Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@jogi

Sto se mene tice ne mora nista da se menja jer na dostavnom
podrucju gde zivim jos uvek sve funkcionise.

NS , BG ???
 
BG Madjar narucen 7.6 stigao danas za 20dana UAXXXXXXXXHU.Tj 4 dana od statusa HU at local delivery center.
Pozdrav
 
Баш ме занима да ли ће кинези да прихвате диспут ако ми не стигне нека од пошиљки, поручио сам више ствари, обзиром да наша пошта ради како јој се хоће.
 
Поздрав људи!

Читао сам последњих 20-так страна и не верујем и даље шта нас је снашло са овим пошиљкама из земље челичног пријатељства...
Елем, сви ови статуси су збуњујући и када се дода на то одговор из ЈП династијe кркобабића стварно немам појма где је пошиљка... Јел у Мађарској у ЛОКАЛНОЈ доставној пошти или у НС локалној доставној пошти ? Ако је у Мађарској шта ради тамо ?!?
Имам још једну "LP" која ми је исто важна али "трекинг" је донекле јаснији, пише да је тек пре 4, 5 дана ушла у Срб, вероватно уобичајеном рутом ка НС као раније пошиљке и за њу још гајим наду...
 

Prilozi

  • UA-HU.png
    UA-HU.png
    103.3 KB · Pregleda: 74
  • UA-HU-NS.png
    UA-HU-NS.png
    37.6 KB · Pregleda: 34
  • UA-HU2.png
    UA-HU2.png
    102.4 KB · Pregleda: 45
Изненађење, поштар јутрос донео пошиљку, поручену пре 22 дана. На трекингу пише да је у Србији, пре тога писало да је у Мађарској, пошиљке су без праћења.
Очекујем још једну ових дана, и за њу пише да је у Србији.
 
Ovo nešto novo, pojavio mi se tracking za jebnu LBxyzLT pošiljku i na sajtu naše pošte.

ДатумМестоСтатусПрималац
28.06.2022 08:54:15RSBEGCОтпремa
28.06.2022 06:46:3911003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАПриспелa
19.06.2022 12:00:00LT-LTVNOAПревоз
19.06.2022 07:09:00LT-2132NM Пријем

nadam se da je sutra-prekosutra kod mene :)
 
@LemiNS

Za UA...HU local delivery office oznacava da je posiljka stigla
u Srbiju - ne oznacava lokalnu postu.
Isto je i u Hrvatskoj.

Nazalost za NS nije nikakva novost da od tog statusa do urucenja
prodje i duze od mesec dana

LP ima i Ux ili Rx kod.
Ako je Ux...MY statusi posle tranzitne tacke GMTC nisu precizni !!!
Ako je Rx...xx onda imas puno pracenje , ali ako ide preko LT
i tu postoji par nepreciznih statusa ( sve je vise puta objasnjeno )


@DusaN

Do nedavno su bili Rx kodovi , sada su Lx...LT i to su registrvoane posiljke
pa statusi nisu nikakva novost

@Aleksandra4

Fen ce sigurno zakaciti carinu , tako da razmisli da li ti se isplati da
porucujes iz Kine
 
Evo ako nekom znaci unregistered posiljka preko Singapore post. Danas stigla.

Screenshot 2022-06-28 232442.png


Prosli mesec sam imao jednu registered i isto stigla za oko cca 30 dana.
 
I ja čekam jednu UM...US, pratim preko apc-pli.com ali već 10 dana stoji poslednji status "En route to destination country", tako da verovatno nema praćenje... Jedino ako idem čamcem :)
 
Poslednja izmena:
Stigla mi danas jedna LBxxxxxxxRT i vidim da su ovo poceli da dodaju RRxxxxxxxxRS broj dal samo meni ili je i ostalima koji kad se ukuca dobijaju se isti tracking podatci kao i za originalni LT traking broj.Na dnu koverte bila je zalepljena nalepnica sa novim brojem.
Pozdrav
 
Још само да тај број сазнамо пре него што примимо пошиљку.
 
Da, saznamo ga tek kad poštar ostavi cedulju u sandučetu
 
L dobivaju R broj kad stignu ovde, tako je oduvek. Verovatno opet neko pravilo iz doba SFRJ. A sta će vam naš broj kad možete da pratite L pošiljke na sajtu naše pošte? U pošiljke ne dobivaju novi broj i ne mogu da se prate kod nas.
 
L dobivaju R broj kad stignu ovde, tako je oduvek. Verovatno opet neko pravilo iz doba SFRJ. A sta će vam naš broj kad možete da pratite L pošiljke na sajtu naše pošte? U pošiljke ne dobivaju novi broj i ne mogu da se prate kod nas.
Tacno tako sve se vidi preko L broja ali izgleda da u bazi povezuju taj R broj sa L brojem.
 
Da li je iko ikada imao ovaj status? Cekam 2 meseca posiljku, surface mail je u pitanju, stvarno nemam zivaca da se prepirem sa njima ako ovo vrate nazad, wtfffffff
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    19.1 KB · Pregleda: 57
Баш ме занима да ли ће кинези да прихвате диспут ако ми не стигне нека од пошиљки, поручио сам више ствари, обзиром да наша пошта ради како јој се хоће.

Izgleda da sada to putuje kako treba. Pre 8 dana naručio par paketa i evo danas su u HU, sad koliko će da putuju do ovamo ne uzbuđuje me mnogo jer do sada, uvek stignu a ume da se otegne to i na + 2 meseca. Disput više neću da tražim, zadnja 2X me isplatili kad ono posle stiglo.
 
RV...CN koji je svoj put krenuo 22.03. je konacno danas, nakon nekoliko meseci security returnova dobio status "airlines receive". Ne saljite nista china postom ako vam nije hitno. Neke stvari ovako kruze mesecima, neke prodju, neke dobiju dva-tri security returna.. Nikad se ne zna i ne zavisi od velicine i tezine paketa.
 
Ја до сад нисам баш гледао којом пошом ће да се шаље пошиљка коју наручујем, али у односу на пре 2 године, иде баш брзо. Иако су без праћења, податак о статусу је прилично ажуран.
 
Aliexpress + Fedex IP - da li je neko imao iskustva sa ovom kombinacijom? Malo me zbunjuje, vrednija je posiljka >150USD, negde ima ali premium shipping za >30USD dok negde ima Fedex IP za 14USD??? Kako to stize kod nas, jel prolazi kao Fedex sa svim troskovima...???
 
RV...CN koji je svoj put krenuo 22.03. je konacno danas, nakon nekoliko meseci security returnova dobio status "airlines receive". Ne saljite nista china postom ako vam nije hitno. Neke stvari ovako kruze mesecima, neke prodju, neke dobiju dva-tri security returna.. Nikad se ne zna i ne zavisi od velicine i tezine paketa.
I onaj moj UU...CN koji se vrteo po Beijing mesec dana, vec 3 puta je sleteo negde.... Valjda je ovaj poslednji status da je sleteo u Srbiju. 51 dan.

Screenshot 2022-07-02 002021.png
 
uahu61.jpg

uahu62.jpg


Ekspresno stizu u Madjarsku - videcemo koliko ce sada da stoje i kada ce ovde da bude isporuka.......
 
Moje stoje u Madjarsku od 27.06,videcemo kada ce krenuti za Srbiju.Inace iz Kine do Madjarske stizu za 2 dana.
 
Zdravo svima,

Samo da obavestim da su meni 3 posiljke poslate preko UA HU i istekao im je rok za isporuku i za sve sam izgubio dispute jer tracking pokazuje da su posiljke u mojoj lokalnoj posti i da ja necu navodno da ih preuzmem po njihovoj logici...Ne znam sta vise raditi i kome se zaliti. Tako da sam izgubio nekih $15 za nista...
 
Cujem od prijatelja danas, stigao mu je danas paket preko madjara sa poslednjim statusom sa pocetka aprila. Ne gubite nadu.
 
UA...HU - At local delivery center - znaci da je posiljka stigla u Srbiju ,
ali ne znaci da je dopremljena u lokalnu postu koja vrsi isporuku !!!


Dok se situacija sa isporukom u BG ne popravi ( ako se popravi ) , morate ovo
stalno ponavljati trgovcima i traziti maksimalno produzenje roka zastite.


Posto AE sistem ima evidenciju da je posiljka u Srbiji , ako odmah po
isteku osnovnog roka zastite trazite refund , necete ga dobiti.

U lokalnoj posti i preko posta.rs/lat/korisnicki-servis/reklamacije.aspx
u pisanom obliku ponavljajte da znate da oni ne evidentiraju neregistrovane
posiljke , ali da znate da postoji evidencija da su stigle u Srbiju i zahtevajte
pisani odgovor sta se desava u lokalnom postanskom centru zaduzenom za isporuku
u vasem reonu , zasto i koliki zastoj postoji...
 
Dal se zna okvirno kad posiljka bude vidljiva u nasoj posti nakon Vilniusa... U nasoj posti nije jos zavedena....
 

Prilozi

  • Screenshot_20220706_132752_com.brightstripe.parcels.jpg
    Screenshot_20220706_132752_com.brightstripe.parcels.jpg
    76.8 KB · Pregleda: 32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno