Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

@hsv.stoned
Opisao si pravo Stanje stvari , o gotovo svim elementima vezano za modele koje si naveo.

Moj licni utisak je takav jer neke od njih posedujem vec odredjeno Vreme, a neke Sam slusao dosta sa svojom muzikom na svom izvoru.

@DukeLander bas pisi utiske o Dt 880. Ja imam Edition 32 ohm verziju doduse onu sa ravnim kablom.

Ali sonicno bi trebale da su iste. Meni su odlicne Ali ja volim tako Malo Edgy zvuk sa vise midrange/upper treble Light prezentaciju.

Ja ih inace koristim u zadnje Vreme uspesno sa FL studiom na svojem nekom projektu, mix u njima se jako lepo prenosi na Fluid C5 monitore I na vecinu drugih izvora.

Tako da moze se reci da Jesu I za Uzivanje I za rad.

Audient generalno, a pogotovo Evo 4 I Appolo. Ugradjuju, solidne Amp obicno ne samo Dac. Mislim da Sam ga ja spominjao na onoj temi o pojacalima
 
Poslednja izmena:
Može preporuka za neke udobne slušalice sa dobrim zvukom, nije mi bitan kvalitet mikrofona, ANC i slična čidesa. Uzeo bih za gledanje filmova u ležećem položaju 😁, i vožnju bajsa, budžet do 60e. Da li ići na TWS ili klasične over-ear ? Ono što sam kao guglao, upoređivao, izdvojio Taotronics Soundsurge 90 , EDIFIER Tws1 Pro , SoundPEATS Air3 PRO .....
 
Ako gledas kupujem prodajem Imas Sony Wh Ch710 Za 70e iz subotice. Kao I Anker Soundcore. Od over ear

Od Tws imas Soundpeats H1, Anker P1.
Edifier I'ma neke ok modele tu do 60e. Sabbat X12 pro isto.
 
@DukeLander

Odličan izbor, DT 880 Pro su moje nesuđene slušalice :D verovatno bi ih naručio da nisam imao odličnu ponudu za HD 650.
Postoje razlike u odnosu na Edition verziju DT 880, Pro imaju malo jači clamping force, drugačiji kabl i još neke detalje, više su prilagođene studijskoj upotrebi. Javi utiske kad stigneš.

@fox_87
Ne bih da glumim nekog roditelja ovde, ali iz iskustva mogu da ti kažem da uopšte nije pametno voziti bilo šta sa sluškama u ušima. Ako baš hoćeš, i voziš bajs negde gde nema gužve i saobraćaja (u prirodi), onda neke TWS koje imaju kakvu-takvu zaštitu od vlage. Prelistaj ovu temu: https://forum.benchmark.rs/threads/tws-slušalice.485699/
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned Pa kako da vozim bez vesne zmijanac, to je stres po dusu i telo 🤣 . Salim se, verovatno zamisljas vozaca koji je nabio obe slusalice, odvrnuo do daske, vozi pored slepera ... nisi ni blizu. Veca su opasnost po sebe i druge ovi sto ne skidaju pogled sa telefona dok idu preko pesackog, biciklisticke staze ... veoma sam svestan sebe i okoline uz malo muzike u uhu.

 
Nase radnje kao sto su 4audio za Dac-ove kad su u pitanju sada imaju finiji izbor, a za slusalice je Player vratio na stanje Dt 880 obe verzije, mmx300, neke ultrasone modele.

Nisu samo oni i druge radnje sa opremom kao da su ponovo, dopunile lagere pa je dobro vreme koga interesuje da poseti da isproba par modela i nadje za pocetak sta mu najvise zvucno prija jer najbolje varira jako od osobe do osobe pa i zanra il namene..
 
Zna li neko gde mogu da kupim ili narucim zamenske padove za Sony wh-1000xm3 ?
I dalje su u OK stanju, ali sluske imam vec 3 godine pa bi im prijala zamena..
 
Odličan izbor, DT 880 Pro su moje nesuđene slušalice
Stigle danas. Ocekivao sam svakako vise detalja ali su me ostavile bez teksta posle 30-tak minuta testiranja.
Tipa pustio Betovena od Berlinske filharmonije i cisto cujem greske nekog od violinista u pozadini.
I nije sto sam cuo vec je bas bilo naglaseno u fazonu odakle sada ovo a slusao i na GSP 500 i HD 559 i Senn TWS zadnjih par meseci i nikada nisam primetio ove anomalije.
Kasnije sam probao ponovo na 559 i cuo sam ih dosta tise.
Jedne od najudobnijih sluski koje sam imao.
Ali nisu za svakog, nisu za gruvanje mjuze vec za uzivanje u detaljima i izbalansiranom zvuku i frekvencijama.
Definitivno treba da ih nabavis, pomocicu ti ako treba vrlo rado.

Ah da, Evo 4 bez problema radi sa sluskama, tipa Spotify mi stoji na 90% a Evo na 60% jacine i to je taman, glasnije vec postaje opterecenje za usi.


IMG20221029154717.jpg
 
Poslednja izmena:
Pravljene su Dt880 da stvarno ono što valja istaknu, ali i što ne valja takodje bas zbog te iskrenosti ne bi odgovarale svakome.

Ali ja npr podjednako, uživam sa njima u i u Rock i u Edm subzanrovima recimo.


Tako da ti je utisak on point. Puno ima slušalica koje imaju Studio tag, ali malo njih ima baš takvu prezentaciju, tj nizak nivo koloracije.

Jedan od najboljih testova za koloraciju je kad usnimis sopstveni glas sa npr easy voice recorderom (ako ne koristiš mikrofon u nekom Daw Il slično)
i onda pustis na zvučnicima i onda na
slušalicama i onda na još nekim trećim.
 
@DukeLander
Čestitam na kupovini, odlične sluške.

Hvala na ponudi ali ne verujem da ću ih kupiti, ne vidim više svrhu sidegrade-ovanja, jednostavno nema više smisla gomilati slušalice sličnih mogućnosti i kvaliteta. Možda nekada uzmem K712 Pro ili Hifiman HE4XX, samo one mi deluju dovoljno drugačije u odnosu na modele koje koristim, mada ni u tom slučaju nema nekog velikog apgrejda, klasičan sajdgrejd.

Inače, dobra je ponuda Beyerdynamic modela u SRB, na KP i u nekoliko prodavnica, cene naravno više nego u Nemačkoj ali tako je to ovde.

Ostaje preporuka da u oglasima potražiš AKG K240 Sextett (EP ili MP), ima ih sigurno i za 20-ak €, neverovatno dobre retro slušalice, posebno za studio, muzičare i slušanje rok i metal muzike. Uz HD650 najbolji srednji tonovi koje sam čuo na slušalicama, a da pritom bas i visoki nisu povučeni, naprotiv, sve to zvuči veoma dinamično i energično. Jedino smara fiksni kabl od 3m ali za kućni studio ili sviranje gitare to i nije loše.
 
@DukeLander
Čestitam na kupovini, odlične sluške.

Hvala na ponudi ali ne verujem da ću ih kupiti, ne vidim više svrhu sidegrade-ovanja, jednostavno nema više smisla gomilati slušalice sličnih mogućnosti i kvaliteta. Možda nekada uzmem K712 Pro ili Hifiman HE4XX, samo one mi deluju dovoljno drugačije u odnosu na modele koje koristim, mada ni u tom slučaju nema nekog velikog apgrejda, klasičan sajdgrejd.

Inače, dobra je ponuda Beyerdynamic modela u SRB, na KP i u nekoliko prodavnica, cene naravno više nego u Nemačkoj ali tako je to ovde.

Ostaje preporuka da u oglasima potražiš AKG K240 Sextett (EP ili MP), ima ih sigurno i za 20-ak €, neverovatno dobre retro slušalice, posebno za studio, muzičare i slušanje rok i metal muzike. Uz HD650 najbolji srednji tonovi koje sam čuo na slušalicama, a da pritom bas i visoki nisu povučeni, naprotiv, sve to zvuči veoma dinamično i energično. Jedino smara fiksni kabl od 3m ali za kućni studio ili sviranje gitare to i nije loše.
Ako ti @DukeLander moze nabaviti sa eb Kleinanzeigen za 50€ za koliko sam ih ja vidjai pre nekoliko godina onda se i isplati gomilanje ako si u „kolekcionar“ fazonu 😁
Nego @DukeLander mozes li meni proveriti kakva je situacija sa cenama Focal Bathys? 😁 One su mi zagolicale mastu, dms rece da su nalik radiance po soundsig samo uz dobrobiti anc bt-a 😮 inace poslah i mail ovim nasim zastupnicima focal-a sto pocinju sa P al su me iskulirali 😑 bas lepo uzimajuci u obzir koliko hiljada € sam „spiskao“ kod njih 😬
 

Prilozi

  • 8B5CB124-D632-4F79-8234-9BB5DE810407.jpeg
    8B5CB124-D632-4F79-8234-9BB5DE810407.jpeg
    234.8 KB · Pregleda: 31
Поздрав!
Тражим нешто слично овоме, ослабила доста батерија, а и црче лева пре неки дан, али служиле су одлично пар година сигурно.
Anker Soundbuds slim+
1667463847323.png
Користе се и на тренингу и трчању па ми је овај дизајн одличан био. Имале су и магнет па се може окачити и као огрлица без ландарања.
Једина мана им је била ова асиметрија па често "вуку" на једну страну, али ништа страшно.
Не бих куповао оне са тврдим задебљањем на врату, нешто као раиф.

Ако не нађем овакве можда бих прешао и на TWS са кукицом.
Нисам неки аудофил, јак бас је једино што бих желео можда.

Волео бих да их купим код нас, ценим на кп, дао бих око 30, 40 евра, може и преко ако вреде.
 


 
Crkle mi Asus Rog Strix go slušalice znaci posle godinu dana. Ako sam ih koristio ukupno mesec dana i to možda.

Gubi se leva slušalica na delu kada se pojačava stišava odnosno potenciometar. Sto je najveća fora nikad ga nisam čačkao, namestio jednu jačinu i kroz windows pojacavao i stisavao.

Poručio sam sad wireless turtle beach 600 sony ediciju po dobroj ceni, tako da Gaming neko jako zvučno ime me više videti neće.

Isto tako drugaru kroz dve godine crkle Razer mislim da je blackshark model, a sluske 12.000. Katastrofa.
 
Poručio sam sad wireless turtle beach 600 sony ediciju po dobroj ceni, tako da Gaming neko jako zvučno ime me više videti neće.
Da me ne razumeš pogrešno, ali šta je Turtle Beach ako ne gaming smeće?

Taj Turtle Beach model jeste malo bolji od Strix Go (što se vidi i na osnovu razlike u ceni) ali kada poredimo brendove, Asus je ipak ozbiljniji u odnosu na TB.
Problem je u niskobudžetnoj gaming opremi, to se izbegava, što sam ti napisao i prošli put. Ima toliko provereno dobrih slušalica do 100€, i u prodavnicama, i na KP.
 
Imao sam gomilu tws slušalica koje ja koristim češće, a i devojka koristi, pa nije crklo. Zato mi nije jasno kako slušalice od 7-8k crknu eto tako.

Ne dajem više para, jer eto za godinu dana koristim ih mesec dana. Opet znam par drugara koji imaju neke genius i hama slušalice za 3-4k i rade im posle par godina isto kao prvog dana, ovo kao kvalitetnije malo uzmeš one crknu.
 
