Šta je novo?

Katastar na meti hakera

Migrant

Slavan
Učlanjen(a)
19.07.2018
Poruke
2,687
Poena
235

Ima li neko upuceniji u tematiku, kad mozemo da ocekujemo vracanje u normalu? 🙂
 
Meni je predmet u katastru evo sad ce jos malo pa u osnovnu skolu da krene, 6. godina. Oni su veci hakeri nego bilo ko.
 
I moj predmet je vec dugo kod njih (uknjizba u toku, bice do kraja decenije gotovo, nadam se), ali problem je sto su stali i sa raznim drugim stvarima, ukljucujuci i davanje gradjevinskih dozvola, kupoprodaju kod notara itd.
Da li je moguce da je sa bezbednosne strane sistem lose odradjen, da nema backup servera u slucaju neceg ozbiljnog itd?
 
Cim sam procitao vest na 021 da ne radi katastar i da nece raditi odredjeno vreme odmah sam pomislio garant su ponovo zakacili virus
 
Zbog hakerskih napada sektor IT službe je privremano i preventivno zaključao servise.
Znači po ovome nema razloga za brigu ali kako baš izraz zaključavanje da im se provuče u saopštenju.
Jedino mole za strpljenje kako bi stručnjaci na miru mogli da rešavaju problem.
 
Zbog hakerskih napada sektor IT službe je privremano i preventivno zaključao servise.
Znači po ovome nema razloga za brigu ali kako baš izraz zaključavanje da im se provuče u saopštenju.
Jedino mole za strpljenje kako bi stručnjaci na miru mogli da rešavaju problem.
LOL, kako da ne.....
Idi pitaj u RGZ-u da li neko sme da ukljuci komp i zasto ne sme.....
A da ne pricamo koliko dugo je ransomware cutao dok nije napravio backdoor-ove po svim racunarima i serverima.....
 
I moj predmet je vec dugo kod njih (uknjizba u toku, bice do kraja decenije gotovo, nadam se), ali problem je sto su stali i sa raznim drugim stvarima, ukljucujuci i davanje gradjevinskih dozvola, kupoprodaju kod notara itd.
Da li je moguce da je sa bezbednosne strane sistem lose odradjen, da nema backup servera u slucaju neceg ozbiljnog itd?

Šta se čudiš. Pogledaj kako je samo odrađena EUprava. Ideja za 10 realizacija za 3. Upošte nije logična. Kada mi stigne recimo poresko rešenje ja moram iz *.txt da preimenujem u *.pdf jer igrom slučaja znam da je tako vidljivo. Prosečan čovek mora da traži deo za logovanje. Elektonski dnevnik. Ljudi nemaju opcije ni za neke osnovne logičke štampe. Svi ovi projekti su pretplaćeni jedno 10 puta. Da li zanaš kada bi im neko od nas dao pare za ove nakaze od sajtova. Ovo ti je još jedan slučaj u moru gde se muzu pare strancima da domaći programeri se izbegavaju.
 
Šta se čudiš. Pogledaj kako je samo odrađena EUprava. Ideja za 10 realizacija za 3. Upošte nije logična. Kada mi stigne recimo poresko rešenje ja moram iz *.txt da preimenujem u *.pdf jer igrom slučaja znam da je tako vidljivo. Prosečan čovek mora da traži deo za logovanje. Elektonski dnevnik. Ljudi nemaju opcije ni za neke osnovne logičke štampe. Svi ovi projekti su pretplaćeni jedno 10 puta. Da li zanaš kada bi im neko od nas dao pare za ove nakaze od sajtova. Ovo ti je još jedan slučaj u moru gde se muzu pare strancima da domaći programeri se izbegavaju.
To!
Bravo 👏
 
У праву сте сви.
-----
@vladat1
Јеси ли мислио преплаћени у смислу превише пара(+ катастрофа одрађено) или да су унапред платили па како испадне, испадне?(откуцао си претплаћени па није јасно).
-----
РГЗ Туга.
Продаја стана, они изгубили папир, ја морао да плаћам разне ствари због тога...
Гараже које постоје више деценија - не-укњижене иако пријављене истовремено и на исти начин кад и градња стана(укњижен).
Иста зграда(на више места) - идентични станови "другачија површина"
Неко земљиште ван града, не могу да заврше где је ивица сто година.
"хаковали их" - што да неће то можда да им успори рад од "стоји у месту" до "иде у рикверц"...

Написао бих где су они хаковани, али модератори... .-)
 
Ja ne znam taj sto pravio eUpravu pravio namerno onako konfuzno kao lavirint, voda me levo desno kao da igram neku igru na insane level.
Ma to tako treba. User Experience im je radila Mica šalteruša.

Samo uz novi portal e-uprave, oseti pravo iskustvo offline državne uprave*

*Dostupno sada i sa eksapnzijom FT1P (Fali ti 1 papir) Online.
 
Јеси ли мислио преплаћени у смислу превише пара(+ катастрофа одрађено) или да су унапред платили па како испадне, испадне?(откуцао си претплаћени па није јасно).

To baš i nije naš domaći proizvod. Kupljeno preko Hrvata pa prerđivano, uz pomoć braće. Ajde da ne lajem više. Samocenzura je nekada potrebna za samoučuvanje.
 
samoočuvanje, valjda.
 
Mjok, ne treba mu 5-i, on je nas...
 
Kupljeno kao i sto su kupili resenja za e fakture i fiskalizaciju. Juce oko 16h nastao problem sa TaxCorom, nije moguce bilo logovanje, neki racuni prolazili neki nisu, potpisivanje trajalo skoro 60s.
 
RTS vest 18.06. "Mi smo danas od Odeljenja za visokotehnološki kriminal MUP-a Srbije dobili krivičnu prijavu protiv nepoznatih izvršilaca zbog krivičnog dela. Radi se o plasiranju malicioznog programa koji je posebno programiran da načini štetu na kompjuterskim podacima time što ih zaključava do određene dubine. U zamenu za ključ, koji bi trebalo d otključa te podatke, traži se određena vrsta novca ili neke novčane vrednosti", kaže posebni tužilac za visokotehnološki kriminal Branko Stamenković. Dakle @Sgt.Major pogodio a @djalf preciznije opisao.
 
Ako nemaju backup onda ne trebaju ni da postoje.
 
Ako nemaju backup onda ne trebaju ni da postoje.
Ako nemaju backup koji nije zaražen treba da odgovaraju krivično. Napad, hakerski ili druge vrste, na ovakvu bazu podataka države Srbije a koji uspe u svojoj nameri mora biti sankcionisan, kako po izvršioca upada tako i po onoga ko je trebalo da obezbedi mehanizme zaštite.
 
.... i onda si se probudio i setio se da si u Srbiji...
 
Koliko se secam Vmware je,pa sada da li imaju DRS ili slicno videcemo.
 
Kako god da se završi priča sa katastrom ostaje činjenica da smo u vreme digitalizacije na veoma bitnim IT mestima imali ljude nivoa Milenka Grčića.
 
Nazad
Vrh Dno