Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

Meni Nike tike (8K dao) iz djaka u predelu palca pukle ovako a nije proslo ni godinu dana, eno sad ih nosim dok kosim travu po dvoristu, a i trenutne adidas (6k) isto na jednoj nozi, a i njih nemam dve godine i duplo manje sam ih nosio. Mada meni nikad nije palo na pamet da idem da trazim reklamaciju i obaram se, ne znam kako vas ne mrzi. :D

A redovno secem nokte. :D
 
@veljkoka ako si patike koristio za trčanje, ne za šetnju, i generalno imaš problem sa palčevima, probaj Mizuno modele. Imaju ojačanje napred.
Svakako za trčanje idi na pola broja veću patiku, posebno sad za leto.
Ma nisam ih koristio za trcanje uooste vec za setnju. Napred su plitke i mislim ds to nema veze sa mojim palcevima, to mi se nije desilo ni na jednim patikama. Mozda su zato i jeftine, imali mnogo reklamacija,verovatno prazne zalihe...
 
Meni Nike tike (8K dao) iz djaka u predelu palca pukle ovako a nije proslo ni godinu dana, eno sad ih nosim dok kosim travu po dvoristu, a i trenutne adidas (6k) isto na jednoj nozi, a i njih nemam dve godine i duplo manje sam ih nosio. Mada meni nikad nije palo na pamet da idem da trazim reklamaciju i obaram se, ne znam kako vas ne mrzi. :D

A redovno secem nokte. :D
Uvek cu da reklamiram stvari!
Nisam te pare nasao na ulici, vec sam ih posteno zaradio.
Mislis da ne treba da reklamiramo televizore, telefone?
 
Ne bih mešao tehničke uređaje, sa proizvodima koje gazimo.
 
Ponovicu opet da sam imao odlicno iskustvo sa dvoje adidas patika i reklamacijom slicnom kao na slici nike patika i to posle 18 meseci nosenja. Oba puta sam dobio da biram da li cu nove ili novac posto u tom trenutku nisu imali isti model da mi daju.
 
Ja vec dve godine nosim patike i cipele iz Dekatlona,malo kosta a dobar kvalitet.
 
Uvek cu da reklamiram stvari!
Nisam te pare nasao na ulici, vec sam ih posteno zaradio.
Mislis da ne treba da reklamiramo televizore, telefone?
Tehniku da, ali patike kazem meni nikad nije palo na pamet da trazim reklamaciju.
 
Što ne bi reklamirao npr patike koje koštaju kao veš mašina a puknu posle par meseci?
 
Pošalješ im mail i pitaš gde može da se kupi. Dermal je koliko vidim iz BiH, zaista su male šanse da nema kod nas da se nabavi.
Нема у слободној продаји испоручују за полицију и сл. Нема чак ни на огласима.
Хвала у сваком случају, тражим их годинама јер знам да су добре али сам одустао од тражења, права квалитетна обућа за зиму.
Ponovicu opet da sam imao odlicno iskustvo sa dvoje adidas patika i reklamacijom slicnom kao na slici nike patika i to posle 18 meseci nosenja. Oba puta sam dobio da biram da li cu nove ili novac posto u tom trenutku nisu imali isti model da mi daju.
У којој фирми су ти уважили рекламацију ?
Ja vec dve godine nosim patike i cipele iz Dekatlona,malo kosta a dobar kvalitet.
Који модели ? Хвала.
 
Poslednja izmena:
@ale ako nisu starije od 6meseci mozes da se nadas necemu, ako su starije bice ti odgovor kao i meni- mehanicko ostecenje ili nisu pravilno koriscenje ili mozda imas srece pa prihvate.
Posle 18meseci prihvatili reklamaciju? Prvi put cujem za to.. Ili imas srece ili lazes, trece nema :D
 
Da li je moguće da posle 18 meseci prihvate reklamaciju, i ja prvi put čujem da je to moguće, u praksi. Meni ne bi palo na pamet da reklamiram posle toliko vremena, ne u smislu da smatram da to nije u redu, već se ne bih setio...
 
Moguće je, moguće je i dobiti na sudu, ali posle 6 meseci je dokazivanje nesaobraznosti vaša obaveza (i trošak) pa je nezgodno.
Npr advokatska tarifa je 18.000 din po njihovom cenovniku, veštačenje 4-5-6.000 din itd.... Sudska taksa se ne plaća.
Sve ovo treba prvo platiti, pa dobiti na sudu.
 
Нема у слободној продаји испоручују за полицију и сл. Нема чак ни на огласима.
Хвала у сваком случају, тражим их годинама јер знам да су добре али сам одустао од тражења, права квалитетна обућа за зиму.

У којој фирми су ти уважили рекламацију ?

Који модели ? Хвала.


 
Stigla poruka da je reklamacija odbijena, patike i obrazlozenje mogu preuzeti u radnji u kojoj sam reklamirao patike.
Krivo mi sto sam ih maksimalno pazio, uzeo na 12 rata preko administratvne zabrane da castim sebe lepim patikama... I sto je najgore otplacujem ih do juna, a necu ih vise nositi :(
 
Poslednja izmena:
Patike sam kupio i reklamirao u adidasovoj radnji u indjiji, e sad da li sam imao srece mozda i jesam, ali da lazem to sigurno nemam potrebu da radim.
 
Moguće je, moguće je i dobiti na sudu, ali posle 6 meseci je dokazivanje nesaobraznosti vaša obaveza (i trošak) pa je nezgodno.
Npr advokatska tarifa je 18.000 din po njihovom cenovniku, veštačenje 4-5-6.000 din itd.... Sudska taksa se ne plaća.
Sve ovo treba prvo platiti, pa dobiti na sudu.
Мени су заменили торбу више пута без проблема. Две године гаранције на торбу, мислим да сам је мењао једно три-четири пута.Све замене после шест месеци употребе.
 
Torba nisu patike.
 
Jel moze bas Planeta da mi odbije reklamaciju, ili moraju da salju u neku laboratoriju na proveru?
 

Prilozi

  • _14-47-55-301.jpg
    _14-47-55-301.jpg
    102.6 KB · Pregleda: 116
Može, tako je meni Buzz odbio.
 
Nista onda, to je to.
Svakako nemam novac za advokata i vestacenje.

Ako sam nesto naucio iz ovog, jeste to da patike treba maksimalno koristiti, uopste ih ne treba zaliti.
 
Poslednja izmena:
51% Planete , Carvel (ovlasćeni za Rider/Ipanema/Cartago brendove) i Sport Time - ovlašćeni za Nike. Nisam siguran za Under Armour, Kvantum Sport ih radi a Borko valjda nije zategao i njih.

Mada Carvel je u raspadu, vlasnik je previse stvari zeleo a onda krenuo da gradi vilu na Kosmaju.. Predvidjam skorije zatvaranje svih MPO.


Tref ne radi Asics, izgubili su distribuciju jer su i oni u raspadu ali nekako uspevaju da nabave novije modele. Pogodite ko je odmah uleteo i preuzeo Asics :)
На званичном сајту Asics-a и даље стоји Треф као дистрибутер.
Torba nisu patike.
Поента је у замени,када сам куповао торбу, поједине продавнице су ми давале гаранцију седам дана.
Поента приче је да неке фирме уважавају рекламацију у року од 24 месеца, а не на папиру 24 месеца, а у пракси 6 месеци, после тога ништа.
Какав је Run and more по питању рекламације ?
 
Nisam sad siguran kakvo je oštećenje bilo, jasno mi je da nisi zadovoljan ishodom, čim si podnosio reklamaciju.
Za ovu poruku imam dva pitanja:

Nista onda, to je to.
Svakako nemam novac za advokata i vestacenje.

Ako sam nesto naucio iz ovog, jeste to da patike treba maksimalno koristiti, uopste ih ne treba zaliti.

Da imaš novca za advokata, ti bi pre podneo tužbu nego za te pare kupio druge patike?

Da li si do sada zaista žalio patike koje koristiš? I na osnovu toga ih manje ili drugačije koristio...

Nadam se da si poruku napisao u afektu, pod uticajem njihovog odgovora, ili da sam je ja pogrešno shvatio.
 
Pa je l' si citao do sad, sta su ljudi pisali za BUZZ i ostale Sportvision radnje ! Generalno za obucu je skoro svuda tako, lose !
 
Patike se nose dok traju i ne treba kupovati najskuplje,kad budu poceli da placaju radnike adekvatno tad ce imati i prodaju skupljih,mada ja sam ja jefitnim prezadovoljan sto se tice decathlona,ne znam kakve su one iz lidla,pojave se nekad zanimljivi modeli.

 

Prilozi

  • Screenshot 2022-04-13 at 19-42-57 Pogledajte naše ponude Stranica 38 - Lidl letak.png
    Screenshot 2022-04-13 at 19-42-57 Pogledajte naše ponude Stranica 38 - Lidl letak.png
    994.8 KB · Pregleda: 100
Poslednja izmena:
I mene to iskreno zanima da li uopste kod nas ima originala.Gledam juce na sajtu N selection-a adidas stan smith kliknem na informacije o artiklu kad tamo zemlja porekla-Kina.Sad razmisljam kako da znam da li je Adidas prebacio proizvodnju u Kinu ili je klasicna kopija sa buvljaka :D
Има, на пример Mizuno на свом сајту наводи продавнице у Београду као своје дистрибутере.
У срећна времена то је радила и Lowa.
Patike se nose dok traju i ne treba kupovati najskuplje,kad budu poceli da placaju radnike adekvatno tad ce imati i prodaju skupljih,mada ja sam ja jefitnim prezadovoljan sto se tice decathlona,ne znam kakve su one iz lidla,pojave se nekad zanimljivi modeli.
Lowa tibet за снег, презадовољан, платио 25.000, сад има за 20k, значи одлична цена.
 
Nisam sad siguran kakvo je oštećenje bilo, jasno mi je da nisi zadovoljan ishodom, čim si podnosio reklamaciju.
Za ovu poruku imam dva pitanja:



Da imaš novca za advokata, ti bi pre podneo tužbu nego za te pare kupio druge patike?

Da li si do sada zaista žalio patike koje koristiš? I na osnovu toga ih manje ili drugačije koristio...

Nadam se da si poruku napisao u afektu, pod uticajem njihovog odgovora, ili da sam je ja pogrešno shvatio.
Ma ne bih, nemam pojma zasto sam to napisao.
Sto se tice drugog pitanja, da! U sustini, ispao sam b**** zbog toga, ovako mi je to vraceno:
 

Prilozi

  • planetasport.jpg
    planetasport.jpg
    399.1 KB · Pregleda: 96
Meni su patike radna stvar. I letnje i zimske i za trčanje. Cipele nosim baš u retkim prilikama. Kada mi odgovara model patike, odmah kupim još jedne ili načekam sniženje, pa kupim iste da stoje u kutiji. Tako da ja često mesecima ne počnem da nosim nove patike. O garanciji stvarno nisam razmišljao. Uvek imam rezervne.

Te letnje patike, sa mrežicom, zaista jesu osetljive. Vidim kako su ti savijene u zoni desne rupe, sasvim je moguće da su ti pola broja (ili više) veće i da se tu savijaju više nego što je predviđeno.
Ili da ti je nizak ris stopala za taj model, pa tu imaš rupu zbog koje se više lome.

Godinama sam nosio Adidas Duramo i bile su mi ekstra, više modela, da bi ove poslednje koje sam kupio imale baš taj problem. Tj moja noga ima u njima problem. Skoro da ih nisam ni nosio.
 
Nazad
Vrh Dno