Šta je novo?

Ananas (zabranjeno traženje i zamena vaučera - instant ban)

Ovakav nalet verovatno nisu ocekivali tako da bazirati reputaciju na ovoj akciji nije logicno.
A sta mislis da je bas neki veliki nalet? Koga god sam privatno pitao za Ananas,pojma nemaju ni sta je niti imaju zelju da probaju nesto da kupe... cak i oni koju su ulazili da pogledaju,kazu mi "jake cene". Ne verujem da ima mnogo kupaca,mozda nas par napaljenih forumasa i to je to. I cak i mi smo kao brojka od par desetina ljudi razvrstani na desetine prodavaca,tako da ne verujem da je u pitanju zatrpanost,vec lenjost,bolenje one stvari,stizu praznici,jos ako nije bila 13.plata...
 
A sta mislis da je bas neki veliki nalet? Koga god sam privatno pitao za Ananas,pojma nemaju ni sta je niti imaju zelju da probaju nesto da kupe... cak i oni koju su ulazili da pogledaju,kazu mi "jake cene". Ne verujem da ima mnogo kupaca,mozda nas par napaljenih forumasa i to je to. I cak i mi smo kao brojka od par desetina ljudi razvrstani na desetine prodavaca,tako da ne verujem da je u pitanju zatrpanost,vec lenjost,bolenje one stvari,stizu praznici,jos ako nije bila 13.plata...
I meni tako izgleda, paket koji sam narucio uvece isporucili su vec sutra oko podne, manje od 24h. Isto koga pitam za Ananas niko nema nalog...
 
Prvi put sam narucio preko Ananasa nesto, video sam da je na dobroj akciji Asus Gladius III. Mene je odusevilo to sto sam narucio u cetvrtak u 18:45h, vec sutradan u 8.50h stize mail da je paket spreman za preuzimanje na paketomatu. Da i ja sam dobio novogodisnji ukras. :D
 
City expres ne bih komentarisao. Kurir zadužen za moj rejon kao deda mraz donese sve pakete na sred bloka i onda zove redom ljude da siđu po njih. Jednom sam poručio nešto od partnera i to dva različita, pa sam prošao kroz taj pakao i nikad više. Reklamacije im isto radi CE i čekao sam 10 dana da je preuzme. Nadam se da će ih brzo izbaciti
City je uzas...po trackingu kaze 2x da nisam bio kuci (a bio sam), nisu ijednom pozvali da provere.
Zalio sam se ananasu ali bas los rad. Poruceno i placeno pre vise od 10 dana
 
Zato mi imamo naloge za sve njih :D
Ma igra velikih brojeva.
Ovaj kolega sa foruma sto ima 20 naloga "ustedeo je" 30.000 a na to potrosio bar jos 50.000 din svojih para, od cega mozda 20 iki 30k ne bi potrosio da nije bilo ove akcije, jer mu kupljene stvari realno ni ne trebaju.
Ne bojim se ja za Miska sve je on proracunao, propasti nece.

Edit: slicna prica i ova akcija sa Mastercard. To su kreditne kartice ko ne zatvori potroseno do 10.01.krecu da mu kamataju, izace mu poklon ukrasi na usi dok otplati. A ovih par posto boljih poklona sto dele je vec uracunato u obrt (i kako vidimo navodno nemaju nikakvu obavezu prema poklonoprimcu u smislu da poklon stigne DOA ili se dan od urucenja poklona nesto pokvari jer garanciju ne daju.
A pozitivna reklama je napravljena, kao i obrt...
 
Poslednja izmena:
Ako je to tako isplativo zašto ostali to ne rade? Shoppster, bazzar...
 
"Partneri" ne mogu da isprate tempo Ananasa, plaćaju proviziju i pitanje je kako im refundiraju ove vaučere. Verovatno je to razlog masovnog otkazivanja. Podseća me na prve godine Donesi.com, kada prilikom isporuke dostavljači daju flajer restorana i mole da sledeći put naručiš direktno.
Partneri nemaju nikakve veze sa vaucerima.

Svaka reklama kosta...
Mislite da placena TV reklama na RTS ili pinku kosta manje?
a i "partneri" ce da plate deo te reklame kroz stimulisane provizije.
Ako je to tako isplativo zašto ostali to ne rade? Shoppster, bazzar...
Nisu spremni toliko da uloze.

gazda misko je stari lukavi lisac, ako progura ovu pricu lako ce se prebaciti i na ostale ex yu republike jer mu je i tamo sve vec razradjeno, plus on verovatno ima najrazredjeniju logistiku na balkanu.
 
Poslednja izmena:
Stigla Tommy trenerka danas.

Neko je pisao da nije siguran da li su originalne stvari, pa samo da javim da ova sigurno jeste, pošto imam sličnu.

Kupljena juče, stigla danas, cena sa vaučerom duplo niža nego u našim, standardnim prodavnicama.
 
Sam koncept moze da zaradi gomilu para i preotme posao svim trenutno popularnim platformama za online prodaju samo treba i ozbiljno uloziti i napraviti ozbiljan koncept.
A gazda misko je iskusan i ne zajebava se, i onako ce posle prodati ceo posao nekom drugom za jos vece pare.
 
Ananas će biti dominantan na tržištu Srbije, Makedonije, Crne Gore, Bih. Nema pilićarenja, ulažu velike pare i prave ozbiljnu priču.
 
I vrlo je verovatno da ostvari dominaciju...konkurencija je smesna.
a ovde se brine kako mu se isplati 1500din popusta.
 
Pre je pričao da je planirano ulaganje oko 100 miliona evra.
 
Ljudi, nije valjda da stvarno mislite da je neko pravio 20 naloga da bi kupovao sebi stvari i ustedeo 1500 dinara? 70% kupovina završilo na KP-u i prodaje se da bi se zaradilo. Nemam ništa protiv, snalazi se ko ume.
Daću vam primer jakne koju sam uzeo i za koju su nestajale veličine na Ananasu....tako vidim baš te jakne na KP-u postavljenje poslednih dana kao nove prodaju se za 50e a kupljene za 25e na Ananasu uz kupon. Bukvalno kako su se kupovale veličine na Ananasu tako su se postavljali i oglasi na KP-u

Kao što su neki korisnici već pisali, skoro niko i ne zna za Ananas....
 
Da li kuriri imaju pravo da traže od kupca da siđe po paket?
Ja bih rekla da su plaćeni da donesu do stana.

Meni je nelogično jer treba da ostaviš posao koji radiš, da se obučeš i siđeš ispred zgrade.

Ne vidim zašto bih.
 
Ne vidim zašto bih.
Pa ti nemoj, ko da te neko tera.
Njihovo je da pitaju a tvoje da kažeš da ne možeš.
Baš tako.
Ja uvek izadjem ne volim da mi dolaze na vrata.
Ljudi, nije valjda da stvarno mislite da je neko pravio 20 naloga da bi kupovao sebi stvari i ustedeo 1500 dinara? 70% kupovina završilo na KP-u i prodaje se da bi se zaradilo. Nemam ništa protiv, snalazi se ko ume.
Blago tebi ako ti misliš da je neko dao pare i lagerovao jakne da bi kad proda zaradio 1500din.
Odličan biznis plan, nikad od tebe neće biti Mišković
 
Da li kuriri imaju pravo da traže od kupca da siđe po paket?
Ja bih rekla da su plaćeni da donesu do stana.

Meni je nelogično jer treba da ostaviš posao koji radiš, da se obučeš i siđeš ispred zgrade.

Ne vidim zašto bih.
Znam par ljudi koji su radili kao kuriri u unutrasnjosti, njihov dan pocinje tako sto 3-4 sata istovaraju kamion pun paketa i utovaraju svoj kombi kojim posle toga razvoze pakete po gradu, ja zivim u centru grada i u zivotu nisam dobio paket pre 10 ujutru, sto se poklapa sa tom pricom. Nakon toga treba da nazovu i isporuce preko 150 paketa i nazovu preko 150 brojeva dok paze da ih negde ne snimi kamera ili patrola. Vrlo cesto ostanu preko 12 sati, Dobijaju otkaz ugovora ako bukvalno dobiju grip jer nece da ih placaju 5 dana da ne rade. Generalno jedan od najjadnijih poslova koje mozes da radis. Pored toga ljudi narucuju pakete sa adresama u ulicama u koje kombijem ne moze da se udje, sa dvoristima gde imaju kera koji nije vezan, sa stanovima koji nisu naznaceni i slicno. Vecina kuca generalno nije uopste oznacena brojem, brojevi su takodje cesto rasporedjeni nasumicno kao blokovi na Novom Beogradu. Iz tog razloga kuriri kradu i zakidaju klijente na postarini dok kurirske sluzbe zmure na to na oba oka.
Reći da je njihov posao da dodju na vrata je isto kao ne davati baksis konobarima - dozvoljeno ako ti nije neprijatno.
 
