Šta je novo?

Xiaomi 13/Pro

Opet A1 ima najbolju cenu za 13P, 6899 dinara uz Neo 23. Steta samo sto je mreza krs, inace odlicna kupovina sa poklonom.
 
Pa kod nas nema koja mreža nije krš. Yettel je toliko potonuo u poslednjih par meseci da verujem da se sada kolju sa a1 po užasu mreže.

Sve u svemu da ova dva uređaja nemaju MIUI bili bi ozbiljni za razmatranje, ovako su samo još jedni Kinezi
 
Yettel i MTS bar kod mene imaju odlican signal, cak i na putu do Kopaonika skoro svugde je bio 4G (vecinom +) i na par mesta 3G u nekim selima.
MIUI mozda nije najbolji ali radi dobro, cak kazu da 14 radi jos bolje od 13.
Realno jedina zamerka za 13P je USB 2.0. UFS 4.0. kod Xiaomi-a radi isto kao i memorija kod drugih proizvodjaca, bar sto se tice AnTuTu-a.
 
Vrhunski telefoni, prvi put ekran vecu osvetljenost od Samsunga..1900 vs 1750 u korist Xiaomi-a.
Kamere vrhunske, jedina mana video na selfi kameri.
Na Bajtboxu kazu da ovaj.novi Miui duplo bolje vrti animacija od Samsunga..
 

Nema mnogo mana ovaj manji, sem što je čista kopija apple dizajna. Ogromna šteta zbog toga :/ . Ali i kao takav je bolji od s23, veći i bolji ekran, brže punjenje, bolja baterija, IR blaster, bolje prilagođen snap itd.
 
20230227-135927.jpg


 

Nema mnogo mana ovaj manji, sem što je čista kopija apple dizajna. Ogromna šteta zbog toga :/ . Ali i kao takav je bolji od s23, veći i bolji ekran, brže punjenje, bolja baterija, IR blaster, bolje prilagođen snap itd.
Dizajn mu je odličan, mnogo lepši od malog S23.
E sad to što nije bar 100e niža cena to je druga stvar.
 
Dizajn jeste odličan, ali zamisli platis 900e kinesku kopiju apple 14 ? Mogli su makar kameru pozadi drugačije da urade.
Nema opravdanja za xiaomi i njihovu sramnu krađu dizajna od jabuke.
To tako traje evo već 5 godina bez prekida
 
Pa uradili su bolji dizajn od Apple, pošto 14 pro ima pozadi ravne ivice nemoguće ga je koristiti bez neke maske, dok xiaomi ima zakrivljena leđa i samim tim lepše leži u ruci. E sad ove kamere se meni ne sviđaju, a da su ih stavili na sredini izgledao bi kao Redmi Note 9... 😬
 
Honor Magic 5 Pro ga undercutuje za 100eur i deluje kao kompletniji uredjaj
 
Slažem se da je regularna cena mi 13 serije previsoka, ali u preoderu, uz ugovor operatera mi 13 uzadje 540e (a1 neo 23), plus 200e na ime vece cene dvogodisnjeg paketa uz uredjaj, sve ukupno 740 evra....plus poklon slusalice...kako vam se cini ponuda?
 
Slažem se da je regularna cena mi 13 serije previsoka, ali u preoderu, uz ugovor operatera mi 13 uzadje 540e (a1 neo 23), plus 200e na ime vece cene dvogodisnjeg paketa uz uredjaj, sve ukupno 740 evra....plus poklon slusalice...kako vam se cini ponuda?
Sacekaj Honor Magic 5 Pro, mislim da ce biti bolja kupovina
 
Vise mi odgovara manji telefon cak mi je i mi 13 gornja granica prihvatljivosti...honor koliko videh ogroman...
 
Dxomark већ дуже време зна само да прима коверте. Ни они сами више не верују својим тестовима.
 
Zanimljivo je da na sajtu misrbija nema cene i piše "nema na stanju", ali kad se ukuca na google, ispod sajta misrbija stoji cena od 136 000. Pretpostavljam da je to neka inicijalna cena, koji su napisali kada su pravili stranicu za 13 pro... Pa su je kasnije povećali za 20.000
Screenshot_20230228_112140.jpg
 
Kineski pajseri.. 500e im razlika u ceni EU vs Azija.
Znači da ovaj 13pro vredi negde oko 800,900e i cenim da će brzo cena da mu padne na taj nivo.
 
Nerealno visoka cena. Ali, da sačekamo i druge. Budu li i oni pratili ovaj trend cena, crno nam se piše.
 
Na koje druge tačno misliš?
Na sve ostale proizvođače android telefona izuzev Samsunga. Vrlo lako se može desiti da ćemo krš telefone plaćati 50.000, one malo bolje 100.000. Za one najbolje i najskuplje, realno koga briga, uvek su imali svoju klijentelu koja je plaćala ma koliko da košta.
 
Po meni ovo je prekretnica za Xiaomi da se nametne kao dostojan konkurent Apple-u i Samsumgu, kao sto je Huawei nekad sa P20 pro modelom uradio. I da zele sa ovom serijom da izgrade premium brend. A da sa Poco i Redmi modelima nastave tamo gde su sa Xiaomi-em stali
 

937eur koga svrbi a ima keš. Kinezi placaju carinu.
 
Nazad
Vrh Dno