Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

A ima 4 giga rama, mi box 2 gb rama i bolje radi, i kakav je to android u njima kao da nije original. Ono tamo na Aliexpresu je mega more smart tv boxeva, ali izgleda džabe gledam.
Sad ovaj nešto gleda, hvale i njega, al i on tri dana šaren.
Па није поента колико има радне меморије него како све то као целина функционише. Стављали су људи својевремено у југа моторе од ланче, али мора да се промени и вешање, мењач... Тако и овде. Џабе и 8 GB RAM-а ако је чипсет лош, прегрева се...
Тај Тranspeed има добар чипсет, добру конфигурацију, али је имао проблем са прегревањем када се појавио. Да ли је то решено или не - немам појма.
 
taj je ok, imam ja slican, samo nije saren, transend marka, 4/32, radi jako dobro
Ovo je isto njihov A95X možda je tvoj takav, ovaj šareni je noviji model sa malo boljim procesorom i njihov naj skuplji model, sad je dobra ponuda "deal du jour", valjda sve verzije po istoj ceni.
 

Prilozi

  • S293f1f937e8a403485ee6ec217af323fK-jpg_640x640-jpg-640×640-.png
    S293f1f937e8a403485ee6ec217af323fK-jpg_640x640-jpg-640×640-.png
    342.7 KB · Pregleda: 38
Ovo je isto njihov A95X možda je tvoj takav, ovaj šareni je noviji model sa malo boljim procesorom i njihov naj skuplji model, sad je dobra ponuda "deal du jour", valjda sve verzije po istoj ceni.
Taj sa novim procesorom je slabiji od predhodnog modela bar 2x. Što su objasnili i na testovima na yt.
Па није поента колико има радне меморије него како све то као целина функционише. Стављали су људи својевремено у југа моторе од ланче, али мора да се промени и вешање, мењач... Тако и овде. Џабе и 8 GB RAM-а ако је чипсет лош, прегрева се...
Тај Тranspeed има добар чипсет, добру конфигурацију, али је имао проблем са прегревањем када се појавио. Да ли је то решено или не - немам појма.
Taj trasceend u opterećenju ne prelazi 70 stepeni tako da tvrdnju koju iznosiš nije istinita. Radna temperatura svih tih box kineskih, bez opterećenja je 50-55 stepeni kada ne radi ništa, a mereni su kada su podignuti iz stendby posle 5 minuta rada.
 
Poslednja izmena:
ja nisam primijetio ikako neko nenormalno grijanje, doduse ne igram igrice, sve drugo je radilo satima, samo je mlak
 
Taj sa novim procesorom je slabiji od predhodnog modela bar 2x. Što su objasnili i na testovima na yt.

Taj trasceend u opterećenju ne prelazi 70 stepeni tako da tvrdnju koju iznosiš nije istinita. Radna temperatura svih tih box kineskih, bez opterećenja je 50-55 stepeni kada ne radi ništa, a mereni su kada su podignuti iz stendby posle 5 minuta rada.
Pa nije ni tvrdio već je rekao da je bilo tako, a da li je ispravljeno ne zna. I ovde se radi o Transpeed ne Transceend. Koliko sam video po testovima skoro svi ovi čajna boksovi idu lagano preko 60-65 u idle. Nemam kod sebe niti sam testirao dotične ali ovo što sam odgledao jedno soma video klipova svaki je skoro imao temp iznad 60c. Jedino ako nisi prodavac ovih i sličnih boksova pa ne sme "kritika" pa i da skapiram.
 
Prijatelju kada ga kupiš i probaš možeš komentarisati. Kod mene je jedan u radu i sve te crteže sa yt su ne merodavni kod mojih test. Trgovac nisam ali je kroz moje ruke prošlo minimum 10 modela raznih cajna boxeva koji su otišli dalje, i koji rade dan danas neki i dve pune godine.
 
Prepun net testova jednih te istih boksova sa različitim imenima. Ako budem uzimao neki od ovih kineza javiću ti se da pitam da li mogu da prokomentarišem🤣.
 
Topic u kom su "borbe" vecne :ROFLMAO: . Sta li ce tek biti kad se pojavi novi talas Box uredjaja koji ce vremenom postati legende.Onda sve iz pocetka :D
 
Naručio sam sa alija sinoć onaj transpeed koji je okačen na prethodnoj strani, sa razlikom što sam uzeo 4/64 gb zbog skladišnog prostora, sa namerom da ga nosim u selo kako sam i pominjao.

Međutim, kada stigne i kada se on i ja suočimo, ako bude dobar i ako se ne bude pregrevao kad ga opteretim, na njega će doći igrice koje ću da đuskam sa klinkom, pa neće ići u nikakvo selo već ćemo ga ona i ja akati od jutra do sutra.

A da moj mi stik 4k ima toliko skladišne memorije, umesto oko 5gb kad se uzmu u obzir preinstalirane stvari, nikada mi ne bi pao na pamet neki drugi boks.

Svakako ću javiti kakav je transpeed, nadam se da ću biti zadovoljan barem kao @galebsjuga.

 
Очигледно је да многи не капирају форму стик уређаја. Замишљени су и продају се као уређаји који доносе андроид ТВ платформу и стриминг сервисе на телевизоре који то немају. Стриминг сервиси код ћомија, хромкаста са гугл ТВ, фајерстикова су оно најбитније. А за стртиминг сервисе (свиђало се то нама или не) конфигурација 2GB RAM / 8 GB складиште је сасвим довољна. А њима је и најисплативија.
За све оне којима је то мало - постоји гомила андроид боксова. Од љутих Китајаца од 30-100 евра/долара па до пар стотина истих тих новчаница у виду Shield TV, BuzzTV, Zidoo... Свако може да нађе себи оно шта жели и наспрам својих платежних могућности.
 
Sve to što pominješ je tačno, kao što je tačno i da sam zbog nedostatka prostora morao da izmestim neke aplikacije sa stika jer jednostavno - nema gde da stanu.

Recimo, Kodi je morao da ide na drugi uređaj jer je težak cirka 1,8 gb kada sam ga namestio onako kako mi paše. Pa je morao da ide i OTT navigator sa nekih desetak listi (TiviMate je ostao), zatim HBO Max... I sa tim preseljenjem imam preostalih 1,3 gb na stiku. Plus apdejt od oko 800 mb koji i ne diram.

Tako da, kako god okrenemo, malo je i bilo bi fenomenalno kada bi stik imao samo nešto više skladišnog prostora.

Ništa preko toga, jer je ostalo sve kako treba.
 
Poslednja izmena:
Nikad nisam imao hrabrosti da se bakcem sa njim,a vidim da vam je svima obavezno gradivo... Lepo mi i deluje,gledam na video zapisima kod @Salac UE lepo i radi,al eto... ne da mi se :)
Ono što je dobro treba istaći, pa tako i TiviMate. On je uz RD jedina stavka koju plaćam mimo kablovskih provajdera, najviše zbog američkog sporta jer sam tu malo iščašen, pa gledam i razvojne lige i još svašta nešto, a ne samo mejdžore (MLB, NHL, NFL i NBA) koji su u nivou obavezne dnevne doze.

A od ostalih sadržaja na stiku, bez preinstaliranih aplikacija poput Netfliksa, imam Eon, Arena cloud, Smart Tube i Stremio. I sve je na stiku ko lutka.
 
Šta preporučujete Dune HD Homatics Box R 4K Plus / Nokia 8010 ili Nvidia Shield Pro. Iduće nedelje dolazi drugar iz Nemačke pa se razmišljam šta od ova dva uređaja.
 
Oba su dobra uređaja samo se support u budućnosti ne zna što se tiče Homatics/Dune/Nokia.
 
Mogu li ga povezati na android box i igrati igre?
Koju god sam probao, nece, ne reaguje? Help😂
IMG_20230316_170901.jpg
 
Da, star je dosta taj dzojstik, al je ispravan.
Slucajno mi izasao pred ocima, i daj reko da ga probam, dal ce da pije vodu sa android boxom.
Nisam neki gamer, nisam igrao igrice 15 godine, cisto iz razonode hteo da probam.
 
Mislim da ti treba neki remaper ili nesto slicno.
Androidi imaju folder sa listom fajlova za odredjene vrste kontrolera i ti fajlovi imaju mapu komandi i kako ih treba interpretirati. joypadi kao sto je xbox ili ps su podrzani i vec se nalaze tamo pa zato rade, ali stari joypad mozda dobija pogresnu mapu. Postoji i generic profil koji vecini odgovara. Pitanje kako se taj joypad predstavlja.
Imas i aplikacije za testiranje. Stisnes dugme i prikaze ti kako ga android prepoznaje pa znas gde je problem.
 
Međutim, kada stigne i kada se on i ja suočimo, ako bude dobar i ako se ne bude pregrevao kad ga opteretim, na njega će doći igrice koje ću da đuskam sa klinkom, pa neće ići u nikakvo selo već ćemo ga ona i ja akati od jutra do sutra.

Može neke nezahtevne igre. U sustini igre su najzahtevnije na bilo kojim android box i njihovim procesorima. Zahtevnije i od guranja 8k youtube.
Zato i kada neko pita koji box preporučujete, to niko ne može da ti kaže jer ne zna koja ti je krajnja namera i za šta ti treba.
Za strim TV IPTV za koji su prvenstveno namenjeni ovi boksici transpeed je odličan čak i za dodatne ječe stvari i apk.
U svakom slučaju za 40€ je bolji od bilo kog stick ukoliko se nece koristiti sertificate netflix i slično.
A i netflix naročito na podrucju ex-yu i kupovati, pored stremio u uhd kvalitetu sa titlom je za mene smešno juriti.
 
Pozdrav ljudi, vec godinama sam imao neki stari box u sobi i cini mi se da je na izdisaju.
Pa mi sad treba preporuka sta kupiti, posto sam bas van ovih tokova. Box mi treba za sobu, bukvalno navece nesto odgledati. Ono sto mi je bitno da ima lan ulaz zbog loseg signala. Box mi treba za gledanje serija sa usb-a, Netflix i Eon, i to je uglavnom to, pozeljno bi bilo da moze i cast opcija sa telefona, ali to i nije toliko bitno.
Cijena do nekih recimo 100 evri.
Znam da je ovaj Mecool preporucen kao top varijanta, ali ga bas rijetko gdje ima uzeti, a iz Kine posiljka za BiH po 150 evri :D.
 
Pozdrav ljudi, vec godinama sam imao neki stari box u sobi i cini mi se da je na izdisaju.
Pa mi sad treba preporuka sta kupiti, posto sam bas van ovih tokova. Box mi treba za sobu, bukvalno navece nesto odgledati. Ono sto mi je bitno da ima lan ulaz zbog loseg signala. Box mi treba za gledanje serija sa usb-a, Netflix i Eon, i to je uglavnom to, pozeljno bi bilo da moze i cast opcija sa telefona, ali to i nije toliko bitno.
Cijena do nekih recimo 100 evri.
Znam da je ovaj Mecool preporucen kao top varijanta, ali ga bas rijetko gdje ima uzeti, a iz Kine posiljka za BiH po 150 evri :D.
kakvih 100 eur, za 50 i manje mozes transcend uzeti, malo iscitaj iznad 2-3 strane
 
Iscitao sam vec vise strana unazad, vidim da je i on u preporuci, samo da mi se potvrdi da moze Netflix :)
 
Google chromecast with google tv, Firetv stick/cube, Homatics/Dune/Nokia 8010, Mecool, Xiaomi mi box/Stick 4k. Imaš da biraš.
 
Nazad
Vrh Dno