Šta je novo?

Miele uređaji - iskustva

Što se ozonskog omotača tiče, mislim da ima i većih štetočina tamo negde od mene i ovog mog. Problem sa freonom može da se ispravi potpuno, samo da nađem DeLorean i brzo se vraćam.
Tako isto misli mnoogo ljudi.
Otprilike oslikava i naš čuveni stav "ma baš me briga, sad ću i namerno", misleći da time čine loše tamo nekom drugom.

Btw, proizvodili su i računare onda. Izgledali su ovako, verovatno su bili ekstremno izdržljiviji i trajniji od današnjih... baš me interesuje što ih danas niko ne koristi :)
 

Prilozi

  • 9f7567285817bc72518a38acd762add3.jpg
    9f7567285817bc72518a38acd762add3.jpg
    177.9 KB · Pregleda: 40
  • computing-electronics-computer-commodore-pet-2001-usa-1977-historic-GBYF7K.jpg
    computing-electronics-computer-commodore-pet-2001-usa-1977-historic-GBYF7K.jpg
    149.9 KB · Pregleda: 40
Nisam znao da je Gorenje proizvodilo i računare.:unsure:
No ne boj se. Neću ići Knez Mihailovom sa ovim mojim zagađivačem na leđima da gušim dušmane. Nisam toliki zlobnik.
Nego, pošto je tema Miele... Kolika je garancija na veš mašinu i frižider? Vidim razne brojke, koje su najtačnije?
 
Poslednja izmena:
Frižider je principijelno jako prosta sprava, naročito ti modeli iz 80tih godina.
Problem je što koriste CFC koji uništava ozon i koji je davno zabranjen za upotrebu. Dodatno, potrošnja struje je takva da ti uređaju nemaju danas apsolutno nikakvu vrednost.
Ako taj frizider i dalje radi tj. ako mu gas nije iscureo nije nikakav "zagadjivac". Da, pobegne par atoma i iz zatvorenog sistema toko 30 godina ali najveci problem sa CFC je njihovo propisno odlaganje nakon koriscenja, ne za vreme ispravnog rada u zatvorenom sistemu. Ustvari najveci problem sa CFC je bio sto su se oni koristili kao propelenti za lakove za kosu i dezodoranse mislim do 1980., dakle direktno ispustali u atmosferu. HCFC koji je tek nesto malo manje stetan se koristi i dan danas, phase out period proizvodnje je 2030. godina. HFC su "ozone neutral" i oni su najzastupljeniji trenutno ali imaju drugu negativnu stranu manje efikasnosti i veliki doprinos globalnom zagrevanju... nista nije savrseno. I dalje su sve ovo zatvoreni sistemi, "dopunjavanje" klima uredjaja je vecinski mitsko bice tj. ako klimi treba "dopuna" prvo joj treba servis da se zapusi gde curi. Isto vazi i za frizider.

Koga interesuju zaista saveti oko bele tehnike ovo definitivno nije pravi forum jer ovde obitavaju "obozavatelji" i "ljubitelji", probajte na drugom mestu.

Screenshot 2021-09-12 135050.png
Screenshot 2021-09-12 135104.png
Screenshot 2021-09-12 135125.png
Ni tamo gde je Miele apsolutno najjaci i "svoj na svom" (ves masine) situacija nije ono sto je bila ali zato je OEM frizider sa njihovom nalepnicom za duple pare "ma top, mili, nema bolje" (koliko sam primetio batice su zamenile tebra za mili poslednjih godina)... 100%.

Evo i jos koja potvrda za "nemacki kvalitet" za mnogo ozbiljnije pare. Ne razumem kako ne shvatate da je to vreme proslo i da je ovo uveliko brave new world...


PS Da, linkovi su "informer", ocigledno rade dobar SEO, cinjenice su ipak proverive i na drugim mestima. Nadam se da me Duke kao ratifikovani germanofil nece obrisati. Svakako sam zavrsio sa temom, uzdravlje. :)
 
@PPC
Statistički irelevantno
 
Kada se vec mercedes poteze u bela tehnika temi sa sve kvacilom...
PPC, sta je sledece u pljuvacini, nemoj tu da stanes sada :D
Cek cek, evo ja cu napisati:
Beko je odlican!
I sada ce neko da napravi ss i iskoristice kao dokaz za Beko kvalitet.
BoKte, ovo je fenomenalno...
 
Ma i mene ali nemam nikakav dokaz osim sumnje, tako da...
 
Nekad su Miele uređaji važili za dugotrajne. Pravljeni su da traju preko dvadeset godina. Danas je je veliko pitanje da li želimo da do kraja života peremo u istoj veš mašini kad će se za nekoliko godina možda pojaviti neka kojoj neće trebati deterdžent😕
 
Poslednja izmena:

Kao sto se vidi radi se o ozbiljnoj firmi, koja nije od juce. To sto se na nasem trzistu pojavila relativno skoro, pa neki nisu ni culi za nas, nas je problem.
Sigurno je da kvalitet imaju, kao sto je ocigledno i da su im cene u odnosu na ostale proizvodjace znatno vise. E sad, da li je odnos kvalitet : cena bolji kod ove firme ili kod Boscha, Siemensa i ostalih - ne znam.
Ko moze da izdvoji toliko novca neka proba, pa neka zakljuci sam. Mislim da je malo nezahvalno ocenjivati proizvode samo na osnovu tudjih iskustava, a sami ih nismo probali.
 

Kao sto se vidi radi se o ozbiljnoj firmi, koja nije od juce. To sto se na nasem trzistu pojavila relativno skoro, pa neki nisu ni culi za nas, nas je problem.
Sigurno je da kvalitet imaju, kao sto je ocigledno i da su im cene u odnosu na ostale proizvodjace znatno vise. E sad, da li je odnos kvalitet : cena bolji kod ove firme ili kod Boscha, Siemensa i ostalih - ne znam.
Ko moze da izdvoji toliko novca neka proba, pa neka zakljuci sam. Mislim da je malo nezahvalno ocenjivati proizvode samo na osnovu tudjih iskustava, a sami ih nismo probali.
Meni odnos cena/kvalitet nije presudan, ono što jeste da dobijem kvalitetne premium proizvode oko kojih neću kasnije imati glavobolje.

Zato sam i odabrao Miele, ljudi stručniji od mene, su mi sugerisali da to upravo dobijam sa Miele.

Razlog što sam postavio ovu temu jeste što sam jako malo iskustava naših ljudi vezanih za Miele proizvode našao na netu, za razliku od hrpe raznih iskustava ljudi koji su uzeli recimo Bosch.

Kada budem dobio navedene uređaje i koristim ih neko vreme, svakako ću podeliti svoje utiske. :)
 
Meni odnos cena/kvalitet nije presudan, ono što jeste da dobijem kvalitetne premium proizvode oko kojih neću kasnije imati glavobolje.

Zato sam i odabrao Miele, ljudi stručniji od mene, su mi sugerisali da to upravo dobijam sa Miele.

Razlog što sam postavio ovu temu jeste što sam jako malo iskustava naših ljudi vezanih za Miele proizvode našao na netu, za razliku od hrpe raznih iskustava ljudi koji su uzeli recimo Bosch.

Kada budem dobio navedene uređaje i koristim ih neko vreme, svakako ću podeliti svoje utiske. :)
Ili drugim recima: Kad ne znas sta je dobro, ti kupi najskuplje.
Samo napred, sigurno si kupio dobre aparate, a sam ces nam, kao sto si i rekao, preneti prakticno iskustvo. U zdravlju da ih koristis.
 
Ili drugim recima: Kad ne znas sta je dobro, ti kupi najskuplje.
Samo napred, sigurno si kupio dobre aparate, a sam ces nam, kao sto si i rekao, preneti prakticno iskustvo. U zdravlju da ih koristis.

Najpre hvala :)

Nije baš najskuplje, ima Miele frižidera od skoro 10000 eur (onaj predivni MasterCool koji ipak i nije za stan osrednje veličine) i rerni od 350k-550k dinara.

Ali i po ovim cenama (koje su uglavnom prva sledeća kategorija iznad ulaznih Miele cena) bi trebalo da su premium proizvodi.

Svakako sam i za njih uzbuđen i radujem se što pre da ih dobijem i koristim, a pogotovu supruga koja stalno nešto novo u kuhinji isprobava i eksperimentiše (poslednja moda su joj korejski recepti, videćemo do kada će da je drže).
 
Nikad nisam imao para da kupujem tako skupe stvari. Ja za 1000 evra kupim frižider, šporet i veš mašinu i ostane mi para za električnu četkicu za zube i mašinicu za brijanje dlaka iz nosa. 😁
 
Nikad nisam imao para da kupujem tako skupe stvari. Ja za 1000 evra kupim frižider, šporet i veš mašinu i ostane mi para za električnu četkicu za zube i mašinicu za brijanje dlaka iz nosa. 😁
Nadam se da ti se finansijsko kolo sreće okrene i da jednom možeš da priuštiš sebi da iskeširaš i ovako luks stvari bez prevelikog cimanja.

Ja sam pre 10 godina živeo maltene u šupi od 15 kvadrata na hlebu i pašteti i o kupovini ovoga nisam mogao ma ni da sanjam, tad mi je i najjeftinije Gorenje bilo misaona imenica. :)

Život je čudo i apsolutno ništa nikad nije sigurno.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da ti se finansijsko kolo sreće okrene i da jednom možeš da priuštiš sebi da iskeširaš i ovako luks stvari bez prevelikog cimanja.

Ja sam pre 10 godina živeo maltene u šupi od 15 kvadrata na hlebu i pašteti i o kupovini ovoga nisam mogao ma ni da sanjam. :)

Život je čudo i apsolutno ništa nikad nije sigurno.
Hvala 😁. Sve je moguće. U svakom slučaju javi kad ti stignu stvari. Kaži nam svoje utiske.
 
Ima li ko iskustva sa MIELE GERMANY W1?
 
Veš mašine W1? Konkretno nešto?
 
Ima li ko iskustva sa MIELE GERMANY W1?
Ja imam Miele W1 WMV960 WPS mašinu za pranje veša i sušilicu Miele T1 TMV840 WP,
uzeo sam ih obe na popustu u Miele shop-u na Novom Beogradu pre otprilike 3-4 godine, pa pitaj šta te zanima.
 
Da li su stvarno toliko kvalitetni s obzirom na cenu?
 
Pa realno i nisu skupi. Cene su uporedive sa recimo Bosch serie 8 mašinama ili AEG serije 8000 i 9000.
Skuplji su ako se porede sa proizvođačima koji proizvode jeftine uređaje. Miele nema jeftine serije kao što su npr. Bosch 2 i 4 koje bi bile na taj način poredive.
 
Jel zna neko servis koji radi Miele ves masine? Otisao grejac... Grejac u ovlascenom servisu 8000 rsd. Radni sat 7000 "Miele doktora"...

Grejac je svuda po netu 20-tak EUR. Ideja je da prepolovim troskove, da nadjem nekog servisera za 3500 i da za 3500 angazujem nekog traljavog psihijatra koji se skolovao samo 10 godina... treba ipak investirati u buducnosti, cenim da ce mi trebati priprema kada ostali uredjaji krenu da riknjavaju.
 
Koliko je stara ta mašina?

Na znam kako je za Miele, ali grejači na brojnim veš mašinama su standardnog formata.
Izvadi originalni grejač i odnesi u neku radnju delova za belu tehniku. Velika je verovatnoća da imaju zamenski.
Ako nisi vičan vađenju grejača, zovi bilo kojeg od nezvaničnih majstora bele tehnike. On će izvaditi originalni grejač i naći zamenski. Čak je vrlo verovatno da zna koji trebaju za Miele, i da li ih uopšte ima.

U radnji u NS su mi bez problema našli grejač za Whirpool veš mašinu.

...i šta se buniš za cene?!? Mali servis za Dacia Sandero je oko 6000din. Za mečku je nekoliko puta više. :p
 
Masina je 2014/15 godiste... Zvao par nezvanicnih.... svi se ogradjuju od Mielea, a neki ipak kazu da se grejaci narucuju, da se caka po 20-40 dana i da su "skupi"... Nisam vican, zato izgleda da cu da puknem za servis kao za jednu omanju masinu :)
 
To nije stara mašina da bi joj grejač stradao.
Ja imam Beko preko 18 godina i još ništa na njoj nije bilo crklo.
Bila je najjeftinija od svih mašina sa 1000 obrtaja centrifuge.
 
Moje dosadašnje (subjektivno) iskustvo sa nezvaničnim ,,majstorima” ( ne mislim na Miele, već uopšteno) je takvo da bi sad već uvek radije otišao kod ovlašćenog.

Možda deluje da košta više novaca, ali oduzme mnogo manje živaca, a često ovlašćeni i na kraju košta jeftinije - npr kada nezvanični dođe da popravi jedno, a zatim ta njegova popravka pokvari tri druge stvari i napravi totalku.

Ili kad ti bez pitanja, prijave ikakve ili objašnjenja zameni originalni plivajući zamajac kineskim fiksnim. A onda kad dođeš da se žališ da krči menjač kaže to ti je isto, ne fali mu ništa i ne priznaje odgovornost.

Lični stav, ako znaš ili ti nije hitno i voljan si da se naučiš i iscimaš po forumima i svugde negde - radi sam. Ako i zezneš, makar si naučio nešto. U suprotnom, mnogo manje ćeš se nervirati ako iskeširaš ovlašćenog majstora.

Prosto jedan prinaučeni nezvanični ti naplati za sve one kod kojih si ranije prošao jeftinije. Makar je meni tako.

Svako dobro.
 
To nije stara mašina da bi joj grejač stradao.
Ja imam Beko preko 18 godina i još ništa na njoj nije bilo crklo.
Bila je najjeftinija od svih mašina sa 1000 obrtaja centrifuge.
Kad si u prodajnom salonu, ves masine rade bez problema 20 godina, kada zoves korisnicki servis grejac se obicno menja na 4 godine posto je nasa voda tvrda. Nauk za ubuduce, kad kupujem sledeci put, prvo zovem servis i simuliram kvar... onda cujes iz prve ruke kako se nesto ne kvari :)

Inace, ispred masine imam na ulazu na vodu omeksivac vode, plus dva puta godisnje radim one cikluse ciscenja sa onim tabletama. Druga bitna stvar jeste broj ciklusa pranja i tvrdoca vode. Gorenje masina je pre toga u 5 godina garancije popravljena toliko puta da su SVE zamenili bar jednom, a neke stvari i vise puta. Tako da je evidentno da masina kod mene radi cesce, 1-2 puta dnevno.
 
Nazad
Vrh Dno