Šta je novo?

HBO Max [nije tema o MAX]

AHM 2:
"Use our mobile app to add photo"
Зато што је то немогуће преко компјутера ваљда... нису достигли тај ниво функционалности:
сад се сетих пре промене на бенчу на старом форуму посебан одељак за мољење за слику(аватар) :ROFLMAO:
 
djoka.jpg
 
2 - Не пада ми на памет да за филм који ишчекујем чекам 45 дана да погледам, шта да радим - да се закључам у орман да не бих видео исечке, слике, разне друге спојлере, меме(мими), чуо од пријатеља, са суседног стола итд, ако већ плаћам погледаћу га чим се појави квалитетан на нету, исто као што сам гледао УФЦ дан касније како због коментатора са СББа(делује ок, али желим да чујем оригиналне) + могућност премотавања досадних делова јер даве по три+ сата.
radi se o tome da se na netu neće moći "pojaviti" kvalitetna kopija dok ne krene streaming pa onda možeš gledati neku cam verziju ili čekati blue ray rip koji npr. što se batmana tiče mislim da izlazi tamo negdje u 6. mj.
 
2 - Не пада ми на памет да за филм који ишчекујем чекам 45 дана да погледам, шта да радим - да се закључам у орман да не бих видео исечке, слике, разне друге спојлере, меме(мими), чуо од пријатеља, са суседног стола итд, ако већ плаћам погледаћу га чим се појави квалитетан на нету, исто као што сам гледао УФЦ дан касније како због коментатора са СББа(делује ок, али желим да чујем оригиналне) + могућност премотавања досадних делова јер даве по три+ сата.
Поштено плаћено, али гледам како се мени гледа, а да плаћам два пута не долази у обзир, такође нисам житељ планете другог реда па да чекам да ми се смилују 👿.

Uvek postoji opcija da se ode u bioskop. Za ovaj film vredi.
 
meni se ne svidja kako su sortirani i prikazani filmovi u hbo max aplikaciji, nekako je ranije sve to bilo pregledno i funkcionalnije i ako sada ima vise opcija.

pre svega nepotrebno sitni su svi meniji cak i na velikim ekranima, to je mozda jedino ok na mobilnom telefonu.

sada kada preturam po filmovima u opste ne moze da se vidi koji je zanr filma, jer je moguce samo na pocetku birati zanr a u opisu ne pise.

Ocane filma nemaju nikakvu vrednost, ranije su bese imali one zvezdice, znam da sam gledao to i ocenjivao, sada to nema smisla.

Takodje ranije se u headeru uvek vrtele neke dobre preporuke sada stalno iste filmove vrte (tipa film dina stoji jos od starta)

i to da nisu mogli da povuku iz baze sta je odgledano ili u listi za gledanje je za posebnu osudu.
 
Povodom novog Betmena koji je spominjan ovde ovih dana, ako dobro videh malopre na Fejsu .. ovi iz Hbo-a su odgovorili na srpskom nekom čoveku tamo u komentarima malopre,
da će film biti dostupan u aprilu mesecu na Hbo Max app , to je odlična vest iskreno govoreći. :)
 
Dobar vam Dan!Preplatio sam se na HBO Max mjesec dana,kako bih stekao uvid u odnosu na netflix,disney+,amazon prime i sl.Moja lokacija je Austrija te koristim VPN a od uređaja amazon fire tv te Mac(Safari+Google Chrome).Moje pitanje za one koji već imaju tj.gledaju na sličnim uređajima je li moguće da ni jedan naslov do sada nema prevod/titl na druge jezike osim engleski,španski i ponegdje portugalski(jedini film sa titlovima je:Zack Snyders Justice League)a niti sam pronašao neku seriju da je titlovana.Unaprijed zahvaljujem za neki predlog.Lijep Pozdrav!
 

Prilozi

  • Bildschirmfoto 2022-03-29 um 18.08.22.png
    Bildschirmfoto 2022-03-29 um 18.08.22.png
    152.7 KB · Pregleda: 43
  • Bildschirmfoto 2022-03-29 um 18.15.18.png
    Bildschirmfoto 2022-03-29 um 18.15.18.png
    155.4 KB · Pregleda: 84
Dobar vam Dan!Preplatio sam se na HBO Max mjesec dana,kako bih stekao uvid u odnosu na netflix,disney+,amazon prime i sl.Moja lokacija je Austrija te koristim VPN a od uređaja amazon fire tv te Mac(Safari+Google Chrome).Moje pitanje za one koji već imaju tj.gledaju na sličnim uređajima je li moguće da ni jedan naslov do sada nema prevod/titl na druge jezike osim engleski,španski i ponegdje portugalski(jedini film sa titlovima je:Zack Snyders Justice League)a niti sam pronašao neku seriju da je titlovana.Unaprijed zahvaljujem za neki predlog.Lijep Pozdrav!
Nije moguće. Ako se VPN-om kačiš na Srbiju većina ima titl.
 
Probaj drugi VPN, tog Hičkoka i nema kod nas ako sam dobro video!
 
North by Northwest nema na našem HBO Max pa samim tim i nema titla, što znači da ti VPN ne radi dobro ili ga prepoznaje HBO.
Justice league kao što vidiš ima Hr a kod mene ima i srpski kada skrolujem dole.
 
North by Northwest nema na našem HBO Max pa samim tim i nema titla, što znači da ti VPN ne radi dobro ili ga prepoznaje HBO.
Justice league kao što vidiš ima Hr a kod mene ima i srpski kada skrolujem dole.
Ima I kod mene i srpski samo to je jedini film koji ima titlove svi drugi filmovi,serije samo engleski,španski i eventualno portugalski.Znači izgleda da kod mene otvara HBO max za sjevernu i južnu ameriku a promjenom vpn adrese ne mijenja se ništa.Čak što više ne smeta ni kad isključim vpn?!?
 
radi se o tome da se na netu neće moći "pojaviti" kvalitetna kopija dok ne krene streaming pa onda možeš gledati neku cam verziju ili čekati blue ray rip koji npr. što se batmana tiče mislim da izlazi tamo negdje u 6. mj.
Uvek postoji opcija da se ode u bioskop. Za ovaj film vredi.
Ма разумем, али хвала. Вероватно се ја нисам добро изразио у вези свега, поготово што је много речено раније у другим деловима форума.
Иако је инцијална реакција била за процену да неће бити код нас нешто као и другде, поента је да сматрам да све треба да излази истовремено свуда.
- Биоскопи су изгубили некадашњи значај поготово за људе који имају квалитетну кућну опрему, изузев можда неких фимова са 3Д или сличним екстра ефектима;
мада опет тишина дома vs потенцијални идиоти у биоскопу... + неки људи једноставно не могу или не желе у биоскоп, да не набрајам разлоге...
- Многе платформе и након појаве не пуштају свима(земљама) све исто и у исто време, а некад и уопште.

Искрено није ни јасно зашто избацују "cam" или СД верзије, то ми више дође као клик бејт, није ми јасно зашто то било ко ко не живи на модему(56к) гледа данас, али ајде.
Пре стрима или БР једино неки leak/hack, што је ретко... Слажем се са тобом.

У праву сте обојица у вези тога што сте рекли, једино бих се оградио од "за овај филм вреди" мислим ипак сачекати да изађе пре такве оцене, раније док сам посећивао често биоскопе пуно пута сам то чуо, па сам хтео новац назад при изласку, плус жали боже времена и живаца ,-)
 
Moram opet da se nadovezem na moj prethodni post...

aj sto je aplikacija spora to i nije toliko bitno...

sad sam hteo da gledam HBO max i odustao, izbor filma je nocna mora!

sortiranje filmova je katastrofalno i apsolutno neprihvatljivo!
Kako su to uspeli da zeznu sa stare aplikacije, ocigledno je promenjen algoritam?

Ako ne gledate holivudske blok bastere prosto je nemoguce da u opste dodjete do filma...
Aplikacija u prvi plan gura serije i ako ih ja ne gledam... niti sam ih gledao, a ono sto sam gledao ili zabelezio za gledanje je prosto ponisteno i ako je nalog stari.

Ako izaberem da vidim filmove a ne serije onda ce da izmesa sve zanrove
zanr "triler" apsolutno ne postoji...
U svakom zanru ce da umesa i dokumentarce i kada udjete u film u opste nemate nacina da vidite zanr filma.

Ocene vise ne postoje svi imaju 13+ ocenu, pitam se sta to u opste znaci.

Na koji mail da im se obratim?
 
Pretpostavio sam i sam...
samo sto umesto starosna oznaka tu pise "ocena"

A "ocene" nema nigde... to su zaboravili:sneaky:
 
Dobar vam Dan!Preplatio sam se na HBO Max mjesec dana,kako bih stekao uvid u odnosu na netflix,disney+,amazon prime i sl.Moja lokacija je Austrija te koristim VPN a od uređaja amazon fire tv te Mac(Safari+Google Chrome).Moje pitanje za one koji već imaju tj.gledaju na sličnim uređajima je li moguće da ni jedan naslov do sada nema prevod/titl na druge jezike osim engleski,španski i ponegdje portugalski(jedini film sa titlovima je:Zack Snyders Justice League)a niti sam pronašao neku seriju da je titlovana.Unaprijed zahvaljujem za neki predlog.Lijep Pozdrav!

Ukoliko skoristiš aplikaciju, force stop, clear cache, clear data pa se ponovo uloguj. Pre toga naravno upali VPN.

- Биоскопи су изгубили некадашњи значај поготово за људе који имају квалитетну кућну опрему, изузев можда неких фимова са 3Д или сличним екстра ефектима;

Kao što se kućna oprema razvijala tako se razvijala i bioskopska oprema.
Nijedna kućna oprema neće i ne može zameniti bioskopski doživljaj. Nikada.

Na koji mail da im se obratim?

[email protected]
 
- Многе платформе и након појаве не пуштају свима(земљама) све исто и у исто време, а некад и уопште.
to zavisi i od prava za puštanje filmova i ok,taj dio mi je jasan, ono što me smeta je kada nisu prava u pitanju a kalkulira se, u usa ćemo za 45 dana a ne znam u tanguziji za 450,ok različita je i cijena po tržištima ali onda stavi basic košta toliko i tu dolaze filmovi kad nam se sprdne,premium sa premijerama nakon 45 dana košta toliko itd. tako da su jasna pravila pa kako ko i koliko hoće platiti
 
to zavisi i od prava za puštanje filmova i ok,taj dio mi je jasan, ono što me smeta je kada nisu prava u pitanju a kalkulira se, u usa ćemo za 45 dana a ne znam u tanguziji za 450,ok različita je i cijena po tržištima ali onda stavi basic košta toliko i tu dolaze filmovi kad nam se sprdne,premium sa premijerama nakon 45 dana košta toliko itd. tako da su jasna pravila pa kako ko i koliko hoće platiti

HBOMax je najavio da će se Warnerovi filmovi puštati na platformu 45 dana od premijere. Premijere su svuda u svetu maltene istog dana.
Prvi film u tom nizu je The Batman. Zatim sledi Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore.
The Batman je imao premijeru 03.03 na striming stiže 18.04. Znači 45 dana.
 
opet smo upali u istu raspravu,ok warner, trebalo bi tako biti za sve ostale kuće i serije transparentno i jasno a ne da se pitamo kad će koja i gdje
a i ovo ne vjerujem baš 100% dok ne vidim :geek:
 
opet smo upali u istu raspravu,ok warner, trebalo bi tako biti za sve ostale kuće i serije transparentno i jasno a ne da se pitamo kad će koja i gdje
a i ovo ne vjerujem baš 100% dok ne vidim :geek:

Za ostale filmove nema najave od XY dana. Datum striminga zavisi od vlasnika autorskih prava.
Ti koliko vidim bi tačno sve datume da znaš unapred.

Datum striminga za The Batman je najavio HBOMax Adria, nije moje nagađanje.
 
Za ostale filmove nema najave od XY dana. Datum striminga zavisi od vlasnika autorskih prava.
Ti koliko vidim bi tačno sve datume da znaš unapred.
to sa pravima sam rekao da mi je jasno ali npr. kakva su prava u pitanju kad je riječ o seriji DMZ? u USA je bila izašla ne znam sad točno,prije 10ak dana i onda se ne zna hoće li i kod nas,kad će, ovo ono a radi se o hbo max originals,ok izašla je i kod nas ali čemu to
na netflixu kad izađe izađe svugdje, ovi stalno nešto prtljaju,ne znam da li je to zato što su tek krenuli tu ili će to tako biti
 
to sa pravima sam rekao da mi je jasno ali npr. kakva su prava u pitanju kad je riječ o seriji DMZ? u USA je bila izašla ne znam sad točno,prije 10ak dana i onda se ne zna hoće li i kod nas,kad će, ovo ono a radi se o hbo max originals
na netflixu kad izađe izađe svugdje, ovi stalno nešto prtljaju,ne znam da li je to zato što su tek krenuli tu ili će to tako biti

To je sve njihov propust. Nema veze sa pravima i ugovorima. Jednostavno nisu ažurni kao recimo Netflix koji je zaista savršen što se tehničke strane tiče.
Inače, DMZ je dostupan, proveri.
 
To je sve njihov propust. Nema veze sa pravima i ugovorima. Jednostavno nisu ažurni kao recimo Netflix koji je zaista savršen što se tehničke strane tiče.
Inače, DMZ je dostupan, proveri.
pa napisao sam da je sad dostupan,ne radi se o tome nego upravo o tome što si sad i ti napisao,prtljanju i netransparentnosti, nisam siguran da se tu baš radi samo o tehničkim problemima ali štagod bilo rezultat je isti
 
Što se tiče DMZ-a, imali su neke tehničke probleme, ako sam dobro razumeo, sve je rešeno, tako da će sve ostale max originals serije dolaziti istog dana kao i u ostalim državama.

A što se tiče WB filmova, ne znam zašto su ljudi sumnjičavi po tom pitanju, rečeno je 45 dana od premijere, nema razloga da to i ne urade, pošto je WB uostalom i vlasnik HBO brenda. Tako da će sigurno biti WB filmovi nedugo nakon bioskopske premijere.
 
Nije kasnio samo DMZ, Our Flags Means Death nove epizode su isto dolazile sa 5-6 dana kašnjenja.
Mislim, nije mi to problem, kad znam kad nešto otprilike stiže ne smeta što kasni, sačekaću. Zasad, očigledno postoji različit tempo HBO serija i HBO MAX serija. Winning Time, koji ide pod starim HBO logom, to stigne odmah tu noć na MAX.
 
A što se tiče WB filmova, ne znam zašto su ljudi sumnjičavi po tom pitanju, rečeno je 45 dana od premijere, nema razloga da to i ne urade, pošto je WB uostalom i vlasnik HBO brenda. Tako da će sigurno biti WB filmovi nedugo nakon bioskopske premijere.
ja sam sumnjičav jer sam pročitao ovaj članak, već sam bio stavio link na njega:
https://www.jutarnji.hr/kultura/fil...max-i-u-hrvatskoj-ili-samo-u-americi-15171813

autor članka je g. Polimac koji je fimski kritičar i inače dobro informiran oko tih stvari pa nije da sam čuo od babe na placu,citiram ga:
"...Ako pročitate pravila o funkcioniranju streaming platforme, vidjet ćete da se filmovi i serije ne pojavljuju svuda istodobno, što znači da će trenutačno najveći kinohit "Batman" 45 dana nakon premijere zasigurno biti dostupan na najvećem matičnom tržištu HBO-a, to jest Americi, ali ne znači i u Hrvatskoj. Ipak, uzmemo li primjer blockbustera "Matrix: Uskrsnuće", koji smo gledali u kinima krajem prosinca, možda odugovlačenja ne budu prevelika. To, međutim, nije bio baš veliki hit, pa je razumljivo što su nam ga odmah ponudili..."
 
Ne znam ko je gospodin Polimac, ali rečenica koju si kvotovao jasno daje do znanja da ni on sam nije siguran, već samo nagađa.
 
Pritom navodi kako je Matrix došao relativno skoro, bez mnogo čekanja. A zaboravlja da je Matrix izašao dok je kod nas još bio aktuelan Go servis, na kojem se čekalo po godinu dana za novije filmove. Takođe je i to bio poslednji film u Americi koji je imao same-day release i u bioskopu i na Max-u.
 
Nazad
Vrh Dno