Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

U kom tenutku se za esim.me bira uređaj na kome će se kartica koristiti? Ova najjeftinija je koliko vidim vezana za konkretan uređaj.
Gledam da li da naruči za 1 uređaj ili za 1 brend.
ja sam kupio tu najjeftiniju varijantu. radi dobro i nije vezana za konkretni uredjaj. prvo sam je korostio u moto g7 power i uredjaj je podrzavao eSim.me aplikaciju, radilo je sve dobro. tada mi je u sim1 slotu bila fizicka yettel kartica a sim2 slotu esim.me kartica sa nasnimljenom globaltel esim karticom. u samsungu s7 edge nije htela da mi radi esim.me aplikacija, pisalo je da nije podrzan, ali sama (fizicka) esim.me kartica ce raditi u bilo kom telefonu, sa esim profilom koji je zadnji ostao aktivan.

sada sam u cg, i karticu koristim u A52 samsungu. u sim1 slotu mi je yettel fizicka sim kartica (glavni broj) a u sim2 slotu mi je esim.me, kupio sam telekom.me esim karticu i preko esim.me aktivirao profil i radi sve ok. mogu iz esim.me aplikacije da biram da li ce na sim2 slotu da mi bude aktivan esim profil globaltela ili telekom.me
 

Prilozi

  • Screenshot_20220731-135138_eSIMme.jpg
    Screenshot_20220731-135138_eSIMme.jpg
    44.6 KB · Pregleda: 61
Poslednja izmena:
Da li sam dobro razumeo, na Moto G7 sve radi, na A52 sve radi, a izmedju ta dva je S7, na kome radi kartica sa već ubačenim profilom, a ne radi aplikacija?
 
Da li sam dobro razumeo, na Moto G7 sve radi, na A52 sve radi, a izmedju ta dva je S7, na kome radi kartica sa već ubačenim profilom, a ne radi aplikacija?
tako je. mada mozda je i do verzije androida. s7 je na androidu 7 i iz nekog razloga nikad nije dobio update. a posto mi je to sporedni telefon, nisam se nikad ni trudio da nadjem resenje za update tj da ga ja updateujem preko racunara
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Ima li neko iskustvo sa internetom u Tunisu, šta je najpametnije i koje su uopšte opcije osim kupiti lokalnu karticu? Kod naših operatera mislim da nema paketa za Tunis, bar ja ne vidim kod A1...
 
Dobio I ja esim.me karticu, nikako da je probam... Stigla za 7 dana
 
Ajd da probam ponovo, zna li neko ima li u Nikitiju ili eventualno negde na Sitoniji da se uzme cosmote kartica, a da ne mora da se vozi do Nea Mudanie?
 
Ovo je od prošle godine. U postu #537 sam ostavio približnu poziciju mini marketa.
Mislim da je ovaj sa slike.
Ako se niko ne javi da je ove god. kupovao, probaj
 

Prilozi

  • Screenshot_20220802-214053_Maps.jpg
    Screenshot_20220802-214053_Maps.jpg
    100.8 KB · Pregleda: 44
Inace, da li u WhatsUp aplikaciji pise ime na koga je registrovana kartica?

U mom slucaju pise da je vlasnik anoniman (Ανώνυμοs).
 
Ovo su uslovi koriscenja i dopune Cosmote prepaid.
Valjda vazi i za Cosmote WhatsUp.

Terms and Conditions – Top Up


Any top up is valid for 2 months from the renewal date. If there is no top up
within 2 months, any cash balance at the date of completion of the 2 months
will be forfeited. In 3 months (90 days) with no top up, incoming and outgoing
traffic (MINUTES, SMS, INTERNET) will be barred and your connection will
expire in 13 months.

In case of multiple top ups, the total outstanding balance will expire on the later
date of the top ups, with the date of the blocking date being the later blocking
date resulting from the top ups.

For security reasons, allowed online top ups are:
• 1 renewal per day with a maximum daily amount of 30 €
• 3 renewals per week with a maximum total of 60 €
• 5 renewals per month with a maximum total of € 100

COSMOTE gives an additional period of 10 months in which, if the subscriber
top up its balance, it automatically renews the duration of its connection for
another 13 months. However, if 13 months have elapsed without any top up,
the number is automatically deleted and therefore its connection to the
COSMOTE network is interrupted.

10% of the prepaid telephony fee is deducted from the amount of the renewal.
The percentage of Mobile Telephony Tax is set at zero percent (0%) for
individuals aged fifteen (15) up to twenty-nine (29) years. The application of the
above exemption requires the submission of a request to the special application
through the single digital portal of the public administration (gov.gr-ΕΨΠ). The
zero tax is applied for one (1) connection or one (1) prepaid card per
beneficiary, after the completion of the registration in the application of the
beneficiaries or their custodians in case of minors, from the next renewal of
airtime.
 
Za Whats up može samo 2 puta dopuna za neograničen net (tokom akcije)
 
Sta bi bilo najbolje za putovanje kroz Italiju, Francusku i Spaniju , s tim da je Spanija najprioritetnija i da ce se tamo boraviti nedelju dana? Bitan je samo internet saobracaj i da je e sim varijanta. Najbliza mi je Hrv ,da tamo nesto uzimam. Vidim da A1 ima neku surfericu paket, za 100kn 8+2gb a ima i nesto minuta. Nisam nasao ,kao kod ostalih(u hrv), da se roaming jos dodatno naplacuje po kb ili mb. ... ili je bolja opcija kupiti nesto u Spaniji mada bi to malo komplikovalo stvari.
 
Hvala ti puno. Da li to radi na principu biras koja je kartica za data a koja za pozive, kao na Androidu? Nisam nikad koristio pa nemam pojma.
 
Ja u HR stanem na pumpu Ina kupim bonbon karticu ubacim i dmah radi, Italija Francuska 4g radi dobro provereno ,
za e sim neznam ali mozez da ih pitas na Whatsap odgovaraju relativno brzo ,
 
Imam jos koje pitanje u vezi e sim,ako nije problem. Odluka je pala na Holafly. Interesuje me u kom trenutku pocinje tj aktivira kartica? Tad kad skeniram qr ili kad se nakaci na neku mrezu? Posto je ,osoba koje ce koristiti, tehnicki slabo potkovana, hteo bi sve da zavrsim ja. Da li ce biti moguce aktivirati u Srbiji(posto cu uzeti onaj paket za Evropu ) ili je potrebno da se nakacim na nekog operatera iz EU da bi se aktivirala kartica? Nije mi daleko da odem do hrv granice da je aktiviram ali ne bih se vozao ako ne moram.
 
Odgovor je “da” odnosno moguce je izabrati:

When does the eSIM data plan start?
The eSIM data plan begins the moment you activate it on your phone.
To install the eSIM, you must scan a QR code. This does not start the data plan. However, after scanning the eSIM will be downloaded and you will have the option to activate the eSIM.
If you leave the eSIM de-activated (turned-off), the plan will not begin and you will not lose any days from the length of the plan. You can then turn it on when you're ready.
If you turn the eSIM on, the number of days in the plan will start counting down.


za razliku od Airalo-a gde plan tece od trenutka kada se nakaci na mrezu...
 
Poslednja izmena:
Znaci, trenutkom aktivacije je aktivna bez obzira na zemlju tj nije vezano kacenjem na mrezu neke od zemalja iz paketa? mislim da je sada jasno.
 
Da, tako su napisali (nisam koristio njihove usluge). Moja pozitivna iskustva su sa Airalo.
 
I kod mene solidno radi Airalo a trenutno sam u Skala Fourkas Grcka. Uvece zna da nestaje internet i vraca se dok je u toku dana manje vise ok i zavrsava posao.
EDIT: urekao sam ga dok sam pisao pa mi ode na EDGE😂😂😂
 
Ma oni imaju 10gb i sledeci 50gb ili 37$ i 100$ tako da ne dolaze u obzir.
 
Na automatsko mi je to pa bira sam a trenutno je na wind…
 
Pozdrav, treba da putujem na Kipar, i drugar mi je predložio da uzmem eSim preko numero aplikacije. Paket koji bih uzeo je 5gb za 12evra. Ono sto me zanima, posto već imam jedan esim(mts), da li mogu da se prebacujem izmedju ta dva povremeno dok sam tamo? Ovaj bih koristio za mobilni net, a prebacio bih se par puta da proverim pozive i sms- ove na ovoj drugoj.
 
Super, i da potvrdim ovo iz par postova iznad, samo skeniram qr, ona se pojavi tamo u meniju. I kad stignem na Kipar samo prebacim na nju?
 
Nazad
Vrh Dno