Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
za posiljke koje su dobile isti status istog minuta? stignu ti u razlicito vreme? kazem ti meni dve stigle istog dana u postu u isto vreme, ali juce dobio samo jednu...
 
ja cekam pakete LV par komada jos od 12 januara krenuli,poslednji status-2 februar Leaving transit country,tako da ide ubitacno sporo,a mozda i nece ni stici,u pocetku isli paketi odlicno tipa 1-1,5 mesec,a poslednjih par puta 3-4 meseca ili kao ovi nece ni stici,ovde ili posta ili granica zabija pakete nema tu trece,ultra sporo
inace da dodam,da citam uvek ispod komentare ljudi na aliju,i ljudima uglavnom stize svuda za 1-1,5 mesec,tako da je jasno da je ovde do ove drzave nesto,posta ili granica nema trece
 
za posiljke koje su dobile isti status istog minuta? stignu ti u razlicito vreme? kazem ti meni dve stigle istog dana u postu u isto vreme, ali juce dobio samo jednu...
I meni danas jedna stigla, druga ne. Lagano, u guzvi su, i paketi su nabacani pa koji prodje prodje u tom danu.
 
E ljudi. Zaglavio mi danas amazon paket poslat UPS sluzbom na carini. Kazu nesto "additional import documentation required". To jest nalazi se u UPS sluzbi beograd i kazu zvace me sutra. Sta ce mi traziti,neka dokumenta illi nesto da platim? Nisam do sad imao ovakve probleme sa amazonom,ali nikad mi nisu ni slali UPS sluzbom,uvek je bila neka druga.
 
Poslace ti tri formulara, jedan da popunis sta je u paketu, drugi da das izjavu da uvozis proizvode samo za licnu upotrebu, i treci da dajes saglasnost da se to ocarini za tebe. A mozda te budu iscimali da nadjes speditera sam.
 
Carinik je u najmanju ruku 3700din (dhl), ups ne bih znao jer uvek su me cimali svog da nadjem, koji dodje red velicina 50e plus predaja dokumentacije ~10e ne secam se najbolje. I onda ide na to carina i pdv. Jos ako uvozis nesto sto je kvarljivo, mora da se cima zavod itd. Paklic sa ups-om u koji nikad vise necem da izaberem kao opciju slanja :)
 

@Skamer Ako ti je to sto si kupio ispod 50 evra, onda neces platiti spediciju i carinu, vec eventualno samo pdv.​


Jel si to kupio od Amazona, gde unapred platis troskove uvoza ili si uzeo od nekog drugog prodavca, gde sam pokrivas troskove kada stigne?
 

@Skamer Ako ti je to sto si kupio ispod 50 evra, onda neces platiti spediciju i carinu, vec eventualno samo pdv.​


Jel si to kupio od Amazona, gde unapred platis troskove uvoza ili si uzeo od nekog drugog prodavca, gde sam pokrivas troskove kada stigne?

kupio sam od amazona i sve platio,gde unapred pise koliko kosta roba i uvoz to jest import fees.
 
Iskreno, nisam porucivao nista u Srbiju kada se tako plati, tj. Amazon mi uvek donose moji iz de, ali ne secam se da su nekoga cimali ako je platio sve preko Amazona. Ako te nisu licno kontaktirali, onda ce mogu ce da kontaktiraju Amazon, jer su verovatno naveli da oni pokrivaju troskove carnjenja.

Uglavnom, vidi ovde i pitaj u temama za Amazon i u temi za carinu da li su nekog kontaktirali za dokumentaciju ako je unapred platio troskove preko Amazona.
 
Iskreno, nisam porucivao nista u Srbiju kada se tako plati, tj. Amazon mi uvek donose moji iz de, ali ne secam se da su nekoga cimali ako je platio sve preko Amazona. Ako te nisu licno kontaktirali, onda ce mogu ce da kontaktiraju Amazon, jer su verovatno naveli da oni pokrivaju troskove carnjenja.

Uglavnom, vidi ovde i pitaj u temama za Amazon i u temi za carinu da li su nekog kontaktirali za dokumentaciju ako je unapred platio troskove preko Amazona.

ja sam kontaktiro amazon i napisao sve najgore u vezi UPS Srbija i carine! pomocice mi!
 
Ljudi je l realno?
Posiljka jutros zaduzena za dostavu, kupac me obavesti da je posiljku uredno preuzeo oko 13h,status na sajtu se i dalje ne menja i ceo dan stoji zaduzeno za dostavu. Odabrala sam opciju uplate otkupa na tekuci, naravno na tekucem bez ikakve uplate???
Pozovem stoku jiz Pexpresaj avi se sluzbenica koja kaze da za moj broj posiljke ne vidi elemente otkupa ali i da posiljka nije niti izvestena, kamoli isporucena... Je l neko imao slicnu situaciju? Zar na kraju dana posiljka ne mora biti razduzena, i smislu makar izvestena ako nije vec isporucena?
 
Ljudi je l realno?
Posiljka jutros zaduzena za dostavu, kupac me obavesti da je posiljku uredno preuzeo oko 13h,status na sajtu se i dalje ne menja i ceo dan stoji zaduzeno za dostavu. Odabrala sam opciju uplate otkupa na tekuci, naravno na tekucem bez ikakve uplate???
Pozovem stoku jiz Pexpresaj avi se sluzbenica koja kaze da za moj broj posiljke ne vidi elemente otkupa ali i da posiljka nije niti izvestena, kamoli isporucena... Je l neko imao slicnu situaciju? Zar na kraju dana posiljka ne mora biti razduzena, i smislu makar izvestena ako nije vec isporucena?

Nista neobicno, ako je manje mesto u pitanju verovatno posta nije razduzena, bice sutra posle 8 promenjen status.
Sto se tice uplate na racune, i ona zna da kasni jedan dan, barem kod mene (Mobi banka).
Ako se paketi uruce popodne, 80% mi novac na racunu legne sutradan.
 
Nekada je bilo maltene čim predaju pošiljku da legne uplata. U zadnje vreme ne ažuriraju brzo, uglavnom tek sutradan zavedu da je pošiljka isporučena.
 
Hvala ljudi, vec je krenula nervoza... Kapiram da ce mi posto je subota novac leci onda u pon 🤦🏻 ali bar da dobijem potvrdu da ne isporucena...
 
Hvala ljudi, vec je krenula nervoza... Kapiram da ce mi posto je subota novac leci onda u pon 🤦🏻 ali bar da dobijem potvrdu da ne isporucena...
U ponedeljak ce ti nivac biti na racunu. Sto se tice posiljke, opet ako je manja posta, verovatno ne radi subotom tako da ce ti se i taj status promeniti tek u ponedeljak.
Idi na https://www.posta.rs/cir/alati/lokacije.aspx
Stikliraj postanski broj, ukucaj broj poste( imas broj poste na postexpress potvrdi o prijemu posiljke i pogledaj da li posta radi sutra.
 
Jos jednom hvala puno na pomoci :)

Upravo updateovan status da je predmet primljen ali para naravno nigde na vidiku...
 
Poslednja izmena:
skoro svi paketi ,Received by local delivery company, oko 20 dana i ne mrda nista vecinom svi HU
ovo plus stiglo
 

Prilozi

  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    436.9 KB · Pregleda: 40
Ljudi, imam UA.....HU posiljku. Pise na sajtu out for delivery, da li verovati tom podatku da je stiglo? Poruceno je 13. marta.
 
Kodene se jutros promenio status posiljke,Madjar je u pitanju.tacno 10 dana je proslo od kada je stigla na carinu ili u Srbiju.18.3.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-03-28-09-35-09-438_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2022-03-28-09-35-09-438_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    66.2 KB · Pregleda: 39
Posiljka iz Australije narucena 28.02.
17.03. je izasla iz distributivnog centra u Frankfurtu i jutros stigla u Bg, sve vreme sam imao raspoloziv tracking preko Deutsche Post.
De.PNG

Videcemo da li je za carinu ili cu imati srece kao drugari u poslednjim postovima :)
 
Evo i na Aliju zvanicno za ovo preusmeravanje LV posiljaka na Budimpestu: "Due to air traffic control, the delivery of your parcel will be delayed by 25 days. Thank you for your understanding."
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno