Šta je novo?

Tesla TV

Da, više ne znam sta uraditi. Ali jedna stvar, kad sam ga kupio i pri prvoj instalaciji me je pitao nešto tipa "brzo pokretanje" .. Kliknuo sam da! Sada pokusavam naći tu opciju ali nema je, niti me isto pita nakon hard reseta. Da li se može nekako do nje, da ne ode u standby već da se ugasi totalno?
Menu-vise-podesavanja (imaju dva, ovo je sa kljucem u pravougaoniku, ne zupcanik)-automatsko stanje pripravnosti i brzo ukljucenje...
ili obicna/glavna podesavanja-podesavanja uredjaja-snaga-automatsko stanje pripravnosti i brzo ukljucenje...
 
Menu-vise-podesavanja (imaju dva, ovo je sa kljucem u pravougaoniku, ne zupcanik)-automatsko stanje pripravnosti i brzo ukljucenje...
ili obicna/glavna podesavanja-podesavanja uredjaja-snaga-automatsko stanje pripravnosti i brzo ukljucenje...
Hvala na odgovoru ali ovaj moj nema pravokutnik s ključem niti igdje tu opciju, sve sam prerovao.. Vec sam lud 😡
 
Ako nam je isti menu evo kako izgleda ali nema veze to sa samostalnim paljenjem TVa. Putanja je Menu-More-TV settings pa skrol na dole
IMG_20211223_111417.jpg
 
Ćao svima, dvoumim se između ova dva modela televizora od 32": 32E610BHS i 32S605BHS. Ovaj prvi što sam naveo deluje mi da je izašao nedavno, jer ga se ne sećam kad sam gledao modele pre jedno mesec dana. Koliko vidim jedina razlika između njih je da 32E610BHS ima "8 bit VA" ekran a da 32S605BHS ima "Direct LED" ekran. Šta ove specifikacije govore o kvalitetu slike? Koji model je po vama bolji?
 
Pored 55S906 uzeo sam i 50S906, došli ljudi iz kablovske da povežu i uspeli da slome antenske ulaze na oba TV-a! Zovem zvanični servis u Tošinom Bunaru, kažu donesite sutra TV, rešićemo na licu mesta bez čekanja i u okviru garancije. Svaka pohvala za njih, nemam reči, ali budite jako pažljivi pri guranju antenskog kabla u ulaz na TV-u, jako je nežan i ako je kabl malo deblji, duži i teži (poput ovih iz kablovske) ima da napravi moment i da ga slomi.
 
Pozdrav, da li na Teslinim android televizorima moze da se instalira apk aplikacija, mislim onako "rucno" da se preko usb-a ubaci i instalira, a ne preko play stora-a. Konkretno me zanima za model 43S605BFS?

Hvala unapred!
 
Da, više ne znam sta uraditi. Ali jedna stvar, kad sam ga kupio i pri prvoj instalaciji me je pitao nešto tipa "brzo pokretanje" .. Kliknuo sam da! Sada pokusavam naći tu opciju ali nema je, niti me isto pita nakon hard reseta. Da li se može nekako do nje, da ne ode u standby već da se ugasi totalno?
mozes da ga ugasis skroz jedino ako zadrzis taster za paljenje/gasenje par sekundi (crveno dugme na daljincu), onda ce da ti izbaci da skroz ugasis uredjaj, a ne da ode u stanby kao kada samo jednom pritisnes taster ali onda ces uvek da cekas ponovno ucitavanje androida, tj paljenje tv-a ce ti trajati 40/50 sekundi, nece moci da se upali za 6/7 sekundi kao iz standby. Inace koristim isti model tv-a i nikad nisam imao takav problem, cak i da je aktivirana neka opcija trebalo bi da se vrati sve u normalnu kada si ga vratio na fabricka podesavanja, cudan problem...
 
Generalno sam zadovoljan Teslom, s tim da ne mogu da isključim HDR iz postavki kod S906. A prilikom emitovanja HDR sadržaja, slika je znatno tamnija od SDR varijante, pa ako je to neko rešio, voleo bih da saznam kako.
 
Ovo i mene zanima, ja takav sadržaj gledam u Vivid režimu, djelimično rješenje za problem.
 
Jel možeš da mi pojasniš kako se u postavci za S906 traži vivid, pa da probam i ja?
 
Ok, našao sam šta je, na srpskom meniju se taj režim zove - živopisno. Hvala, malo je bolje zaista, ali bih ipak voleo da mogu nekad da ugasim HDR.
 
Tesla televizor 65E610BUS. Ima ga u A1 sa paketom dosta jeftino. Interesuje me iskustva i da li vredi pare ( u gigatron je 78k u vipu sa neo 5 ispada 61k)
Interesuje me da li vredi kupiti?
 
Tesla televizor 65E610BUS. Ima ga u A1 sa paketom dosta jeftino. Interesuje me iskustva i da li vredi pare ( u gigatron je 78k u vipu sa neo 5 ispada 61k)
Interesuje me da li vredi kupiti?

Na šta te obavezuje taj Neo 5?
 
Ne valja ti ta računica. Ipak on već koristi taj paket, samo produžava ugovor. Nije situacija da potpisuje ugovor sa provajderom samo da bi uzeo televizor.
Cena televizora je razlika između paketa bez uređaja i sa uređajem plus rata, pa sve to pomnoženo sa 24, koliko traje ugovor i to je valjda 73200 dinara.
 
Poslednja izmena:
Taj TV na 24 rate, koliko ja računam, a sve sa internetom izađe 111.576 dinara. Ako oduzmeš internet (24x2099) izađe 61.200, što je upravu si, povoljnije.
 
Koliko vidim to je dodatnih 1600 mesečno. To izađe na kraju skuplje nego u Tehnomaniji.
Inače imam taj TV, ali 55 već godinu ipo. Veoma sam zadovoljan.
U tehnomaniji ga nema, a u gigatron je 78k (ako uzimaš u kešu) a ovako na rate ispada oko 86k. Ispada skuplje kada računas 24x 4699. Samo što tako ne može da se računa. Interesuje me iskustva sa televizorom? Slabo ga ima u ponudi, zbog toga mi je čudno.
 
Da li modele od 32 inca sa T slovom u oznaci zaista proizvodi TCL? I da li su sa IPS ili VA panelom?
 
Koliko znam da, sa VA panelom.
 
  • Like
Reagovanja: ale
Razmišljam da uzmem Tesla 65E625BUS. Pretpostavljam da spada u neku "BUS" seriju modela pa me zanima postoji li neki bitan razlog da se zaobidje?

A1 ga u poredjenju sa cenama u maloprodaji nudi skoro pa bezkamatno uz NEO 5 paket.
 
Da podelim iskustva sa aplikacijama za strimovanje koje sam probao na 906BUS - EON, NBA TV, OrionTV i Iris Smart. U suštini sve rade bez problema, jedina razlika je možda u kvalitetu slike gde npr. NBA i EON imaju praktično besprekornu HD sliku, OrionTV nešto malo slabiju u smislu da ne deluje da je konstatno HD već na momente deluje kao neka 720p/HD ready varijanta, dok kod Iris Smarta je program uživo dodatno slabiji po kvalitetu od Oriona (opisno rečeno možda više dominira neki 720p prikaz umesto fullHD), ali suštinski ništa dramatično (osim ako niste perfekcionista). Sve aplikacije rade korektno, ne pucaju, ne baguju, ne koče, programi teku glatko i sl. EON verovatno radi najbolje jer sam na SBB paketu sa 150/15 internet optikom.
Usput na 55906BUS mi se javilo desetak mrtvih/zaglavljenih piksela, jedan klaster od 5-6 i 3-4 individualca. Manji 906BUS od 50" za sada čist. Iskreno mrzi me da nosim TV opet u servis (pisao sam gore za problem sa antenskim priključkom), ne smeta mi toliko jer se i ne vide sa ~3,5-4m odakle gledam. Računam imam garanciju još 4+ godine pa ako se prošire odneću ga. Za nekog ko nije mnogo zahtevan i ne očekuje OLED/QLED kvalitet slike, za sad sam zadovoljan, slika korektna, zvuk dobar, a android 10 platforma odlično radi.
 
Kupili smo TESLA 32E610BHS I čini mi se da nešto nije u redu sa zvukom, kao da je,, zvuk iz bureta", ne znam drugačije kako bih ga opisala, kao da nešto fali. Da li je možda neki problem u podešavanjima ili nešto nije u redu sa zvučnicima ? Zamolila bih za savet ako neko zna.
 
Kupili smo TESLA 32E610BHS I čini mi se da nešto nije u redu sa zvukom, kao da je,, zvuk iz bureta", ne znam drugačije kako bih ga opisala, kao da nešto fali. Da li je možda neki problem u podešavanjima ili nešto nije u redu sa zvučnicima ? Zamolila bih za savet ako neko zna.
to je normalno kod jeftinih televizora. mislim da zvuk bukvalno uvek bude loš kod jeftinih modela. kupi neki sound bar ili zvučnike.
moj 49” 4k se čuje lošije od jednog malog jbl go zvučnika. ali svakako koristim zvučnike tako da mi je to potpuno nebitno


Da li neko zna kako da dodam neki DVB kanal na favorites listu? Probao sam sve dugmiće na daljinskom, čitao uputstvo ali ništa :)
 

Prilozi

  • E0958962-C589-4DCF-89E4-2D1164E03829.jpeg
    E0958962-C589-4DCF-89E4-2D1164E03829.jpeg
    103.3 KB · Pregleda: 26
Kupili smo TESLA 32E610BHS I čini mi se da nešto nije u redu sa zvukom, kao da je,, zvuk iz bureta", ne znam drugačije kako bih ga opisala, kao da nešto fali. Da li je možda neki problem u podešavanjima ili nešto nije u redu sa zvučnicima ? Zamolila bih za savet ako neko zna.
Ne bi trebalo da je toliko los. U stvari, trebalo bi da je bar u nivou ostalih TV. Imam neki stari nonsmart 32 Tesla TV, normalno se cuje.
 
to je normalno kod jeftinih televizora. mislim da zvuk bukvalno uvek bude loš kod jeftinih modela. kupi neki sound bar ili zvučnike.
moj 49” 4k se čuje lošije od jednog malog jbl go zvučnika. ali svakako koristim zvučnike tako da mi je to potpuno nebitno


Da li neko zna kako da dodam neki DVB kanal na favorites listu? Probao sam sve dugmiće na daljinskom, čitao uputstvo ali ništa :)
Probaj zuto dugme na daljincu
 
Da li neko zna kako da dodam neki DVB kanal na favorites listu? Probao sam sve dugmiće na daljinskom, čitao uputstvo ali ništa :)
Javio sam im se preko mejla... Ako nekog zanima; podesavanja - kanal - uredjivanje programa. Tad se otvori lista kanala u kojoj se kanali mogu premestati, brisati, ubaciti u favorites listu..
 
Hoce li biti Android 11/12 update za S906 seriju? Da li Tesla uopste radi ikakva azuriranja? Od letos od kako sam uzeo tv, 0 updatea
 
Nazad
Vrh Dno