Šta je novo?

[MTS] VoLTE ... ?

Meni za sad mts VoLTE radi super (odlazni i dolazni pozivi, sms slanje) na modelu iphone 11 Pro, iOS 15.0.
 
Kako znate da vam radi? Ja sam aktivirao u aplikaciji, ali kada aktiviram na telefonu, piše "network has not been verified..."
 
Mora operater da aktivira, to u aplikaciji i na telefonu nije dovoljno

Imaćeš ikonu gore u ćošku volte i znaš da radi
 
Ja aktivirao preko mts aplikacije, najnormalnije se pojavljuje volte znak gore. Piše da za odjavu treba zvati korisnički centar ali je aktivacija urađena sa moje strane, bez cimanja operatera.
 
Zvao sam operatera i kažu da je meni usluga aktivirana, ali i dalje ne vidim VoLTE ikonu. Gde bi trebalo da stoji?
 
Mozda se to promenilo posto stalno nesto cackaju oko toga.

Za ocekivati je da korisnik sam moze da ukljuci ili iskljuci uslugu do tada ja racunam da ovo jos uvek ne radi kako treba!

call waiting verovatno i dalje ne radi?
taman neka probaju ovi sto javljaju da im odlicno radi

Zvao sam operatera i kažu da je meni usluga aktivirana, ali i dalje ne vidim VoLTE ikonu. Gde bi trebalo da stoji?
Moras i na telefonu da aktiviras
 
Aktivirao sam i na telefonu, prilikom čega kaže "network has not been verified...". Nebitno, nije da će mi nešto uticati na kvalitet života, ali ipak mi je čudno da ne radi. Jedino što mi pada na pamet je da još uvek iz nekog razloga ne podržava eSIM
 
Kako znate da vam radi? Ja sam aktivirao u aplikaciji, ali kada aktiviram na telefonu, piše "network has not been verified..."
zavisi dal imas Anrdoid ili iOS.
Kod Androida ti se pojavi VoLTE simbol, dok na ajfonu samo bacis pogled dal si na 4G/LTE mrezi dok si u pozivu.
Napomena, ako imas ajfon, moras imati najnoviji iOS 15.0 da bi ti radio mts VoLTE.
DE5A970C-BDC6-4980-B8E0-51B936F8F54D.jpeg
 
Hvala puno. Ja tražio VoLTE ikonicu, a zapravo treba da stoji 4g u toku poziva. Imam iOS 15 i radi.
 
Ja sam na MTS i uvek je na svim telefonima pisalo 4G. Čak i sada kada je eSIM
 
Juče me je volte zezao, nisam mogao da uputim ili primim poziv, istog momenta izbaci. I ako je pozivanoj strani jednom zazvoni i prekine.
Juče isključio i nemam problem.
 
Suma sumarum, radi li na kraju kako treba na iPhone ili ima anomalija sa propuštenim pozivima/nedostupan?
 
Vrlo brzo aktiviranje volte-ija za telefon samsung se20 fe 5g. Ukljucio sam opciju u mreznim podesavanjima. Pozvao mts call centar i zatrazio ukljucenje volte funkcije. Po zavrsetku razgovora volte ikonica je proradila i kvalitet glasa je bolji.
Izgleda da je volte odobren za sve postpaid pakete (mozda i prepaid?), a ne samo za soko i omoriku kako je ranije bilo.
 
na kojoj si tarifi? da li aktiviraju na zmaj tarifi?
Svim postpaid korisnicima koji imaju telefon koji podržava Volte uslugu može da se aktivira.

Kvalitet razgovora je bolji, ali postoji problem sa SMS servisima, poruka se ne šalje odmah već nakon 30tal sekundi uglavnom.
 
Svim postpaid korisnicima koji imaju telefon koji podržava Volte uslugu može da se aktivira.

Kvalitet razgovora je bolji, ali postoji problem sa SMS servisima, poruka se ne šalje odmah već nakon 30tal sekundi uglavnom.
Testirao sam slanje na dva broja vip i mts, slanje ide odmah i delivery poruka stize za sekundu. Moguce da su optimizovali sms slanje ili se zastoj dogadja periodicno u zavisnosti od prijema, bazne stanice...
 
Problem sa slanjem poruka vise zavisi od modela telefona, na vecini telefona nikad nije bilo problema sa time.
 
Suma sumarum, radi li na kraju kako treba na iPhone ili ima anomalija sa propuštenim pozivima/nedostupan?
Za tri meseca samo jednom je bilo problema oko poziva, i kao sto sam iznad napisao, restart telefona je pomogao. Sa sms porukama nisam primetio da je bilo problema.
 
Jel radi volte na Oneplus 8 telefonu? Uklkučen mi na telefonu, aktiviran u mtsu, ali ne radi.
 
Jel radi volte na Oneplus 8 telefonu? Uklkučen mi na telefonu, aktiviran u mtsu, ali ne radi.
Ja sam morao rucno da aktiviram na OnePlus 7T Pro, tako da nadji tutorial na xda npr, sigurno ima i za tvoj model. Nije previse komplikovano a radi. Samo sto posle svakog apdejta sistema moras da ponovis operaciju ali to je to.
 
Uradio sam to već, ali i dalje prebacuje na 3g kada pozovem nekoga.
 
Uradio sam to već, ali i dalje prebacuje na 3g kada pozovem nekoga.
Nisi onda sve lepo ispratio, jer meni radi, cim odradim taj poslednji restart telefona pojavi se ikonica gore volte (koju sam kasnije ugasio da ne bleji dzabe gore al znas na sta mislim).
Ponovi postupak polako ispocetka sve i vidi da je uspesno sve sto uradis.
 
Kako si iskljucio ikonicu (na stranu sto ne vidim razlog za to)?
 
Svim postpaid korisnicima koji imaju telefon koji podržava Volte uslugu može da se aktivira.

Kvalitet razgovora je bolji, ali postoji problem sa SMS servisima, poruka se ne šalje odmah već nakon 30tal sekundi uglavnom.
Nisi u pravu.Samo Omorika i Soko moze volte,ostale tarife ne mogu.Ja imam ip 12pm i imam Moravu i ne mogu da aktiviran.Nije podrzana ta tarifa.
 
Kako si iskljucio ikonicu (na stranu sto ne vidim razlog za to)?
Kako ne vidiš razlog? Zašto bi mi gore stajala ikonica bespotrebno ako znam da sam na 4g i da mi radi voLTE jer ne prelazi na 3g u razgovorima?
Plus sam isključio još neke koje mi ne trebaju, a ima i do toga da amoledu smetaju tako te stvari koje non stop stoje statično na ekranu.
Evo ss:

Edit: ja imam zmaja (prešao sa omorike 1) pa imam voLTE, ali sam viđao ljude da imaju isto na zmaju, tako da kontam da je za sve tarife)
 

Prilozi

  • Screenshot_20220106-102403.jpg
    Screenshot_20220106-102403.jpg
    29.1 KB · Pregleda: 33
Nazad
Vrh Dno