Šta je novo?

Prečišćivač vode za piće

Hehh a ne banalizuj, ja govorim ono što je naučno dokazano...prosto tako je.
Ovdje jedino ti banalizujes, destilovana voda ce ti vratiti vodu dok ce te morska ubiti i to bolno. Ali ko je nekad imao posle dehidracije(bolest povracanje) paklene bolove u misicima usled nedostatka elektrolita zna da ne moze da se zivi na destilovanoj.
 
Ovdje jedino ti banalizujes, destilovana voda ce ti vratiti vodu dok ce te morska ubiti i to bolno. Ali ko je nekad imao posle dehidracije(bolest povracanje) paklene bolove u misicima usled nedostatka elektrolita zna da ne moze da se zivi na destilovanoj.
Nemoj druže...nemoj više da pojašnjavaš dobro je, pojasnio si sve što si hteo da kažeš 😂😂😂
 
Izgleda da nisam bio u pravu za elektrolite, eno pun net ljudi koji 10+ godina piju i kuvaju kafe i cajeve strogo na destilovanoj, i ne da im nije nista nego se hvale da se nisu razboljeli za to vrijeme😄
 
Destilovana voda ne oštećuje bubrege ali nije zdrava zbog nedostatka elektrolita (i dodatnog posledično izvlačenja iz tkiva u kome čak iako će u njima biti u manjku) i svih posledica koje to nosi. Neke osobe su veoma osetljive na promenu i mogu biti fatalne iako su u fiziološkim granicama. Video sam pacijenta koji je pri blagom padu kalijuma upadao u asistoliju i bio defibriliran 2 puta u 24h. Kalijum blago pao. Naravno, nadoknada kalijuma je pomogla, ali je njemu morao da se proverava duplo češće u odnosu na ostale pacijente.
 
Nakon dugo razmišljanja, uzeo sam Vodomat i Divna vodu.
Stiglo mi je sve na kućnu adresu, 2 dana sam čekao, čak su mi i podigli 2 sprata boce peške, što je meni za svaku pohvalu,pošto sam se za to najviše brinuo. Imam 75 kg i kičmu koja ne trpi ni najmanji teret,pa bi bilo jako riskantno da nosim boce od 20 kg.
Paket je neki standard, tipa 100l mesečno,što će nama da bude malo, tako da ću morati da uzimam još jednu bocu van pretplate.
Pretplata je oko 3500 dinara, 5 boca, a svaka dodatna je 500 i nešto.
Što se same vode tiče,ima različitih vrsta i za sad sam probao samo dve. Plava mi je onako, a roza je odlična. Imaju 5 različitih boja,a ja sam naručio sve da probam.
Uređaj izgleda lepo, nije to najlepši koji imaju, jer taj koji se meni svideo nema na stanju i kod njega se na primer ne vidi boca i stavlja se unutar uređaja. Na ovom uređaju koji sam dobio, boca ide gore, klasično.
Uređaj ima toplu / sobnu i hladnu vodu i pored toga ima jedno mesto za odlaganje boce,koje postaje ftižider kad uključite i hladnu vodu. Nisam ovo probao, samo kapiram da tako funkcioniše.
Ako nekog još nešto zanima, neka pita.
Toliko od mene za sad.
 
Ne pijte destilovanu vodu. Dezinfikovana, sterilisana i destilovana voda nikako nisu iste i zaista nema potrebe da iko pije destilovanu vodu.
 
Hvala. A da li je to jedina doza ili imaju i manje, i da li se taj aparat i voda moraju koristiti odredjeni period, ili ih samo koristis sve dok im placas taj neki mesecni paket?
 
verovatno funkcionise kao i ostali koji nude tu uslugu.
Aparat se iznajmljuje, u cenu paketa je ukljuceno mesecno odrzavanje i ciscenje, a vodu placas. Zapravo placas po ugovoru, a vodu dobijas do dogovorene kolicine.
 
Hvala. A da li je to jedina doza ili imaju i manje, i da li se taj aparat i voda moraju koristiti odredjeni period, ili ih samo koristis sve dok im placas taj neki mesecni paket?
Mislim da imaju i od 11 l, tako piše u formi za naručivanje, e sad da li zaista imaju, nemam pojma.

Ugovor je na 8 meseci I tad si u obavezi da naručuješ svaki mesec.

Održavanje je besplatno i radi se na 6 meseci.
 
Kod:
https://www.maxi.rs/online/Kucjna-hemija-i-papirna-galanterija/Bokal-za-filtriranje-vode-Akvafor-Smajl/p/7439009
Kome ne smeta boja za devojčice, i filteri su na akciji, uz kod za 1000 din popusta, nije loše.
 
Kod:
https://www.maxi.rs/online/Kucjna-hemija-i-papirna-galanterija/Bokal-za-filtriranje-vode-Akvafor-Smajl/p/7439009
Kome ne smeta boja za devojčice, i filteri su na akciji, uz kod za 1000 din popusta, nije loše.
Isti bokal u ''Mere'' marketima je 670 dinara...u pakovanju je i jedan filter.
 
Jel ima neke druge razlike u Akvafor filterima sa oznakom A i B, osim kapaciteta?

A su oni uzduzni kapaciteta 350L, a B su malo povoljniji a kapaciteta 200L. Cena po litru je slicna. Ne vidim da ima druge razlike.
 
Ovaj iz Maxija nije roze boje, kome je to bio problem, meni stigo beli, vrv je lutrija.
 
Samo da vam javim da sam nakon dva meseca korišćenja Divna vode,primetio da ima kamenca. Kuvalo mi je preko dve godine bilo potpuno čisto,jer sam koristio Rosu,a sad se pojavio kamenac.
Ne znam da li je konkretno problem u određenoj vrsti vode ili sve prave po malo,al ovo mi se uopšte ne sviđa.
 
Pio sam dugo Rosu i Prolom vodu i te vode nemaju kamenac i spadaju u najbolje vode koje imamo na tržištu, ako ga one nemaju, znači da voda ne treba da ima kamenac. Ja na to tako gledam.
Kad sam živeo u inostranstvu, ni jedna flaširana vode nije imala kamenac.
 
A ovde nisi živeo pa se čudis da voda ima kamenac?

Kamenac je sastavni deo vode.
 
I cijanid je sastavni deo badema...

Bez zezanja, tvrda voda jeste problem. On kupuje ovdu i ta ne bi trebalo da bude toliko tvrda. Ako filteri za vodu mogu taj problem da reše, ta kupovna, koja dođe sigurno pirlično skuplje od već pomenutih filtera bi morala da bude u najmanju ruku ista kao i voda iz filtera.
 
Proveriću još,da li je do vrste vode ili sve vode imaju,pa ako se ispostavi da sve vode imaju, odradiću Ugovor od 8 meseci i onda ću da vidim šta je sledeće.
Neverovatno mi je da kupovna voda ima kamenac. Nisam probao ostale vode poput Aqua Vive,al ove koje sam godinama koristio, nemaju ili imaju jako malo,gotovo neprimetno.
Pored toga,imam malu bebu i to kuvalo najčešće koristimo za nju i u tom slučaju-kamenac njet!
 
Šta si toliko uplašen od kamenca?!? Ne paranoiši...
Ljudi su nekada pili vodu sa planinskih izvora u nezagađenoj prirodi i iz dubokih bunara. Nema tvrđe vode od takve.

Pročitaj temu od početka, spominjano je više puta.

Flaširane vode se kod nas najčešće i zovu mineralne vode, zašto što u sebi imaju rastvorene minerale. A brojni minerali jesu potrebni telu.

"Kamenac" je suvi ostatak u vodi. To može biti od gomile potrebnih sastojaka u organizmu (npr. kalcijum), preko nepotrebnih ali i neškodljivih, do nekih manje ili više štetnih. Neki su neophodni u malim količinama ali štetni u velikim i bla.bla.bla. Sam suvi ostatak koji zatekneš na mestu gde je voda isparila (kamenac), ne govori gotovo ništa o kvalitetu te vode za piće. To jeste jedna od jednostavnih quick-test mera za čistoću vode, ali bez detaljnije analize šta ti sastojci zaista jesu, nema govora o tome da li voda valja ili ne valja.

Možeš u vodi imati i brojne druge štetne materije koje su lakše isparive pa ne ostaju kao kamenac.

Bebama se preporučuje što mekša voda, ne zato što im ne treba minerala (koje najčešće dobijaju u mleku), već zato što njihov želudac dok se ne razvije, ne može dobro da se nosi sa tvrdom vodom.

Iscedi narandžu, provuci kroz kuvalo, pa da vidiš kakva "štroka" ostane na dnu. :D :p
 
NIsam uplašen, već jednostavno sam navikao da u vodi nemam kamenca i da niko ne može da me ubedi da je to u stvari "zdravo".
To što su ljudi pili sa izvora direktno i to što je ta voda natvrđa, nije apsolutno merilo da je to nešto zdravo,već naprotiv.
Ne želim da ulazim u dalju raspravu, jednostavno neću vodu sa kamencem i to je to.
 
Kupio sam Aquafor bokal sa onim jačim filterom, koji navodno prečišćava 350L vode. Posle manje od 2 nedelje korišćenja sam primetio da voda opet ima sličan ukus kao sa česme, malo bolje nego na česmi, ali sličan. Evo sada neki dan posle opet i ima suvog ostatka u prokuvanoj prečiśćenoj vodi a nije ga bilo sa novim filterom.

Deklarisani kapacitet je 350L, naša maksimalna dnevna potrošnja je 7L. Znači da smo za dve nedelje prečistili svega 98L što je daleko manje od deklarisanog, kao povećanog kapaciteta.
 
U tim bokalima je filter od uglja koji omeksava vodu, verovatno se zasitio.
 
Nakon dugo razmišljanja, uzeo sam Vodomat i Divna vodu.
Stiglo mi je sve na kućnu adresu, 2 dana sam čekao, čak su mi i podigli 2 sprata boce peške, što je meni za svaku pohvalu,pošto sam se za to najviše brinuo. Imam 75 kg i kičmu koja ne trpi ni najmanji teret,pa bi bilo jako riskantno da nosim boce od 20 kg.
Paket je neki standard, tipa 100l mesečno,što će nama da bude malo, tako da ću morati da uzimam još jednu bocu van pretplate.
Pretplata je oko 3500 dinara, 5 boca, a svaka dodatna je 500 i nešto.
Što se same vode tiče,ima različitih vrsta i za sad sam probao samo dve. Plava mi je onako, a roza je odlična. Imaju 5 različitih boja,a ja sam naručio sve da probam.
Uređaj izgleda lepo, nije to najlepši koji imaju, jer taj koji se meni svideo nema na stanju i kod njega se na primer ne vidi boca i stavlja se unutar uređaja. Na ovom uređaju koji sam dobio, boca ide gore, klasično.
Uređaj ima toplu / sobnu i hladnu vodu i pored toga ima jedno mesto za odlaganje boce,koje postaje ftižider kad uključite i hladnu vodu. Nisam ovo probao, samo kapiram da tako funkcioniše.
Ako nekog još nešto zanima, neka pita.
Toliko od mene za sad.

Meni je ovo o.k. Da li možeš da mi baciš link za naručim ?
 
Ugovor sa Divna vodom sam upravo otkazao, pošto su pre par dana podigli cenu vode i sad mi dođe na isto, da li kupujem Rosu ili njihovu vodu.
Razlika je što ću opet imati dosta plastike,al ću barem imati vodu bez kamenca i davaću čepove.
 
Nazad
Vrh Dno