Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

E da, kvalitetne stvari mogu da se nađu i u prodavnicama htz opreme a ne moraju uopšte da izgledaju kao radna obuća/odeća.
Mi u firmi sad dobili zimske jakne, oko 20k rsd koštaju sa pdv-om ali imaju moderne tehnologije i deluju sposobno i kvalitetno.
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Kakvo je tvoje mišljenje o stvarima iz Military Shopa?

Imam Pentagon pantalone i bermude i Brandit ranac, vrlo sam zadovoljan, ali me zanima kako se kotiraju u krugovima koje ciljaju i da li postoji i bolja radnja istog tipa.

To što u nazivu imaju Military, ne znači da prodaju military grade opremu :)
Imaju dobrih brendova, a prodaju i težak krš. Nemaju izražen pozitivan ili negativan rejting u ovom svetu.

Mi smo usko specijalizovana prodavnica, što bi rekli, "mimo sveta" u našem poslu. Držimo ograničen program oružja i za to smo specijalizovani. Ne petljamo se u ono što ne znamo (a ispade da i tamo znamo mnogo više od mnogih kolega). Nadam se samo da nećemo da krenemo u butikaše, kao praktično svi iz naše delatnosti.
 
Jedna velika negativna ocena za Ecco obuću, konkretno model MX M, navodno Gore-Tex, navodno vodonepropusne (10 sati stajanja u vodi i sl), a u praksi truba...

Jedino što su udobne i super izgledaju:
ecco-mx-m-low-gtx-shoes-black-black-5-989330.jpg


Kupio ih 06.12, nisu bile nimalo jeftine, prva kiša i drugi sneg, i jedno i drugo stopalo mokro i hladno oko palčeva i prsta do palca, grozan osećaj. Još sam ih uredno dodatno impregnirao onim njihovim sredstvom za odbijanje vode (koje takođe košta ko Sv. Petra kajgana).

Danas treba da donesem u radnju na reklamaciju, osam dana rok da mi odgovore, ne sumnjam da će me odjeb.ti nešto u fazonu "Jugoinspekt nije utvrdio nesaobraznosti obuće sa deklaracijom i sl" iako je objektivno i u RL upotrebi situacija koju sam opisao. Verovatno će k.njati i da je u pitanju vlaga sa samih nogu zbog pamučnih čarapa, a ne vlaga spolja.

Uglavnom, supruga i ja imamo bar desetak pari njihove obuće, što se mene tiče ovo mi je poslednji, jer kako god da se završi reklamacija ja ću 15-20 dana najgoreg kijameta biti bez zimske obuće.
Ako ne priznaju reklamaciju to bi bila žešća sramota. Baš zato jer na deklaraciji piše da je i za mokro vreme. Imam sličan model (Multi-Vent M), ali za sada su OK.
Mada, kada je velika bljuzga ipak nosim Adidas terrex gtx. Ecco su kožne sa spoljne strane i verujem da će ipak pre da puste vodu nego terrex model.
Javi kako je prošla reklamacija; razumem da je moguća greška, ali ako odbiju onda to ipak nešto drugo znači.
 
Jel zna neko gde bi mogle da se poruče Premiata patike po nekoj povoljnijoj ceni, može i EU.
 
Jedna velika negativna ocena za Ecco obuću, konkretno model MX M, navodno Gore-Tex, navodno vodonepropusne (10 sati stajanja u vodi i sl), a u praksi truba...

Jedino što su udobne i super izgledaju:
ecco-mx-m-low-gtx-shoes-black-black-5-989330.jpg


Kupio ih 06.12, nisu bile nimalo jeftine, prva kiša i drugi sneg, i jedno i drugo stopalo mokro i hladno oko palčeva i prsta do palca, grozan osećaj. Još sam ih uredno dodatno impregnirao onim njihovim sredstvom za odbijanje vode (koje takođe košta ko Sv. Petra kajgana).

Danas treba da donesem u radnju na reklamaciju, osam dana rok da mi odgovore, ne sumnjam da će me odjeb.ti nešto u fazonu "Jugoinspekt nije utvrdio nesaobraznosti obuće sa deklaracijom i sl" iako je objektivno i u RL upotrebi situacija koju sam opisao. Verovatno će k.njati i da je u pitanju vlaga sa samih nogu zbog pamučnih čarapa, a ne vlaga spolja.

Uglavnom, supruga i ja imamo bar desetak pari njihove obuće, što se mene tiče ovo mi je poslednji, jer kako god da se završi reklamacija ja ću 15-20 dana najgoreg kijameta biti bez zimske obuće.
Ajde da nastavim izlaganje.

Odneo sam patike u Ecco NS 14.12. s tim da su prvo rekli da će na reklamaciju rešiti u roku od 8 dana, da bi neposredno pred istek tog roka produžili za još 15 dana.

Uglavnom danas dobih odbijenicu reklamacije sve sa nekim polupismenim izveštajem nekog Instituta CIS iz Bg za koji su mi sami radnici Ecco NS kad sam ih pozvao rekli da su to slučajno poslali uz odbijenicu, da im vratim papir (hoću ali u lakat), i da to nisam ni trebao videti jer mi oni to nisu trebali poslati.
Izveštaj CIS polupismen, pogrešili broj modela, kažu utvrđeno da cipela ne propušta vodu, nisu pomenuli metodologiju i merenje kojim je to utvrđeno. Pišu moguć uzrok vlage u cipeli je vodeni kondenz od samih stopala, što je svojevrsni LOL autogol obzirom da cipele prodaju kao Gore Tex što podrazumeva i breathability tehnologiju, u prevodu sprečavanje ulaska vode i vlage spolja, ali i istovremeno propusnu tehnologiju za izvlačenje vlage iznutra ka spolja.

Odlučio sam da:
  • više nikad ništa ne kupim u Ecco,
  • im obezbedim besplatnu negativnu reklamu svuda i u svakoj prilici,
  • pišem udruženjima za zaštitu potrošača, inspekciji i Ecco global (čisto da vide kakve jajare im posluju na lokalu),
  • se konsultujem sa advokatom u pogledu tužbe obzirom da gore tex cipele propuštaju vlagu posle pet dana od kupovine i prve kiše.

Sutra ću otići u radnju da podignem cipele, pri preuzimanju ću ih dobro pregledati, i odbiti da ih preuzmem ukoliko imaju ijednu tačkicu, obzirom da su ih oni preuzeli u savršenom stanju i nisu posle pregleda prilikom preuzimanja u zapisnik zabeležili bilo kakvu nesavršenost.

Ukratko, pokušaću da im se u*erem u život.

EDIT: Zaboravih da napišem da sam CIS u svom izveštaju napominje da oni sami nisu akreditovani za davanje ovakve vrste izveštaja, da se na isto ne može niko pozivati (inače Ecco se poziva na taj izveštaj kao razlog odbijanja reklamacije), jer ga je izdala firma u poslu koji obavlja van svoje akreditovane delatnosti. :cool: Pretpostavljam da je to razlog zašto su se uspaničili što imam izveštaj, a nisu mi ga trebali poslati.
 
Poslednja izmena:
Ukratko, ti možeš da zagorčaš život nekom prodavcu, koji bi ti prvi izašao u susret i zamenio proizvod, jer mu to nema uticaj na platu.
Dalje od toga, teško da ćeš da dobaciš, jer ih ne interesuje. A tužba, koja će tebe da košta više nego njih, i da je dobiješ, ostaje ti samo moralna satisfakcija.

A razlog mog odgovora je zapravo upotreba GoraTex-a. Taj sloj ima određenu prozračnost, ali u slučaju povećanog znojenja ili zagrevanja, naravno da nije dovoljno da noga ostane suva.
Imam Solomon sa GTX koje su prihvatljive za veliki raspon temperatura, ali i Mizuno GTX koje ne vole temperaturu u plusu, posebno za aktivnosti gde se telo zagreva.

GTX je odličan, ali nema magije, čista fizika, pa to kako će da radi u praksi, zavisi od implementacije, spoljnih uslova i načina upotrebe.
 
^ Naravno da neću tim ženicama zagorčavati život, ali njihovoj bezobraznoj menadžerki hoću.

Ovo što pišeš za GTX ne bi trebalo da je tačno (uostalom ovo su mi četvrte GTX u nizu, ni sa jednima nisam imao ovakav problem), ispada bolje da sam kupio vunene čarape (nazuvke) i opanke.
 
Nisam razumeo šta nije tačno, da nema magije ili nešto drugo? :)

Ovog trenutka imam troje patika sa GTX. Solomon za svaki dan, Solomon za trail, Mizuno sa asfalt. A nosim GTX već godinama.

Ne sumnjam ja da su ti zapale falične patike (nije mi poznat taj brend), samo kažem da luftiranje kroz GTX nije baš takvo kao što se reklamira. Naravno da su prozračne, ali je i sasvim normalno da se u određenim uslovima noga oznoji u njima.
 
Nisam razumeo šta nije tačno, da nema magije ili nešto drugo? :)

Ovog trenutka imam troje patika sa GTX. Solomon za svaki dan, Solomon za trail, Mizuno sa asfalt. A nosim GTX već godinama.

Ne sumnjam ja da su ti zapale falične patike (nije mi poznat taj brend), samo kažem da luftiranje kroz GTX nije baš takvo kao što se reklamira. Naravno da su prozračne, ali je i sasvim normalno da se u određenim uslovima noga oznoji u njima.
Nisam napisao da nije tačno već da "ne bi trebalo da je tačno", a mislio sam na sakupljanja kondenza iznutra u tehnologiji koju reklamiraju kao super-prozračnu...
Ja takva iskustva sa GTX do sad nisam imao (bile su jedne adidas koje su umele da puste malo vlage sa strane na jeziku kad pada jaka kiša po njima), ali verujem ti da su GTX ipak manje prozračne nego što ih reklamiraju, ali mi je truba što su ove moje konkretne gore nego najobičnije patike (ako je unutrašnji kondenz stvarno uzrok, a ne spoljnja propustljivost)

Elem, podigao danas patike.
Odbio da potpišem zapisnik gde piše da je kupac zadovoljan načinom na koji je rešena reklamacija. Potpisao sa strane uz napomenu da kupac nije zadovoljan načinom na koji je rešena reklamacija.
Naručio sportske čarape od merino vune se termo-breath podloškama na stopalu, ojačanjima na gazištu, peti i sl) čisto da isključim mogućnost stvaranja unutrašnjeg kondenza zbog neadekvatnih (pamučnih) čarapa.

Ako ni to ne pomogne, šibnuću ih u neki zapećak, nema smisla da se razbolim zbog mokrih nogu...
 
Nažalost, GTX je samo jedan korak do dobrog proizvoda, verujem da su te tvoje upropastili prilikom sklapanja same patike. Ako pušta, ne ide kroz GTX sloj, već na nekim spojevim.
I nemoj da ih baciš u ćošak, ako je udobna obuća, nosi je po suvom ili ako te je baš jako iznervirala, pokloni nekome :)
 
Imao sam i imam više modela obuće sa gtx membranom (bastard, haix, reebok, salomon, asics) i generalno noga mi se više znoji. Ukoliko je temperatura 15+ ili sam aktivniji onda bude malo vlažna noga ali to je od znoja (npr. vlažna čarapa na jednom mestu a potopljena obuća u baru na drugom mestu) tako da moje lično iskustvo je da se noga u gtx obući znoji.
Takođe imam i par modela od ecco brenda (doduše bez gtx membrane), kožnih (koža od jaka) i spolja i iznutra i to je jedna od retkih komada obuće gde mi se noga nije znojila ni na 30+ temperaturi. Sa jednim parom ecco cipela sam imao problem, mada to je više moj propust. Stajale su 3 meseca u kutiji, nenošene, i kada sam hteo da ih obujem primetim da je jedan štep popustio. Odneo ih u radnju gde sam ih kupio i pošto su imali isti broj odmah dobio druge.
@Čika_Kure probaj i sa tim čarapama pa da vidiš kako se ponaša.
Ja sam imao problem sa jednim zimskim The North Face cipelama gde mi se noga baš preterano znoji i gde sam već sledeće zime morao kupiti druge cipele ali ipak zbog tog jednog iskustva ne bih odustao od TNF brenda pošto smatram da je kvalitetan kao što mislim i za Ecco.
 
Hocu da kupim Jordanke nekoliko modela me interesuje,ali u nasim prodavnicama skoro da nema ni jedan model.
Nasao sam na KP ali nesto ne verujem da je original.
Jel ima neko preporuku nekog prodavca gde kupuje patike origina (moze i inbox) ili neke prodavnice u inostranstvu koja ne dere sa cenom dostave,amazon za patike od 250e uzima 150e za dostavu...
 
Uuuu super sajt,hvala.Vec vidim gde mi ode sledecih nekoliko plata:ROFLMAO:
 
Soft 7 mid i astir.
 
Šta uzeti za planinarenje, amatersko, ne za visokogorstvo i po snegu? Alpina, Planika, Salomon, koža, platno ..?
 
Ja vec par godina koristim ove


Amatersko planinarenje, setnja po šumi, bajs po prirodi. Cak sam ih koristio i za trail run na Kopaoniku. Ove nisu za kisu i sneg, al su udobne, ne klizaju, noga se ne znoji, odlican đon. Imas ih u decathlon-u.
 
Ako je amatersko planinarenje ili šetnja po uređenim stazama mislim da bi i nešto iz Decathlona bilo zadovoljavajuće.
 
E da, na koji način vezati pertle sa kružnim presekom a da se ne odvežu posle 10 minuta?
To me mnogo nervira a ne bih da menjam pertle ako nema potrebe.
 
Baš ću da probam ovako pogotovu što imam solidno viška pertle kada ih pritegnem.
 
Kako su se pokazale patike iz Decathlona, interesuju me za trail ?
Cene su oko 9K, a za te pare mogu na akcijama da se nađu i brendirane.
 
Pozdrav svima, treba mi savet oko reklamacije.
Kupio sam pre nekih godinu dana Skechers Escape plan patike. Izuzetno udobne (po mojim skromnim kriterijumima), koristim ih u periodu od jeseni do proleca, osim ako nema nekog veceg snega. Prosle su test po kisi, a bome i snegu. Najavaznije da mi je noga ostala suva.
Medjutim poceo da mi se odlepljuje djon na obe patike, kako unutra tako i spolja. Ima li osnova ovde za reklamaciju, mislim znam da ima, nego me interesuje koliko je po vasem misljenju realno da mi je uvaze?
 
Reklamiraj, ja ih imam tri godine nošene i po kiši (maloj, ne nosim ih kad su ozbiljnije padavine) i snegu, na jako lošem terenu i nisu se odlepile. Inače su jako udobne.
 
^ Po mom mišljenju i iskustvu sa reklamacijama obuće, šansa je 0%.

Šalim se, ja ni nisam gurao do kraja, nakon odbijanja reklamacije jednostavno digao ruke i precrtao ih za vjek vjekova.
 
^ Po mom mišljenju i iskustvu sa reklamacijama obuće, šansa je 0%.

Šalim se, ja ni nisam gurao do kraja, nakon odbijanja reklamacije jednostavno digao ruke i precrtao ih za vjek vjekova.
Isto uradio sa Planetom kad su me pre nekoliko godina odbili za reklamaciju patika za futsal(reklamirane nakon nepuna 2 meseca, fazon 7-8 termina)kako su ostecenja nastala sutiranjem(necega) 🤣
Najbolje da patike za futsal koristim samo za trcanje, bez sutiranja lopte.
Od tog momeneta nikad vise nista nisam kupio u Planeti, niti cu.
 
Ja sam u Planeti pre nekoliko godina imao jednu reklamaciju, ali su je uvažili i vratili mi novac. Leva i desna patika nisu bile iste veličine :D
Izneli iz magacina još 2 para, isti model, isti broj, staviš đon na đon, ako se dobro sećam, leva patika veća za nekoliko milimetara. Na svakom paru.
 
Meni je levo stopalo veće, mislim da je inače tako kod dešnjaka .
 
Ja sebi kupio ove. Bile na popustu za 5800 din. Brat moj ih nosi već treću sezonu, mrdnule nisu, i stalno ih hvali.
Za ovo ovakvo prohladno i kišovito vreme su mi odlične. Udobne, lepe, tople, unutra postavljene. Verujem da će i zimi po snegu biti sasvim OK. Za ove novce sam prezadovoljan.
Ipak već imam problem sa patikama. :confused: Nema ni 3 meseca kako sam ih kupio.
I dalje sve stoji što sam rekao, ali unutra, postava na peti se sva ogulila.
20220221_094809.jpg
Osećaj je neprijatan jer sada pete kao da klize po nekakvoj plastici i stvaraju zvuk "zatezanja", kao prstom o balon. Užasno me nervira. Brat koji ima iste mi kaže da se i njemu to desilo, ali ne tako brzo i ne smeta mu. To mi nije prijavio kad sam kupovao. :)

Više ne bih smeo da ih preporučim. Izvinjavam se.
Nisam siguran ni da li ovo podleže reklamaciji?

Pitanje za članove
@bojke1 @brank0 @stevan10
Da li je i kod vas ista situacija?
 
Nazad
Vrh Dno