Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta se desava sa EON TV aplikacijom? Julski update, skoro svaki kanal ima microstuttering a i slika je degradirana. Prisli update, aprilski cini mi se, nisam uradio jer su ukinuli CBR. Rekoh aj sad da pustim kad ono katastrofa
 
Vratio sam staru verziju, kakva skrnavstina
 
Ne znam kako za Samsung ali za Android TV, konkretno Tesla S906, ima da se skine rucno apk i instalira
 
Nezvaničan i za sad neproveren info ...

mt:s će uskoro omogućiti korisnicima SBB (gde postoje tehničke mogućnosti) besplatno i probno do tri meseca uvođenje svojih usluga prvenstveno IPTV .
 
Stvarno ne znam gde se kreće ovo naše tržište što se tiče telekom usluga...ako je ovaj post iznad tačan to je baš katastrofa. Bukvalno se ne pita šta košta samo da SBB ima što manje korisnika. Bolje neka ponude 24 meseca za dinar, čisto da se osiguraju. A što se tiče finansijskog ugla, ma kao da je to važno.
 
@nebojsava biće moguće koristiti set-top box od Telekoma na SBB-ovoj infrastrukturi? nije loša ideja ako doplata nije velika ali ne na uštrb kvaliteta signala
 
^^^ Ne postoji nikakva šansa da to urade bez dogovora sa SBB, svaki uređaj koji bi stavili iza SBB rutera se može blokirati, kao i VPN server koji bi telekom eventualno koristio. Možda su se mts i SBB nešto dogovorili (malo verovatno) ili je vest lažna.
 
Poslednja izmena:
Stvarno ne znam gde se kreće ovo naše tržište što se tiče telekom usluga...ako je ovaj post iznad tačan to je baš katastrofa. Bukvalno se ne pita šta košta samo da SBB ima što manje korisnika. Bolje neka ponude 24 meseca za dinar, čisto da se osiguraju. A što se tiče finansijskog ugla, ma kao da je to važno.
Kolega vi preporučujete baš da se ništa ne plaća, a posle kad ne radi, zašto ne radi. Košta oprema košta održavanje. Ja da se pitam zabranio bi operaterima te fore za dinar. Puna cena i ćao. Tek onda će se videti ko je bolji. Sada ljudi idu za dinar, a istovremeno se žale, plati pa klati.
 
@nebojsava biće moguće koristiti set-top box od Telekoma na SBB-ovoj infrastrukturi? nije loša ideja ako doplata nije velika ali ne na uštrb kvaliteta signala

ne ne , otišao si u krivom pravcu . Opet kažem za sad nezvaničan i neproveren info na nivou trača , mt:s će omogućiti korisnicima SBB probno svoje usluge preko svoje infrastrukture besplatno do tri meseca prvenstveno IPTV uz izdavanje svoje opreme .
 
^^^ Ne postoji nikakva šansa da to urade bez dogovora sa SBB, svaki uređaj koji bi stavili iza SBB rutera se može blokirati, kao i VPN server koji bi telekom eventualno koristio. Možda su se mts i SBB nešto dogovorili (malo verovatno) ili je vest lažna.
to bi bilo protiv nekih pravila, a sta si mislio, kako funkcionise EON van mreze ili Nettv ili generalno OTT ?
za zabrinute sbb fanove, gde ste bili kad je prodat ikom? nelojalna konkurencija nije nista novo ovde, cuo sam da su neki operateri davno nudili korisnicima da preuzmu ugovornu obavezu ili tako nesto.
 
Kolega vi preporučujete baš da se ništa ne plaća, a posle kad ne radi, zašto ne radi. Košta oprema košta održavanje. Ja da se pitam zabranio bi operaterima te fore za dinar. Puna cena i ćao. Tek onda će se videti ko je bolji. Sada ljudi idu za dinar, a istovremeno se žale, plati pa klati.
Sva sreća pa se ne pitaš. Plaćamo onoliko koliko su tražili i za to je očekivano da dobiješ ono što si platio.
 
@Muki.Beograd
Mislim da nisi najbolje razumeo post, poenta je da je Telekom preterao sa popustima i sa tendencijom da SBB-u preuzme što više korisnika i pri tome nude nešto što finansijski nikako nije održivo. Pa onda posle zna se ko pokriva minus...
 
Sta je sa popustima koje je telekom davao sbbu na zakup ttkanalizacije adsl i ko zna sta jos?
 
@Muki.Beograd
Mislim da nisi najbolje razumeo post, poenta je da je Telekom preterao sa popustima i sa tendencijom da SBB-u preuzme što više korisnika i pri tome nude nešto što finansijski nikako nije održivo. Pa onda posle zna se ko pokriva minus...
Razumeo sam ja to što je telekom davao 12 meseci za dinar. Nije pošteno ni prema SBB-u ni prema sopstvenim starim korisnicima. Zato tu praksu zakonom treba svima zabraniti. Pa će se na delima pokazati ko je bolji. Narod prelazi za dinar kod bilo koga iz razloga uštede, a najgore što posle kritikuje, a dobili džabe. Neko je prešao sa SBB-a i pokajao se, neko je prešao sa MTS-a i pokajao se. Ja SBB-u jedino zameram na izboru kanala i što se ne trude da uvedu neke nove. Da su dobri jesu ali moraju malo sniziti cenu, realno ruku na srce.
 
Razumeo sam ja to što je telekom davao 12 meseci za dinar. Nije pošteno ni prema SBB-u ni prema sopstvenim starim korisnicima. Zato tu praksu zakonom treba svima zabraniti. Pa će se na delima pokazati ko je bolji. Narod prelazi za dinar kod bilo koga iz razloga uštede, a najgore što posle kritikuje, a dobili džabe. Neko je prešao sa SBB-a i pokajao se, neko je prešao sa MTS-a i pokajao se. Ja SBB-u jedino zameram na izboru kanala i što se ne trude da uvedu neke nove. Da su dobri jesu ali moraju malo sniziti cenu, realno ruku na srce.
To što kažeš si upravu . Ali trebaš sagledati i drugu stranu , provajderi koji nude akcije tipa za dinar ,tipa 50% popusta na mesec ,dva ,tri ...pre je čak išlo i do 12 meseci ima razloga za to ...Realno da nemaju interesa oni ništa ne bi ponudili a što se pak nas kao korisnika tiče svi trče tamo gde im je isplativije ... Realno ja sam u SBB sad će 18 ta godina pre toga bili kod firme Pogled Niš gde je samo za uvođenje kablovske plaćalo i to beše baš cena da bi došlo vreme da neko dođe na lokaciju korisnika,izvadi nekom novu nekom polovnu opremu i donesu još besplatno fiksni aparat i daju akciju korisniku ...i naravno uveć će neko biti sa pravo nezadovoljan !
 
SBB postavlja GPON-ove, i polako ce se gasiti kabal po gradovima.
 
koliko sam ja video ako SBB imas preko GPON-a, imas garantovan CG-NAT a i takodje nemas direktan pristup TV kanalima nego samo preko OTT aplikacije/box-a (koja ti koristi normalan internet) sto znaci 45+ sekunde kasnjenja ? Nisu se cak ni potrudili da imaju posebnu mrezu za IPTV (kao MTS) da bi kasnjenje bilo mnogo manje (1-10s), i ne laguje/baferuje ako guras download max na torentima ili nesto slicno.
zasto bi se neko voljno prebacio na to ? izgleda da je kao u nekom probnom modu rada...
a to sto kazes da ce gasiti coax ne verujem da ce skoro, u nekim gradovima trenutno imaju 0 PON infrastrukture, pa moraju raditi iz nule (tek skoro su postali GIGA gradovi gde je ugasena analogna televizija)...
 
preko WDM splitera sa koaksijalim izlazom? nisam to video u postovima/recenzijama ljudi koji su dobili sbb optiku
 
Ma nece skorije da gase nego kazem, krenuli su u realizaciju toga. Cenim kroz 5god da ce Sbb biti na optici FTTH.
 
Sbb samo treba da uvede više ponude kanala po paketima gde bi mogli em da više zarade em da pruže jaču uslugu prevedeno ubaciš dodatnih 20 filmskih kanala lupiš cenu oko 10-15 evra ,muzički 10 kanala lupiš cenu 5 evra ,sportski isto ne mora Arena nešto peto ...Prevedeno pružiš ljudima da nemoraju da skidaju Kodije niti neke druge aplikacije za pare koje mogu njima dati i to svakog meseca . Onda isto obavežeš orisnika da te pakete može da ima ali da ne može da ima sa prekidima već u kontinuitetu na 12 meseci (svi se pitaju zašto ) ,pa da ne i provajder mogao više da profitira za nešto što kroz tv ETAR nudi
Da li neko zna koji je malo bolji modem od UBEE EVW32C-0N da jhe stabilniji na to mislim za 5 G pokrivanje !?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno