Šta je novo?

Imam pitanje u vezi foruma...

Od reklama forum i sajt žive. To je realnost.

I svega 27% posetilaca blokira reklame, za svakog pojedinačno znam da li blokira ili ne :)
Jel moguce da nekako napravite da se bar ucita placeholder za reklamu pa onda da izadje reklama umesto da se ceo viewport pomeri nakon ucitavanja? Ili je to namerno odradjeno da bi se slucajno kliknulo na reklamu? Prilicno je iritantno, ali ako je to biznis potez zbog slucajnih klikova, onda ok, bar da znam da "it's not a bug, it's a feature" :)
 
Jel moguce da nekako napravite da se bar ucita placeholder za reklamu pa onda da izadje reklama umesto da se ceo viewport pomeri nakon ucitavanja? Ili je to namerno odradjeno da bi se slucajno kliknulo na reklamu? Prilicno je iritantno, ali ako je to biznis potez zbog slucajnih klikova, onda ok, bar da znam da "it's not a bug, it's a feature" :)
Samo zbog toga sam odlučio da i za Benchmark forum aktiviram AdBlock. Jedno vreme sam stvarno trpeo reklame, iz respecta prema forumu, al stvarno je postalo užasno iritantno da se reklama učitava sa zakašnjenjem i da se onda ceo sadržaj shiftuje, tako da redovno omašim temu u koju hoću da uđem. Ako se odluče da srede to, vraćam Bench forum na whitelist.
 
Jel moguce da nekako napravite da se bar ucita placeholder za reklamu pa onda da izadje reklama umesto da se ceo viewport pomeri nakon ucitavanja? Ili je to namerno odradjeno da bi se slucajno kliknulo na reklamu? Prilicno je iritantno, ali ako je to biznis potez zbog slucajnih klikova, onda ok, bar da znam da "it's not a bug, it's a feature" :)
Da, to je naš tajni pokušaj da skupimo više klikova na reklame. Provaljeni smo :rolleyes:

U pitanju je stvar implementacije, videću kako to možemo da sredimo.

UPDATE: Minimiziran je Layout Shift koliko god je to bilo moguće. Pratiću da li ste ti i @Markic isključili AdBlocker :)
 
Poslednja izmena:
Da, to je naš tajni pokušaj da skupimo više klikova na reklame. Provaljeni smo :rolleyes:

U pitanju je stvar implementacije, videću kako to možemo da sredimo.
Jel ovaj sarkazam dozvoljen po novim pravilima? :D

Nemoj da se ljutis, ja sam ozbiljno pitao, nije los trik da se navuce brdo klikova. Meni se cesto desava pa rekoh verovatno i drugima. Ako je samo tehnicke prirode, verujem da cete lako resiti. Sto bi rekli, dodas jednu klasu i gotovo 🤓
 
Sarkazam je uvek dozvoljen, sve dok nije. :)

Izgleda da je Kutija već nešto uradio, nema onog laga tj skoka pri učitavanju.

PS: I ja uvek gasim adblocker kada podržavam sajt, tu nema dileme i dok me ne mrači sa nekim problemima. Na prethodnom forumu sam upalio adblocker jer su reklame nešto nenormalno cpu resursa vukle, toga se dobro sećam zbog ubrzanja ventilatora, pa rekoh "no can do". Ovde me je taj skok iritirao, pa sam čak i pokušavao da izgasim samo tu gornju reklamu (i batalio posle) te ostavio adblocker upaljen.

edit: jeste, napisao je gore
 
UPDATE: Minimiziran je Layout Shift koliko god je to bilo moguće. Pratiću da li ste ti i @Markic isključili AdBlocker :)
Evo odmah ubačen Bench na whitelist u trenutno otvorenom Browseru (posle ću da vidim i na telefonu, pošto mi je tamo adguard dns), nema laži, nema prevare:
Screenshot (16).png

No, i sa isključenim adblockerom, ne učitava mi ništa iznad Headera sa Bench logoom, dal tu ide neka reklama, pojma nemam, al ostavlja prazan prostor, kao na slici @outlaw
 
Kod mene se pojavio prazan prostor iznad zaglavlja foruma. Koristim Firefox.

YoXmErQ.png
 
To su mesta za reklamu. Imate element picker, pa izaberite sami taj element koji će da se blokira.
 
Meni sad lepo ucitava kako treba, hvala. OStali, probajte CTRL + F5 za hard refresh.
Brz oporavak
 
@Sgt. Major problem bi trebao biti rešen, ako i dalje vidiš praznine očisti keš browsera.
 
Sad nema vise reklame uopste?
 

Prilozi

  • Clipboard02.jpg
    Clipboard02.jpg
    146.5 KB · Pregleda: 63
Smicanje prema dole u trenutku kada kliknem na neku temu, pa dobijem reklamu, jeste bilo jako smarajuće, pa se ja navikao da sačekam trenutak il' dva pa onda tek klikćem gde želim.

Ali od poslednjeg čačkanja, reklama nema uopšte.
 
Smicanje prema dole u trenutku kada kliknem na neku temu, pa dobijem reklamu, jeste bilo jako smarajuće, pa se ja navikao da sačekam trenutak il' dva pa onda tek klikćem gde želim.

Ali od poslednjeg čačkanja, reklama nema uopšte.
Rešeno, hvala na javljanju.
 
Ima reklama u svakoj temi, na svakoj strani, dole, gore.
 
Evo fotke, lakše mi je tako, da se vidi i miš, kod new post otvara samo priloge malih dimenzija.
IMG_20221006_165614.jpg
 
Zbog cega je raspored tema na forumu ovakav kakav jeste?
Jos se nisam navikao da pod forum hardware i software budu pri dnu a to su mi prve asocijacije na benchmark forum a teme tipa grejanje i klimatizacija, bela tehnika i mnostvo ne toliko atraktivnih ispred njih.
 
Nova neka vremena, nove navike i potrebe ljudi, pa je očigledno došlo do ANAizacije rasporeda potforuma i tema na Benchu :D
 
Shvatio sam na šta želiš da ukažeš ali ja taj problem ne mogu da reprodukujem.
 
@kUdtiHaEX gledas zanimljive slike i post sa attachment-om, i hoces da kliknes na New posts i on ti otvori sliku a ne nove postove. Desava se meni ponekad na mob verziji
 
Potvrđujem FF, otvara fotku/prilog kada je iza linka New posts.
 
Kod mene se to dešava na laptopu ali samo kada je fotka malog formata (malih dimenzija) na većim prilozima funkcioniše normalno.
 
Da, kod priloga gde mouse over prikaže veličinu fajla i broj pregleda.
 
Nazad
Vrh Dno