Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Koji je tu aktivni sastojak? Kažu da limunska kiselina nije dobra za aluminijum, a GCP ga ima dosta. Ja lično koristim upravo nju (u obliku Limuntusa) i nisam primetio neke probleme, ali nisam ni otvarao bojler.
 
Pa da, meni je pre svega zbog alu bojlera, navodno Durgol i Gaggia descaler su isti po sastavu, s tim da je Durgol dosta jeftiniji. Provericu jos jednom, ali mislim fa cu uzeti Durgol, da ne komplikujem.
 
I onako posle tretmana limunskom kiselinom treba isprati sistem samo vodom, tako da nema bojazni za alu delove.
 
Ja isto koristim limunsku kiselinu i obilno ispiranje odmah posle primene.

Ako neko dozna razlog za primenu nekog drugog sredstva, molim ga da napiše ovde. :)
 
Ja isto koristim limunsku kiselinu i obilno ispiranje odmah posle primene.

Ako neko dozna razlog za primenu nekog drugog sredstva, molim ga da napiše ovde. :)
Serviser (gaggia) mi kaže da su sredstva agresivna i da je nabolje Calcinet ili Durgol. Od alu bojlera veća je briga grejač i kiselina.
E sad koje su razlike i zašto ne neko drugo sredsvo je pitanje za stručnjake. Teško dobiti odgovor.
 
drugari treba mi pomoc... biramo nesto za firmu, 30ak ljudi. vec imamo simensa koji posle 7 godina polako umire (19.5k kafa)... ono sto sam ja imao na umu posle malo gledanja je jura e8, gaggia cadorna prestige, philips ep5447... najblizi smo gaggia aparatu, vidim da je to tu negde kao jura a za dosta manje para. za philips ne znam. imate li neko misljenje o izboru, pa i neki drugi aparat da pogledam, sto da ne. ali eto do nekih 100k bi bilo skroz ok, mozda malo preko (i e8 je vec natezanje)...
 
Samo Jura...i nadjite neku firmu koja ce je servisirati na poziv i na 3-6 meseci..
 
Pa gledao sam baš kod tih uvoznika, valjda bi oni mogli i održavati :)

Da, ono što odbija od Jure su njihove cene u Srbiji. WE6 npr je u AT 1135e a kod nas 196k din...
 
Poslednja izmena:
Pa gledao sam baš kod tih uvoznika, valjda bi oni mogli i održavati :)

Da, ono što odbija od Jure su njihove cene u Srbiji. WE6 npr je u AT 1135e a kod nas 196k din...
Jura WE6 je moj favorit...pio sam kafu iz aparata i samo mogu da kazem da je odlicna kafa :D
 
Pio sam i ja, u firminoj matici su uzeli baš njih, jeste odlična, ali ipak fali mleko :D
 
Neko je preporucio kafu iz fuke u zemunu.
Od mene preporula za njihovu etiopiju.
Da li je neko poruciovao iz przionice indijana?
 
Neko je preporucio kafu iz fuke u zemunu.
Od mene preporula za njihovu etiopiju.
Da li je neko poruciovao iz przionice indijana?
Poručio, čekam da odleži pa javljam utiske. Ne znam da li su povezani, ali imaju iste single origin kafe kao D59B, tako da su očekivanja visoka.
 
Sve si u pravu. Ta Lavazza je bukvalno djubre. Ali kaže Emil da se prodaje.
Pijem samo Julius i ovo je najeftinija moguća cena. Obe i Selectione i Crema su odlične. Dobre su im sve "jednobojne". Siva Classic, Arabica,...

Nisu dobre šarene Jubilarijum (valjda) i druge....

I sve su u rangu Lavazza BLUE u sve 3 varijante.
 
Da li je neko imao priliku da koristi ručni mlin AVX HX-1065? Vidim da se prodaje na kp za 85€, ali ne znam da li ima upotrebnu vrednost za espresso.
 
Da li neko poseduje neko od ovih Philipsa Lattego? Nismo previše zahtevni.

Konkretno: Philips LatteGo EP2230/10
 
U DMu se pojavila tecnost za uklanjanje kamenca na bazi mlecne kiseline, i koliko vidim Gaggia descaler se sastoji od mlecne i limunske kiseline, tako da bi trebalo da je DM tecnost kompatibilna sa GCP.
 
To ne postoji ni u čemu a kamoli u dekalcifikaciji aparata!
Nisam siguran da sam Vas razumeo, mislite da ne postoji sredstvo na bazi mlecne kiseline? Na pakovanju DM-ovog sredstva pise "Milchsäure" sto je zapravo mlecna kiselina, nisam obratio paznju na koncentraciju, a Gaggia sredstvo ima <25% limunske kiseline i <10% mlecne.
 
C3H6O3

Je'l može neka pomoć u vezi Philips lattego, ako neko koristi neki od osnovnih modela, serija 2 ili 3. Hvala.
 
Nisam siguran da sam Vas razumeo, mislite da ne postoji sredstvo na bazi mlecne kiseline? Na pakovanju DM-ovog sredstva pise "Milchsäure" sto je zapravo mlecna kiselina, nisam obratio paznju na koncentraciju, a Gaggia sredstvo ima <25% limunske kiseline i <10% mlecne.
Ne naravno. Svako sredstvo za dekalcifikaciju može da se koristi na GC? Pitanje šta odabirete?
Da pojasnim. Bez obzira da li Gaggia sredsvo u sebi ima mlečnu kiselinu ili ne?

To sredstvo iz DM je za svaki aparat pa i za GC. Moj odabir je Calcinet ili Durgol. po preporuci. Cistio sam i sa starim sredststvom iz DM. Pretpostavljam da je ovo nesto novo.
C3H6O3

Je'l može neka pomoć u vezi Philips lattego, ako neko koristi neki od osnovnih modela, serija 2 ili 3. Hvala.
Dobićete pomoć ako isto pitanje postavite i treći put.
 
Nazad
Vrh Dno