Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@The PunisheR
Cc the hardware device vs Built-in CC u AndroidTV uređajima se ne ponašaju isto kad je Netflix u pitanju. Za HBO Go i ostalo rade manje-više isto ali Netflix se izmotava zbog "sertifikacije".

@emaremare Netflix app sa Play Store ne radi, žali se da uređaj nije "kompatibilan". Trenutno radi modovan apk sa izmenjenom i & "hardcoded" ESN vrednošću. Pošto oba (tj sad već sva 3 modela) modela Eon boxa imaju potreban Widevine L1 i podršku za HDCP (= sposobni su da puštaju 1080p i 4K stream sa Netflix-a) ali "samo" nisu 'Netflix certified' jer niko nije gurnuo keš u džepove Netflix baja.
 
@The PunisheR
Cc the hardware device vs Built-in CC u AndroidTV uređajima se ne ponašaju isto kad je Netflix u pitanju. Za HBO Go i ostalo rade manje-više isto ali Netflix se izmotava zbog "sertifikacije".

@emaremare Netflix app sa Play Store ne radi, žali se da uređaj nije "kompatibilan". Trenutno radi modovan apk sa izmenjenom i & "hardcoded" ESN vrednošću.
Okej koju apk predlažeš da instaliram da bih imao cast Netflixa?
Nisam znao da ima razlike između fizičkog cc-a i ovog ugrađenog.
Imao sam skoro problema sa tom sertifikacijom za Netflix, morao sam nešto da budžim da mi vrati onu widevine L1 licencu Netflix..

I jel znaš možda u čemu je fora za ovaj moj drugi problem?
 
Nisam siguran za Google Asistent rezultate... ne koristim iste. Ti kao imaš da u Google Asistent podešavanjima na Eon boxu biraš koje od ponuđenih aplikacija da koristi kad radi pretragu pa tu npr imaš Plex, Kodi, Eon app... ali za dosta tih pretraga kad ne skonta ništa pametno da ti ponudi bude "fallback" na rezultate sa YouTube umesto da uradi običnu Google pretragu.

Pa tako meni za "Potera" ne izbaci rezultate sa Eon app / emisiju sa TV EPG a za "Succession" budu rezultati sa YouTube, SmartTubeNext i Plex gde imam tu seriju dodatu na serveru.

Zašto je tako nemam pojma... nisam tesitao na drugim AndroidTV uređajima da mi se isto tako ponaša ili ne.
 
Promenio sam danas internet sa Telekom na Supernova jer oni jedini imaju optiku gde se ja nalazim, e sada mali problem je sto njihov ruter je stalno BG IP adresa i onda mi se EON van mreze poveze na BG server koji iako mi oni kazu da su razlike samo par milisekunde, meni se kanali dosta sporije menjaju, nekad cekam i po par sekundi, zvao sam SBB da vidim da li mogu moji uredjaji sa serijskim da se stavi u sistem da se povezuje stalno na NS Server, a Supernovu sam isto zvao i oni ne mogu tu nista osim ako uzmem staticku IP adresu, da li je neko imao slicna iskustva? Hvala
 
Da li još nekom u poslednjih para dana konstantno prekida slika i izbacuje grešku da nema signala? Eon van mreže. Mts optika brzina 200. Nije do neta sigurno. Sve ostalo radi..
 
Prekida ponekad ja sam na SBB, pocelo je bilo da mnogo prekida TV program, zvao podrsu, odmah su dosli, covek, stavio najnoviji firware i resetovo box. To je u mom slucaju kako covek kaze do firwera box-a, sad ponekad prekine neki kanal na kratko ali je sad zanemarljivo u odnosu kako je pocelo da prekida.
 
@Mr.Erick Kad budeš imao tih problema uzmi unutar podešavanja Eon aplikacije (pod "Mreža" / Network beše?) uradi speed test pa vidi vrednost.

A onda takođe na nekom kompu na speedtest.net sajtu izaberi SBB sever i prebaci ovo "single" <> "multi" na single, da uradi singl connection speedtest.
I ako ti na oba ta mesta meri neke brzine tipa samo 10 Mbps ili manje to ti je eto razlog zašto secka i brljavi : "zagušena" je ruta MTS >>> SBB za tvoj region.

Ti problemi se češće dešavaju kod Supernova korisnika ali budu povremeno i kod MTS-a.
 
Da li je neko probao da prikači Xbox žični kontroler na Kaon eon box?

Hteo bih da ga koristim sa GeForce now i steam link. Međutim samo krene da trepće lampica na kontroleru i ne reaguje ništa. Na PC sa Windows 10 radi odmah bez ikakve intervencije na Steam-u.

Na drugim sajtovima sam pročitao da Android 9 podržava Xbox i PS kontrolere bez dodatnih podešavanja. Ali to se mahom odnosilo na mi box i shield. Počinjem da mislim da možda kontroler ne dobija dovoljno struje kroz usb.

Hvala unapred za neki savet!
 
@Mr.Erick Kad budeš imao tih problema uzmi unutar podešavanja Eon aplikacije (pod "Mreža" / Network beše?) uradi speed test pa vidi vrednost.

A onda takođe na nekom kompu na speedtest.net sajtu izaberi SBB sever i prebaci ovo "single" <> "multi" na single, da uradi singl connection speedtest.
I ako ti na oba ta mesta meri neke brzine tipa samo 10 Mbps ili manje to ti je eto razlog zašto secka i brljavi : "zagušena" je ruta MTS >>> SBB za tvoj region.

Ti problemi se češće dešavaju kod Supernova korisnika ali budu povremeno i kod MTS-a.
Evo sad sam probao. Dobre su brzine. Oko 70, 80 mb. Šta li još može da bude?
A interesantno da su problemi počeli 30.10. Na dan isteka ugovora. 😄
 
Da li sad kad si merio brzine imaš problema sa tim prekidima, nema signala bla bla?
 
Da li sad kad si merio brzine imaš problema sa tim prekidima, nema signala bla bla?
Meri sve dobro. Žena iz podrške me ubeđuje da mi je loš internet, ja joj očitam 79000 kbt ona kaže malo je to. 🤦‍♂️
Preko kodija svi kanali rade bez problema. Definitivno kao da gubi signal sa njihovim serverom.
 
Da li ste juče/danas krenuli da dobijate update-ove za box? :D

Inače, izgleda da će biti noviji model SDMC-a i to neki hybrid?



Mada se na SDMC sajtu spominje samo "DV8945C-T2" sa DVB-T2 tjunerom...
 
Код мене још увек није. Задња закрпа је 05.05.2021, али из неког разлога бокс није видео спољну меморију (микро сд) на којој је гомила апликација.
Уплашио се да морам поново у инсталацију и подешавање кодија. Срећом, довољно је било да је извадим и поново ставим и видео је без проблема.
 
Na RTV Forumu nekoliko njih je juče i danas pisalo da stiže update, a neki i da su imali problema da je zaglavilo :D

Kod:
https://rtvforum.net/novi-eon-box-pod-android-tv-om-zamena-i-za-d3-i-za-t2200-s340.html#p236933
 
Meni konstantno prekida Eon u zadnjih sat vremena . Izbacuje grešku nema signala #201000 . Nije mi se to dešavalo ot kada ga koristim već dve godine . Ima neko problem ?
 
Da li ste juče/danas krenuli da dobijate update-ove za box? :D

Inače, izgleda da će biti noviji model SDMC-a i to neki hybrid?



Mada se na SDMC sajtu spominje samo "DV8945C-T2" sa DVB-T2 tjunerom...
Bio je update Eon aplikacije na SDMC. Sada je verzija 4.i nesto. Na oba boxa proslo normalno. Nisam primetio da je bio update boxa. I dalje je security patch iz maja.
 
Pozdrav,
Nasao sam na forumu da moze da se otkljuca WiFi, skinuo sam nova launcher na usb ali ne znam kako da ga instaliram na box jer ne mogu da otvorim file, nemam te opcije, jel ima negde link ili na kojoj je strani? Hvala
 
nece da mi skine na boxu to, cak ni bilo sta, imam slobodno 2.5gb i uvek mi kaze da nemam dovoljno memorije, ne mogu nista vise da instaliram...
 
nece da mi skine na boxu to, cak ni bilo sta, imam slobodno 2.5gb i uvek mi kaze da nemam dovoljno memorije, ne mogu nista vise da instaliram...
Nemoj sa usb probaj Send file to tv , instal na box i tel , a file commander i Send file to tv imas na play storu od boxa , Nova launcher ima tipa 8mb moze sigurno
 
Nemoj sa usb probaj Send file to tv , instal na box i tel , a file commander i Send file to tv imas na play storu od boxa , Nova launcher ima tipa 8mb moze sigurno
sa USB ne mogu nista, a svaku aplikaciju koju hocu da skinem na box kaze mi da nemam dovoljno memorije, send file to tv sam uspeo da instaliram na mobilni, ali ne mogu na box da ga instaliram
 
uspeo sam, morao sam da resetujem skroz eon box i sada sam namestio sve, hvala puno
 
uspeo sam, morao sam da resetujem skroz eon box i sada sam namestio sve, hvala puno
Da ti nije Cache napunio celo skladište? :D I kodi takođe.

Na EON Box-u su dovoljne tri stvari, sistemski Cache, Kodi (Thumbnails) i TiviMate (EPG podaci) i za dva meseca nemaš ni 100MB više slobodno. :LOL:
 
Da ti nije Cache napunio celo skladište? :D I kodi takođe.

Na EON Box-u su dovoljne tri stvari, sistemski Cache, Kodi (Thumbnails) i TiviMate (EPG podaci) i za dva meseca nemaš ni 100MB više slobodno. :LOL:
nije, zato sto su mi resetovali oba eon boxa jer su zapucavali sa superova optikom i pravili mi spikes na kompu, sad kad sam ih oba stavio na wifi nemam nikakvih problema :)
 
Da li je moguće ako preko neta kupim polovni EON OTT box da ga povežem sa svojim nalogom (preko koda)?
 
Da li je moguće ako preko neta kupim polovni EON OTT box da ga povežem sa svojim nalogom (preko koda)?
Ne radi to vise.Ako boks nije blokiran tj radi sve sem eon app moze se ubaciti apk za smart sa promenjenim imenom i radi ali ne smes box resetovati na fabricko pisano je to ranije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno