Šta je novo?

Digitalna TV: predlozi, sugestije i pitanja

Лепо би било уколико успете то да средите, али не бих се ја превише надао, зато што је блокада са СББ стране, а ако је судећи по њиховој досадашњој пракси блокирања приступа тим каналима из МТС и Супернова мреже, веће су шансе да блокирају и то мало корисника што су сада омашили, него да нам ви поново омогућите приступ... Чак су блокирали приступ тим каналима и преко Јетел мобилног интернета, дакле баш су се намерачили да затворе ту рупу.
 
Preko yettel mreze lte na telefonu radi i dalje eon za iphone, kod mene. Preko hipernet optike naravno ne radi vise.
 
Poslednja izmena:
Лепо би било уколико успете то да средите, али не бих се ја превише надао, зато што је блокада са СББ стране, а ако је судећи по њиховој досадашњој пракси блокирања приступа тим каналима из МТС и Супернова мреже, веће су шансе да блокирају и то мало корисника што су сада омашили, него да нам ви поново омогућите приступ... Чак су блокирали приступ тим каналима и преко Јетел мобилног интернета, дакле баш су се намерачили да затворе ту рупу.
Meni su blokirali preko yettel kucnog optickog interneta, cak me je skroz izlogovalo iz aplikacije na samsung tv-u. Na mobilnom internetu sve radi i n1, i nova s i sport klubovi
 
Treba mi pomoc.
Juce su mi instalirali hipernet tv + internet. Imam problem sa daljincima. Daljinski od TV-a (Hisense) mi pravi problem, sta god da pritisnem on menja na risiveru, ili vraca na pocetak ili ako idem da smanjim ton, ugasi risiver i tv....
 
Treba mi pomoc.
Juce su mi instalirali hipernet tv + internet. Imam problem sa daljincima. Daljinski od TV-a (Hisense) mi pravi problem, sta god da pritisnem on menja na risiveru, ili vraca na pocetak ili ako idem da smanjim ton, ugasi risiver i tv....
I meni se dešavalo. Ugasi HDMI CEC na podešavanjima STB, to bi trebalo da sredi stvar.
 
Daljinac od TVa upari sa TV-om preko podešavanja na istom da prima signal preko bluetooth (obično bude plava lampica) umesto infrared.
 
@Ira svi kanali preko EON-a rade na svim internet provajderima u Srbiji. Ne rade samo u slučaju da koristiš nalog vezan za nekog korisnika sbb coax ili optičke mreže koji uz svoj paket ima i EON.
Ako kupiš uslugu van mreže zasebno, radiće sve dok god si u Srbiji (na bilo kom internetu).
 
Zdravo, deo korisnika trenutno nema mogućnost praćenja TV programa N1, Nova S i Sport kluba. Ne postoje ograničenja na strani Yettel mreže, a naše ekipe trenutno proveravaju razloge nedostupnosti ovih sadržaja. Ukoliko se poteškoće ne uklone u narednom periodu, korisnici se mogu obratiti provajderu kanala sa kojima imaju poteškoće.
HAhahhaahahahahahahhaahahaahhahahahahahahahaahaha...
Ovo do sada nisam video! 😂🤣😂
Paz' sad majku mu.... Zeznuše vam kampanju. Taman ste reklamirali da kod vas mogu da se gledaju N1 i NovaS kada vam bezobraznici ukinuše tu mogućnost. Stvarno sram ih bilo što vam ne omogućavaju da se nafatirate para na njihov račun!!!
😂😂😂😂😂😂
 
Instalira se vpn na box i sljaka bez problema. I meni inace blokirali na optici. I tvrdje smo panjeve rascepali…
 
Tako sto cita dobru temu na forumu :)
 
Control D nije dostupan na yettelovom boxu.
 
Mozes još upariti TV daljinac (ili oba) da radi preko bluetooth-a, onda bi trebalo da je ok jer više neće koristiti IR.
Uspeo vise me ne zeza, hvala.
Hej zdravo, kucni nam putem privatne poruke, rado bismo izvršili provere za tebe.

~Lep pozdrav!
Uspeo sam da namestim.
Posle 3 dana koriscenja i isprobavanja Hipernet TV-a i interneta, evo kratkih zapazanja.
Sto se tice interneta, radi perfektno, konstantna brzina, nema oscilacija....
Sto se tice Hipernet TV-a:
Bilo je neko azuriranje STB-a i cini mi se da radi brze nego prvobitno kada je namesten.
Posto imam jos uvek i EON box, nekako mi je jasnija, tj cistija slika na EON-u, kao i razlika u jacini tona koja je na EON box-u jedno 3x jaca.
Posto mi je STB kod televizora, a ruter u hodniku, nisu povezani direktno kablom nego ide preko WiFi-a, razdaljina je mozda 2m ali nema prepreka, zidova...da li bi mi slika bila bolja kada bih spojio direktno kablom ili tu nema pomoci?
 
Poslednja izmena:
Dodatak:
Mnogo je bolja slika kada se u STB podedavanjima stavi "Adaptive HDR", umesto "Uvek HDR". Nekako bude svetlija i mutnija kada je uvek ukljucen HDR.
 
Dodatak:
Mnogo je bolja slika kada se u STB podedavanjima stavi "Adaptive HDR", umesto "Uvek HDR". Nekako bude svetlija i mutnija kada je uvek ukljucen HDR.
I kod mene je bio fabricki setovan “Always HDR”, i onda je UHD televizor uvek u HDR modu za HDMI port na kom je box, iako ne ide HDR sadrzaj u tv programu. Treba da bude “Adaptive HDR” da bi televizor prebacio u “Standard” mod kad emituje ono sto nije HDR. To je jos jedan od bagova Hipernet boxa.
 
I kod mene je bio fabricki setovan “Always HDR”, i onda je UHD televizor uvek u HDR modu za HDMI port na kom je box, iako ne ide HDR sadrzaj u tv programu. Treba da bude “Adaptive HDR” da bi televizor prebacio u “Standard” mod kad emituje ono sto nije HDR. To je jos jedan od bagova Hipernet boxa.
A na koliko vam je režim prikaza setovan? Meni je na STB namešteno na 4k2k-50hz, ne znam da li je to ok.
 
Drugi uređaj u dečijoj sobi, već nekoliko dana ne može ništa da se pusti..

Ostaje mi još samo da polupam uređaj, sve sam drugo probao..
 

Prilozi

  • yettel1.jpg
    yettel1.jpg
    226.2 KB · Pregleda: 38
  • yettel2.jpg
    yettel2.jpg
    206.4 KB · Pregleda: 38
Pozdrav svima. Imam jedan prilicno iritantan problem boxom. Posle dana negledanja, daljinski je neupotrebljiv, box ne prima signal. Tek posle restarta radi. Ima li neko nekakvo resenje?
 
Nazad
Vrh Dno