Šta je novo?

Huawei P30/Pro/Lite

U Promobi ide uz zamenu stakla kamere i zamena zadnjeg poklopca. Zasto kako nzm. Kazu ne moze drugacije. Ostali kako rade nzm. Realno telefon je na kraju podrske, nzm koliko se isplati ulagati u njega.
 
Зависи колико ти камера значи тј колико је заиста користиш. Задњи пут кад сам ја питао било је 10.000 да се замени. По мени се не исплати због тога што као и што си сам рекао телефон је при крају подршке, нисмо имали никакав апдејт задњих 5 месеци а телефон је стар нешто више од 2 године. Уштеди тај новац и искористи следеће године да купиш можда неки Самсунг обзиром да имају бољу подршку и добре камере .
 
Dobicemo EMUI 12 u prvoj polovini 2022. Sta god to znacilo i kome god trebalo.
 
Security je na lvl avgust 2020. Android verija jeste bitna da nije svi bi samo isporucivali security i UX.
 
Security je na lvl avgust 2020. Android verija jeste bitna da nije svi bi samo isporucivali security i UX.
Ne znam, kod mene na Nova 5T piše drugacije. Inače ovo "svi", ne znam samo ko? Samsung tek treba da krene sa svojim ambicioznim planom "3+1", podršku ostalih da ne komentarišemo. Moj iPhone 6s trenutno na iOS 15, sta reći?

Huawei neka krpi šta zna i ume, ko je gledao intervju na Benchmark YT-u, čuo je malo više detalja kako operiše Huawei, sve ovo je "nezvanično" ali ne bi me čudilo da im Google pomaže "ispod žita" sa security update-ima dok ovo ne prodje (ako ikada prodje). Huawei sada mora da održava postojece modele i korisnike i to se vidi - dosta nas ima Huawei telefone i nula zamerki, niko više i ne piše na ovim temama, kad čitam Xiaomi topice, pitam se kako ljudi to mogu da trpe?

Ako u julu neki operater smanji malo cenu Mate 40 Pro-a, bogami, mislim da cu ga uzeti. Ne treba mi GMS sada kada skoro sve radi, ima čak i PowerAmp (mora ponovo da se kupi ali, ih well..) na AppGallery-u. Petal Maps mnooogo napredovala.

Posebno jer imam najbolji smartwatch na tržištu - Watch 3 Pro. 4 dana baterije i treninga, fantazija.
 
Ne znam, kod mene na Nova 5T piše drugacije. Inače ovo "svi", ne znam samo ko? Samsung tek treba da krene sa svojim ambicioznim planom "3+1", podršku ostalih da ne komentarišemo. Moj iPhone 6s trenutno na iOS 15, sta reći?

Huawei neka krpi šta zna i ume, ko je gledao intervju na Benchmark YT-u, čuo je malo više detalja kako operiše Huawei, sve ovo je "nezvanično" ali ne bi me čudilo da im Google pomaže "ispod žita" sa security update-ima dok ovo ne prodje (ako ikada prodje). Huawei sada mora da održava postojece modele i korisnike i to se vidi - dosta nas ima Huawei telefone i nula zamerki, niko više i ne piše na ovim temama, kad čitam Xiaomi topice, pitam se kako ljudi to mogu da trpe?

Ako u julu neki operater smanji malo cenu Mate 40 Pro-a, bogami, mislim da cu ga uzeti. Ne treba mi GMS sada kada skoro sve radi, ima čak i PowerAmp (mora ponovo da se kupi ali, ih well..) na AppGallery-u. Petal Maps mnooogo napredovala.

Posebno jer imam najbolji smartwatch na tržištu - Watch 3 Pro. 4 dana baterije i treninga, fantazija.
To je zato sto apsolutno nemas pojma o cemu pricas. Mislis novi forumas pa vezu nema.
To sto tebi u telefonu pise to je jedno. "Google ispod zita pomaze" ahaha Srpska logika. Nema tamo nista ispod zita. Dokaz:
Instaliraj bilo koju apk za proveru CPU sa Google store i videces da ce pokazati security lvl avgust 2020.
Nije to Srbija pa ce ispod zita nesto. Kakva kontatacija. ahahaha
Android verzija jeste bitna. I ne radi se tu samo o kozmetici.
 
Ideja da se u svetu sve radi po pravilima igre a u Srbiji sve ispod zita pripada domenu lose naucne fantastike...
Svi lazu, muljaju, ispod zita i ispod ruke, svi, apsolutno svi... Samo mi se ne krijemo jer znamo da nema odgovornosti za takvo ponasanje. Tamo negde preko se radi ipak ipak malo iza scene jer postoje sankcije za "ispod zita". Medjutim i tamo je, velika lova = zaboravi na zakon u punoj meri.
 
Zaista bih voleo da se dokaze saradnja Google sa Huawei, tamo svuda u svetu, sada pod sankcijama, pa da vidimo rasplet... Bilo bi zanimljivo. Za sada je nema i to se vidi i u security update Huawei a i an drugim poljima. Ne mora da bude ocigledno kao nedostatak GMS. Daleko od toga da sam ista lose hteo reci na racun zemlje u kojoj sam rodjen i u kojoj zivim. Prilike u razvijenim zemljama sveta, po svima aspektima, daleko su od rilika u Srbiji, i to je jasno svakom ko je ziveo bar malo u nekoj od uredjenih zemalja.
 
Ziveo sam u jednoj od najuredjenijih država sveta a i proputovah planetu uzduž i popreko. Ponoviću, svi muljaju opasno. 😎
 
Huawei ima ban zbog pretnje po "nacionalnu sigurnost" voleo bih da vidim Google koji u takvoj situaciji pruza usluge Huawei "ispod zita". U svakoj sveri industrije postoji muljanje i to nije nista novo. Ali ovde se radi o sasvim drugoj vrsti "borbe". Ameri ne zele da neko, Kina, ima vecu bazu podataka i to je sasvim legitimno. Kao i borba Huawei, Kine. No da ne spamujemo temu. Android verzija jeste bitna, ne radi se samo o sminci, time cu da zakljucim.
A da, nazalost, ne pise se u Huawei temama mnogo jer su korisnici odavno presli na neki drugi brend. Nazalost. Samo mi koji znamo o cemu pricamo ostali smo verni Huawei. Prosecnom korisniku bitno je da to radi kako treba manje brend.
Licno sam razmatrao povrtak na Iphone ali presudila je kolicina novca za koji ne dobijam nista apektakularno u odnosu na tel od 400€. Mada sada i ne znam sta bih kupio s obzirom da meni Samsung nije to to, Xiaomi, i ostale da i ne razmatram. Ovo je odgovor kolegi na konstataciji da se ne pise u huawei temama jer je sve odlicno.
 
Као да нам је Хуавеи дао бесплатно телефоне а не да смо сви дебело платили (неки не тако дебело) кад кренем да читам шта све пишете у теми.
Чињеница је да су пали и то много на свим пољима а поготову на пољу подршке. Некима нису важне закрпе и надоградње али коме јесу (мени) тај више неће да узима у обзир Хуавеи. Две године нисмо могли да изгурају ни на уређајима који не подлежу блокади (П30 , П30 про). Једина шанса им је да смање доста цену уређаја па да људи се због тога одлуче за њих.

Једино што ћу да уложи у овај телефон је замена батерије по промотивној цени до краја године па се надам до краја следеће године нешто друго да се тегли по џеповима 😃
 
Slazem se. Platio sam telefone za podrsku od najmanje 2 god i njihov je problem sto su popili ban ne moj, treba obezbediti podrsku ne samo precutati.
Samo jedna konstatacija, SVI telefoni Huawei pa i P30 serija podlezu banu. S tim da Huawei sada salje neke svoje zakrpe mesecne, na srtifikovane telefone, P30 serija i drugi, pazeci da ne narusi kompatibilnost sa GMS jer nema saradnju sa Google pa ne moze da sertifikuje security. Zato je i lvl security avgust 2020 iako u telefonu pise drugacije.
 
Huawei može da uzme novu verziju Androida kad bude zvanično dostupna kao aosp, što znači da može da lupi svoj emui skin na Android 11 koji je uveliko dostupan, ali neće, hoće da gura svoj harmony, što mnogima, kao i meni, ne odgovara. Na Samsung sam prešao jer Huawei drži bezobrazno visoke cene svojih novih telefona, umesto da zbog nedostatka gs budu značajno jeftiniji od konkurencije. Inače flagship telefoni su im za svaku pohvalu, takvu bateriju i signal ni jedan Samsung nema.
 
Uzeli su Android 11 presvukli EMUI i nazvali ga Harmony. Da se razumemo, volim Huawei ne hejtujem, ali nazovimo stvari onakvim kakve jesu. Tj neka oni nazovu. Nema nikakvog Harmony. Android je to. Ali ok to svi znaju. Ne pise se novi OS za tako kratko vreme.
 
Viber na P30PRO mi ne nudi opciju backup na Google Drive, već samo na Huawei cloud. Pošto to ne koristim, kako da se bekapujem na Google Drive?
 
Pustio si telefon da skine update Vibera sa Huawei store (Huawei cloud), umesto sa play store (Google drive) :)
 
Dfk 🤯
Pregazio sam ga kopijom sa Play store i radi normalno backup.

Bio uključen auto update kada se koristi WiFi. A ja wifi uključim nekoliko puta godišnje. Nisam ni provalio da je uradio update.
 
Poslednja izmena:
Ima neko prob sa azuriranjem HMS core? Danas se azurirao na 6.2.0.302 trazi azuriranje i izbaci gresku 101? Dosadan je vise. P30 u pitanju
 
U poslednja 2-3 dana kad priključim punjač ne radi super punjenje. Onda dva tri puta uključim, isključim... i proradi.

Da li je neko imao takav problem?
 
Probaj sa drugim kabelom, ako ga imaš.
Uzork problema kod super punjenja je najčešće kabel.

Izduvaj i isčisti malo i kontakte na tom USB-C portu, i konektor na kabelu. Pogledaj na YT kako se najlakše čisti.
 
Stigo konacno update na P30.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211118_223349_com.huawei.android.hwouc.jpg
    Screenshot_20211118_223349_com.huawei.android.hwouc.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 39
Ne znam, meni se cini da s uvek neke znacajnije promene dolazile pre sa novim skinom nego sa verzijom sistema.Ili bar one koje su vise primetne.
 
Nazad
Vrh Dno