Da li se negde vidi pregled poklona ili se dobija neki email? Osvojio sam xiaomi bezicne slusalice, uneo svoje podatke za isporuku i to je to? Nisam dobio nikakvu povratnu infoaciju/email... Hvala i srecna nova :)
 
Da li se negde vidi pregled poklona ili se dobija neki email? Osvojio sam xiaomi bezicne slusalice, uneo svoje podatke za isporuku i to je to? Nisam dobio nikakvu povratnu infoaciju/email... Hvala i srecna nova :)
NIkakve potvrde nema, samo cekas, donece ti na adresu koju si naveo.
 
Znam par ljudi koji su radili kao kuriri u unutrasnjosti, njihov dan pocinje tako sto 3-4 sata istovaraju kamion pun paketa i utovaraju svoj kombi kojim posle toga razvoze pakete po gradu, ja zivim u centru grada i u zivotu nisam dobio paket pre 10 ujutru, sto se poklapa sa tom pricom. Nakon toga treba da nazovu i isporuce preko 150 paketa i nazovu preko 150 brojeva dok paze da ih negde ne snimi kamera ili patrola. Vrlo cesto ostanu preko 12 sati, Dobijaju otkaz ugovora ako bukvalno dobiju grip jer nece da ih placaju 5 dana da ne rade. Generalno jedan od najjadnijih poslova koje mozes da radis. Pored toga ljudi narucuju pakete sa adresama u ulicama u koje kombijem ne moze da se udje, sa dvoristima gde imaju kera koji nije vezan, sa stanovima koji nisu naznaceni i slicno. Vecina kuca generalno nije uopste oznacena brojem, brojevi su takodje cesto rasporedjeni nasumicno kao blokovi na Novom Beogradu. Iz tog razloga kuriri kradu i zakidaju klijente na postarini dok kurirske sluzbe zmure na to na oba oka.
Reći da je njihov posao da dodju na vrata je isto kao ne davati baksis konobarima - dozvoljeno ako ti nije neprijatno.
150 paketa x 300 dinara minimalno za dostavu = 45.000
Dnevno.
Ima li potrebe dalje da objašnjavam?
Maps.me ima sve brojeve upisane, imaš i aplikacije za pravljenje optimalne ture dostave...
 
U petak sam naručio mušku jaknu Tom Tailor.
U opisu je pisalo da je kožna. Zbog manjka vremena nisam guglao jaknu nago bukvalno klik, bum, tras.
Danas najzad malo slobodnog vremena i google mi kaže da je to u stvari veštačka koža.
Vratiću im, i nikad ništa više sa njima.
SNG
 
U petak sam naručio mušku jaknu Tom Tailor.
U opisu je pisalo da je kožna. Zbog manjka vremena nisam guglao jaknu nago bukvalno klik, bum, tras.
Danas najzad malo slobodnog vremena i google mi kaže da je to u stvari veštačka koža.
Vratiću im, i nikad ništa više sa njima.
SNG
na da to je velika mana sajta,opisi su ocaj,a i slike cesto ne odgovaraju onom sto prodaju. A danas pogledam nesto sto bih mozda kupio i odem na sajt prodavca pise da robe nema na lageru,a na ananasu stoji u ponudi. Zatim sam naleteo na par stvari koje su na Ananasu po jednoj ceni,a na sajtu prodavca 50% na snizenju :D Znaci preporuka je da se obavezno sve dobro proveri pre kupovine!
 
U petak sam naručio mušku jaknu Tom Tailor.
U opisu je pisalo da je kožna. Zbog manjka vremena nisam guglao jaknu nago bukvalno klik, bum, tras.
Danas najzad malo slobodnog vremena i google mi kaže da je to u stvari veštačka koža.
Vratiću im, i nikad ništa više sa njima.
SNG
Imas jaknu u rukama a ti guglas da li je koza ili nije?
Vise verujes guglu nego sebi...
 
Nemam je u rukama, nije stigla još.
 
Nazad
Vrh Dno