Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Standard je najbolji, ide direktno iz Singapura za BG i ima RB...SG kod za praćenje i stigne u proseku za 15 dana.
Nekada doplata za standard bude veća od proizvoda (npr. 400 rsd na proizvod od 200 i nešto) ali barem stigne u dogledno vreme.
Ima i Cianiao sa praćenjem (mislim da je nešto ...for special goods, samo je bitno da nema u sebi economy, economic...) međutim isto ide preko Mađarske i kada uđe u Srbiju dobije naš kod za praćenje koji nalepe na paket i ti ga ne vidiš dok ne dobiješ paket pa ti i ne znači mnogo što ima praćenje.
Zaključak, Aliexpress Standard Shipping je jedna od najboljih logistika(ne računajući DHL, FedEX, UPS...). Iako piše "Tracking Unavailable"(greška), bude uvek registrovana pošiljka.
Ne isplati se baš za sitnice od dolar-dva ali ako želiš da stigne što pre nekada je bolje i to nego čekanje 2 meseca i neizvesnost hoće li uopšte i stići.
 
Odakle vam to da RB... SG ide direktno za Beograd? To često čitam ovde i nije mi jasno.
 
Dobro, da, razmišljajući logički sigurno ima neke usputne aerodrome, ne idu samo za Srbiju pošiljke.
Ali je poenta da stignu brzo a ne da zaboraviš šta si poručio.
 
E to već u redu, to je druga stvar. Oduvek su SG pošiljke išle jako brzo, i pre korone.
Slično je bilo i sa pošiljkama preko turske pošte, ali nešto nisam nalazio u poslednje vreme da neko šalje preko njih.
 
Uzeo bih nesto od 50tak do 80e a doplata je tipa 4e ta ali standard i taj cainao isto, onda cu probat s standard ako me zajebu sa hu koji ne stigne ide refund na banku kunem se :D
 
Ja sam za posiljku iz izraela trazio refund i dobio na ebay, jer posle 60 dana uopste nije ni krenula iz poste zemlje... ima pracenje ali nemam nameru da cekam vise ako pise da je rok 2 meseca a ona nije napustila lokalnu postu
Tako da ebay je daleko bilji od kineskih muljatora koji ce sve gori biti kako vreme prolazi
 
Jedno pitanjce.
Dobio sam poruku da mi je paket sa ALija stigao u paketomat u gradu udaljenom 25km i da treba do 12.03. da podignem paket.
Šta se događa ako se paket ne podigne?
 
Dobio sam broj za pracenje za paket LSxxxxxxNL pa me zanima da li ima pracenje ili je obicno poslato?Paket nije sitan,malo vece pakovanje a cena negde oko 20€,na pracenju piseda je stiglo juce u Srbiju ali ga na nasoj posti nema,prvi put se susrecem sa LS kodom.
 
Imam jedno pitanje, prodavac iz uk mi je poslao paket royal mail-om juce sam pogledao na trackingu pise da izlazi iz uk tako da ce za par dana biti u Srbiji verovatno, zanima me ako ode na carinu i ako bude potrebno da platim carinu i pdv (paket oko 80$) de ce mi oni to poslati da ja platim jer prodavac nije naveo moj broj telefona u royal mail posti kad je slao paket, ja ga pitao sto nije stavio i moj broj a on kaze da bi mu ona u posti rekla da je trebao broj da se ostavi za slanje u srb
 
Imam jedno pitanje, prodavac iz uk mi je poslao paket royal mail-om juce sam pogledao na trackingu pise da izlazi iz uk tako da ce za par dana biti u Srbiji verovatno, zanima me ako ode na carinu i ako bude potrebno da platim carinu i pdv (paket oko 80$) de ce mi oni to poslati da ja platim jer prodavac nije naveo moj broj telefona u royal mail posti kad je slao paket, ja ga pitao sto nije stavio i moj broj a on kaze da bi mu ona u posti rekla da je trebao broj da se ostavi za slanje u srb
Pitanje dal ce ti stigne taj sad paket
Jer nema broj mobilnog
 
Imam jedno pitanje, prodavac iz uk mi je poslao paket royal mail-om juce sam pogledao na trackingu pise da izlazi iz uk tako da ce za par dana biti u Srbiji verovatno, zanima me ako ode na carinu i ako bude potrebno da platim carinu i pdv (paket oko 80$) de ce mi oni to poslati da ja platim jer prodavac nije naveo moj broj telefona u royal mail posti kad je slao paket, ja ga pitao sto nije stavio i moj broj a on kaze da bi mu ona u posti rekla da je trebao broj da se ostavi za slanje u srb
kako bi ti poslali na telefon? sms, viber?

postar ce ti doneti paket i traziti da platis njemu na ruke. nema broj telefona nikakve veze tu
 
Dobio sam broj za pracenje za paket LSxxxxxxNL pa me zanima da li ima pracenje ili je obicno poslato?Paket nije sitan,malo vece pakovanje a cena negde oko 20€,na pracenju piseda je stiglo juce u Srbiju ali ga na nasoj posti nema,prvi put se susrecem sa LS kodom.
Treba da prođe par dana od informacije da je stiglo u Srbiju do trenutka kad se pojave na sajtu naše pošte. Meni je pisalo da je 7. stigla u Srbiju a 9. se pojavila na sajtu. L pošiljke su inače problematične za našu poštu i ne zna se kada uopšte mogu da se vide.

posta2.png
 
Meni kad pise "Arrived at local delivery center " prodje 15 dana, ovde stoji 20.2. a posilju sam uzeo danas posle 20 dana. Stigao mi SMS za preuzimanje na paketomatu. Da li to znaci da cemo ubuduce biti sigurni da nam se posiljke nece gubiti jer ih vise postari ne nose?
Imam jos 3-4 posiljke koje cekam, a ova je medju poslednjim narucenim a stigla mi prva.
 

Prilozi

  • pracenje posiljke_track.aliexpress.com.png
    pracenje posiljke_track.aliexpress.com.png
    12.1 KB · Pregleda: 18
Jeste vi koji dobijate poruke u vezi paketomata prijavljeni u app ili posta samoinicijativno dostavi posilku i paketomat pa vam javi?
 
Sami dostave posiljku u paketomat i onda ti puste poruku na Viber sa linkom kako da podignes,to je sve.nikakve prijave za bilo kakvu app nema.
 
@Dragoni

A ko puni paketomate ?

Ux...xx posiljke se ne zavode nigde u sistemu , tako da je pitanje da li ce stici do
poste iz koje se vrsi popunjavanje paketomata.
Takodje imas slucajeve kada isporucuju par komada , a sa samo jednim kodom dobijas
pristup tj. otvaras odeljak u paketomatu.
 
Koliko je potrebno da stigne posiljka iz uk u srb royal mailom? pre 2 dana sam dobio obavestenje parcel leaving uk
 
Sami dostave posiljku u paketomat i onda ti puste poruku na Viber sa linkom kako da podignes,to je sve.nikakve prijave za bilo kakvu app nema.
Bas htedoh da pitam, ja vec 2-3 meseca imam onu app i registrovao paketomat na kom da mi ostave, ali nisam shvatio jel trebam negde i da se prijavim, nikad mi nista nisu javili da mi je paket u tom paketomatu, uvek mi postar donese kuci, gde je greska?
 
Ne znam da li postoji greska neka, ja se nisam nigde prijavljivao za paketomat,poslali su mi 3 puta do sada posiljku na paketomat i to je bilo sve,nakon toga mi je postar donosio.na koju foru to rade ne znam,mozda kada nemaju postara onda ubacuju u paketomate.
 
takodje i kod mene :) tri posiljke su isle na paketomat i danas postar doneo dva paketa
 
slicno, cak je u jednom bilo dva spojena, iako je u poruci bio samo jedan tracking broj
 
Kako je meni rekla jedna koju znam da radi u pošti.
Da UA-HU pošiljke uglavnom stavljaju u taj paketomat i da obaveštenje šalju na tvoj sms ili viber broj.
Puni paketomat jedna osoba koja je zadužena za paketomate taj dan tkd ostatak pošte nema pojma.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno