Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Ko ti je predložio tu 18, ti ili neki majstor ,?
Ja sam odlucio nakon dugogodisnjeg iskustva sa 12btu on-off klimom na tom istom mestu.
Ali koji tip Daiken-a imas?
Inverter sensiru 18btu.Najjefiniji model.Nema nikakvih specijalnih funkcija.Klot sto bi reko nas narod.FTXB50C/RXB50C
Ali koji tip Daiken-a imas?
Inverter sensiru 18btu.Najjefiniji model.Nema nikakvih specijalnih funkcija.Klot sto bi reko nas narod.FTXB50C/RXB50C
Ali koji tip Daiken-a imas?
Inverter sensiru 18btu.Najjefiniji model.Nema nikakvih specijalnih funkcija.Klot sto bi reko nas narod.FTXB50C/RXB50C
 
Poslednja izmena:
Ne pojavljuje mi se edit na prethodnom postu da izmenim odgovor jer je 3 puta otisla ista poruka.Ako moze moderator neka obrise.
 
Gledao sam modele klime tog proizvodjaca i jako su skupi, neznam dali cena stvarno odgovara dobivenom kvalitetu.
 
Kakva su vam iskustva sa Fujitsu 12 LTC? Da li je bolja od Gree Amber 12? Grejanje, ekonomicnost...
 
Kao laik gledam podatke vezano za Fujitsu klima inverter ASYG18KMTA / AOYG18KMTA ( Kapacitet grejanja: 0.9 - 8.7 kW, nominalno 21500 BTU , Energetska klasa: A+, SCOP: 4.56 ) i Daikin klima inverter FTXC60C / RXC60B ( Kapacitet grejanja: 1.48 - 8.00kW, nominalno 22000 BTU Energetska klasa: A+ COP: 3.81 SCOP: 4.24 ). Dali sam upravu ako mislim da je 18kmta bolja?
 
Midea MSAG-12HRN1 ili Fujitsu 12LLCE? Nece biti koriscena za grejanje... mislim mozda u prelaznom periodu ali ono imam parno grejanje.
Vredi li da se plati Fujitsu?
 
suvise para za on/off klimu ta midea ako je 40k.....dodaj malo za midea xtreme ili uzmi vox ivu ako bi nov gas i wi-fi
ako zelis pouzdanu klimu starijeg datuma da mozhe zagreje izolovan prostor onda fujitsu.
 
Uspeo sam da nadjem: Daikin klima inverter FTXA50AW/RXA50B Stylish White ( Kapacitet grejanja: 1.7 - 6.5 kW, nominalno 19800 BTU Energetska klasa: A++, COP: 4 SCOP: 4.6 ), dali moguce da daje samo 6,5kw toplote?
 
Uspeo sam da nadjem: Daikin klima inverter FTXA50AW/RXA50B Stylish White ( Kapacitet grejanja: 1.7 - 6.5 kW, nominalno 19800 BTU Energetska klasa: A++, COP: 4 SCOP: 4.6 ), dali moguce da daje samo 6,5kw toplote?
Teško da ćeš naći bolju klimu 18 od KMTA ili LFCA za tu cenu koliko koštaju.
 
Poslednja izmena:
Kakva su vam iskustva sa Fujitsu 12 LTC? Da li je bolja od Gree Amber 12? Grejanje, ekonomicnost...
Imam 12LT od novembra, ali ne mogu reci kakva je u odnosu na Amber, morao bih i nju da kupim da bih uporedio. Sto se fujitsu tice za sad nemam nikakvih zamerki, iako je kao sto neki kazu stari model, ne zaostaje nista za bilo kojim novijim. A i da ne valja, odavno bi prestali da je proizvode, cinjenica da ne prestaju govori da klima vredi i dalje.
 
Imam 12LT od novembra, ali ne mogu reci kakva je u odnosu na Amber, morao bih i nju da kupim da bih uporedio. Sto se fujitsu tice za sad nemam nikakvih zamerki, iako je kao sto neki kazu stari model, ne zaostaje nista za bilo kojim novijim. A i da ne valja, odavno bi prestali da je proizvode, cinjenica da ne prestaju govori da klima vredi i dalje.
Kako se na primer ponasa na -10, kakva joj potrosnja? Meni Amber trosi oko 1070w
 
Dobri Nikola, ti vec 5 godina kupujes 18ku.
U početku su takvu klimu mislio da stavljas u 11mkv, a posle toga si ti tu svašta nesto probao i iskusio.
U medjuvremenu je jedini napredak u tvom haotičnom pisanju to sto si poceo da boldujes neki bitnije podatke iz specifikacija uredjaja.
Sedi malo i zagrej stolicu, odaberi uredjaje koji te interesuju pa uporedi dostupne podatke.
Ovako ocekujes preporuke za uredjaje koje niko ne koristi, i jos da analiziraju karakteristike istih, a smem da se kladim da ces na kraju da ako i kupus nesto to biti nesto deseto.
 
Uzimati Daikin stilish koja je odlična klima a i poskupa a imaš izbor Fujitsu 18 koji je provjeren uređaj po meni je malo da ne kažem šta, ali ako budžet nije problem.....
 
Sg kamikazo nisi upravu, uz pomoc finih i clanova koji od srca pomazu nama laicima da odaberemo prav proizvod ja sam kupio klimu po preporuci i sa njom sam zadovoljan. Ali posto bih naleto ovu klimu prebacio u drugi objekat novu klimu bih stavio u objekat koji trenutno zivim. Da dodam i ovo, maksimalno se trudim da nadjem sto snazniju i efikasniju klimu a da je pri tom korektna sa cenom evo novog primera: Carrier klima inverter Premium Infinity 42QHB18D8SW / 38QHB18D8S.
 
Sg kamikazo nisi upravu, uz pomoc finih i clanova koji od srca pomazu nama laicima da odaberemo prav proizvod ja sam kupio klimu po preporuci i sa njom sam zadovoljan. Ali posto bih naleto ovu klimu prebacio u drugi objekat novu klimu bih stavio u objekat koji trenutno zivim. Da dodam i ovo, maksimalno se trudim da nadjem sto snazniju i efikasniju klimu a da je pri tom korektna sa cenom evo novog primera: Carrier klima inverter Premium Infinity 42QHB18D8SW / 38QHB18D8S.
Ta klima Carrier18 ima protok vazduha kao dobra klima 12 a to je prema podacima sa sajta prodavnice (m3/h): 750/510/420/330.Toliki protok približno ima Fujitsu LMCE12.Spoljna jedinica ima 40kg što je respektivno ali nemamo nikakve druge detalje o toj klimi.
 
Fujitsu LUCA - instalirana novembra 2020. Greje 40+35m2

Poslednji račun za struju: decembar 4500 din.

177kw više i 445 niže tarifa.

Od ostalih potrošača tu su: komp, TV, bojler(stari), frižider(stari), šporet(svaki dan se kuva ručak).

Treba još neka stolarija da se sredi i da se nabavi dodatno grejno telo za udaljenu sobu(bila je velika TA peć neko vreme, takođe bi mogle i neke preporuke šta uzeti). Da daodam da je kuća izolavana stiroporom 12cm.

Za svaki slučaj je nabavljena mini peć na drva.

I više smo nego zadovoljni.
 
Sg kamikazo nisi upravu, uz pomoc finih i clanova koji od srca pomazu nama laicima da odaberemo prav proizvod ja sam kupio klimu po preporuci i sa njom sam zadovoljan. Ali posto bih naleto ovu klimu prebacio u drugi objekat novu klimu bih stavio u objekat koji trenutno zivim. Da dodam i ovo, maksimalno se trudim da nadjem sto snazniju i efikasniju klimu a da je pri tom korektna sa cenom evo novog primera: Carrier klima inverter Premium Infinity 42QHB18D8SW / 38QHB18D8S.
Apsolutno sam u pravu. Ti tu 18icu kupujes od 2017e godine i svakih 6-12 meseci se vracas sa pitanjem "drugari, treba mi preporuka za klimu 18000btu..."
Pomoc je u redu, ali je ovo sto ti radis tracenje vremena drugih ljudi.
Da ne zaboravimo posle jedne od preporucite mi epizoda, kupio si onu famoznu mideu 18k btu sto je jozza vratio 3kom, a niko ti je nije preporucio.
 
Oped nisi upravu i objasnicu, Midea je kupljena a da nisam trazio pomoc na forumu. Uz pomoc clanova ispravio sam gresku i po preporuci prvi put presao na fujitsu 12 luca klimu, sa kojom sam zadovoljan i beskrajno zahvalan clanovima.
Posto cu ove godine staru klimu lg skinuti i na njeno mesto postaviti fujitsu12 luca, ostaje mi prazno mesto u kuci gde najvise boravim. Hocu jacu klimu kako bi se oterasio od ta peci ako je moguce ili barim jedne ( kad posteno zagudi ). Vazan mi je pravilan odabir kako bi se u praksi i potvrdilo, slazem se sa savetom proleter-om i hvala mu na drugaskom savetu. Tesko je sve parametre ispratiti pogotovo kad nisi u toj bransi ali, trudim se maksimalno da skapiram i slozim sve kockice.
 
Fujitsu LUCA - instalirana novembra 2020. Greje 40+35m2

Poslednji račun za struju: decembar 4500 din.

177kw više i 445 niže tarifa.

Od ostalih potrošača tu su: komp, TV, bojler(stari), frižider(stari), šporet(svaki dan se kuva ručak).

Treba još neka stolarija da se sredi i da se nabavi dodatno grejno telo za udaljenu sobu(bila je velika TA peć neko vreme, takođe bi mogle i neke preporuke šta uzeti). Da daodam da je kuća izolavana stiroporom 12cm.

Za svaki slučaj je nabavljena mini peć na drva.

I više smo nego zadovoljni.
Mene jako zanima kako uspevate da grejate 75m2 sa jednom klimom, kontam da je luca14, al opet nejasno mi tj malo mi. Nemoj da mislis da zelim da omalovazavam nesto samo.
 
Ni ja ne bih da omalovazavam, ali ovaj strujomer ne meri sve faze... Ne, ne salim se, vidjao sam to....
Pa jedino ako grejete na 19C i živite noću je moguce napraviti ovakve brojke na strujomeru (svaki dan, bez izuzetka, odete od kuce ujuto u 8 i vratite se posle ponoci, a da ni jedan vikend niste proveli kod kuce i niste gledali novogodisnji program od početka).
Priznajem, ja sam gledao i potrosio sam više... :)
 
Mene jako zanima kako uspevate da grejate 75m2 sa jednom klimom, kontam da je luca14, al opet nejasno mi tj malo mi. Nemoj da mislis da zelim da omalovazavam nesto samo.
U pitanju je stan u kući ako ćemo preciznije. Kućá ima tri etaže(sprata). MI smo u potkrovlju.. Doduše, ima i tavanski deo.

U pitanju je LUCA 12.

Ima ovde negde u temi skica stana, raspored prostorija. Dnevna, trpezarija i kuhinja su jedna celina (~40m2), samo su dve sobe i kupatilo odvojeni vratima. Severni deo delom, jer je tu terasa(nepokrivena), a delom je pod krovom i istočni ceo su izloženi spolja. Zapadni delimo sa komšijom, a južni ima pokrivenu malu terasu, a drugim delom je pod krovom. E sad, južni i severni imaju prostorije kao ostave koje se nalaze između spoljneg zida i soba, pa je tako stan sa tih stana omeđen sa dva zida.

Kako rekoh, treba mi preporuka čima dogrevati udaljenu sobu. Neka grejalica npr. Razmišljali smo o konverter grejalici možda Dok su temperature od 0 do -5 nema frke, ako treba zatvorimo vrata od soba po potrebi. Prošle godina smo imali TA peć, ali smo nju prosledili dalje, plus je bila glomazna za sobu.

Treba stolarija da se sredi na nekim mestima i to je to. Radi LUCA za sve pare.

Slikaću račun za struju kasnije. Možda sam omašio brojke nešto, ali to je to. Kad nema nikoga kod kuće, temperaturu smanjimo na 20(21), kao i noću.
 
Mali norveški panel će odraditi posao uz minimalno povećanje troškova i zauzimanje mesta.

@jaskot12
Uz pristojnu izolaciju, posebno ako je prostor 'ušuškan' i (ne)znatna odstupanja temperature u udaljenim prostorijama jedna klima može da pokrije jako veliki prostor. Pitanje komfora, otvaranja vrata i sl.

Ukupna potrošnja je skroz individualna za svako domaćinstvo gde svako ima svoj sistem za racionalnu potrošnju.

Screenshot_20220127-084022_Chrome.jpg
Screenshot_20220127-084030_Chrome.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno