Šta je novo?

Instalacije Hipernet usluga i prenos optike u Yettel

ja potpisao devetog
 
Ja sam sklopio ugovor 10. Internet sljaka za 10-ku. Preko wifi nemam nikakvih gubitaka u brzini. Internet je uvek izmedju 280 i 300 od ugovorenih 300. Sto se tv-a toce jedina zamerka mi je to sto je premotavanje kanala izuzetno sporo. Kada se aktivora neka druga aplikacija tipa youtube proces je izuzetno spor al bar radi. Televizija za sada nema prekide (da ne ureknem) manje vise za sada sam zadovoljan
 
Iz MTS-a su mi poslali IDP kod dva dana nakon podnošenja zahteva, nažalost na pogrešan mail, eto službenici koja je u poslovnici popunjavala zahtev nije bilo čudno što se prezime i ono što je ona zapisala razlikuje za jedno slovo...

U Yettel poslovnici podneo sam zahtev istog dana, prošle srede, ponudili su montažu odmah sutra, ali zbog posla mi je odgovaralo da to ipak bude subota.
Internet je dobar, prosečna brzina je 152/72 Mbps, osetljivo veća upload brzina nego u MTS-u, očekivano CGNAT i sporiji upload u torrent klijentu, dok je brzina download-a dobra, sveukupno za torrent amatere podnošljivo. Nisam očekivao da sa udaljene lokacije, van kućne mreže, vidim smart uredjaje u svom stanu, ali eto vide se i mogu upravljati njima.

Televizija je potpuno različita u odnosu na ono što smo navikli kod MTS-a, potpuno drugačiji koncept, akcenat je više na sadržaju i njegovoj organizaciji, nego na kanalima. Aplikacija je povremeno bagovita, prebacivanje izmedju kanala solidno, ipak sporije nego na iris TV. Instalirao sam na smart box Stremio i Plex, sa podignutim Plex media serverom na računaru, može se reći da je raspoloživi sadržaj više nego dovoljan. Za pohvalu je mogućnost wifi povezivanja smart box-a i odličan daljinski upravljač koji sam uspešno upario sa Hisense televizorom. U paketu sam dobio dodatni smart box za 1 dinar.

Danas sam razdužio opremu u MTS-u, a službeniku sam se obratio rečima: "Dobar dan, ja sam vaš budući novi korisnik, kroz 2 godine, a došao sam da raskinem postojeći ugovor i razdužim opremu."
 
Jedno pitanje da li Yettel na optici postavlja CGNAT na internetu?
I da li mogu ugasiti ako se zalim?
 
Da, ide CGNAT, može se preskočiti plaćanjem adrese 480 dinara mesečno
 
Iz MTS-a su mi poslali IDP kod dva dana nakon podnošenja zahteva, nažalost na pogrešan mail, eto službenici koja je u poslovnici popunjavala zahtev nije bilo čudno što se prezime i ono što je ona zapisala razlikuje za jedno slovo...

U Yettel poslovnici podneo sam zahtev istog dana, prošle srede, ponudili su montažu odmah sutra, ali zbog posla mi je odgovaralo da to ipak bude subota.
Internet je dobar, prosečna brzina je 152/72 Mbps, osetljivo veća upload brzina nego u MTS-u, očekivano CGNAT i sporiji upload u torrent klijentu, dok je brzina download-a dobra, sveukupno za torrent amatere podnošljivo. Nisam očekivao da sa udaljene lokacije, van kućne mreže, vidim smart uredjaje u svom stanu, ali eto vide se i mogu upravljati njima.

Televizija je potpuno različita u odnosu na ono što smo navikli kod MTS-a, potpuno drugačiji koncept, akcenat je više na sadržaju i njegovoj organizaciji, nego na kanalima. Aplikacija je povremeno bagovita, prebacivanje izmedju kanala solidno, ipak sporije nego na iris TV. Instalirao sam na smart box Stremio i Plex, sa podignutim Plex media serverom na računaru, može se reći da je raspoloživi sadržaj više nego dovoljan. Za pohvalu je mogućnost wifi povezivanja smart box-a i odličan daljinski upravljač koji sam uspešno upario sa Hisense televizorom. U paketu sam dobio dodatni smart box za 1 dinar.

Danas sam razdužio opremu u MTS-u, a službeniku sam se obratio rečima: "Dobar dan, ja sam vaš budući novi korisnik, kroz 2 godine, a došao sam da raskinem postojeći ugovor i razdužim opremu."
Koliko je trajalo razduzivanje i raskid ugovora?
Juce su lika mrcvarili 20min za to dok sam cekao da podnesem zahtev za IDP. Pa razmisljam da ne idem opet u istu poslovnicu :D
 
Trajalo je 10-tak minuta, nije bilo žive duše u poslovnici. Gadjaj ujutru odmah nakon otvaranja ako hoćeš na sigurno ili oko 15 časova.
 
@pucko94
Sva infrastruktura mora proći proces sertifikacije i ukoliko nema propisane karakteristike, komisija Telekoma ne prihvata tu instalaciju i podizvođač mora da ustanovi gde je problem i da ga ispravi kako bi ispunio tehničku specifikaciju.
Da je optika zakrivljena pod višim uglom od onog koji je propisan za normalano funkcionisanja, došlo bi do proboja svetlosti van jezgra i time bi došlo ili do ozbiljnog slabljenja ili do potpunog prekida funkcionisanja optičkog linka.
Zato, ako ti ponuda nekog od provajdera koji uslugu nude preko MTS optike odgovara, uzimaj i ne sekiraj se toliko.
Ono nije uopšte napravljeno kako treba. To je samo formalnost o kojoj pričaš. Optički kabal koji je provučen kroz rebrasto crevo i viri iznad betona i ulazi u zid je standard 0. To će kad tad da napravi problem kada istruli zaštita. Slikaću svakako kad se setim pa ću da vam pokažem na šta liči infrastruktura. Npr sada padne sneg i uzme neko da čisti sneg ispred ulaznih vrata, lopatom secne rebrasto crevo lagano. I šta je urađeno, ništa, posle treba da se namoli održavanje da dođe i da sredi. Neka hvala. Supernova je pokazala u mom naselju kako poštuje svoju klijantelu oko održavanja , koja je šta MTS ili nešto drugo ... please ...

SBB što se tiče kvaliteta usluga, ažurnosti, kulture ostaje #1 u Požarevcu.
Pa ogradi sam taj deo i naspi betona preko toga, ako vidis neke majstore da rade vidi koliko ti treba da to prekrijes pa zamoli da ti daju kantu betona i zavrsi posao. Samo rebrasti kabel nemoj direktno da zatrpass betonom nego ga prvo necim oblozi uzmi neke stare krpe i zicu pa obmotaj oko toga pa tek onda zali betonom.

Znam da to nije tvoja obaveza i da su to trebali oni bolje da odrade ali ovako ne brines da li ce doci do nekog ostecenja ili nece.
Da ... postoje i legalna pitanja oko toga mada čini mi se da je upravnik zgrade zbog toga odradio betoniranje staze , čini mi se da je već sada prekrio crevo, mada nisam zagledao poslednjih mesec dana..
 
A jel to profesija il samo nagadjas.
 
Ako moze neka neko posalje na PP broj telefona akvizitera koji moze da da aktuelnu ponudu za Yettel. Hvala
 
Pozdrav, korisnik sam Yettel paketa sa starim HD ready tv. Planiram da kupim smart tv, pa me zanima menja li se što, moram li da zovem instalatere iz yettela ili samo priključim novi TV.
 
Taman sam hteo da napisem pohvalu za instalaciju i da je sve odradjeno kako treba medjutim na nalogu je pisao 1 STB, instalateri doneli dva ali ne mogu drugi da mi ostave, jebiga, ispravice i donece opet. Ali evo 7 dana ne mogu da mi donesu drugi STB. Malo smesno, ali van toga pohvala za instalatere, a administracijo stidi se i posaljite taj STB vec jednom.
 
Na sajtu yettel.rs ne mogu da pronadjem nijedan ugovor, a kamoli ugovor ili ugovore koji se potpisuju za hipernet.
Praksa kod drugih provajdera dijametralno je suprotna.
Yettel podrska ovde nije ni izbliza kao sto je bila pre godinu dana, kao da je vise nema. @Yettel Srbija

Da li moze neko da okaci ovde sta je sve potpisao prilikom zasnivanja odnosa?
 
Nasao sam nesto na sajtu.
Svejedno, ako moze neko da prosledi/okaci sta je od tehnicara dobio da potpise posle instalacije.
 
Sve smo potpisali što su nam poturili, obavezali smo se da i levi bubreg mogu da nam uzmu u slučaju raskida ugovora...
 
Ortak je juče uveo hipernet na moje ime. Okačiću ja (papiri nisu kod mene), ali nema ništa sumnjivo. Manje više tipski ugovor (detaljno sam ga čitao dok su nomci instalirali) sa reversima za ruter i "box" uređaj.
 
Procitah ponesto u medjuvremenu.
Meni je bilo neobicno - pomalo sumnjivo, to sto na stranici hipernet-a na sajtu, u delu dodatne "dodatne informacije o hipernet paketima" taksativno pominju clan 53. opstih uslova pruzanja usluga, a povodom eventualnog/moguceg prevremenog raskida.
Deluje da je sve u skladu sa zakonom.
 
Evo ugovora :)
 
@BoskeBG
Pretpostavljam da je u pitanju nova instalacija optike, posto su naplatili istu.
Da li znas zasto je ugovor na 26 meseci?
Mada postavicu isto pitanje i yettel-u. Kao i neka druga.
Doduse skore uopste ne odgovaraju na pitanja u poslednje vreme, 12 postova u ovoj godini, zadnji pre skoro 2 meseca.
 
Broj meseci po 1 dinar plus 12 meseci po redovnoj ceni (ili ceni sa popustom). Npr, 14 meseci po 1 dinar plus 12 meseci sa popustom, ukupno 26.
 
Ako je dobio 14 meseci po 1 dinara ide mu jos 12 meseci po vazecem cenovniku koji je tada bio u tom trenutku. Isto kao oni sa 18 meseci po dinar pa onda jos 12 meseci po dogovorenom cenovniku.
 
@BoskeBG
Pretpostavljam da je u pitanju nova instalacija optike, posto su naplatili istu.
Da li znas zasto je ugovor na 26 meseci?
Mada postavicu isto pitanje i yettel-u. Kao i neka druga.
Doduse skore uopste ne odgovaraju na pitanja u poslednje vreme, 12 postova u ovoj godini, zadnji pre skoro 2 meseca.
Jeste, nova instalacija. A ugovor je 26 meseci jer je 14 meseci za dinar (u skladu sa post paid paketom koji imam pa je odobren takav popust) pa onda preostalih 12 meseci je puna pretplata.
 
Samo u najblizu poslovnicu i resavas stvar.
Nazalost bio, i rekli su da ne vide nalog na moje ime i mora akviziter/promoter da resi. On je “resavao” vec dva puta pa sam malo vec iznerviran :). Probacu jos jednom, u drugu, poslovnicu.
 
A da hoces da uzmes skuplju uslugu onda bi te videli u sistemu, e majku im hostaplersku.

Probaj u drugoj poslovnici ili kazi ako mi ne date ono sto mi je propisano ugovorom smatracu krsenjem ugovora i trazicu raskid istog.
 
Citajuci ovu temu, kao i podforum, uz manju ili veci dozu mazohizma, yettel samo u krajnjoj nuzdi.
Mozda ima pokusaja da se telenor ozivi, makar od blata?

Salu na stranu, povodom blata, krajnja nuzda ostaje.
Ponovo radi bioskop, kod vlasnika infrastrukture koju koristi yettel.
Ako sve prodje kako treba, yettel na cekanju naredna 24 meseca...
 
Definitivno moram da trazim novi ruter, valjda ce to pomoci.
Eon van mreze jedva da radi na yettel hipernetu (probao na kompu, telefonu, eon boxu i aplikaciji instaliranoj na yettel boxu).
Zeni mobilni stoji zakacen na wifi, ali podaci ne prolaze.
Kako ugasi wifi, stignu joj sve poruke koje su zaostale.

Katastrofa.
Nesto se razmisljam da treazim raskid s njima i za mobilni i za hipernet, pa da sve djuture prebacim na MTS.
BUkvalno nebo i zemlja.
 
Nazad
Vrh Dno