Trebaju ti sa mic za gejming ili...?
 


 
^^ Kad igram sa drugarima da, kad igram sa Rusima ili ostalima pingujem :D
 

Nisam cuo px8 ali jedam px7ii a px7 sam imao i tesko mi je da poverujem da px7i/ii imaju sta da traze pored airpod max i ovih bathys. Mozda ako ti je omiljeni zvuk bass bez soundstage-a za elektronsku muziku 😅 cak i matore b&o h9i su zvucno bolje od px7 e sad nesto ne znam dal su skroz izmenili sound sig sa px8. A bathys mi se svidjaju jer mogu da budu one headphone for all i za kod kuce i za usput opet su njbolji kompromis prakticnosti i zvuka za ljude koji nisu u fazonu skupljanja slusalica. Ali naravno daleko da ce bathys biti najbolji u bilo kojoj pojedinacnoj kategoriji.
A i fanboy sam ovih jacih focal-a😁 (da se ogradim ako delujem previse odusevljeno preskupim slusalicama za to sto zvucno pruzaju) 😂
 
 
Drugari preporuka za neke slusalice sa kablom , koristio bi ih na tabletu, gledanje filmova , serija i slusanje muzike. Cena do 5000 dinara.
 
Drugari preporuka za neke slusalice sa kablom , koristio bi ih na tabletu, gledanje filmova , serija i slusanje muzike. Cena do 5000 dinara.
Mislim da su u tom cenovnom rangu i dalje "neprikosnovene" PRESONUS HD7...
Naravno, ako se gleda isključivo novo a ne polovno sa oglasa...

EDIT: jedino što su one 5700din, ali kontam da to neće biti nepremostiv problem...
 
Izgledaju solidno ali problem je sto su mnogo velike , ne znam kako se ponasaju kod duzeg slusanja/gledanja filmova serija, mozda sam vise za neke manje malo cak i bubice.
 
Izgledaju solidno ali problem je sto su mnogo velike , ne znam kako se ponasaju kod duzeg slusanja/gledanja filmova serija, mozda sam vise za neke manje malo cak i bubice.
Ako su ti Isk Hf2010 Ili Presonus Hd7 velike.
Mozes od otvorenih, razmotriti Koss on ear modele. Zato sto za razliku od vecine on ear ove ne stvaraju pritisak skoro na glavu. Koss Kph30i

Od bubica Ako ides na tu varijantu, ganjaj Moondrop Chu (Shenzhen Audio, il aliexpress) Ili Kz Zex sa KP, Ili Philips She 3950.

Mada tu I'ma brdo izbora.
 
Poslednja izmena:
Ove Presonus HD7, identicne ko Superlux HD681, da li zna neko mozda ima li razlike ovako ?
 
Osnova im je slična ali HD7 i HD681 nikada nisu zvučale isto. Postoji nešto više o tome na head-fi, davno su ti linkovi kačeni i ovde, razlike u zvuku nisu velike ali postoje.
Čak ni same HD681 nisu zvučale baš isto za ovih 13-ak godina koliko su na tržištu, a stare HD7 su zvučno bile najpribližnije HD681b modelu iako nikada nisu bile iste zvučno.

Navodim stare HD7 jer je redizajnirana verzija već 6 godina u prodaji, razlika je u dizajnu samih slušalica, drugačiji su jastuci i otvori iza drajvera a i zvučno se razlikuju - nove HD7 zvuče malo manje detaljno, toplije i bas im je jači ali je malo izgubio na definiciji, detaljima. Ali i dalje su to slušalice za preporuku u tom cenovnom rangu, posebno jer su im materijali i izrada malo bolji od Superlux. Verovatno zato što je PreSonus kompanija iz USA, audio interfejsi/slušalice su im uglavnom namenjeni zapadnim tržištima, pa su se malo više potrudili oko tih detalja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno