Šta je novo?

Video nadzor - iskustva i saveti

Probacu sa jacim ispravljacem, mada mislim da nije to problem jer kada je noc upale se one dve diode bez problema na kameri pa samim tim pretpostavljam da je dobra i struja. Videcu neku kameru da nadjem drugu da probam ali mislim da cu snimac da vratim jer mi je to lakse nego li da skidam kameru.
Smanji kameru na 1080P rezoluciju pa probaj, DVR ti podrzava do 4mp
 
Ako si uz kameru dokupio i ispravljač PFM-321D, ond nema potrebe da kupuješ drugi jer ako vidiš baš taj model se i preporučuje uz nju kao accessories.

Pogledajte prilog 343226
Nisam taj ispravljac kupio vec neki neki drugi obican koji je 12v 2A. Da da i to je smanjeno zbog dvr-a i nista ne pomaze.
Sta mislite jel bi ovaj dvr zavrsio posao?

 
Nisam taj ispravljac kupio vec neki neki drugi obican koji je 12v 2A. Da da i to je smanjeno zbog dvr-a i nista ne pomaze.
Sta mislite jel bi ovaj dvr zavrsio posao?
kako mislis smanjeno zbog dvr-a ? ... i koji HD si stavio u dvr ? Ako on ne odgovara onda ti nece raditi ni na dahua xvr-u.
 
500gb western digital
 

Prilozi

  • 94ED7F6A-0D31-4825-A52B-0E02984A149E.jpeg
    94ED7F6A-0D31-4825-A52B-0E02984A149E.jpeg
    170.7 KB · Pregleda: 53
Da li neko ima iskustva sa podešavanjem Dahua video interfona?

Kada sam ga prvi put pokrenuo i prvo zakačio mobilni telefon, pozivi su stizali na mobilni telefon.

Kada sam povezao unutrašnju jedinicu, više nikada nisam uspeo da povežem da telefon dobije poziv. U uputstvu stoji da bi u gDMSS trebalo da imam alarm manager. Nema manager, ali ima "Alarm". Kada tamo unesem serijski broj uređaja, uredno se povežem na njega (već je unet u "Door" sekciju), ali neće da ga ostavi na alarm listi da mogu da ga uključim/isključim. Samim tim, ne primam poziv.
 
500gb western digital
pa tesko da taj stari sata-2 iz 2013-te moze da odgovara, licno ne verujem. Mislim da treba da stavis disk na kojem pise da je za videonadzor, sata-3. Imam i ja stare diskove nekoriscene ali sa njima mi ne rade ni nvr ni dvr (osim na starim analognim dvr), pa sam kupio Seagate iz posebne serije za videonadzor i sa njim radi normalno. A imam i mobilne snimace koji snimaju na memorijskim karticama, pa ni oni ne rade sa bilo kojom karticom nego mora classe 10.
 
Poslednja izmena:
Tokom godina sam upropastio nekoliko diskova različitih marki i veličina. Kada sam prešao na WD Purple, nema problema.
 
ima i to smartpss, vidim da si dodao i sliku.

Samo koliko znam te opcije pretrage rade pravilno tek ako se snimanje lepo podesi

Koliko se secam ima opcija da se podesi da recimo prepoznaje automobile po boji ili po marki vozila, tablice ili pravljenje dosijea po uzorku lica kada je i na kojim mestima boravio.
Nisam istrazivao kako to radi, ali deluje prilicno napredno, a verovatno zahteva i neki napredniji hardver od ovog mog :)

To sve radi prosti smartPSS,
a dahua dss je verovatno jos napredniji sto meni ne treba tako da sam ja zakljucio da je to za vece korporacije i deinstalirao.
Evo ovih dana sam baš detaljno prošao sva podešavanja u SmartPSS i nažalost uverio se da ne podržava opciju SMD (Smart Motion Detection), gde na snimku možeš da vidiš i da ti posebno pretraži i pusti snimke gde su kamere zabeležile samo kretanje osoba ili samo vozila.

Screenshot 2022-05-07 at 19-25-12 DahuaWiki.png

Sve me više kopka ovaj DSS Express, ali koliko vidim da je zahtevan i potreban je baš jak hardware tj. samo CPU dok mi sve ostalo i nije problem... :)

DSS Express.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,

Odmah da naglasim ne razumem se mnogo znam samo osnove oko ovoga pa mi treba mala pomoc.

Kupio sam vikendicu gde bih zeleo da ugradim video nadzor, od kablova su provuceni coax i utp(ali sa 4 parice), zeleo bih 4 kamere da ugradim, sad da li neko moze okvirno da mi objasni kako bih to mogao da izvedem, kamere bi bile vezane na dvr, kamere bih gledao preko telefona uglavnom(ima adsl internet na lokaciji tako da to nije problem.
Da li je izvodljivo da se signal do dvr pusti kroz dve parice utp kabla a napajanje kroz druge dve ili moram da koristim i coax? Takodje ako neko ima preporuku za dvr ne bi bilo lose ja sto sam zvao nekoliko prodavnica preporucivali su uglavnom neke Dahua snimace koji su oko 100e bez hdd-a sto mi je manje vise ok cena.
 
Odmah da naglasim ne razumem se mnogo znam samo osnove oko ovoga pa mi treba mala pomoc.
Odmah da ti naglasim to što tebi treba baš i nije mala pomoć! ;)

Ako već imaš provučene coax kablove možda bi ti onda bilo bolje da ideš na varijantu HDCVI kamera i HDCVI (DVR) snimača, jer su IP kamere skuplje a i teško da bi izveo to što hoćeš da ti i signal i POE napajanje idu kroz kabl od četiri "parice - žice".

Ako se odlučiš za Dahua brend onda miislim da bi ti ovaj DVR bio sasvim dovoljan za četiri kamere.


Ali ipak moj iskren savet ti je da pozoveš nekoga ko se bavi ugradnjom video nadzora pa da sa njima eventualno preračunaš šta bi ti bilo najisplativije i najbolje u tvom slučaju...
 
Poslednja izmena:
Odmah da ti naglasim to što tebi treba baš i nije mala pomoć! ;)

Ako već imaš provučene coax kablove možda bi ti onda bilo bolje da ideš na varijantu HDCVI kamera i HDCVI (DVR) snimača, jer su IP kamere skuplje a i teško da bi izveo to što hoćeš da ti i signal i POE napajanje idu kroz kabl od četiri "parice - žice".

Ako se odlučiš za Dahua brend onda miislim da bi ti ovaj DVR bio sasvim dovoljan za četiri kamere.


Ali ipak moj iskren savet ti je da pozoveš nekoga ko se bavi ugradnjom video nadzora pa da sa njima eventualno preračunaš šta bi ti bilo najisplativije i najbolje u tvom slučaju...
Hvala, ipak sam to i uradio, dosli momci pogledali sve dogovorili montaza u cetvrtak, ko zna sta bih ja sam napravio i ko bi posle morao da bude majstor posle "majstora"
 
Hvala, ipak sam to i uradio, dosli momci pogledali sve dogovorili montaza u cetvrtak, ko zna sta bih ja sam napravio i ko bi posle morao da bude majstor posle "majstora"
Ako nije tajna bar nam reci koje kamere i snimač su ti predložili?
 
Ako nije tajna bar nam reci koje kamere i snimač su ti predložili?
Ne znam iskreno tacne modele, javicu u cetvrtak kada bude montirano, dogovorena je cena 39.500 rsd, i moj je hdd jer sam to imao, njihovo je 4 kamere, snimac konektori i radovi, ne znam iskreno da li je cena velika ili nije ali meni je zvucalo korektno.
 
Trebao bi znati koje kamere i dvr ugradjuju, posle će biti kasno
 
I ovaj ce se povesti za tim da ima neki HD, kao i @guzva , a nvr, dvr i xvr nove generacije su vrlo delikatni sto se tice memorijskih diskova i cesto ne funkcionisu upravo iz tog razloga. A i ovo sto rece moderator, ako disk nije dovoljno kvalitetan da izdrzi rad 24/7 nece dugo trajati i ako radi.

Vikendice i uopste usamljene lokacije su specificnije za efikasno nadgledanje sa daljine u odnosu na druge situacije, pa kako kome se zapadne da mu bude od koristi, vece ili manje, ili mu uopste nece biti od koristi, sve zavisi od nacina ugradnje i vrste tehnike. Ako dobija lazne alarme, tesko da ce biti zadovoljan. Ako je los kvalitet snimka, takodje. Vidljive kamere mogu i privlaciti lopove, a mogu biti i ukradene. I njih se lopovi uglavnom i ne plase, to je vec druga strana medalje ...
 
Meni licno bilo bitno, nisam nesto pretetano zahtevan da kamera mora da vidi tablicu ili lice na 20 metara, za to je potrebno mnogo vece ulaganje, pokazali su mi sa njihovog telefona kako izgleda slika i meni je to zadovoljavajuce, takodje od njih sam dobio "ugovor" da od trenutka ugradnje servisiraju opremu dve godine u smislu da ako se nesto pokvari oni resavaju a ja placam samo deo, sto mi je opet okej jer ne moram ja da jurim nekoga ili sam pokusavam jer kako se vec vidi iz prilozenog ja se u video nadzor ne razumem. Sto se tice hdd ja imam wd purple i momci su rekli da je to dobro i pristali su da ga ugrade
 
Ja nikada nisam imao problema ni sa obicnim HDD, traju i oni jako dugo.
 
Ne znam iskreno tacne modele, javicu u cetvrtak kada bude montirano, dogovorena je cena 39.500 rsd, i moj je hdd jer sam to imao, njihovo je 4 kamere, snimac konektori i radovi, ne znam iskreno da li je cena velika ili nije ali meni je zvucalo korektno.
Ajd slikaj kutije ako nije problem
Jasam ovo kupio i zadovoljan DVR mi cak i ovu kinesku kameru vidi , Narucena i cekam da stigne ,Dahua Imou IPC-F22FEP-D , DVR podrzava 4+4
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    183.8 KB · Pregleda: 22
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    134.1 KB · Pregleda: 29
  • viber_slika_2022-05-10_12-03-33-149.jpg
    viber_slika_2022-05-10_12-03-33-149.jpg
    112.7 KB · Pregleda: 29
  • WhatsApp Image 2022-03-08 at 09.19.38.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-08 at 09.19.38.jpeg
    140.8 KB · Pregleda: 30
  • WhatsApp Image 2022-03-08 at 09.21.39.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-08 at 09.21.39.jpeg
    111.7 KB · Pregleda: 46
Samo da javim da je kod mene problem bio do dvr-a tacnije ne vole se dahua i hik vison :) Tako da kada kupujete video nadzor ili sve dahua ili hik vison, nemojte da pravite experimente nece hteti da radi. Kako sam stavio dahua dvr sa ovim hdd bez problema odmah sve proradilo.
I hvala svima na savetima jos jednom.
 
Samo da javim da je kod mene problem bio do dvr-a tacnije ne vole se dahua i hik vison :) Tako da kada kupujete video nadzor ili sve dahua ili hik vison, nemojte da pravite experimente nece hteti da radi. Kako sam stavio dahua dvr sa ovim hdd bez problema odmah sve proradilo.
I hvala svima na savetima jos jednom.
Eto kao što sam i rekao, u teoriji sve radi ali u praksi uvek ima problema. Ali stvarno bi sve trebalo da radi jer unazad 4, 5 godina svi proizvođači Dahua, HIK, Sony za IP kamere, snimače podržavaju ONVIF standard (Open Network Video Interface Forum) koji ih obavezuje da ako imaju taj standard da bi onda trebalo da budu i kompatibilni sa svim drugim brendovima koji takođe podržavaju ONVIF standard...


Ali eto u tvom slučaju je na kraju dobro ispalo da su ti zamenili i da sada sve radi, jer tvoja kamera i snimač koliko videh nisu podržavali ONVIF standard!
 
Poslednja izmena:
Samo da javim da je kod mene problem bio do dvr-a tacnije ne vole se dahua i hik vison :) Tako da kada kupujete video nadzor ili sve dahua ili hik vison, nemojte da pravite experimente nece hteti da radi. Kako sam stavio dahua dvr sa ovim hdd bez problema odmah sve proradilo.
I hvala svima na savetima jos jednom.
ma ja ne verujem da hikvision snimac nije kompatibilan sa drugim analognim kamerama, vec je taj uredjaj bio ili neispravan ili mu taj disk nije odgovarao. Ja imam dahua snimac i prikljucivao sam analogne kamere raznih proizvodjaca i nikada nije bilo problema, A sto se tice tog diska, moguce je da ti sada na dahui radi, ali ne spada u diskove koji se preporucuju za nove snimace, a drugo, 5ooGb ce ti biti i nedovoljno memorije za vise kamera, tako da te to ceka.
 
Poslednja izmena:
Ne znam iskreno tacne modele, javicu u cetvrtak kada bude montirano, dogovorena je cena 39.500 rsd, i moj je hdd jer sam to imao, njihovo je 4 kamere, snimac konektori i radovi, ne znam iskreno da li je cena velika ili nije ali meni je zvucalo korektno.
Šta bi, jel su bili majstori i koje kamere i DVR su ugradili?
 
Šta bi, jel su bili majstori i koje kamere i DVR su ugradili?
Majsotri jesu bili ali posao nismo uradili, po njihovim recima 2 od 4 coax kabla su u prekidu negde u zidu ili su ostencena te ne mogu da ih iskoriste, posto meni 2 kamere ne vrse posao otkazali smo ugradnju, a meni je ostalo da osmislim kuda da izvucen nove kablove posto ce morati dosta vratolomija da se izvodi, svakako bi trebalo do kraja juna da se zavrsi to pa javljam sta je postavljeno
 
Imam ovu kameru, moze preporuka za memorijsku karticu za video nadzor,
 

Prilozi

  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    53.3 KB · Pregleda: 30
Sandisc ultra ili samsung evo ili evo plus. Sandisc ultra od 256gb su oko 5ooo.
 
ja koristim samsung evo od 128Gb i od 32Gb, zavisno od uredjaja i nikakvih problema nisam sa njima imao. A Dahua kartice mislim da su te iste samo sa drugim natpisom. I te od 128 sam kupovao i po 2000 din, zavisi kad i gde se pojave po povoljnijoj ceni. Ja obicno pazim kad kupujem kamere sa karticom da imaju kompresiju H.265+ jer tako stane mnogo vise snimaka. Takodje zavisi i od drugih parametara, pa sve moras ukalkulisati pre kupovine. I zavisi i od same situacije i u kojim uslovima ce to raditi, negde je potrebna i zastita od groma i prenapona, cesto treba i ups napajanje i sve to ide u cenu, tako da cena same kamere je relativno niska ili visoka.
 
Cena je 20% popust zbog registracije ,podrzava kompresiju H.265+ kamera je stvarno dobra pogotovo nocu , gledacu neku akciju od 128 GB
 
Nazad
Vrh Dno