Šta je novo?

FIFA World Cup Qatar 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad ceo tim bude igrao uniformno onda možemo da kažemo "e taktika je loše postavljena". Ako si video, lepo večeras dečko na RTS prikaza postavke u oba napada kod primljenih golova, jedan deo tima igra tesnu markaciju drugi beže u dubinu, dve suštinski različite taktike. Jel im Piksi rekao da jedni rade jedno, drugi drugo ili možda igrači rade šta žele tripujući da su mnogo pametni i jaki?

Da ne produbljujemo priču, vi krivite selektora (pretežno ili isključivo), za mene su igrači dominantno krivi i odgovorni, i to je to.
Idi lepo pogledaj šta je Rade Bogdanović rekao pa se vrati.
 
Ako nekome nije jasno neka premota na RTS veceras i vidi pod Okuka.

Lik bez angazmana kako se uvlaci i pravda neobjasnjivo dok svi cute...
Krece onaj drugi trener da nesto realno komentarise apropo nasih gresaka, ovaj samo sto ga ne prekine u fazonu "sta to pricas, jel si lud, pa nisu te zato doveli u emisiju", ali se jedva nekako ugrizao za jezik.
 
@kUdtiHaEX isti taj Rade je letos prozivao Stankovića što je zatvarao meč i branio rezultat kad bi Zvezda vodila gol ili dva razlike. Tako bi i sada da je Piksi povukao tim i opet remizirao. Uostalom, šta ima da pričam, nađite mi selektora koji nam se zadržao duže od letnjeg raspusta pa možemo da pričamo. Srbima uvek krivi selektori, sudije ili predsednici saveza. Kao da niste gledali utakmicu. Kriv selektor što igrači igraju bez trunke samopouzdanja, volje, truda i energije. I tako 10 prethodnih selektora. Dajte...

Edit: pa mi smo smenjivali selektore zbog Matića, Milinkovića-Savića i dr. Dođoše novi selektori, dovedoše te vedete fudbalske i? Učinak im srednje očajan.
 
Prijatelju o cemu ti pricas?
Pa Muslin je morao da leti zbog utakmica recimo u gostima u Becu, zatim jedva pobedio Gruziju u BG u poslednjoj utakmici, nema ko nam gol nije dao.
Covek je izjavio da SMS nema pojma, ode da ga gleda u Ligi Evrope gde da dva gola i proglase ga igracem utakmice i on se vrati i kaze pojma nema.

U tom momentu covek jedan od najboljih igraca serie A kao sto je i danas. Jel ti shvatas o kakvim pajacima mi pricamo?

Pa SMS u svakoj krstenoj ekipi bi bio bog i batina i ne bi igrao kao kod nas pogubljenu ulogu izmedju linija koju ne moze da igra sa konstitucijom koju ima.

Pa najbolje utakmice Sergeja pod Piksijem su Irska u gostima (nevezano za kiks gol na kraju desava se) i gostovanje u Lisabonu gde igra u vezi kao u Laciju i posle toga on ga opet gura visoko da se glavata i tuce sa Mitrom.

I cela frka je nastala jer je rodjen u Spaniji i ljudi su hteli da ga zovu i mi nismo smeli da priustimo da ga bandoglavi Muslin ne pozove da upise minute makar nebio u prvih 11 sto je ludost sama po sebi.



I za kraj pogledajte statistiku.





Ja ne znam koji vi fudbal gledate uopste?
 
Poslednja izmena:
Srbima uvek krivi selektori, sudije ili predsednici saveza. Kao da niste gledali utakmicu.
Jašta, sudije. Mrze nas oduvek. Ofsajd kod drugog i trećeg gola.
Lepo se vidi u obe situacije gde je naš igrač u belom u odnosu na igrača Kameruna u našem polukrugu.
Ofsajdi_Kameruna.jpg
Koliko bi samo titula uzeli da nas stalno ne kradu...
 
Najbolje da ih ne pominjemo do poluvremena u petak, da nesto ne stima vidi se odmah, posto svugde skripi, od ponasanja do zalaganja na terenu.
Gledao sam derbi veceras, pa nisam ispratio Portugal- Urugvaj, drugar mi rece da je bila dobra utakmica.
 
Prijatelju o cemu ti pricas?
Pa Muslin je morao da leti zbog utakmica recimo u gostima u Becu, zatim jedva pobedio Gruziju u BG u poslednjoj utakmici, nema ko nam gol nije dao.
Covek je izjavio da SMS nema pojma, ode da ga gleda u Ligi Evrope gde da dva gola i proglase ga igracem utakmice i on se vrati i kaze pojma nema.

U tom momentu covek jedan od najboljih igraca serie A kao sto je i danas. Jel ti shvatas o kakvim pajacima mi pricamo?

Pa SMS u svakoj krstenoj ekipi bi bio bog i batina i ne bi igrao kao kod nas pogubljenu ulogu izmedju linija koju ne moze da igra sa konstitucijom koju ima.

Pa najbolje utakmice Sergeja pod Piksijem su Irska u gostima (nevezano za kiks gol na kraju desava se) i gostovanje u Lisabonu gde igra u vezi kao u Laciju i posle toga on ga opet gura visoko da se glavata i tuce sa Mitrom.

I cela frka je nastala jer je rodjen u Spaniji i ljudi su hteli da ga zovu i mi nismo smeli da priustimo da ga bandoglavi Muslin ne pozove da upise minute makar nebio u prvih 11 sto je ludost sama po sebi.



I za kraj pogledajte statistiku.





Ja ne znam koji vi fudbal gledate uopste?

Možda mu SMS u tom trenutku nije imao pojma kao što jeste bio izgubljen jedno vreme iako mislim i da je taj Muslin bio izgubljen kao i Krstaja. Danas jeste jedan od boljih veznjaka u Italiji i to je isto činjenica.
Ova statistika nema veze sa realnim stanjem na terenu. Mislim da čak nije ni tačna. Imao je 2 šuta na gol jedan gol i jedan preko prilično solidan. "10 duels won" 🤣. Ono što on treba da igra i pokaže na ovom svetskom gde je u naponu snage nije ni 1/3 od očekivanog.
 
Samo mu molim te prenesi da ne dize kratke pasove na 5 m u vis bespotrebno i zlatan je.
Nisam rekao da je Luka Modric, ima i on svoje bubice ali to treba trener da mu kaze, upravo zato i pricamo o Piksiju zar ne?
Kako ide ona.. Statistika je kao bikini...
Zapravo to je vec prezvakana postapalica, statistika ako znas sta da gledas i kako je sprovodis radi svoj posao, da je sprdnja ne bi postojala ali nazalost nas strucni stab jos uvek nije na tom nivou.
Dok drugi imaju profesionalne statisticare i bave se podacima svim mogucim mi imamo krkane sa stomacima iz pecenjare koji sede pored Piksija i svi zajedno (osim Drulovica koji je isto upitan) nemaju godinu danas staza ozbiljnog trenerskog posla u karijeri.
@= IGY = ovim postom o Sergeju si sve rekao o tvojoj objektivnosti i poznavanju fudbala. Neću dalje.
Da, ja mozda i jesam duduk ali kako da objasnis celoj italiji gde covek nije iskocio jednu sezonu nego vec 5 igra konstantno dobro a u nekima je i zvanicno progalsavan za najboljeg veznog lige i tu u raspalom Laciju koji ne moze dalje od 4 mesta.
Možda mu SMS u tom trenutku nije imao pojma kao što jeste bio izgubljen jedno vreme iako mislim i da je taj Muslin bio izgubljen kao i Krstaja. Danas jeste jedan od boljih veznjaka u Italiji i to je isto činjenica.
Ova statistika nema veze sa realnim stanjem na terenu. Mislim da čak nije ni tačna. Imao je 2 šuta na gol jedan gol i jedan preko prilično solidan. "10 duels won" 🤣. Ono što on treba da igra i pokaže na ovom svetskom gde je u naponu snage nije ni 1/3 od očekivanog.
Sergej nikada nece pokazati ono sto se ocekuje od njega jer u nasoj postavci igre gde on igra visoko na protivnickoj polovini ne moze to da pokaze.
On je spor i trom igrac sa neverovatnom vizijom i iznadprosecnom fudbalskom inteligencijom ali dzaba kada je spor.
On kada primi loptu na tom delu terena ako nema nekog brzog da mu gurne loptu (a znamo da ne moze da pretrci nekog) sve pada u vodu.
Upravo iz tog razloga on mora da igra u vezi maltane zadnjeg veznog, da stane na loptu, da organizuje napad.

Pogresno ste me shvatili, prica je krenula od kritike upucene Piksiju jer nista nije odradio sto treba, i da dodam da Piksi nikako ne sme biti smenjen bez obzira ne sve njegove greske jer mi bolje nemamo i nikada nismo vezali dva takmicenja sa istim selektorom a sada nam se ukazuje prilika za to, to je iskustvo koje je dragoceno, ne smemo dozvoliti da krenemo "opet iz pocetka".
Sve ovo ne opravdava katastrofalno vodjen mec protiv Kameruna a i Brazil nije bolji. I za kraj da ne davimo vise sa ovime, poslusajte sta Hrvatski treneri misle o nasem timu i sve ce vam biti jasno zasto su oni tamo gde jesu, ovakve stvari kod nas ne mogu da se cuju u medijima.



p.s. Treba dodati i da je Tadic jedan od gorih vec dugo ali iz nekog razloga se o tome ne prica, i to ne samo da je los (vidimo sta mislie o njegovim partijama u Holandiji poslednjih godinu dana) nego sto on vise ne moze da igra vise od 60min i niko nema petlju da ga izvadi.
 
:D reprezentativni fudbal u Srbalja.

Nerealno velika ocekivanja i isto tako pljuvanje po reprezentaciji kada se ta neverovatno velika ocekivanja ne ispune.

Kad ljudi shvate da smo jedna prosecna evropska reprezentacija koja je sposobna sa vremena na vreme da napravi neko iznanedjenje i isto tako da ne odigra na svom nivou.
Jeste, nije tesko primetiti da Tadic nije na svom nivou ne samo ovde vec celu sezonu, ni u Ajaxu ne igra kako je igrao pre a covek prakticno na zalasku sa 34 godine. Super, sve je to jasno, problem je sto i pored takvog Tadica nemamo mnogo boljih opcija na tom mestu ako uopste imamo neku, itd ... mogli bi smo svaku poziciju da razmatramo ali poenta je da mi mozemo da vrtimo nekih 15-tak do 20 igraca i to je nas kapacitet.
Piksi: Piksi nije takticar, motivator je tipa kao sto je Sale Djordjevic bio u kosarci, populizam mu je do sada donosio rezultat ali na SP do sada nije.
Treba da pronadje nacin ako je sposoban da proba da podigne momke ako je to uopste moguce (oni su olicenje onoga kakav je i narod), ostao mu je poslednji vagon a voz brzo ide, masinovodja je verovatno Svajcarac.
 
Ali @jaffar to naprosto nije istina, niko ovde nije nerealan, pusti medije i decije komentare po portalima.
Mi smo i pre prvenstva znali da od Brazila gubimo, Kamerun MORA da se dobije a Svica je 50% - 50% pa ko je bolji ide dalje.
Dalje iako izgubis od njih nista strasno, pruzis ruku, ako prodjes to je to, dalje nista nije bitno jer nije realno, to je tvoj realni maksimum.

Na kraju dana spletom okolnosti smo i dosli da ta poslednja odlucuje ali Kamerun se morao dobiti, ono je ekipa za 4 gola u mrezi, nudili su se, samoubili smo se.
I ne moze me niko ubediti da smo igracki prosecna ekipa, nismo prosecna, iznad proseka smo a ispod elitnih ekipa. Prosecni smo samo zato sto nemamo struku po stoti put.

Da nas vode treneri koji imaju neke rezultate u karijeri a ne ovi pajaci mi bismo bili ta Svajcarska.
Pa pogledajte tu Dansku i Svajcarsku, super ozbiljno izgledaju na terenu godinama a kada vidis igrace nista tu ne odskace od srednjeg kvaliteta, retko ko je elitni igrac tu.

I na kraju, objektivno mi imamo igrace da se kvalifikujemo na svako prvenstvo i da tamo skupo prodamo kozu, vise od toga ne ocekujem ali ocekujem da nas ne brukaju ovako diletantni na klupi koji ne znaju da selektiraju i vode tim, da prave izmene, da protiv raspadnutih ekipa kao Kamerun izgledamo kao amateri na terenu, da igra kako ko hoce itd.

Slazem se da je Piksi motivator i ide na dza bu, apsudrno je da nam je takav i trebao posle dubioze u kojoj smo bili da bi im vratio samopouzdanje.
Ali ne mozes se onda u strucnom stabu okruziti parazitima koji se ne bave trenerskim poslom nego su puki amateri nego ti trebaju pametniji od tebe.
Gde vam je statisticar, gde vam je neki mladi pomocnik tipa Paunovic itd.

Pa jel moguce da covek izjavi pitao sam ih da li su zdravi i mogu a oni kazu mogu pa ispadne da ne mogu.
Alo covece sta ti pricas? Pa ima neka traka za trcanje, merenja, nek istrci vidis puls i kazes ne moze da izdrzi duze od 50min, sta prica on, to su price za siroku publiku koja je pala sa marsa.
 
ali poenta je da mi mozemo da vrtimo nekih 15-tak do 20 igraca i to je nas kapacitet
Greska. Imamo mi mnogo vise odlicnih samo eto, ne trebaju nam...
I onda oni lepo odu napolje i igraju za druge repretentacije i rasturaju.
 
A kako drugačije, kada im on diktira uslove. Maneken mora da bude prvi u svemu.
 
Jos jedna zanimljiva stvar koja je jako bitna koju ljudi ne mogu da shvate, kvalifikacije su jedno a turnirsko takmicenje je nesto totalno drugo.
Tamo su ekipe minimum kao i ti a uvek imas u grupi i one koji su evidentno bolje od tebe.

U modernom fudbalu kada imas igrace kao sto imamo mi skoro je nemoguce igrati sa dva napadaca jer gubis sredinu terena zbog jednog manje u polju a tu se utakmice resavaju.
Ko ima posed lopte i kontrolise mec, on diktira tempo itd a kod nas ljudi zapeli daj dva napadaca pa daj dva napadaca. Oni kao da ne gledaju ostale ekipe kako igraju.
Pa najjaci na turniru igraju sa jednim napadacem, to nije merilo ofanzinosti jednog tima, ne govori nista, sa jednim napadacem mozes biti i defanzivan i ofanzivan.

Isto tako se i Antic pravio pametan ukoliko se setite (uzgleda jedini pravi trener u zadnjih 20 godina) pa je igrao u kvalifikacijama 4-4-2 gde su Milijas i Stankovic cini mi se bili ta sredina i to je moglo da prodje koliko toliko jer to su kvalifikacije, osrednje do lose ekipe plus jedna jaca od tebe uglavnom (tada Francuska).

Onda je isto tako izasao protiv Gane i Rajevac nas sa druge strane pojeo na sredini nismo znali sta nas je snaslo.
Ali onda vidite da je Antic ipak trener i od tog momenta mi prelazimo na 3 u sredini, tada cini mi se Ninkovic. Covek barem priznaje greske.

Zato napominjem, moramo vezati dva takmicenja sa istim selektorom kako bismo akumulirali iskostvo jer ako se trener promeni on ce praviti opet greske jer nema iskustvo turnirskog takmicenja.
Zivo me zanima da li ce Piksi uspeti da ostane i izbori se sa Terzicem i politickim pritiscima koji ce uslediti, zelim mu da ostane i da dovede u strucni stab ljude koji znaju ono sto on ne zna i da zajedno kao tim konacno napravimo iskorak i licimo na ozbilju ekipu a rezultati kao rezultati, to je relativna stvar jer slozicete se mi nemamo igrace za medalju, za nas je uspeh da izgledamo ozbiljno i da se ne brukamo za pocetak.
 
World Cup Smile GIF by FIFA
 
zelim mu da ostane i da dovede u strucni stab ljude koji znaju ono sto on ne zna
Ali izgleda da u ovome i leži problem, ajd Brazil nije merodavan, očekivani poraz, ali bukvalno protiv Kameruna i pogotovo njegove konferencije posle utakmica gde upravo deluje da ni on sam ne zna šta ga je snašlo ali se pravi pametan i ne prihvata tuđe ideje, gde protiv kameruna očigledno nema kontrolu nad igračima već ćuti i gleda kako igra svako za sebe
 
Mda, selektor za sve sam kriv...jer igraci su prvi put na terenu, ne znaju sta treba da rade, jadni...
 
Sve je izmalerisala Nektar reklama

Ja generalno krivim reklame najvise.. Jedna je mogla biti bas dobra, kad svi kao kukaju sto su izvukli Srbiju, ali zasto pokazuju random tri prsta aaaaa :D Pa onda onaj ***ten iz Montevidea, "Sunce ti kakav nalog!" (svaki put ocekujem psovku izmedju "ti" i "kakav")..
 
Ajde Nektar je i ok, ali ona sa skolom, mi je veoma jadna. Blago onom ko je smislio, a tek onom ko je odobrio da je snime i emitiju.
 
Mda, selektor za sve sam kriv...jer igraci su prvi put na terenu, ne znaju sta treba da rade, jadni...

Molim te citaj malo i izmedju redova sta pisem pa ce ti se samo objasniti.
Da ovo je za njih kao da su prvi put na terenu shvatite to, niko od njih osim Tadica redovno nije nikada igrao ovaj nivo takmicenja.
Oni nisu videli knockout fazu Lige Sampiona, nisu naviknuti na taj tempo i na takav fudbal a pritisak javnosti ih je pojeo bukvalno, noge im se odseku zar ne vidite to?

Pa jel vidis da oni bukvalno grese ciste pasove kada ih niko ni ne napada, vidi pod poklonjen korener za prvi gol Kameruna.
Zato trener mora da skine taj pritisak sa njih, upravo je to Piksi i radio i zato su i igrali onako dobro protiv Portugala jer se nisu bojali.

Prestravljeni su, prave decije greske, fali trener po stoti put da zavede red, nesto se desilo sa Piksijem, na konferencijama izgleda kao da bunca, ne zna sta prica.
Ocigledno je neki haos nastao mimo terena kao i uvek kod nas, saznacemo uskoro nadam se. Da li je tacno to za Vlahovica itd.

Pogledajte kako je Kanada pritisla Hrvate, nisu znali sta se desava 20min i onda stupa na snagu to sto mi nemamo.
Iskusni igraci poput Modrica i Brozovica koji imaju koliko hoces takvih meceva u nogama i ljudi se sabrail, stali na loptu u odradili posao do kraja.
Mi nemamo to, nemamo igrace koji su prekaljeni na sredini da diktiraju tempo da kontrolisu ekipu i bez selektora maltane.

Upravo to je uloga trenera, da oblikuje i vodi tim koji nije to ustanju sam da radi (mada retko koji jeste na duze staze).

p.s. pa gledajte klupski fudbal sa milion primera gde dodje trener i od istih igraca potpuno napravi novu ekipu, izgledaju kao da su svih 11 drugi igraci.
U timskim sportovima trener je 50% ekipe, fudbal pogotovo i za kraj pogledajte kada smo u kosarci imali rezultate, dok smo imali trenere.
 
Mda, selektor za sve sam kriv...jer igraci su prvi put na terenu, ne znaju sta treba da rade, jadni...
Pa u kolektivnom sportu i jeste njegova krivica najveća jer je on taj koji je “upario” te igrače i treba da Im objasni ponaosob šta je čiji zadatak. SMS nije na svojoj prirodnoj poziciji npr., al sigurno dečko ne igra tamo zato što je on to odlučio, neko ga je tu postavio. Takođe kolektivan sport nije bitan najbolji pojedinac već skup koji najbolje igra kao tim
 
Setiće se Piksi sada da stavi dva napadača protiv Švice. Samo ne znam gde mu je Luka bio pored Mitrovića na prošlom meču ali ajde. Nadamo se da zna šta radi, i ako podiže zadnju liniju odbrane na polovinu terena protiv puma iz Afrike.
 
Meni deluje kao da je bio neki kurcšlus u ili oko reprezentacije, i da se Piksi više slabo šta pita.
Na konfrencijama izgleda kao da je pod sedativima, a za jučerašnju utakmicu nemam komentara. On je celu utakmicu presedeo sa jednim izrazom lica i samo klimao glavom dok mu Đorović nešto priča.
Da im ne kaže da se malo povuku na 3-1 ili da zameni Mitra koji je bio mrtav posle 15min u drugom, to ne bi sebi dopustio ni trener opštinske lige. Još je posle utakmice rekao da ne razume zašto se igrači nisu zatvorili posle 3-1, to mi govori da nije smatrao da je njegova obaveza da im to kaže tj. da vodi tim, već kao da je to odluka nekog drugog.
Ništa ne razumem, ali je sve to vrlo čudno i veoma sumnjam da je sve ok unutar tima.
Što se tiče utakmice sa CH, nemam nikakvih očekivanja. Gledaću, ali onako, bez emocija, ne mogu da ne gledam, pa eto više iz znatiželje nego da se nadam tu nečemu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno