forum pomaže mnogima da shvate šta nam se dešava i da moramo da se branimo…
 
… zaista, manjak empatije ne pomaže u odbrani neodbranjivog… MTS nema argumente za ova poskupljenja, novac zaraditi neće na ovaj način… cilj im je da pregaze konkurenciju, pa i po ceni propadanja… drago mi je da forum pomaže mnogima da shvate šta nam se dešava i da moramo da se branimo…
Kako mts nema argumenata za poskupljenje, ima i to mnogo. Mogu da se vade na inflaciju, mogu da se vade na to sto su ulagali u infrastrukturu, pa vece brzine, pa kupovina premijer lige i na kraju mogu da ti kazu koji hoce razlog i ti jedno sto mozes i svi ostali je da prihvatis stanje i da nastavis da placas ili da potrazis alternativu.

MTS je odavno izgubio kompas u poslovanju i tu neka rasprave.
 
Meni nsita nije jasno sada.
Gledam na sajtu pise
12 meseci po 1 dinar za sve nove korisnike BOX 3 (fiksna+net+iris TV) paketa!

Ukoliko nemate nijednu mts uslugu ili imate samo uslugu fiksne linije odaberite BOX 3 sa internet, TV i fiksnom uslugom uz ugovornu obavezu od 24 meseca i značajno smanjite troškove.

12 meseci po ceni postpejd tarife uključene u paket

Promotivno – za sve nove korisnike koji nemaju Net i TV, a odaberu BOX 3 paket – fiksna + net + mobilna ili fiksna + iris TV + mobilna.

Promocije traju do 31.03.2023. godine.
Prehjuce zvali sestru posto ce ona biti nov korisnik, ja stari broj iskljucujem vracam opremu i rekli joj 12 meseci po 1 dinar a ostalih 12 po 4200, u sustini pre 10 dana kada je zvala cena je bila 800 dinara manja.
Znaci, BOX3 najmanja brzina, meni sada nije jasno koliko bi ona placala drugu godinu ugovora.
Na kraju ce otici u Jotel koji je razveo optiku(banderskog tipa) pre par meseci kroz ulicu i daju bar vecu brzinu, njima bitno da imaju Foxove kanale, starcima PInk i to je to.
 

Prilozi

  • mtsbox1.png
    mtsbox1.png
    58.5 KB · Pregleda: 38
Pogresno, ako bi izabrala start paket 200/100 onda bi prvih 12 meseci bilo po 1 dinar a drugih 12 meseci bi bilo po 3600 dinara.
 
Pa dobice vdsl i tu brzinu koja pise, 20/4 a placa ce to sto pise na sajtu, samo ako nema mogucnost za optiku onda ne verujem ni da ce im daju 12 meseci po dinar ali da ne pricam napamet. Najbolje je da se zaputite tamo i da vam kazu posle provere stanja jel moze mozda optika ili samo vdsl i po kojoj ceni i koliko gratis meseci za novog korisnika.

Ovako da pricam napamet ne vredi jer oni jednom korisniku daju ovakvu ponudu sledeci dodje zbog istog pitanja njemu ce da daju drugaciju ponudu.
 
200/100 optika, 20/4 vdls… ista je cena, sve zavisi od teh. uslova… gde nema optike, ide preko telefonske parice…
 
Većina ima izbor - promeni operatera ili otkazi neku uslugu i posle ce opet da te vijaju . IPTV lista ima da se nadje svuda , samo nadji dobar net . Opet kod vecine nas se svodi na to da izvučemo manju cenu za plaćati , a bolju uslugu - nemoguća misija - mada sam ja zadovoljan MTS Optikom i njihovom uslugom . Svi smo različiti i svako se prema nečemu svojem rukovodi .
Zaključak - svi imamo izbor - a da li nam se on sviđa - drugi padež .
Nemaju svi izbor.
 
… ovde bi moglo da uskoči i neko društvo za zaštitu prava potrošača, Ratel… penali za provajdera što nema optičku infrastrukturu na lokaciji, da ponudi istu uslugu po nižoj ceni kao što daje niže DSL brzine… daje konkurentnost MTSu ako snizi cenu, satisfakciju korisniku gde alternative nema…
 
MTS je kompanija koja posluje na prilično razvijenom tržištu, istina je da su pokupovali dosta operatora pa su pojačali market share, ali nije da ne postoji alternativa. Svako ko je na adsl-u može da izabere drugog operatora, naravno i dalje koristeći MTS infrastrukturu. Zbog tog tržišta, nisu dužni da bilo kome objašnjavaju svoje cene, niko nije nateran da koristi njihove usluge. Ono što mene čudi je konstantno podizanje svih cena i objašnjavanje toga podizanjem brzina i ubacivanjem dodatnih 50-100 kanala koje niko nikad nije ni pustio. Ono što bih voleo da vidim je da država napravi nekakav minimalan paket usluga, recimo fiksni telefon, 10/1 internet i televizija sa svim domaćim kanalima koji idu u etar (dakle ne doplatni kanali, sport klubovi, arene i slično), i eventualno neki filmski, serijski kanali, ali da se ograniči cena za taj paket na, recimo, 1000din mesečno. Nema 12 meseci po dinar, nema 35% jeftinije ako nam daš prvo mače iz legla. Ta je cena fiksirana, i kraj. Neko kome odgovara, može da ga uzme, i da taj paket bude isti kod svih operatora. Nešto kao minimalni paket za održavanje računa u bankama. Tamo su obavezali banke da daju Dina karticu i mislim elektronsko bankarstvo za 150 din mesečno. Na taj način ne bi postojao problem za nekoga ko realno treba da ima taj prozor u svet ali mora da dobije 200/100mbps i 200 kanala, i sve to samo za 3999. Dajte nešto osnovno da može čovek da otvori društvene mreže, vesti, yt, nešto da vidi, pročita i nauči. Verujem da bi bar 20% stanovništva uzelo takav paket.

A mi koji smo zaluđenici pa nam nije dovoljan upload od 300mbps nego hoćemo 500, mi i treba da platimo više.
 
Pa dobice vdsl i tu brzinu koja pise, 20/4 a placa ce to sto pise na sajtu, samo ako nema mogucnost za optiku onda ne verujem ni da ce im daju 12 meseci po dinar ali da ne pricam napamet. Najbolje je da se zaputite tamo i da vam kazu posle provere stanja jel moze mozda optika ili samo vdsl i po kojoj ceni i koliko gratis meseci za novog korisnika.

Ovako da pricam napamet ne vredi jer oni jednom korisniku daju ovakvu ponudu sledeci dodje zbog istog pitanja njemu ce da daju drugaciju ponudu.
Moze brzina 10/1 tu je i bio BOX3 od 2009. ja sam raskinuop saradnju sa njima jer ne zivim vise tu, sada se uzima ponovo BOX3, mene bune cene jer ne vidim tu cifru od 4200 koja im je recena u ponedeljak.
 
Moze brzina 10/1 tu je i bio BOX3 od 2009. ja sam raskinuop saradnju sa njima jer ne zivim vise tu, sada se uzima ponovo BOX3, mene bune cene jer ne vidim tu cifru od 4200 koja im je recena u ponedeljak.
Najbolje pozovi call centar ili 064733 pa trazi da te pozove neko u vezi novog korisnika ali posto se vec razumes trazi da zovu tebe pa pregovaraj u sestrino ime.
 
Najbolje pozovi call centar ili 064733 pa trazi da te pozove neko u vezi novog korisnika ali posto se vec razumes trazi da zovu tebe pa pregovaraj u sestrino ime.
Sve je vec to uradjeno, dogovren raskid, ja treba da vratim opremu, cak su bili zakazali i instalaciju novog fiksnog broja, medjutim zvao sestru operater ili komercijalsita sa kojim se cula i receno da je cena povecana.
Sad mene to buni kako cena povecana a na sajtu pise
Do 5 meseci 50% popusta na mesečnu naknadu + 1 mesec dodatnih 50% popusta tokom promocije za pakete naručene putem interneta. Po isteku promo perioda mesečna naknada iznosi 3.599 RSD/mes.
odakle 4200?
 
@swajac Pa zovi pa ih pitaj. Da ti nije uračunata i cena novog telefonskog priključka u tu cenu?
 
Sve je vec to uradjeno, dogovren raskid, ja treba da vratim opremu, cak su bili zakazali i instalaciju novog fiksnog broja, medjutim zvao sestru operater ili komercijalsita sa kojim se cula i receno da je cena povecana.
Sad mene to buni kako cena povecana a na sajtu pise
Do 5 meseci 50% popusta na mesečnu naknadu + 1 mesec dodatnih 50% popusta tokom promocije za pakete naručene putem interneta. Po isteku promo perioda mesečna naknada iznosi 3.599 RSD/mes.
odakle 4200?
To samo znaju oni, mada mozda vi gledate start paket a oni jaci paket pa otud razlika.
 
Ja dobio box 3 paket gde je net 500/160.

Nigde ga nema na sajtu, navodno specijalna ponuda za monu jery kao prikljucak koji je stigao do zgrade dozvoljava max 500 Mbit/s?! :eek:

Naravno upload mi je vazan i tu sam prezadovoljan...
 
Ja dobio box 3 paket gde je net 500/160.

Nigde ga nema na sajtu, navodno specijalna ponuda za monu jery kao prikljucak koji je stigao do zgrade dozvoljava max 500 Mbit/s?! :eek:

Naravno upload mi je vazan i tu sam prezadovoljan...
To su stari paketi od prošle nedelje. Jedan korisnik u ovoj temi koji je ugovor potpisao 20.3 uspeo je da ih ubedi da mu promene paket na aktuelnih 600/300, probaj i ti ako si potpisao skoro (naravno pitaj i insistiraj da ti ostanu sve promocije koje si prvobitno dobio, jer inače mogao bi da odustaneš od ugovora u prvih 14 dana i sklopiš novi sa aktuelnim paketima).

Inače nema veze brzina do priključka ili udaljine do centrale (kao što je na DSL) to je samo nešto lupio da te otkači, svakom ko ima optiku mogu dati i najveći paket od 1000/500 ako hoće to da plaća
 
Znaci napisao sam konkretne cifre pre i posle famoznog troska od 600mil i dobro se vidi da nista nije skuplje nego sto je bilo kod SBBa pre te kupovine cak su uslovi u MTSu mnogo povoljniji nego sto su bili, a ti pises "btw. videćete, nadrljaćemo i doćiće na naplatu je već krenulo…" Dakle svasta!!! Zaista svasta!!!
Kad se kaže da će doći na naplatu ne misli se da će povećati cenu paketa korisnicima. Znači da ćemo svi mi, kao građani ove države koja je vlasnik mts-a, da na jedan ili drugi način pokrivamo eventualne gubitke te komapnije. To je suština.
I druga stvar, ako zahvaljujući tim 600 miliona i sličnim nerezonskim poslovima, mts uspe da ubije konkurenciju doći ćemo u situaciju da imamo monopol na tržištu. Svi znamo šta to znači i svi znamo da ćemo u tom slučaju plaćati mnogo više. To se još uvek nije desilo, pitanje je da li će ali je svakako potencijana opasnost.
 
Nazad
Vrh Dno