Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Objektivno jedino je TV usluga bolja kod SBB-a (i to samo "u mreži" varijanta pošto Eon stream godinama nisu u stanju da nameste da zvuk i slika budu sinhronizovani na SportKlub kanalima!) ostalo je sve na strani Telekoma.

Zato je najbolja kombinacija MTS optika /Box bez TV usluge + platiti Eon van mreže paket po želji i vozi.
 
Objektivno jedino je TV usluga bolja kod SBB-a (i to samo "u mreži" varijanta pošto Eon stream godinama nisu u stanju da nameste da zvuk i slika budu sinhronizovani na SportKlub kanalima!) ostalo je sve na strani Telekoma.

Zato je najbolja kombinacija MTS optika /Box bez TV usluge + platiti Eon van mreže paket po želji i vozi.
Apsolutno, " i VI ste u pravu " , što bi mudri Nikola Pašić rekao svojim sagovornicima . :p :)
 
@srki018 , @shamanNS i @BozicBata
Hvala znači mi da čujem iskustva drugih sa ostalim operaterima, jer sam sa SBB-om u svim pojavnim oblicima (KDS) "zaglavio" već brdo godina, pa ni ne znam koliko su drugi dobri ili loši...

1. Fiksni telefon i drugi nude neograničeno, ali ga ne koristim, pa mogu svi odreda da nude šta hoće, jer mi to ne igra nikakvu ulogu.

2. Bitni su mi TV i internet.
Za sad ispade da je TV bolji kod SBB, a internet MTS.
Naravno ne računam programsku šemu gde sa jedne strane imaš N1, novaS i SK, a sa druge strane Arene i superstar ili kako se već zove, što me svakako opredeljuje u korist SBB jer su mi N1 i novaS bitan izvor informacija, a SK za evroligu (fudzbal ne gledam godinama pa me kod nemanja Arene tangira jedino ABA liga koju bih ponekad pogledao, i NBA ako su definitivno i tu preuzeli primat).

3. SBB Eon box i ruter su krš neopevani, nisam ni sanjao da drugi nude još veći krš.

3.1. sa SBB Eon aplikacijom sam zadovoljan kad radi (iskreno sve je ređe da ima nekih problema), radi prilično dobro.

4. Što se tiče komununikacije sa uposlenicima SBB i njihovoj stručnosti tu nemam lepa iskustva, kao ni sa radnicima na terenu koji osim što su ekspeditivni u izlasku na teren retko kad išta uspeju stvarno da reše.

Mislim da bih ostao kod SBB samo da mi ponude brzinu interneta iz Premium paketa po ceni Full (dakle 600/300 umesto 300/150), što njima nije ništa, a meni znači... :)
Vidim da sad postojećim korisnicima Full paketa nude 12meseci po staroj ceni (3999), a preostalih 12 meseci po ceni višeg Premium paketa (4999).
Naravno MTS i Yettel nude finansijski mnogo bolje ponude, ako se gleda samo taj finansijski momenat.
 
@srki018 , @shamanNS i @BozicBata
Hvala znači mi da čujem iskustva drugih sa ostalim operaterima, jer sam sa SBB-om u svim pojavnim oblicima (KDS) "zaglavio" već brdo godina, pa ni ne znam koliko su drugi dobri ili loši...

1. Fiksni telefon i drugi nude neograničeno, ali ga ne koristim, pa mogu svi odreda da nude šta hoće, jer mi to ne igra nikakvu ulogu.

2. Bitni su mi TV i internet.
Za sad ispade da je TV bolji kod SBB, a internet MTS.
Naravno ne računam programsku šemu gde sa jedne strane imaš N1, novaS i SK, a sa druge strane Arene i superstar ili kako se već zove, što me svakako opredeljuje u korist SBB jer su mi N1 i novaS bitan izvor informacija, a SK za evroligu (fudzbal ne gledam godinama pa me kod nemanja Arene tangira jedino ABA liga koju bih ponekad pogledao, i NBA ako su definitivno i tu preuzeli primat).

3. SBB Eon box i ruter su krš neopevani, nisam ni sanjao da drugi nude još veći krš.

3.1. sa SBB Eon aplikacijom sam zadovoljan kad radi (iskreno sve je ređe da ima nekih problema), radi prilično dobro.

4. Što se tiče komununikacije sa uposlenicima SBB i njihovoj stručnosti tu nemam lepa iskustva, kao ni sa radnicima na terenu koji osim što su ekspeditivni u izlasku na teren retko kad išta uspeju stvarno da reše.

Mislim da bih ostao kod SBB samo da mi ponude brzinu interneta iz Premium paketa po ceni Full (dakle 600/300 umesto 300/150), što njima nije ništa, a meni znači... :)
Vidim da sad postojećim korisnicima Full paketa nude 12meseci po staroj ceni (3999), a preostalih 12 meseci po ceni višeg Premium paketa (4999).
Naravno MTS i Yettel nude finansijski mnogo bolje ponude, ako se gleda samo taj finansijski momenat.
Vidim da si razumna osoba a znaš jasno šta hoćeš stoga moj savet potrudi se na max i uz pregovore izboksuj cenu ... Neću da ti pametujem ali jedino tako ćeš uspeti . :)
 
Sto se tice EON boxa i rutera, OTT box je responsivniji i radi odlicno, ruteri za koje znam da su u ponudi (Ubee i Technicolor) su po meni dosta bolje resenje od konkurentskih opcija. A sto se Mts Interneta tice, paket na optici 250 mbps download, max sto sam dobio na wifi 70mbps pored rutera. Nisam uopste hteo dalje da se bakcem i trazim da li i kako moze da se poboljsa, zagasio MTS i bilo je cao SBB 12 meseci po dinar :)
 
Meni internet preko SBB radi savršeno već godinama. Ne sećam se kad je bilo prekida ili bilo kakvog problema. Sad su povećali na 500/60 i izvlačim toliko na kompu. EON box je daleko bolji od rešenja koji nudi mts…
 
@Čika_Kure, ponudu premijum paketa po ceni od 3999 (4000) trebalo bi da dobiješ gotovo sigurno, pogotovo ako imaš mogućnost optike (MTS ili Yettel).
Marta 2022 su to sami ponudili (zvali tel.)
 
У питању је пословни уговор, ви њима паре, они вама услугу. Када више није повољно или има боља понуда на другом месту, зашто бити мазохиста...
 
Nemam takva iskustva. Moj EON box je sjajan, posebno nakon svega što sam kod rodbine i prijatelja video po kućama. Realno, EON je najbolji na tržištu, instalirao sam neke aplikacije, sve radi savršeno. Zato, ako raskidam ugovor mogu samo da idem u EON van mreže, sve drugo me ne interesuje.
Što se rutera tiče, očigledno zavisi od vrste infrastrukture... Moji matorci imaju SBB optiku i odličan Huawei ruter, dobar domet, puna brzina WIFI usluge. Ja kod kuće, pošto sam Beogrid, imam "barbi" InnBox ruter, ne bih ga komentarisao, mislim da je limitiran na 100 Mbps jer toliko provajder nudi. Stabilnost odlična, nisam imao nikad problem.
 
У питању је пословни уговор, ви њима паре, они вама услугу. Када више није повољно или има боља понуда на другом месту, зашто бити мазохиста...
Ne već oni meni uslugu ja njima pare ako zasluže pare e tako ...
A ovo što su uveli instrument izvršitelja ih je polakomio da svakom ponude ugovor znajući da svako mora da radi da bi preživeo pa samim tim i imaju od čega da izvuku x3 kintu :)
 
Postovanje, kako promeniti lozinku i username na ubee modemu? Hvala
 
Postovanje, kako promeniti lozinku i username na ubee modemu? Hvala
Ukoliko znas sifru i user onda ides na 192.168.0.1 pa u okviru CableModem na odeljak Management i tu se menjaju parametri ili ako zelis vracanje na fabricke postavke onda u okviru Status odeljka ici na Configuration i oznaciti factory reset . Ukoliko nemas pristup postavkama onda na zadnjoj strani modema imas reset dugme. Uzmes cackalicu, pritisnes taster i drzis nekoliko sekundi (10sek) i modem ce se vratiti na fabricke postavke. Na taj nacin se podaci za logovanje "brisu" i postavljas nove ali brisu se i druga podesavanja vezana za WiFi. Takodje postoji i treca opcija ukoliko ne znas user i sifru a ne secas se da si ih uopste menjao a to je da se ulogujes bez popunjavanja user-a i sifre, ili probati user i kao username i kao password ili admin na oba polja. A ako ti je cilj pristupa postavkama Ubee modema samo promena naziva WiFi mreze/sifre/sirine ili broja kanala to mozes obaviti i preko EON Connect aplikacije, samo treba izabrati srpski u okviru aplikacije da bi ispravno radila i prepoznala modem.
 
Poslednja izmena:
Majke mi, ovaj SBB mi je poceo ponovo da ide na onu stvar. Taman sam pomislio normalno sve zadnjih 5 godina, i evo opet su me stavili iza NAT-a i popizdeo sam. Da ne pricam koji su problemi sada nastali time, sto mi sada dosta stvari ne funkcionise, niti mogu da idem na sajtove kojima se sluzim zbog posla, a da mi ne iskoci Captcha 500 puta za redom, stvarno su postali bezobrazni.
Vec sam ih jednom opomenuo zbog toga i rekao sam im da stavljaju korisnike koji samo bleje po netu i da im se zivot svodi na "social stranice", a one koji se bave poslom kojeg NAT moze zeznuti, neka ne diraju. Ionako nema mnogo ljudi kojima NAT nije potreban. Ali, eto danas su odlucili da stave iza istog. Hvale se to da nesto rade "neke ekskluzive United Media Group", ovo-ono, a nisu se brecnuli da uloze imalo u IPv6. Kad je jedna Supernova, tj. MTS, mogao da ulozi u IPv6, ja jednostavno nemam reci. Kupili su IKOM, i dalje imaju njihove adrese, znaci imaju i dalje taj visak.
 
Poslednja izmena:
Cisto da proverim, sbb ne trazi nazad kutije prilikom raskida? Najvise me zanima za kutije od tel i eon boxa, jer su nove. Nakon povezivanja svega, ostalo je prilicno kutija, a nema mesta gde da se stave.
 
ne traze kutije, mozes da ih bacis, ja i moji smo im vracali samo uredjaje i adaptere u kesi
 
Cisto da proverim, sbb ne trazi nazad kutije prilikom raskida? Najvise me zanima za kutije od tel i eon boxa, jer su nove. Nakon povezivanja svega, ostalo je prilicno kutija, a nema mesta gde da se stave.
Neće oni kutije oni hoće pod jedan kintu i opremu da ne bi čovek imao korist od iste a da im ne plaća usluge ...Prevedeno njima nije ni oprema toliko bitna nego čisto da ne bi drugi imao koristi ! :p :) A kutije ...ma baš ih briga :)
 
Majke mi, ovaj SBB mi je poceo ponovo da ide na onu stvar. Taman sam pomislio normalno sve zadnjih 5 godina, i evo opet su me stavili iza NAT-a i popizdeo sam. Da ne pricam koji su problemi sada nastali time, sto mi sada dosta stvari ne funkcionise, niti mogu da idem na sajtove kojima se sluzim zbog posla, a da mi ne iskoci Captcha 500 puta za redom, stvarno su postali bezobrazni.
Vec sam ih jednom opomenuo zbog toga i rekao sam im da stavljaju korisnike koji samo bleje po netu i da im se zivot svodi na "social stranice", a one koji se bave poslom kojeg NAT moze zeznuti, neka ne diraju. Ionako nema mnogo ljudi kojima NAT nije potreban. Ali, eto danas su odlucili da stave iza istog. Hvale se to da nesto rade "neke ekskluzive United Media Group", ovo-ono, a nisu se brecnuli da uloze imalo u IPv6. Kad je jedna Supernova, tj. MTS, mogao da ulozi u IPv6, ja jednostavno nemam reci. Kupili su IKOM, i dalje imaju njihove adrese, znaci imaju i dalje taj visak.
I na sn si natovan=ip4

Ide dual ip6+ip4,ima mnogo sitea koji su ip4 only

Probao na mreznoj disable ip4 ali onda nemam pristup par bitnih sitea

Nece moci samo ip6,mora dual a ip4 natovan
 
predji na mts gde nema ipv6 ali nema ni CG-NAT-a na optici
ili placaj svom provajderu dodatnih 500-700din za statican ipv4
 
Neće oni kutije oni hoće pod jedan kintu i opremu da ne bi čovek imao korist od iste a da im ne plaća usluge ...Prevedeno njima nije ni oprema toliko bitna nego čisto da ne bi drugi imao koristi ! :p :) A kutije ...ma baš ih briga :)
Meni su davno ostavili svoj Linksys router, nisu ga tražili nazad. Nisam imao neku potrebu za njim ali kad sam probao da ga upotrebim nisam mogao da mu pristupim. Ukucavao sam adresu u Address bar kako piše u uputstvu ali nije hteo da otvori stranu. Probao i druge kombinacije i ništa. Ni reset nije pomogao.
Na kraju sam odustao a i star je to već router deceniju-deceniju i po. Cigla, zato je i ostavili.:cautious:
 
Meni su davno ostavili svoj Linksys router, nisu ga tražili nazad. Nisam imao neku potrebu za njim ali kad sam probao da ga upotrebim nisam mogao da mu pristupim. Ukucavao sam adresu u Address bar kako piše u uputstvu ali nije hteo da otvori stranu. Probao i druge kombinacije i ništa. Ni reset nije pomogao.
Na kraju sam odustao a i star je to već router deceniju-deceniju i po. Cigla, zato je i ostavili.:cautious:
Pa tooo ,ono što im ne treba i što znaju da tebi neće koristit to ne traže ...opasni su
 
a sta si ocekivao, mislis da su tu da bi doneli slobodu, blagostanje i spasili te od zlih drzava i drzavnih preduzeca?
 
Da li uz Trio mini paket, tel + D3 + net, daju 1 EON uredjaj besplatno ili je potrebno bas potpisati EON paket?
Nista mi nije jasno ranije su bili precizni i darezljivi i van official ponude.
Ko zna, hvala unapred veliko, zelim da proverim info.
 
Da li uz Trio mini paket, tel + D3 + net, daju 1 EON uredjaj besplatno ili je potrebno bas potpisati EON paket?
Nista mi nije jasno ranije su bili precizni i darezljivi i van official ponude.
Ko zna, hvala unapred veliko, zelim da proverim info.
Moje mišljenje je da morate da imate Eon uslugu da bi ste dobili Eon box ali da se ne pravim pametan kada nisam pozovite Call centar Sbb 19900 sa fiksnog ili 0114019900 sa mobilnog da Vam se poziv ne bi dodatno tarifirao
 
Da li uz Trio mini paket, tel + D3 + net, daju 1 EON uredjaj besplatno ili je potrebno bas potpisati EON paket?
Nista mi nije jasno ranije su bili precizni i darezljivi i van official ponude.
Ko zna, hvala unapred veliko, zelim da proverim info.
Eon box sleduje Eon paketima (ne i starim duo/trio) i to samo Eon Full/Premium, za Eon Light se nije dobijao Eon boks nego samo smart aplikacija.
 
predji na mts gde nema ipv6 ali nema ni CG-NAT-a na optici
ili placaj svom provajderu dodatnih 500-700din za statican ipv4
Prvo cu razgovarati sa ortakom koji je advokat o nepruzanju neometane usluge. A onda mozda padne i tuzba zbog toga. A i 'ladno su mi rekli da uzmem staticku. Znaci, ukinu dinamicku a onda 'ajde doplati? Sama ta izjava (dva puta) ne da se krsi sa zakonima, nego se krsi samo tako.
 
Nema od toga ništa.... osim gubljenja vremena i živaca (minimum).
Za poslovne korisnike imaju biznis pakete, koji i nisu skuplji od ovih za fizička lica, a sadrže i fiksnu IP adresu.

Hm... kad bolje pogledam, isplativije je uzeti Biznis pakete. Npr. po sadašnjim uslovima Biznis 3 košta 4750+pdv, a prvih 15 meseci je 2200+pdv.
EON Premium, 700/70Mbps. Takođe i statička IP adresa i brigde mod.
Ukoliko neko zna; da li adresa instalacije mora da bude ista kao i adresa firme? Pretpostavljam da ne?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno