Šta je novo?

Menjačnice

Da li neko zna, ali provereno, kod koje banke novac nakon withdraw-a leže instant na VISA karticu?

Kao što je bilo na MASTERCARD-u kod Mobi banke (dok je radilo), a da ne mora da se čeka 3-5-7 radnih dana, da banka proknjiži
 
Elem, BNB baš dosta opada, sluti li neko da će Binance sledeći da pandrkne? Meni su počeli svaki čas na mail da šalju neke promocije, kanda su očajno gladni likvidnosti.

Ko misli da su mutljavine samo u kripto bankarstvu, ček da vidi kako će sav ovaj lanac bankrota da se ponovi i među klasičnim bankama, samo se čeka prva domina da padne. Credit Swisse, najverovatnije. Isto ti je i sa kripto fiatom i sa klasičnim fiatom, čim su ti novac obične brojke i slova, svakave malverzacije su moguće. Isto je zapravo i sa zlatom i srebrom, ako dozvoliš njihovu derivatizaciju i pretvaranje u obične brojeve bez podloge.
 
Poslednja izmena:
NIti je prvi put da je toliki odliv . Bilo je i vecih i manjih. Nista neuobicajno.
 
Poslednja izmena:
Elem, BNB baš dosta opada, sluti li neko da će Binance sledeći da pandrkne? Meni su počeli svaki čas na mail da šalju neke promocije, kanda su očajno gladni likvidnosti.

Ko misli da su mutljavine samo u kripto bankarstvu, ček da vidi kako će sav ovaj lanac bankrota da se ponovi i među klasičnim bankama, samo se čeka prva domina da padne. Credit Swisse, najverovatnije. Isto ti je i sa kripto fiatom i sa klasičnim fiatom, čim su ti novac obične brojke i slova, svakave malverzacije su moguće. Isto je zapravo i sa zlatom i srebrom, ako dozvoliš njihovu derivatizaciju i pretvaranje u obične brojeve bez podloge.

Naravno da ti šalju, kad si investitor klase A la Buffett.
Super je što je admin sve obrisao, osim ovoga gore citiranog, makes sense.


 
Naravno da ti šalju, kad si investitor klase A la Buffett.
Super je što je admin sve obrisao, osim ovoga gore citiranog, makes sense.




Jedan mod ostavio pola, došao drugi pa obrisao sve. Neujednačen kriterijum. Svejedno, nije bog zna šta korisno rečeno u prepucavanju.

Drugo, šta tebi treba da budeš portparol za Binance? Menjačnice i fondovi pucaju, u ovoj situaciji je bolje pogrešiti na strani sigurnosti. Već sam rekao, ko neće da proda, nek drži kripto van menjačnica. Šta ako Binance stvarno pukne, hoćeš ti da se pojaviš ovde i kažeš izvinite ljudi što ste zbog moje gluposti izgubili para ili ćeš samo da se izgubiš kao prdež iz gaća?
 

Elem, BNB baš dosta opada, sluti li neko da će Binance sledeći da pandrkne? Meni su počeli svaki čas na mail da šalju neke promocije, kanda su očajno gladni likvidnosti.

Ko misli da su mutljavine samo u kripto bankarstvu, ček da vidi kako će sav ovaj lanac bankrota da se ponovi i među klasičnim bankama, samo se čeka prva domina da padne. Credit Swisse, najverovatnije. Isto ti je i sa kripto fiatom i sa klasičnim fiatom, čim su ti novac obične brojke i slova, svakave malverzacije su moguće. Isto je zapravo i sa zlatom i srebrom, ako dozvoliš njihovu derivatizaciju i pretvaranje u obične brojeve bez podloge.
Zar nisu CS uzeli arapi i nema nista od pucanja ili sam nešto propustio?
 
Zar nisu CS uzeli arapi i nema nista od pucanja ili sam nešto propustio?

Stvarno nemam pojma šta se tu tačno dešava. Mislim, vatre su na sve strane, ne pravi bog zna kakvu razliku ko će biti prvi koji pukne. Trenutno Blackstone iskače kao novi kandidat za titulu Lehman Brothers-a u ovom krugu.
 
Jedan mod ostavio pola, došao drugi pa obrisao sve. Neujednačen kriterijum. Svejedno, nije bog zna šta korisno rečeno u prepucavanju.

Drugo, šta tebi treba da budeš portparol za Binance? Menjačnice i fondovi pucaju, u ovoj situaciji je bolje pogrešiti na strani sigurnosti. Već sam rekao, ko neće da proda, nek drži kripto van menjačnica. Šta ako Binance stvarno pukne, hoćeš ti da se pojaviš ovde i kažeš izvinite ljudi što ste zbog moje gluposti izgubili para ili ćeš samo da se izgubiš kao prdež iz gaća?

Nisam ničiji portparol, ako prenesem informaciju, trudim se da je verodostojna i od kredibilnog izvora.
Za razliku od tvog: "Priča se da je za 24h povučeno 6.000.000.000 sa Binance", bez informacije koliki je depozit u tom vremenskom periodu.

To što radiš očigledno radiš namerno, koji su ti motivi ne znam, i ne želim da znam.
A sada čak i da eventualno pogodiš nešto, neće te niko uzeti za ozbiljno, jer su svi čuli 100 puta da ide vuk. Ili trol.

Pre mesec dana je neko ovde isto pričao za Huobi, i naravno nikom ništa.

 
Nisam ničiji portparol, ako prenesem informaciju, trudim se da je verodostojna i od kredibilnog izvora.
Za razliku od tvog: "Priča se da je za 24h povučeno 6.000.000.000 sa Binance", bez informacije koliki je depozit u tom vremenskom periodu.

To što radiš očigledno radiš namerno, koji su ti motivi ne znam, i ne želim da znam.
A sada čak i da eventualno pogodiš nešto, neće te niko uzeti za ozbiljno, jer su svi čuli 100 puta da ide vuk. Ili trol.

Pre mesec dana je neko ovde isto pričao za Huobi, i naravno nikom ništa.


Vest sam preneo na brzaka sa mobilnog telefona, dok sam radio nešto drugo, zato nisam dodao link. Sad vidim da sam pogrešno i napisao da je 6 milijardi povučeno za jedan dan, umesto za dva. Originalni članak:

Dakle, greška u brzini, nikakvo namerno dezinformisanje kako ti tvrdiš. Kada su menjačnice u pitanju, pravilo desne ruke je da su lopovi dok se ne dokaže suprotno. Koliko je tačno Binance muljao i sa čim, nemam pojma, ali nemam nikakvog razloga da im verujem. Već dugo su pod istragom za pranje novca. Da primire javnost, napravili su kao neki audit koji treba da pokaže da su solventni, za to umesto renomiranog imena angažovali malo poznatu firmu Mazars iz Južne Afrike. Oni objavili da audit uspešno kompletiran, ali koristeći Binance metodologiju za koju ne mogu da tvrde da je dobra. Stručnjaci koji su pregledali audit tvrde da je beskoristan, a Mazars je brzo povukao audit i objavio da više neće da radi s nikim iz kripto biznisa. Dakle, sumnjivo do balčaka. I sam Binance nigde ne kaže da su liabilities 1:1 pokriveni sredstvima, već tvrde da imaju kolateralu da ih pokriju. Da li se među tom kolateralom nalazi i njihov BNB koji će da doživi sudbinu FTT ako krene bankrun?

Dakle, ne mogu da znam šta tačno rade, ali iz pređašnjeg iskustva znam da menjačnicama nije verovati. Ono što meni nije jasno je što kog klinca ti isturaš vrat za menjačnicu? Tako sam se nekad raspravljao sa Simketom o njegovom voljenom Bitmexu za koji on ništa loše nije hteo da čuje. Ni dva meseca kasnije, CEO im je već bio u bekstvu od Interpola. Kripto je prljav posao, pun namazanih ljudi, to je jednostavno činjenica. Još puno menjačnica će popucati, ne znam hoće li i Binance biti među njima, ali popucaće zato što su muljali, ne zato što sam ja pričao loše o njima.
 
Vest sam preneo na brzaka sa mobilnog telefona, dok sam radio nešto drugo, zato nisam dodao link. Sad vidim da sam pogrešno i napisao da je 6 milijardi povučeno za jedan dan, umesto za dva. Originalni članak:

Dakle, greška u brzini, nikakvo namerno dezinformisanje kako ti tvrdiš. Kada su menjačnice u pitanju, pravilo desne ruke je da su lopovi dok se ne dokaže suprotno. Koliko je tačno Binance muljao i sa čim, nemam pojma, ali nemam nikakvog razloga da im verujem. Već dugo su pod istragom za pranje novca. Da primire javnost, napravili su kao neki audit koji treba da pokaže da su solventni, za to umesto renomiranog imena angažovali malo poznatu firmu Mazars iz Južne Afrike. Oni objavili da audit uspešno kompletiran, ali koristeći Binance metodologiju za koju ne mogu da tvrde da je dobra. Stručnjaci koji su pregledali audit tvrde da je beskoristan, a Mazars je brzo povukao audit i objavio da više neće da radi s nikim iz kripto biznisa. Dakle, sumnjivo do balčaka. I sam Binance nigde ne kaže da su liabilities 1:1 pokriveni sredstvima, već tvrde da imaju kolateralu da ih pokriju. Da li se među tom kolateralom nalazi i njihov BNB koji će da doživi sudbinu FTT ako krene bankrun?

Dakle, ne mogu da znam šta tačno rade, ali iz pređašnjeg iskustva znam da menjačnicama nije verovati. Ono što meni nije jasno je što kog klinca ti isturaš vrat za menjačnicu? Tako sam se nekad raspravljao sa Simketom o njegovom voljenom Bitmexu za koji on ništa loše nije hteo da čuje. Ni dva meseca kasnije, CEO im je već bio u bekstvu od Interpola. Kripto je prljav posao, pun namazanih ljudi, to je jednostavno činjenica. Još puno menjačnica će popucati, ne znam hoće li i Binance biti među njima, ali popucaće zato što su muljali, ne zato što sam ja pričao loše o njima.
Zapeo ti za Binance..

Mnogo manji fud je srusio FTX..

Nepoverenje je svuda, svi FUD-uju Binance i CZ..povuceno 2 milijarde.. menjacnica i dalje radi bez problema.. ali ti si zapeo nemaju Audit.. Problem je sto kvalitetne firme za audit su u USA i prvo tj osnovno im je da li je ispunio USA zakone..znamo da to nije i da ima Binance US za to..
Sad uvek to..aha..cim nije ispunio usa zakone nesto mulja..kao da je usa zakon sveto pismo...nego mozda hoce da ga oporezuju fino..a on to ne zeli da placa..
Zasto je vecina kopanija koja se bavi krstarenjem regostrovano na bahamima ili panami? Sistem dozvoljava..Pa nije lud da im u ovakvom marketu kaze lud sam da vam dam 40% zarade.. (proveri cene brodova i koliko ima neka kompanija u floti npr)

Od 30 milijardi stablecoina na svim menjacnicama preko 20 je na binance..posle ovog fud-a

Pusti ih vise na miru..daj neke ulaze sa short ili nesto short term korisno majku mu...


BNB / ETH
BNB / BTC

mozda nije lose za ulaz u BNB i cekati oporavak.
 
Zapeo ti za Binance..

Mnogo manji fud je srusio FTX..

Nepoverenje je svuda, svi FUD-uju Binance i CZ..povuceno 2 milijarde.. menjacnica i dalje radi bez problema.. ali ti si zapeo nemaju Audit.. Problem je sto kvalitetne firme za audit su u USA i prvo tj osnovno im je da li je ispunio USA zakone..znamo da to nije i da ima Binance US za to..
Sad uvek to..aha..cim nije ispunio usa zakone nesto mulja..kao da je usa zakon sveto pismo...nego mozda hoce da ga oporezuju fino..a on to ne zeli da placa..
Zasto je vecina kopanija koja se bavi krstarenjem regostrovano na bahamima ili panami? Sistem dozvoljava..Pa nije lud da im u ovakvom marketu kaze lud sam da vam dam 40% zarade.. (proveri cene brodova i koliko ima neka kompanija u floti npr)

Od 30 milijardi stablecoina na svim menjacnicama preko 20 je na binance..posle ovog fud-a

Pusti ih vise na miru..daj neke ulaze sa short ili nesto short term korisno majku mu...


BNB / ETH
BNB / BTC

mozda nije lose za ulaz u BNB i cekati oporavak.

Nije FUD srušio FTX, već njihovo naopako poslovanje. Vidim da je više vas u nekom fazonu ne talasaj morbiuse, srušićeš nam kulu od karata. Ljudi, ja šta god da kažem, nema nikakvog uticaja na kako će se stvari odigrati.

Ne idu menjačnice na ostrvske zemlje samo da bi platili manji parez, već i zato što je tamo manja kontrola, pa lakše može da se mulja. Ako hoćeš ulaze za šort, moj savet ti je šortuj svaki osetniji rally, ali ne vidim kako ti je to pametno kad menjačnica može u svakom momentu da pukne i odnese ti tvoj šort. Bolje sedi s mirom i sačekaj nekoliko godina dok se tržište oporavi.
 
U prošlom ciklusu kad se zakuvavao FUD tether-Bitfinex sve sam sa Binanca i dr. (Kucoin, Polo) vratio na Kraken. Čim se prašina slegla vraćanje na Binanc i dr.
Sa ovim novim Binance problemima eto me opet na Krakenu. Nekako mi najsigurniji u mutnim vremenima.
Registrovan u USA, letos dobio i MSB licencu, vrhunske bezbednosne mere, mogućnost valutnog hedža 50/50% - e/$ (peglanje valutnih oscilacija). Prave dolarske i evro pozicije, ne usdt, busd, usdc i kojekakvi euroderivati.
Tabla za trejd im je malo poboljšana, ali i dalje koma (čak i ova nova u Beta verziji). U poslednjih sedam dana 2 erora (ko je trgovao preko njih 2017-2018 znaće o čemu se radi (čim bi se nešto zakuvalo i povećala volatilnost kretala bi eror igranka: eror, eror, pa ne radi… minimum 3/24/7)). Dok eror talas prođe baba s kolačima već na Mesecu. Jeste, bilo je slično i na drugim menjačnicama, ali ne tako izraženo kao na Krakenu. No, trenutno mi je prioritet sigurnost pa me to ne tangira toliko.
Provizije su više nego na Binancu. Povlačenje u keš lako (EUR - SEPA). Znači dvojno ili nerezidentni u nekoj EU državi.
Trenutno mi hladiša (Ledger S - isključivo za usdt ili usdc) deluje rizičnije. Šta znam, možda grešim. Bojim se da u slučaju R.I.P. Binanca stabilni koini neće biti toliko stabilni… Zato više volim čistu dolarsku i euro poziciju s jednom nogom na brzom izlazu ka banci.
E sad, može biti i da Kraken pandrkne, ali ta mi je opcija manje verovatna nego za 90% menjačnica na “šorka” ostrvima.

https://support.kraken.com/hc/en-us/articles/360031282351-Is-Kraken-licensed-or-regulated-

Da ne budem pogrešno shvaćen, ako se Binance zombi oporavi eto me nazad. Najbolja menjačnica, tabla/likvidnost. Nadam se da će proći ok i da će iz ovog izaći još jača i bolja. Ali, uz dužno poštovanje, prvo štitim svoj interes pa onda brinem za nesretne, uboge milijardere koji stoje iza nje.
 
Mala analizica svega ovoga oko Binance.
Binance je u septembru odlucio da sav USDC, USDP i TUSD zatecen i nakon toga ubacen na Binance konvertuje u BUSD.
Binance je partner sa Paxosom da za njih cuva dolar i mintuje BUSD posto oni imaju dozvole u US.
Adresa BUSD trezora:
Na https://paxos.com/busd-transparency/ se mogu naci izvestaji na koji nacin Paxos cuva dolar. Vecina je u T-bills i US Treasury Reverse Repurchase Agreements. (REPO o njemu cu kasnije)
Da bi Binance isplatio USDC on mora prvo poslati BUSD u Paxos:Treasury (gore adresa) da spale BUSD i tako oslobode dolar. Uradili su to sa 3 milijarde sto se vidi ako idete unazad na 13.12 a i odmah se pokazalo na CMC.
binancespalj3mil.jpg
Onda ovi u Paxosu trebaju dati nalog da se unovci nesto od ovih US Treasury Reverse Repurchase Agreements koje mozete videti ovde https://paxos.com/wp-content/uploads/2022/12/BUSD-Monthly-Stablecoin-Reporting-November-2022.pdf , ti dolari se prebace na Circle(USDC), onda Circle na osnovu tih dolara minutuje USDC u svom trezoru koji mozete pogledati na adresi: https://etherscan.io/token/0xa0b869...?a=0x0000000000000000000000000000000000000000
pa se ti mintovani USDC posalju na circle adresu: https://etherscan.io/token/0xa0b869...?a=0x55fe002aeff02f77364de339a1292923a15844b8 i onda sa Circle na Binance pa tek onda Binance moze namiriti ove sto zahtevaju withdrawal. Sve se moze proveriti na adresama a vidi se i na CMC
mintovanjeusdczabinance.jpg

Nakon pokusaja napada CZ naucio lekciju i sada drzi 1 milijardu usdc spremnu u koldu na binance 8
Adresa za proveru: https://etherscan.io/token/0xa0b86991c6218b36c1d19d4a2e9eb0ce3606eb48#balances
Lako se isprati i iz svega vidjenog ocigledno je da BUSD ima pravo pokrice i da se iza svega krije nesto drugo.

Koji je razlog da se pravi frka?
Po mom misljenju najveci gubitnik rasta BUSD je Tether.
binanceusdtusbbtc.jpg
U tabeli se vidi promet na Binace BTC paru od 2020 do danas a pri tome treba imati na umu da na Binance zavrsavaju nalozi sa vecine malih berzi koje rade u USDT i prosledjuju sve ka njima.
Zasto binance forsira trgovanje kroz BUSD ako tu ne uzima proviziju na obe strane?
Prvo pravi svoj ekosistem koji moze preziveti moguce probleme sa Tetherom (on dobro zna sta je tether) a drugo svaki dolar iza BUSD je pod njihovom direktnom kontrolom.
Oni te dolare trenutno plasiraju na godisnjoj kamati preko 4% tako sto ih plasiraju u t-bills i REPO a to je na 18 milijardi 60 miliona cistih legalnih dolara mesecno.
Ovaj poslednji napad je izveden preko Tethera. Prvo je za Tether kupljena kolicina od nekih 500 miliona BUSD, zatrazen withdrawal USDC (direktna konverzija iz BUSD od kraja septembra) znajuci da ovi nemaju na stanju, pusten fud i onda kada je Binance zatvorio withdrawal USDC imamo run iz BUSD u Tether jer je narod pomislio da BUSD nema pokrice. (vecina se informise na twiteru bez da proveri bilo kakvu svima dostupnu informaciju).
BUSDUSDT_2022-12-19_15-17-15.png
U prevodu tetherovci su za razliku od proslog puta kada su oni bezali u BUSD sada dobili dobru kolicinu BUSD koji se lako unovci u dolar zahvaljjujuci FUD-u.
Samo sto je CZ jako namazan lik i odmah im vratio 3 milijarde TRX20 tethera i uzeo 3 milijarde ERC20 tethera koji moze poslati na Coinbase (Coinbase prima samo ERC20) tether i tamo na 0% fee odraditi konverziju iz USDT u USDC (cudan tajming twita par dana ranije od strane coinbasa da ukidaju fee).
Tako je poslao poruku Tetherovcima da se ne zezaju i ne koriste situaciju jer on ih moze potopiti isto kao FTX sa jednim twitom i onda ostaju samo Circle (USDC) i on sa (BUSD).

A glavni napad sada ide sa strane politke i medija u americi kojima je unistio FTX zlatnu koku za izvlacenje para.

Sta ce biti sa BInance videcemo, ja tamo nikada nisam imao nalog jer uglavnom trgujem samo sa btc i eth.
 
Paxos regulise samo busd na erc20 , busd -Binance peg niko ne regulise.
Da, to je glavni argument kako bi "objasnili" da BUSD nesto mulja.
Evo objasnjenje:

Na adresi https://etherscan.io/token/0x4Fabb145d64652a948d72533023f6E7A623C7C53#balances
se vidi da stoji zakljucano 5,334,500,000 BUSD koji je "regulisan" kod Paxosa.
Tu se moze proveriti koliko je mintovano BUSD na drugim mrezama.
binancebusd5milijardi.jpg
FUD ide u pravcu da ovaj BUSD van erc20 mreze nema pokrice.
A jasno je kao dan da je 5.3 milijarde erc20 BUSD zakljucano a na drugoj strani toliko mintovano i da se ti mintovani ne dodaju na MCAP pa da imamo dva puta 5,3 milijarde vrednosti.
 
ScreenShot1841.jpg
Malo upozorenje za sve forumaše. Mislio sam da sam izdvojeni slučaj ali sam skoro saznao da je im je ovo postala masovna praksa. Sta se tacno dešava sa njima ne znam ali izgleda nije ništa dobro.
Moj nalog ima treći i najviši mogući nivo verifikacije naloga na CEKS-u. I zaista nisam imao problema sa njima do nedavno. Zamolili su me da im dam informacije o transakciji depozita u vrednosti od 0,01 btc, staroj 3 meseca. Poslao sam šta su tražili i sve objasnio. Nakon toga su me obavestili da mi je nalog suspendovan do daljnjeg. Da ironija bude veća, nisu mi blokirali 0,01 btc, već su mi blokirali sva sredstva na mom nalogu za koje sam redovno podnosio dokaz o poreklu tokom ovih nekoliko godina. Prvo su odgovarali na mejlove tokom dana, zatim za 3 dana, pa za 7 dana…. A sada, posle dva meseca, ne odgovaraju na moje mejlove više od 10 dana. Čak su mi jednom poslali greškom email u kome su blokirali sredstva nekom Nemanji.... Tu sam već počeo da sumnjam i krenuo da pretražujem internet. I pogledajte šta sam našao :


Od novembra samo stizu prituzbe za blokade naloga.
 
uglavnom blokirali naloge istocnjacima, da tako kazem, bar sudeci prema komentarima

ja povukao sve, ostalo mi sitno nesto razbacano po raznim tokenima... kada se sakupi ima mozda 50$ ali problem je sto ni jedan token nema dovoljno da moze da se proda, ili povuce zbog onog njihovog minimuma... lopovi
 
Veoma tesko kad te uzmu na zub. Treba ih smarati da puste wd i povuci sredstva sa mjenjacnice. Slicno je i sa Bitstampom.
 
Dokaz o poreklu novca ili kripta? Kako se to dokazuje menjačnici?

Trazili screenshot ethermine_a.Racune od kupljenih kartica i slicno. Meni je sav kripto od majninga tako da mi je to bilo lako da dokazem. Za 3 nivo verifikacije su tražili baš dosta toga. Izvod od plate , racun od struje....Ali ajde sve sam to obavio i dobio treci stepen. Prakticno sam imao sa sve "no limit" ....do oktobra. Zato mi je i cudno da su me ovako lagano blokirali. Kao da mi je nalog verifikovan samo email_om.

Jedan od poslednjih bot odgovora:
Kod:
"Hello Djordje,
Thank you for reaching back!

I've assigned your case to a higher priority in order for it to move through the queue faster.

At this point, we've already done our best to speed up the process, so please, be patient.

Should you have any other questions, please let me know!"

"I've assigned your case to a higher priority in order for it to move through the queue faster." ovu recenicu su mi napisali isto pre 2 meseca :D Level 3 korisnici bi trebali da imaju prioritet uvek.
 
Poslednja izmena:
Oprez za sve one koje CEXIO smara sa dokazivanjem porekla kripta, verifikacijom i ostalim "fali ti jedan papir" sr%njima:

za svaki slucaj pisem ovde kako bih na vreme upozorio ostale clanove da izvuku sredstva.

@delevic dobrodosao u klub. Ja sam uspeo da iscupam svoja sredstva pretnjama, drugom clanu Bencha smo uspeli da iscupamo samo preko advokatske kancelarije. Sto je najsmesnije od svega, prvobitno su mu dozvolili withdraw sredstava i on je uspeo da povuce jednu valutu, medjutim kad je pokusao da povuce drugu ( u mnogo vecem iznosu ) oni su se predomislili i odlucili da traze jos dokumenata, tad smo kontaktirali advokate. Trenutno isto jednom kolegi sa Bencha sam u procesu sa advokatima da se pare izvuku ( njima su trazili vencani list kao neki dokaz )

Koga god sam upozorio da ne koristi cexio dobio sam komentar "ma ja ih koristim X godina, nisam imao problema - nece mene"
Imaju problem sa likvidnoscu i samo je pitanje vremena kada ce ciji nalog doci na red.
Pod hitno treba skloniti sredstva sa cexia, kome je komplikovano da koristi Metamask ili Ledger neka barem predje na Binance
 
@delevic dobrodosao u klub. Ja sam uspeo da iscupam svoja sredstva pretnjama, drugom clanu Bencha smo uspeli da iscupamo samo preko advokatske kancelarije.
Jeste kontaktirali nasu ili UK kancelariju ? Meni ne traze vise nistsa, sad samo cute :)
Mislim da bi bilo dobro da otvorimo novo poglavlje o CEXu. Da bude uocljivije upozorenje
 
Poslednja izmena:
Jeste kontaktirali nasu ili UK kancelariju ? Meni ne traze vise nistsa, sad samo cute :)
Mislim da bi bilo dobro da otvorimo novo poglavlje o CEXu. Da bude uocljivije upozorenje

Gibraltarsku.

Probaj da ubacis u CC:
Ok isti sam problem imao, za pocetak uradi sledece, na mail na kojem su te obavestili da ti gase nalog i da im dostavis kripto wallet ubaci sledece adrese u CC i odgovori im sa pitanjem kada ce ti sredstva biti vracena:

 
Pogledao sam sad taj intervju koji je CZ imao na CNBC. Sine, al su ga stisli, a on samo izvrdava, i to jako loše. Kao, ne može renomirani auditor da nam pregleda knjige, ne razumeju se u kripto, voditeljka kaže pa kako Deloitte radi audit za Coinbase, a on se ušeprtljao, pa kaže mi smo mnogo veći, pa je teže. Sad i mediji vide da će sve u tri lepe, pa gledaju i oni sebe da operu od uloge koju su imali u promociji kripta.
 
Nazad
Vrh Dno