Šta je novo?

Xiaomi 13/Pro

I meni je ovaj Xiaomi 13 Pro bas zanimljiv.
Imao sam par telefona njihovih, jos uvijek zalim za baterijom na Mi 11 koji mi je bio skoro pa savrsen.
Sad koristim 13 Pro Max i mislim da bi sledeci mogao biti ovaj ili S23u dok se cijene malo smire. :)
I ja se lomim za sledeći model izmedju S23 i 13pro.
Trenutno imam P40Pro, ne znam sto se tice kamera da li bi bio neki oseti iskorak.
Procesor verujem da je SD jači ali za ovo sto ja koristim a tu je najzahtevnije video obrada mi ovaj model odlično radi posao
 
Evo neke random slicice, mada ga jos u potpunosti nisam isprobao. Ekran je veoma dobar, po suncu se sve vidi. Sto se tice baterije posto ga uvek stavljam na 20% da se puni, sinoc mi je izvukao 6 sati sot-a. Jutros oko pola sedam napunjen sad sam na 68 posto i imam 2 ipo sata sot-a. Sve radi lepo i brzo. Telefon jeste malo klizav i sa maskom , ali odlicno lezi u ruci. Vibracija bas dobra, zvuk odlican, senzor kao sto sam vec napisao resen. Videcemo do veceras sto se tice baterije ali po svemu sudeci moze da izgura ceo dan maltretiranja.
 

Prilozi

  • IMG_20230309_235045.jpg
    IMG_20230309_235045.jpg
    26.1 KB · Pregleda: 115
  • IMG_20230309_190115.jpg
    IMG_20230309_190115.jpg
    177.9 KB · Pregleda: 90
  • IMG_20230309_190106.jpg
    IMG_20230309_190106.jpg
    189.8 KB · Pregleda: 91
  • IMG_20230309_104150.jpg
    IMG_20230309_104150.jpg
    193.4 KB · Pregleda: 97
  • IMG_20230308_212419.jpg
    IMG_20230308_212419.jpg
    36.1 KB · Pregleda: 94
  • IMG_20230308_212511.jpg
    IMG_20230308_212511.jpg
    253.5 KB · Pregleda: 92
  • IMG_20230308_194054.jpg
    IMG_20230308_194054.jpg
    273.8 KB · Pregleda: 121
Meni je zvuk na S21 5G ~vrhunski (i naravno na iP13 i iP14). Ostalo mi jje sve boranija (ne razmatram skuplje telefone).
(ovo je moj i pristrasan osecaj)
Bas bih voleo poredjenje sa Mi 13 sto se zvuka tice (i ovih modela gore navedenih (ne znam S23 kakav je))?!

THX
 
I ja se lomim za sledeći model izmedju S23 i 13pro.
Trenutno imam P40Pro, ne znam sto se tice kamera da li bi bio neki oseti iskorak.
Procesor verujem da je SD jači ali za ovo sto ja koristim a tu je najzahtevnije video obrada mi ovaj model odlično radi posao
U tim telefonima visoke klase, slabo se vide razlike kamera. Msm nijanse su u pitanju. Najbolje poredjenje za to ti je iskljucivo preko velikog ekrana, ne nikako preko telefona uporedba.
 
Ja sam rešio da ne dajem pare operaterima, kakav crni avans i bezobrazne cene uz vezivanje na 2 godine. Dvoumim se i dalje između S23U i 13Pro, ali realno imam vremena za odluku, jer ću to da rešavam tokom aprila, dok se cene koliko-toliko smire. Moguće je da će Xiaomi moći da se kupi za 1000€ u aprilu već. Još uvek ga nema na KP kod nas. Bude li u aprilu 13Pro jeftiniji od S23U, uzimam.

U svakom slučaju, ono što je važnije, jeste ogroman doprinos članova da podele svoja iskustva i utiske ovde, kao i snimljene fotografije. Dobro bi došao neki video, i da pratite da li se telefon greje u određenim situacijama (što me užasava na P50 Pro). Hvala vam puno što zapažanja delite sa nama ostalima. Recimo, za eSIM vrlo korisna informacija, a što nije bilo jasno iz recenzija, proximity takođe. Možda sam subjektivan, ali čini mi se da kamera ima prostora za poboljšanja.
 
Ček, ček, ako sam dobro pročitao, 13 ili 13 pro podržavaju eSIM?
Ajd' ako neko uključuje na suvo običnu 13 neka iznese zapažanje o potraživanju e SIM -a.
 
Људи, ја сам прошле недеље резервисао Xiaomi 13 Pro преко А1, звали су ме и одобрили су ми телефон уз аванс 28.000, пристао сам. Занима ме да ли је још неко резервисао преко А1 и да ли су им још стигли телефони, пошто су мени рекли да од среде сад пакују и шаљу?
 
Ček, ček, ako sam dobro pročitao, 13 ili 13 pro podržavaju eSIM?
Ajd' ako neko uključuje na suvo običnu 13 neka iznese zapažanje o potraživanju e SIM
Upaljen bez ubacivanja kartice, ima e-sim.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-03-10-13-26-23-181_com.android.phone.jpg
    Screenshot_2023-03-10-13-26-23-181_com.android.phone.jpg
    45.1 KB · Pregleda: 107
Ja sam rešio da ne dajem pare operaterima, kakav crni avans i bezobrazne cene uz vezivanje na 2 godine. Dvoumim se i dalje između S23U i 13Pro, ali realno imam vremena za odluku, jer ću to da rešavam tokom aprila, dok se cene koliko-toliko smire. Moguće je da će Xiaomi moći da se kupi za 1000€ u aprilu već. Još uvek ga nema na KP kod nas. Bude li u aprilu 13Pro jeftiniji od S23U, uzimam.

U svakom slučaju, ono što je važnije, jeste ogroman doprinos članova da podele svoja iskustva i utiske ovde, kao i snimljene fotografije. Dobro bi došao neki video, i da pratite da li se telefon greje u određenim situacijama (što me užasava na P50 Pro). Hvala vam puno što zapažanja delite sa nama ostalima. Recimo, za eSIM vrlo korisna informacija, a što nije bilo jasno iz recenzija, proximity takođe. Možda sam subjektivan, ali čini mi se da kamera ima prostora za poboljšanja.
Ne znam sto te opterećuje avans, nemaš da im daš?
I onako bi dao te pare kroz veću ratu. Ako imaš novac onda ga plati sad u celosti jer ces dobiti 10% popust.
Složio bih se sa tobom da sačekaš, ali zbog druge situacije. A to je Honor Magic 5 Pro.
Mozda ce svima da pomrsi račune. Još uvek nema dovoljno recenzija.
Meni vreme ide na ruku, decembra obnavljan. Taman da odlučim 13Pro,S23 ili Magic 5 Pro.
 
Људи, ја сам прошле недеље резервисао Xiaomi 13 Pro преко А1, звали су ме и одобрили су ми телефон уз аванс 28.000, пристао сам. Занима ме да ли је још неко резервисао преко А1 и да ли су им још стигли телефони, пошто су мени рекли да од среде сад пакују и шаљу?
Ja sam uzeo mi 13 preko a1, juce mi stigao...potvrdjujem da ima esim...nisam zahtevan korisnik pa nisam specijalno impresioniran, prethodno sam koristio mi 9 koji me veoma dobro sluzio, osim sto je baterija posle 4 godine znacajno degradirala... Na mi 13 sve radi kako treba, naravno sve bolje nego na mi 9, a ako me mi 13 bude sluzio kao mi 9, ja zadovoljan...4 godine bez ijednog problema...
 
Ne znam sto te opterećuje avans, nemaš da im daš?
I onako bi dao te pare kroz veću ratu. Ako imaš novac onda ga plati sad u celosti jer ces dobiti 10% popust.
Složio bih se sa tobom da sačekaš, ali zbog druge situacije. A to je Honor Magic 5 Pro.
Mozda ce svima da pomrsi račune. Još uvek nema dovoljno recenzija.
Meni vreme ide na ruku, decembra obnavljan. Taman da odlučim 13Pro,S23 ili Magic 5 Pro.

Imam da dam samo ako prvo prodam P50 Pro. Malo mi je mrsko da prelazim 10ak dana na privremeni telefon sa P50 Pro, pa onda opet na novi telefon, bio to Xiaomi ili S23 Ultra. Već imam ugovor u mt:s (do aprila 2024), pa se razmišljam da izbegnem još jedan ugovor kod operatera, jer me jesu malo naljutili tim avansima.

U pravu si skroz za Honor Magic 5 Pro. O tome možda malo više u drugoj (namenskoj) temi. Ben je danas izbacio video, gde po njemu Honor 5 Magic Pro ne može da se izdvoji kao bolji od Xiaomi i Samsunga, ali polako, to je tek jedno mišljenje.

 
Ja sam uzeo mi 13 preko a1, juce mi stigao...potvrdjujem da ima esim...nisam zahtevan korisnik pa nisam specijalno impresioniran, prethodno sam koristio mi 9 koji me veoma dobro sluzio, osim sto je baterija posle 4 godine znacajno degradirala... Na mi 13 sve radi kako treba, naravno sve bolje nego na mi 9, a ako me mi 13 bude sluzio kao mi 9, ja zadovoljan...4 godine bez ijednog problema...
Хвала на информацији, ваљда ће ми до почетка следеће недеље стићи. Да ли су ти јављали ишта око тога да ли су послали телефон након што су ти одобрили куповину кад су те звали након резервације? Пошто су мени само рекли да ми је одобрена резервација и после тога ме нису звали, а на сајту ми мон стоп стоји "нема активних поруџбина"
 
Mislim da ce kod mene biti standardno 6h sot-a
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-03-10-16-04-13-732_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-03-10-16-04-13-732_com.miui.securitycenter.jpg
    48.7 KB · Pregleda: 79
Ima li price o 13T / 13T Pro?
 
Lihvari iz PC centra (Mi Store sajt) nisu poslali slušalice promovisane u preorder periodu. Morate da se prijavite na sajt ali morate traziti link preko googla jer nema objave na sajtu i naravno kad pokušate da ubacite podatke "Pogrešan unos". Proveravao X puta, isto, imei1, 2, isto. Naravno ni taj link nigde nisu dostavili nego zovi centralu pa se objašnjavaj, kako, šta. Centrala radi do 15h, petak je, prvi dan dostave što se mene tiče. Ko nije zvao do 15h, ko će da mu kaže za link?

Ostavio sam telefon sa strane, lagano ću ga vratiti u 14 dana ako ne dobijem potvrdu za slušalice u ponedeljak.

Ne vredi, dok sami ne uvedemo red na tržište, nema leba.
 
Meni su iz yettela poslali link, uredno se prijavio, za najvise 30 dana stizu tako su mi rekli.
E ovako, ja sam neko ko je sa Huawei P30 pro prešao na Xiaomi 11t pro jer sam spalio display na huawei-ju (ne mogu da prežalim 🥲) i jedva sam dočekao da kupim ponovo nešto što je u svim segmentima odlično.
Što se tiče ekrana nema greške, koristim ga na najvećoj rezoluciji jer želim da uživam u njemu, ne zanima me štednja baterije trenutno 😅
Ali sam bateriju napunio juče u ovo vreme i trenutno je na 50%.
Upoređujem zvuk sa 11t pro koji je stvarno bio moćan i glasan dok nisam uzeo 13pro. Ovde je sam zvuk mnogo kvalitetniji pored toga što je glasan, mnogo dobro izbalansiran, stvarno sam oduševljen 🤩.
Iako težak i veliki, jako lepo leži u ruci, čak i sa silikonskom maskicom nemaš osećaj da je glomazan, mada i sa maskicom i bez nje mi je dosta klizav i dosta ostaju otisci 🙄 ali izdržaću dok mi ne stignu neke lepe maskice sa alija 😅

Je l si narucio neku zastitu za kamere? Posto mislim da ce ovo da se grebe sa ovim maskama sto su otvorene skroz.
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta je po sredi, poslao sam mail, nadam se da će pozitivno da reše. Svakako neću da ih čekam ne znam koliko, vrlo neprofesionalno.

Ja se ne sećam ni da su ikakvo obaveštenje imali da će za slušalice morati "da se juri", čemu uopšte to.
 
Хвала на информацији, ваљда ће ми до почетка следеће недеље стићи. Да ли су ти јављали ишта око тога да ли су послали телефон након што су ти одобрили куповину кад су те звали након резервације? Пошто су мени само рекли да ми је одобрена резервација и после тога ме нису звали, а на сајту ми мон стоп стоји "нема активних поруџбина"
To sa sajta nije relevantno, ne meni nije imalo tu nista navedeno...nisu me zvali nakon rezervacije i poziva u vezi iste, kad smo dogovorili i uslove kupovine.... najbolje da im se obratis, da ne cekas svaki dan....sto se tiče prijave za slusalice, prijavio sam se juce bez problema, danas stigao mejl da je prihvacena prijava i da ce u narednih 30 dana da mi ih dostave...
 
Ne znam šta je po sredi, poslao sam mail, nadam se da će pozitivno da reše. Svakako neću da ih čekam ne znam koliko, vrlo neprofesionalno.

Ja se ne sećam ni da su ikakvo obaveštenje imali da će za slušalice morati "da se juri", čemu uopšte to.
Imalo je obavestenje da se slusalice ne salju uz uredjaj, nego se narucuju kada stigne telefon uz pomoc imei broja
 
Yettel ti je poslao link i registracija radi. Mi Store nije poslao nista i registracija ne radi. Ocigledno je Mi Store skloniji propustima, ne bi me cudilo ni da su zaboravili da stave "disclaimer" pri porudzbini, ja ga se svakako ne secam (a jos i citam te stvari).
 
Lihvari iz PC centra (Mi Store sajt) nisu poslali slušalice promovisane u preorder periodu. Morate da se prijavite na sajt ali morate traziti link preko googla jer nema objave na sajtu i naravno kad pokušate da ubacite podatke "Pogrešan unos". Proveravao X puta, isto, imei1, 2, isto. Naravno ni taj link nigde nisu dostavili nego zovi centralu pa se objašnjavaj, kako, šta. Centrala radi do 15h, petak je, prvi dan dostave što se mene tiče. Ko nije zvao do 15h, ko će da mu kaže za link?

Ostavio sam telefon sa strane, lagano ću ga vratiti u 14 dana ako ne dobijem potvrdu za slušalice u ponedeljak.

Ne vredi, dok sami ne uvedemo red na tržište, nema leba.
Apsolutno se slazem i samo jako. Oni od nas zive a ne mi od njih. NEMOJTE TO ZABORAVITI. To sto smo zavisni od telefona, to je nas problem, ali ko ume da se izbori s time, zna vrlo dobro da oni bez nas ne mogu.
Ja sam pretio Huaweiu za telefon kojim sam reklamirao, i dobio sam nazad novi. Nema, samo jako i odna udarajte recenzije na njihovim forumima kao sto radimo @jockoi ja.
 
Koliko znam, uvek je tako funkcionisalo sa xiaomi preorderima i "besplatnim" uređajima.

Registracija na sajtu, I onda oni uređaj pošalju naknadno. Kada sam uzimao 11t, prečišćivač vazduha sam čekao nekih mesec dana.
 
Kako je "uvek funkcionisalo" realno apsolutno nema veze. Nikakavo objasnjenje nije bilo na sajtu, oni ga cak ni upravo sada nemaju kao link vec "trazite preko googla" posle poziva tehnickoj podrsci. Dakle ja sada odem na njihovu stranicu i oni mene ne obavestavaju o promociji, nigde. Nikakvu cedulju sa linkom nisam dobio, nista. Nije bilo obavestenja ni pri kupovini o "posebnim uslovima promocije" samo je preko glavne slike "trinaestice" bio zuti sticker da je poklon Mi Buds i *kolicine su ogranicene. Iskreno, ja ovo tumacim kao da su kolicine za preorder sa poklonom i popustom ogranicene, a ne da su slusalice ogranicene i da se naknadno "jure" i da je preorder poklon lutrija. I na sve to, tresnjica, i dalje nece da mi prihvati registraciju, da li nisu svoju bazu prodatih uredjaja mergovali u taj sajt ili sta, ne znam. Ono, nije jedna stvar vec sve zajedno.

Imamo potvrdu da je Yettel odradio sve kako treba, obavestili, dali link, registracija radi. Da je tako, i da samo treba da sacekam slusalice, to je potpuno u redu. Ali nije tako, vec se osecam kao da neko hoce da me zavuce i da mi daje polovicne informacije i "bagove" na sajtu ne bi li mi za koji dan rekao "izvinite, sve kolicine su podeljene". To je ono sto me nervira i sto necu trpeti. Ovaj fon sam uzeo jer mi bas treba, stari je za lovista, a hteo sam nesto posteno da uzmem. Od 12S na ovamo iscekujem prvo njega global, cvrc, pa sa 13 sacekao 3 meseca da izadje global. Naravno domace trziste katastrofa, aj kao ovaj preorder je donekle imao smisla medjutim i to sad ispade "rat race". Necemo tako.
 
Lihvari iz PC centra (Mi Store sajt) nisu poslali slušalice promovisane u preorder periodu. Morate da se prijavite na sajt ali morate traziti link preko googla jer nema objave na sajtu i naravno kad pokušate da ubacite podatke "Pogrešan unos". Proveravao X puta, isto, imei1, 2, isto. Naravno ni taj link nigde nisu dostavili nego zovi centralu pa se objašnjavaj, kako, šta. Centrala radi do 15h, petak je, prvi dan dostave što se mene tiče. Ko nije zvao do 15h, ko će da mu kaže za link?

Ostavio sam telefon sa strane, lagano ću ga vratiti u 14 dana ako ne dobijem potvrdu za slušalice u ponedeljak.

Ne vredi, dok sami ne uvedemo red na tržište, nema leba.
Ima objave na sajtu https://mi-srbija.rs/preorder-xiaomi-13-serija
I sve lepo piše ako pročitaš pravila promocije, ne dobijaju se odmah slušalice nego do 30. aprila.
Ja sam se iz prve uspešno registrovao ovaj put dok sam pre 2 godine imao problem kada su delili prečiščivać pa su mi poslali drugi link za registraciju. A tada mi je stigao poklon za tipa 3 dana.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-03-10-22-34-07-477_com.google.android.gm-edit.jpg
    Screenshot_2023-03-10-22-34-07-477_com.google.android.gm-edit.jpg
    170.1 KB · Pregleda: 38
Ok, idi na https://mi-srbija.rs/ i odatle nadji link do https://mi-srbija.rs/preorder-xiaomi-13-serija, nema. Njihova tehnicka podrska mi je rekla da nema (i proverio sam, nema). Imas Xiaomi 13 banner, vodi te na prodaju, kliknes na neki od modela, traga nema promociji.

Moras na googlu da kucas "xiaomi poklon" ili "xiaomi preorder" i da onda dobijes tu stranicu. Drugacije ne mozes doci do nje.
 
Meni su iz yettela poslali link, uredno se prijavio, za najvise 30 dana stizu tako su mi rekli.


Je l si narucio neku zastitu za kamere? Posto mislim da ce ovo da se grebe sa ovim maskama sto su otvorene skroz.
Poručio sam nekoliko maski, na jednoj ima zastita kao na slici, valjda će biti dovoljno da zaštiti, ne planiram da lepim staklo preko kamere jer mi se pokazalo da uvek budu loše fotografije nakon toga. A ima i onih maski gde možeš da zatvoriš kameru i otvaraš je potrebi, samo su meni lično malo ružne 😆 ali i to ću da isprobam 🙃
 

Prilozi

  • 1197388400-1838574887.jpg
    1197388400-1838574887.jpg
    345.1 KB · Pregleda: 49
Ok, idi na https://mi-srbija.rs/ i odatle nadji link do https://mi-srbija.rs/preorder-xiaomi-13-serija, nema. Njihova tehnicka podrska mi je rekla da nema (i proverio sam, nema). Imas Xiaomi 13 banner, vodi te na prodaju, kliknes na neki od modela, traga nema promociji.

Moras na googlu da kucas "xiaomi poklon" ili "xiaomi preorder" i da onda dobijes tu stranicu. Drugacije ne mozes doci do nje.
U pravu si. Meni nije bio problem da nađem ali biće ako ne dobijem slušalice 😂
Ja na ovom skrinšotu ne vidim gde se nudi eSIM?
Piše da nema karticu 1 i 2 i to je to ili sam nešto prevideo?
Malo niže na skrinšotu se vidi opcija za eSIM
 
Ja na ovom skrinšotu ne vidim gde se nudi eSIM?
Piše da nema karticu 1 i 2 i to je to ili sam nešto prevideo?
Screenshot_2023-03-10-13-26-23-181_com.android.phone.jpg

U pravu si. Meni nije bio problem da nađem ali biće ako ne dobijem slušalice 😂
Upravo to, sta ce average Joe da radi? Trziste je i za polu pismene, svi imamo ista prava, nema potrebe ja da jurcam i da se "snalazim". Ako postoji promocija, kad odem na zvanican sajt, ja bi trebalo lako da je nadjem a ono nije cak ni da je negde zavucena... nego je nema. Razumem i to, nece DDOS na stranicu ili da neko pokusava neke IMEI generatore, otkud znam. Nalepis QR kod na kutiju i zdravo, problem solved.
 
Nazad
Vrh Dno