Šta je novo?

Huawei Nova 5T

Pozz ljudi,imam pitanje za vas:
Devojka ima nova 5t i jako je bila srecna s telefonom(brzina,kamere,lepo,baterija,velicina...), Ali od zadnjeg update telefon jako sporo radi, najvise se vidi u instagramu i yt, kad gleda na insta video sve nesto kasni,nece da ucita(probali sa brisanjem aplikacije i isto), a na yt kao da zvuk i slika nisu sinhronizovani jedno s drugim, jako lose radi.
Da li je neko imao slican problem i ako jeste kako ga resiti?
 
Pozz ljudi,imam pitanje za vas:
Devojka ima nova 5t i jako je bila srecna s telefonom(brzina,kamere,lepo,baterija,velicina...), Ali od zadnjeg update telefon jako sporo radi, najvise se vidi u instagramu i yt, kad gleda na insta video sve nesto kasni,nece da ucita(probali sa brisanjem aplikacije i isto), a na yt kao da zvuk i slika nisu sinhronizovani jedno s drugim, jako lose radi.
Da li je neko imao slican problem i ako jeste kako ga resiti?
supruga poseduje navedeni model.. nije se suočavala sa sličnim problemima (pritom je heavy social network korisnik).. jedino što mi pada u ovom momentu je backup i factory reset..
 
Pozz ljudi,imam pitanje za vas:
Devojka ima nova 5t i jako je bila srecna s telefonom(brzina,kamere,lepo,baterija,velicina...), Ali od zadnjeg update telefon jako sporo radi, najvise se vidi u instagramu i yt, kad gleda na insta video sve nesto kasni,nece da ucita(probali sa brisanjem aplikacije i isto), a na yt kao da zvuk i slika nisu sinhronizovani jedno s drugim, jako lose radi.
Da li je neko imao slican problem i ako jeste kako ga resiti?
Treba da radi još brže, ovaj Kirin je skoro pa ko SD 778, to ma je i odgovorilo od kupovine novog telefona nakon 2 godine.

Backup i factory reset, ako ni to neće, uvek možeš da vratiš EMUI na raniju verziju preko HiSuita.
 
Prosto mi je nezamisljivo da sporo radi🤔.Zvekni mu hard reset.Ako se i dalje tako ponasa onda ne znam zaista.
 
Telefon ne vidi sim kartice, ne radi ni jedan slot. Ima li jos neko da mu se to desilo? Znaci probano je sve i svasta i ne vredi, nesto je izgleda crklo. Mene zanima, naravno ako neko zna, moze li da se stavi ekran sa nova 5t na honor 20? Posto imam honor sa razbijenim ekranom, a bratov nova 5t ne vidi sim kartice, da probam da od dva napravim jedan ako je to moguce.
 
Telefon ne vidi sim kartice, ne radi ni jedan slot. Ima li jos neko da mu se to desilo? Znaci probano je sve i svasta i ne vredi, nesto je izgleda crklo. Mene zanima, naravno ako neko zna, moze li da se stavi ekran sa nova 5t na honor 20? Posto imam honor sa razbijenim ekranom, a bratov nova 5t ne vidi sim kartice, da probam da od dva napravim jedan ako je to moguce.
Nova 5T i Honor 20 su isti telefoni samo sa drugim imenom
Tkd. moze sve da se menja sa jednog na drugi
 
Jedina razlika je softver, odnosno samo sminka, a hardverski su isti, ali opet da pitam.
 
Koliko je realno da izbace EMUI 13 i za Novu?
Nova usla u 4. godinu starosti od izlaska i dalje nemam potrebe za novim. Cak i baterija komotno izgura citav dan, a sa manjim koriscenjem moze i 2.
 
Paaaaaa uzevsi u obzir da su izbacili EMUI 12 za Mate 10 koji je jos stariji nista nije nemoguce :)
 
Za sada je na spisku
 
To je spekulacija nekog random sajta koji je u ovom slucaju relevantan kao i Milojica iz Donjeg Mojmilova.
 
Uvek su postojali sajtovi tog tipa(windowscentral,htcmania or something like that).Obicno su bili tacni kad dobiju leak ali su znali i da lupe info i ostanu citavi.Huawei nije jos ni ozvanicio EMUI 13 a kamoli listu uredjaja.Tako da su ovo samo glasine koliko god sajt bio accurate.
 
Na tom istom sajtu pise da ce EMUI 13 biti zasnovan na A13, dok na nekom drugom sajtu pise da je baziran na A12
 
Како да омогућим близанац апликацију?
Конкретно, пошто сам у телефон убацио и службену картицу, треба ми још један вајбер.
 
Како да омогућим близанац апликацију?
Конкретно, пошто сам у телефон убацио и службену картицу, треба ми још један вајбер.
Koliko znam opcija App twin iz OS-a podrzava samo neke aplikacije medju kojima Viber nije. Za "dupli" Viber ti treba dodatna app.
 
Погрешно сам се изразио.
Написао си - додатна апликација. На шта си мислио?
Сетих се - parallel app
 
Zakrpili nas i za septembar......
 
Да, само им је дебилно то што када идеш на ажурирање - нема ничега. А онда одеш у Мој Хуавеи апликацију и има ажурирање.
 
Isti hw kao i P30, tako da verujem da ce i njega da podrze novim apdejtom, samo 4-5 meseci kasnije. Nemaju razloga da ne apdejtuju, a P20 seriju su
 
Ljudi, treba mi pomoć.

Fingerprint otključavanje telefona se potpuno izgubilo.
Prilikom otključavanja telefona nudi mi samo samo lozinku ili prepoznavanje lica, a da stvar bude još čudnija - iz podešavanja biometrije se potpuno izgubilo podešavanje za fingerprint.

Nije pomogao restart telefona više puta.
Da je neko imao slična iskustva, šta da uradim?
 

Prilozi

  • Screenshot_20221020_115359_com.android.settings.jpg
    Screenshot_20221020_115359_com.android.settings.jpg
    47.4 KB · Pregleda: 6
Brisanje podataka i vraćanje na fabrička podešavanja jedino
 
Ako ne radi posle toga onda je krepo
 
Je li neko radio zamjenu baterije u ovlastenom servisu? Ipak je posle nekoliko godina slabija nego kada je bio nov pa bi mozda dobro dosla zamjena.
 
I mene ovo zanima,baterija mi puni samo do 60% a i to kad se napuni,isprazni se za par sati.Isplati li se uzimati novu bateriju i gde? Pokušao sam preko promobi prodav.ali nikad nemaju na stanju bateriju.
 
Samo preko ovlascenih centara bih vijao.Sta god ugrade za 2500 din bice bolje od kineskog smeca koji ugradjuju ostali.Ne kazem da je bolje bas puno al je bolje makar malo + bar neka garancija
 
Nazad
Vrh Dno