Šta je novo?

Mehanicke Tastature

u pravu je covek. lepo je kad neko nasiroko pise i iznosi utiske to je uvek dobrodoslo. ali si ti inace jako uvredljive prirode i ako ti neko kaze da nesto sto si kupio ne valja, spreman si oci da iskopas. skoro napisah da rx6800 ne valja, kao majku da sam ti opsovao.

treba samo biti realan, ja puno puta tek kad kupim nesto i probam znam da opletem po tome kako ne valja.

duke kad je pisao o tastaturama isto je izneo dosta korisnih informacija, kao i ti. takodje aktivno pomaze ljudima u srbiji da dodju do opreme, na to ne treba trositi reci koliko je lep gest.
 
Ne izokreci pricu, znas vrlo dobro sta si radio.
Vrlo dobro znas da nisi odmah naglasio da ti 6800 ne radi sa samo jednom igrom u odredjenom use case scenariju, vec si to napisao tako da je generalizovalo i kako su drajveri AMD-a po obicaju dj*bre i da preferiras nV ali si se odlucio za Radeon zbog cene i nestasice.
I odmah se priduzila Intel/nV ekipa koja dezurno pljuje AMD.
Ispostavilo se da drajveri nisu problem i da stariji naslovi odlicno rade, a ti si tek na kraju dao potpunu sliku problema - odnosno da ti ne radi kako ti ocekujes tj nema dovoljno fps-a sa velikim upscale-om u starijoj mp igri koja je inace lose optimizovana.
 
ne moramo da skrecemo sa teme, ali da jeste donekle moja greska sto sam izneo samo cinjenicu da ta igra ne radi, bez veceg objasnjenja sta se desava. da li su krivi driveri ili developeri igre ne menja situaciju, jer ja igru i dalje ne mogu da igram :D jeste frustrirajuce das 2000 evra za komp na kome ne mozes ds igras igru iz 2015. godine. no dobro ima igara hvala bogu, digo sam ruke od nje. inace si mnogo osetljiv na takve triggere, oladi malo.
 
Meni kao moderatoru je cilj da sprecim prijave i pm cimanja za spam/davljenja tema od strane clanova, kao sto je vec bio slucaj.
Treba pisati ISKUSTVA, srecom imamo ih, yt/spec copy/paste rekla kazala su za ostale platforme i to moze svako da radi, ne vidim nikakav smisao u tome, kao ni cedjenje press razlika u switchevima od 1 mikrograma preko foruma, kada su te mizerne razlike subjektivna stvar.
Trenutno je 6 mehanickih u familiji, sve su stock i nista nije dirano na njima.
Da li to znaci da sada niko ne treba da moduje? Apsolutno ne.
Spominjano je kako su Razer i sl stabs losiji. Imam 3 Razer u familiji, najstarija se arci vec godinama i akcenat je na space, sve rade kao prvog dana. Sta vise, mislim da je to Razerov najjaci adut kao i kvalitet izrade, kada saberemo sva iskustva sa njima.
Cak i najstarija heavy budget Redragon Kumara koja je kostala citavih 20$ radi identicno godinama, takodje se cepaju samo igre na njoj i to sa puno strasti. A bile su 2, drugoj je zveknuo 1 switch posle 2 meseca, bacena je jer nas mrzelo da se cimamo sa nabavkom switcheva i lemljenjem, uzeta tada Razer Elite 2016 SE jer:
razumem da se u Srbiji gleda da se ustedi i gledas da dobijes totalni maximum za najmanje para pa pretreses sve uzduz i popreko.
Ne razumem kada si u inostranstvu, imas pristup svemu i mogucnost da sve to lepo prodas u Srbiji ako ti se ne svidi.
Izgubis mozda par desetina €, ali si probao pa moze tebi Duke da prica sta hoce preko yt, ti znas kako si prosao sa time i kako ti je leglo.
@kizanbg123 kada krece zvanicna prodaja?
 
Cena?
 
@kizanbg123 kada krece zvanicna prodaja?
Bila. Otišlo sve za jedan dan. :)

Malo da se pohvalim, otpakovana davno, ali tek u proteklih par dana korišćena ,,kako treba" (radim od kuće 😁)
@kizanbg123 Svaka čast!
Baš mi jedrago da je neko sa foruma uzeo jednu ❤️. Neka je sa srećeom i da te služi dugo (bar dok ne izbacimo novi model 😀)

180e board, sa switch-evima i keycap-ovima 230e
 
Hvala, ako sledeća bude bežična, ja sam u problemu, valja i nju uzeti. 😂
U međuvremenu igranje sa ovom, bezecovao sam Camping za ovaj komplet, verujem da će se fino uklopiti. 👌
 
Razmišljam da uzmem klincu Everest Max, sa MX Brown svičevima. Neki bolji predlog?
 
Izvini ali ne znam da li su ružnije ili skuplje. :oops:
 
Znajuci clana iz drugih tema, gde je takodje pitao za savete oko kupovine hw-a bez nekih preferenci, odnosno bitno je da je "top of the line", sta je trebalo da bude odgovor na neodredjeno pitanje "ima li neki bolji predlog" ?

Evo mogu da pokusam.
"Ako vec spaljujes novac na gaming brend, posebno na opskurni gaming brend koji postoji tek godinu dana i koji guraju YT recenzenti, razmotri makar pre toga neku custom opciju?"

A bolje opcije, koje pritom ne kostaju 1k, sam vec naveo.... Znajuci koliko je vec izdvojio za desktop, pretpostavljam da mu ni to ne bi bio problem...
Sem ako mu je bitno da ima "gaming ultra mega giga" brendiranje u nazivu i dovoljno RGB osvetljenja za kucnu diskoteku... :)
 
Ne znam sto si se osetio prozvanim, kada sam odradio presek teme a ne tvojih postova, aludirajuci na abstraktnost.
Mada znam par njih koji lepo zaradjuju od kucanja i nisu zalili hiljade i hiljade evara na pc i znam da nikada ne bi dali 1000$ za kb.
 
Poslednja izmena:
prvi put cujem za ovo everest max, uopste nije losa ideja odvojiv numpad. meni se jako svidja kombo tkl + odvojeno numpad ali sa desne strane misa, ako ti je desna ruka glavna, a ako ti je leva onda mozes i da stavis sa leve ako oces. meni je to top. samo zadnji put kad sam gledao mehanicki numpad je kostao kao tastatura :D
 
Odlučio se za DREVO Calibur sa 72 tastera, braon svičevi. Odlična je, tasteri su bolji nego što sam očekivao, taktilni i tihi, a najbolje od svega lep osećaj imaju dok se kuća. Samo software nigde ne mogu da nađem, a njihova korisnička podrška me ne **** dva posto.
 
Ne znam sto si se osetio prozvanim, kada sam odradio presek teme a ne tvojih postova, aludirajuci na abstraktnost.
Mada znam par njih koji lepo zaradjuju od kucanja i nisu zalili hiljade i hiljade evara na pc i znam da nikada ne bi dali 1000$ za kb.
pa ono.... sve zavisi od osobe

ovo recimo je da se kupi jednom zauvek

 
Vi ste uleteli u baš tešku egzotiku. Uz svo poštovanje, ja nikada više od 150€ ne bih dao za tastaturu. Vi samo za osnovu dajete skoro 200 + modujete do besvesti uz dodatna ulaganja.
 
Ja sam u haosu što se tiče tastature, ne mogu da vjerujem da je tako teško naći mehaničku bežičnu TKL tastaturu. Poručio sam bio G915 TKL ali odustao sam u zadnjem mogućem trenutku nakon što naiđoh na ovaj review , svi ostali su o ovoj tastaturi pričali uglavnom u superlativu. Za te pare očekujem premium izradu a ova tastatura sa klimajućim kapicama djeluje smiješno.
Keychron naravno ni na mapi, ko je i nudi to uglavnom bude neka nebulozna cijena.

Redragon K621 Horus sam poručio ali je na backorderu i ko zna kad će stići tako da na nju ni ne računam, u ponudi imam još Coolermaster SK622 (odbija me format)
Na kraju ako nađem u CG Razer Pro Type Ultra uzeću nju, pa nek je u full formatu.
 
Evo i zvanične pozivnice.
Ko je raspoložen neka dodje, ulaz je slobodan za sve. Ono što znam jeste da ce biti dosta dobrih i raritetnih tastatura. Ako neko ima želju da pokaže svoju tastaturu slobodno neka ponese.
 

Prilozi

  • meetup.jpg
    meetup.jpg
    163 KB · Pregleda: 103
Da li neko zna postoje li beli keycaps sa "domaćim" slovima ČĆŽŠĐ da se naruče negde??
 
Ja sam u haosu što se tiče tastature, ne mogu da vjerujem da je tako teško naći mehaničku bežičnu TKL tastaturu. Poručio sam bio G915 TKL ali odustao sam u zadnjem mogućem trenutku nakon što naiđoh na ovaj review , svi ostali su o ovoj tastaturi pričali uglavnom u superlativu. Za te pare očekujem premium izradu a ova tastatura sa klimajućim kapicama djeluje smiješno.
Keychron naravno ni na mapi, ko je i nudi to uglavnom bude neka nebulozna cijena.

Redragon K621 Horus sam poručio ali je na backorderu i ko zna kad će stići tako da na nju ni ne računam, u ponudi imam još Coolermaster SK622 (odbija me format)
Na kraju ako nađem u CG Razer Pro Type Ultra uzeću nju, pa nek je u full formatu.
Nenadano uletjela ROG Strix Flare II Animate, trebalo bi da je prva na Balkanu, bar je još uvjek nema zvanično u prodaji nigdje. :)
Stiže mi popodne pa javljam utiske.

Na kraju ipak žičana heh, katastrofalan je bio izbor mehaničkih bežičnih tastatura...
 
Kao što sam i očekivao u pitanju je jaaako kvalitetna tastatura, odlične kapice, ništa se ne ljulja, drma, jedino što su ovi rog nx red switchevi jako brzi, ali valjda je stvar navike :)

Kao minus bih naveo užasno debeo non-detachable usb kabl (valjda zbog usb passthrough koji mi realno ni ne treba) i wrist rest koji ladno nije na magnet nego se prislanja samo uz tastaturu. Dobro, realno se ne pomjera ali isto bih volio da je na magnet.
 

Prilozi

  • IMG20220518193009.jpg
    IMG20220518193009.jpg
    334.5 KB · Pregleda: 62
  • IMG20220518182316.jpg
    IMG20220518182316.jpg
    280.6 KB · Pregleda: 54
  • IMG20220518192935.jpg
    IMG20220518192935.jpg
    244.6 KB · Pregleda: 42
Nazad
Vrh Dno