Šta je novo?

LG Televizori

Meni tipka back radi bez problema. Pohvala LG-u da su ovi novi Magic daljinski na BT, a ne na IR, pa su puno brži. Za pause/play stisneš samo srednji kotačić. Tako pauziraš i ponovo pokrečeš video. Back sa jednim klikom ide jedan korak u nazad, a dugo držanje ide na exit ( kako je napisao i kolega).
 
Koliko ja znam i prethodne generacije magičnih daljinskih je funkcionisalo preko BT.
 
Novi magični je gori od starog.
Posebni play/pause tasteri su mnogo korisniji nego dodatne prečice za streaming servise.
 
Meni tipka back radi bez problema. Pohvala LG-u da su ovi novi Magic daljinski na BT, a ne na IR, pa su puno brži. Za pause/play stisneš samo srednji kotačić. Tako pauziraš i ponovo pokrečeš video. Back sa jednim klikom ide jedan korak u nazad, a dugo držanje ide na exit ( kako je napisao i kolega).
Užasan im je daljinski. Brže se snalazim sa Samsung Magic remote nego sa LG. Posebno je kriminalan taj točkić, očas posla preskoči i ode sve do đavola (kad se gleda EON unazad npr),
 
Meni nije jasno kako su oni zamislili da radimo Play/Pause na recimo Youtube aplikaciji. Da koristimo točkić i to po 2 puta da se pritisne za pauzu i po dva puta za play?!

Stavili 6 dugmeta za steraming servise, a nemaju Play/Pausu i Skip forward/backward :mad:

Da stvar bude gora, mogu da se mapiraju te aplkacije za zadržku dugmića za brojeve, ali Play/Pause i Skip forward/backward niti mogu, niti bi bilo izvodljivo koristiti ih sa sadrškom.
 
Ako cemo jos o novom daljinskom meni su ocajni dugmici za ton i programe u mraku ih cesto omasim :D
 
Ako cemo jos o novom daljinskom meni su ocajni dugmici za ton i programe u mraku ih cesto omasim :D
To se i meni desi, ali na YT bez problema radim play/pausa sa središnjim kotačićem. Imam u kući i 3g stari LCD (SK8500) sa prošlom verzijom Magic daljinskog, pa i na njemu play/pausa radim preko kotačića.
 
Čisto da znate kako kod Pin Computers (Soft) funkcioniše 5 godišnja garancija:

"Vaš LG uređaj (model OLED55C12LA serijski broj ...........) je registrovan u našem sistemu za akciju „3 godine dodatne garancije“.
Da biste ostvarili pravo na gore pomenutu akciju, ukoliko dođe do kvara Vaš uređaj je neophodno servisirati i u prve dve godine isključivo u našem LG servisu:
  • Beograd, Ugrinovački put 45
  • Novi Sad, Zrenjaninski put 8
Molimo Vas da sačuvate originale fiskalnog računa i garantnog lista kao i ovaj email.
Savetujemo Vam da sačuvate originalnu ambalažu televizora i da fotokopirate fiskalni račun koji će vremenom potpuno izbledeti.

PiN Soft doo"
 
Prvi put čujem da se TV-i servisiraju svake godine, kao auta,ako sam ja to dobro razumio :oops:. U Hr. nitko to ne spominje.
 
Čisto da znate kako kod Pin Computers (Soft) funkcioniše 5 godišnja garancija:

"Vaš LG uređaj (model OLED55C12LA serijski broj ...........) je registrovan u našem sistemu za akciju „3 godine dodatne garancije“.
Da biste ostvarili pravo na gore pomenutu akciju, ukoliko dođe do kvara Vaš uređaj je neophodno servisirati i u prve dve godine isključivo u našem LG servisu:
  • Beograd, Ugrinovački put 45
  • Novi Sad, Zrenjaninski put 8
Molimo Vas da sačuvate originale fiskalnog računa i garantnog lista kao i ovaj email.
Savetujemo Vam da sačuvate originalnu ambalažu televizora i da fotokopirate fiskalni račun koji će vremenom potpuno izbledeti.

PiN Soft doo"
Nisi razumeo, to znači da garanciju za tvoj TV u potpunosti preuzima ovlašćeni servis, čak i u prve dve godine koje bi trebalo da rešavaš preko prodavca. Ne nosiš ispravan TV kod njih, samo ako sw kojim slučajem pokvari.

Pozovi i pitaj ako misliš da je drugačije. Ja sam uspešno završio ciklus zamene mog 3-4 godine starog TV-a preko njih. Vrlo su korektni i relativno brzi u rešavanju (makar je moj slučaj od 30.11.2021. brzo rešen što se njih tiče - izdavanje papira da se uređaj ne može popraviti i da se odobrava zamena ili razduženje po računu).
 
Ne ne, ja sam dobro razumeo, ukoliko je potreban servis da bi vazila 5 god garancija, za sve vreme trajanje iste, tv se nosi samo i jedino u Pin Soft-u ako je uvoznik tv Pin Computers.

Namerno sam ovo prepisao iz email koji sam dobio jer je neko ranije pisao da prve dve god ukoliko ima potrebe tv mozes odneti u bilo koji ovlasceni LG servis, a tek u sledece 3 god mora da se nosi kod uvoznika koji ima svoji servis.
 
Ne ne, ja sam dobro razumeo, ukoliko je potreban servis da bi vazila 5 god garancija, za sve vreme trajanje iste, tv se nosi samo i jedino u Pin Soft-u ako je uvoznik tv Pin Computers.
Zabunu je uneo kolega forumaš ispod tvog posta, pa sam ja pomislio da i ti tako misliš. 📺 :)

Ja sam imao dobro iskustvo s njima, drago mi je što su mi oni ponovo garant za ovaj novi C1 TV.
 
Uzeo onaj uredjaj Hdmi arc da bih povezao tv sa 2.1 ozvucenjem logitech z623 i da bih kontrolisao zvuk sa tv daljincem sve radi,ali postoji problem kada hocu da vratim na tv zvucnike on mi automatski vraca na hdmi arc. Jedino sto sam provalio da svaki put moram da ugasim hdmi cec(koji se pali automatski kada prebacim na hdmi arc) da bih vratio na tv zvucnike. C1 je u pitanju,ima li neka fora?
 
Na LG G1 65" sam primetio da mi slika secka na Netfliksu na Squid Game seriji. Primeti se kad su neki brži pokreti ili sporo kretanje kamere. U ostalim filmovima i serijama je slika glatka.

Da li je jos neko to primetio i do čega može da bude?
 
Podešavanja slike koja su? Svaki source ima posebna.
 
Automatska, ništa nisam menjao. Samo sam zvuk stavio na Standard. Za sliku piše Cinema Home.

Gledao sam i druge filmove takođe na Netfliksu i nije seckala slika. Podešavanja su bila ista.
 
Kako bezveze, C1 ne može da pušta TrueHD, a u plejeru nema opcija da se prebaci na drugi audio. Ima neko rešenje?
 
Znači tako će moći... Hvala!
 
Da li je Art Gallery aplikacija dostupna samo za odredjene modele Lg tv-a, ili zavisi i od verzije WebOs-a?
 
Cudno mi je da na Nano813Pa 2021god, webos6.0 nema Art Gallery, niti je instalirana niti je ima u pretrazi..
 
vredi li nesto nano tehnologija?
Trazim tv vec neko vreme, cekam neku akciju da iskoci i razmisljam se da uzmem NANO773PA u nekoj od dijagonala.
 
Uzmi 753, ako ti nije bitno sto nije srebrni (srebrni je 773 varijacija 753), jer je cena 753 niza.
 
Boja je nebitna. BCgroup ima 43" u outletu gde je navodno samo otvorena kutija, dok je uredjaj nov i nekoriscen. cena je 60k, sto je nize nego ostali. ima i taj 753 za 64 sto je ok razlika za neotvoreno i da ne razmisljam o izlozbenom primerku i slicno.
No, to me manje zanima trenutno, vise se mislim izmedju hisensa 50U7QF i ovoga. Nije tema da se uporedjuje sa drugim proizvodjacima pa ne bih nastavljao. Osnovno me zanima da li je nanocell marketing ili je stvano dobar.
vidim da se jos jedan clan dvoumio na isti nacin, ali smo ostali bez odgovora u toj temi
 
Isto i ja gledam 43NANO753PR, kosta 430e odnosno 50 000 dinara na kp, a kod nas 65 000. Dvoumim se izmedju njega i Samsunga 43TU7092, po cenama bi se reklo da je LG bolji, ali ko zna kakav je uzivo. Nadam se da je neko imao iskustva sa ovim LG modelima da napise po koju rec.
 
Nesto me svrbi novcanik i dunulo mi je u glavu da menjam svoj 65SM8600 za 65 C1 pa me zanima, sta vi mislite, da li je realno prodati ovaj moj stari?
Znaci ne pricam o proceni cene posto znam da je to zabranjeno vec samo da li iko uopste kupuje polovne velike televizore? Vidjao sam na KP oglase za ljude koji kupuju TV-e (preprodavci) ali nisam imao nikakvog iskustva sa njima..

I da, ako je offtopic prebacite negde gde mislite da mu je mesto :)
 
Nazad
Vrh Dno