Šta je novo?

Xiaomi Mi 11 Lite

Da pitam ovde za NE verziju, računam da i on spada u ovu temu, koristi li ko XEU rom, da flešujem ili nema potrebe?
Juče sam ga uzeo, nisam još ni počeo da koristim, pa ne znam kakav je ovaj fabrički miui.
Znam razliku, bloatware, reklame... Nego ako ovaj fabrički radi ok da se ne "mlatim" džabe.
 
Meni radi e sad...Probaj par dana...lako ces da flesujes.
 
Dajte predlog za neku aplikaciju ako je moguće da zameni notification lampicu, ne vredi navikao sam na nju pa to ti je.
Probao aodnotify, deluje mi simpatično i da bih mogao da se naviknem na nju, ali se gasi posle par minuta. Sve pretresao od dozvola i isto se ponaša.
 
Да ли се исплати купити 11 lite 5g NE ЗА 32000 у радњи? Брине ме тај софтвер, сад користим Huawei P40 Lite на коме је софтвер без грешке ради ко сат али камера је на тај xiaomi много боља па бих га због тога највише узео.
 
Ako ti flešovanje nije strano, a jako je jednostavno, uvek možeš da flešneš xeu ili neki drugi rom, i onda softver ne predstavlja problem. Ja lično bih gledao hardver i opšti utisak, koji je meni pozitivan.
 
Да ли се исплати купити 11 lite 5g NE ЗА 32000 у радњи? Брине ме тај софтвер, сад користим Huawei P40 Lite на коме је софтвер без грешке ради ко сат али камера је на тај xiaomi много боља па бих га због тога највише узео.
Imaš i za 28000 Mi 11 Lite 5G, doduše u žutoj boji.
 
Ako ti flešovanje nije strano, a jako je jednostavno, uvek možeš da flešneš xeu ili neki drugi rom, i onda softver ne predstavlja problem. Ja lično bih gledao hardver i opšti utisak, koji je meni pozitivan.
Nemoj da mi daješ ideje :D
Već sam prešao na NOVA launcher. POCO ne radi. Moram priznati da mi se sviđa, ali moram još da se igram sa podešavanjima.
Poco F1 sam imao preko 3 godine, ali ovaj Mi 11 L će možda i ranije otići. Buraz je uzeo Nord 2, kolega Gt2 Pro, men vuče Edge 30, ali opet prokleta baterija.
 
Ja Poco F1 i dalje koristim kao službeni sad će 4 godine,a ovaj sam uzeo da zamenim MI A2 koji takođe koristim 4 godine.Pre toga uzeo redmi note 11 i prosledio ženi.Na svima koristim xeu rom,tako da me vuče da flešujem i ovaj :)
 
Imaš i za 28000 Mi 11 Lite 5G, doduše u žutoj boji.
To je cena sa verziju sa 6GB RAMa, 8GB je daleko skuplja.
Да ли се исплати купити 11 lite 5g NE ЗА 32000 у радњи? Брине ме тај софтвер, сад користим Huawei P40 Lite на коме је софтвер без грешке ради ко сат али камера је на тај xiaomi много боља па бих га због тога највише узео.
Uzeh ga pre nekoliko dana za suprugu.
Oboje smo oduševljeni, pre svega time koliko je lagan i tanak.
Najviše sam se brinuo oko onih priča vezano za ekran, da je mutan zbog rasporeda subpixela. Na ovom primerku ekran je što se mene tiče praktično savršen.
Čak ni ne primećujem previše razliku između 90Hz na 11 Lite u odnosu na 120Hz na X3 Pro.
 
Danas kupljen Mi 11 Lite 5G NE, moji neki utisci su veoma dobri. Fluidan je, dobra kamera, dobri zvučnici, MIUI mi se više sviđa nego što sam očekivao.

Ekran je u početku brljavio (imao je "black crush", kad sam ušao u HBO Max totalno sam se razočarao pikselizacijom) ali posle apdejta na MIUI 13 problem je rešen. Inače ovako je super ekran, samo još da nisu zeznuli AOD bio bi odličan.

Sve u svemu, prilično sam zadovoljan kupovinom.
 
Danas stigao apdejt V13.0.5.0 skomixm. NIsam jos instalirao :)
 
I kod mene al ne vidim nikakav pomak. I dalje mi puca screen recording plus čini mi se da i dalje launcher umire posle nekog vremena
 
Ja sam se prebacio na "NOVA launcher".

Malo je bolje, ali slikanje je noćna mora. Koči, secka...
Dođe mi da se vratim na MIUI 12.
 
I kod mene al ne vidim nikakav pomak. I dalje mi puca screen recording plus čini mi se da i dalje launcher umire posle nekog vremena
Ne koristim tu opciju ali reko daj da probam da vidim da li ce meni da puca. Snimio video zapis od 42 s bez problema. Mozda je to malo vremena....
@

prashinar

meni sve radi ok. nemam nikakav problem
 
Ova fabrička maska mi nikako ne leži,da ne kažem da mi je odvratna, pa bi mi trebao predlog... Ako znate kakva je dolazila uz Mi A2, e takva mi se sviđa :) Da je što tanja, čuvam maksimalno telefone bukvalno mi treba zbog grebanja po džepovima i torbici, idealno dim crna tj providna. Može kod nas,može Aliexpress
 
Ova fabrička maska mi nikako ne leži,da ne kažem da mi je odvratna, pa bi mi trebao predlog... Ako znate kakva je dolazila uz Mi A2, e takva mi se sviđa :) Da je što tanja, čuvam maksimalno telefone bukvalno mi treba zbog grebanja po džepovima i torbici, idealno dim crna tj providna. Može kod nas,može Aliexpress
Nije providna ali...
 
Ova fabrička maska mi nikako ne leži,da ne kažem da mi je odvratna, pa bi mi trebao predlog... Ako znate kakva je dolazila uz Mi A2, e takva mi se sviđa :) Da je što tanja, čuvam maksimalno telefone bukvalno mi treba zbog grebanja po džepovima i torbici, idealno dim crna tj providna. Može kod nas,može Aliexpress
Ja uzeh ovu:

 
Hvala obojici na odgovorima,poručiću obe pa će mi valjda odgovarati. Kad sam rekao providna, mislio sam onako crno providna takozvana dim. Jako sam probirljiv po pitanju maske, valjda godine :)
 
@prashinar koje tačno probleme imaš na MIUI 13? Meni hvala Bogu radi 13.0.5 ko sat, nisam ni na jedan problem naišao ali kontam da je kod Šaomija lutrija kad je softver u pitanju.
 
@leethium

Koči kamera prilikom slikanja, secka.
Prilikom izlaska iz aplikacije, pokretaču(launcher) treba nekoliko sekundi da učita početni ekran sa logoima aplikacija.
U poslednje vreme primetih da zeza i bežično povezivanje. Sačuva mi poslednje logovanje, ionako pošto sam taj objekat napustio pre 30 min npr.
Ne bih to ni primetio da nisam danas slučajno bacio pogled da vidim da li je povezan.

E sad. Preko blututa sam povezan sa narukvicom i satom.
A po kupovini, prebačeno je sve sa prethodnog mobilnog pa se mislim možda je tu problem od nekog repa koji je ostao.
Ipak, kako rekoh, na MIUI 12 je sve radilo bez problema, sem baterije dakako.
 
@leethium

Koči kamera prilikom slikanja, secka.
Prilikom izlaska iz aplikacije, pokretaču(launcher) treba nekoliko sekundi da učita početni ekran sa logoima aplikacija.
U poslednje vreme primetih da zeza i bežično povezivanje. Sačuva mi poslednje logovanje, ionako pošto sam taj objekat napustio pre 30 min npr.
Ne bih to ni primetio da nisam danas slučajno bacio pogled da vidim da li je povezan.

E sad. Preko blututa sam povezan sa narukvicom i satom.
A po kupovini, prebačeno je sve sa prethodnog mobilnog pa se mislim možda je tu problem od nekog repa koji je ostao.
Ipak, kako rekoh, na MIUI 12 je sve radilo bez problema, sem baterije dakako.
Da li imaš neki veći widget na ekranu? Mene je tako umeo da zeza MTS-ov, sve kočilo dok ga nisam sklonio. Moguće je da te neka app zeza iz pozadine, proveri šta ti je uključeno.
Ako nisi radio fabrički reset, uradi ga obavezno.
Nova launcher ne radi kako treba na MIUI već duže vreme, moguće da je i do toga (svakako ne rade gestures).
 
Nazad
Vrh Dno