Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Moze i ako je iz redova stanara upravnik, odnosno ukoliko postoji upravnik njegov potpis je dovoljan...
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Tu je i problem, što je upravnik zgrade osoba koja je vlasnik stana u zgradi ali tu ne stanuje već na drugom kraju grada i dolazi samo po potrebi (kada na primer pukne vodovona cev i sl.).

Ona nije saglasna da treba da se uvede optika tako da ništa od tog potpisa (ima neki izgovor da je to mnogo kablova, da narušava izgled hodnika...).

U zgradi ima mnogo stanova gde su studenti (opet je vlasnik negde na drugom kraju koji bi trebao da potpiše Telekomu), ima oko 20 stanova Komesarijata za izbeglice ("dobili" stanove ali ne stanuju jer već negde imaju rešeno stambeno pitanje pa skoro niko ne stanuje u tim stanovima), ima penzionera kojima ne treba optika, tako da ima malo stanara kojima je potreban brz net.
 
Imam jednu nedoumicu, potpisao sam novi ugovor za optiku, Box 4 crveni, agent mi je rekao da nemam dodatnih 500 din na ugovor (pošto sam uzeo pre godinu dana uređaj na rate), ali je on na onom predugovor svakako napisao da je cena 4549 din? Da li neko zna da li su ukinuli tih 500 din za uređaj na rate ko ima i da plaćam samo ratu telefona ili me je zeznuo?
 
U poslovnice mi rekli da toga više nema, agent mi isto to reče ali je na papiru napisao kao da ima, a na netu isto piše, ko je sad tu u pravu ne znam 😂
 


Ovo je trenutna brzina izmerena za paket 1000Mbps/400Mbps. 2 tiketa već zatvorili i kao sve radi kako treba, veću brzinu od 500Mbps nisam video. Ne znam stvarno šta više da uradim..
 
Uzeo sam danas ekstender Huawei WA8021V5, hvala zaxknez(y). Jedan daju za dinar, a svaki sledeci je oko 7000 rsd ako se ne varam. Upario sam ga sa HG8245Q2 preko WPS-a. Postavio sam ga u medjuprostor, tako da je signal u sobi u kojoj radim sada na -46dB (2.4 Ghz) i oko -50dB (5 Ghz ). Protok je prepolovljen u odnosu na glavni ruter ali je stabilan. Istestiracu preko vikenda pa javljam ima li smisla ova kombinacija. Dobra stvar je sto ekstender klonira mrezu, tako da se uredjaji sami prebacuju na jaci signal, bez da se mora rucno ista podesavati.
Samo da javim da sam sve podesio, iststirao i da radi OK ali sam morao da povezem ekstender i laptop LAN kablom. Znaci extender je postavljen negde na pola putra izmedju rutera i laptopa, a iz extendera cat6 kabl sproveden do racunara. Vise nemam ispadanja sa mreze, Zoom, Teams, WebEx, sve radi kako treba. Download Speed je 200 MB/s Upload100 MB/s, kako bi i trebalo da bude. Gubici RX paketa oko 2-3% i TX 1 - 2% .
 


Ovo je trenutna brzina izmerena za paket 1000Mbps/400Mbps. 2 tiketa već zatvorili i kao sve radi kako treba, veću brzinu od 500Mbps nisam video. Ne znam stvarno šta više da uradim..
Proveri, ako već nisi, kakva je situacija sa nivoom predajne i prijemne snage, možda tu postoji neki problem (loš splajs negde).
 
Parametri su u redu, slažem se sa kolegom iznad, pošalji mejl na [email protected], mislim da je tako najdelotvornije. Jer ako zoveš CC ili ideš u poslovnicu, oni kao otvore tiket i na kraju nikom ništa. Ja sam 90% problema rešavao mejlom.
 


Ovo je trenutna brzina izmerena za paket 1000Mbps/400Mbps. 2 tiketa već zatvorili i kao sve radi kako treba, veću brzinu od 500Mbps nisam video. Ne znam stvarno šta više da uradim..
Jel ovo mereno na wifi ?
 
Imao sam krecenje stana pre 4 nedelje i malo sam se pribojavao da moler ne pokida ono staklo od kabla :)

Smara me cimanje, prijavljivanje, dolazak majstora da to poprave itd, baš smara.

Drugo, kako će da radi zalepljeno uz zid sa poludisperzijom, evo mesec dana bez greške. Inace skoro godinu dana optike, perfekt.

Eto krečite slobodno preko stakla.
 
Kada su uvodili opriku kod mene rekli su da slobodno moze da se kreci preko vlakna.
 
Vlakno je zasticeno, dok se ne prelomi radice bez obzira sta je preko njega...
 
@NAS
Bio u takvim "pat" pozicijama.
Ili smeni upravnika ili se sa mladima udruzi (studentima) da isposluju potpise kod stanodavaca, svakako im nose kirije.
Za pocetak ti treba lista sa brojevima stanova i praznim mestom za naslov i kratku deskripciju (smena ili saglasnost za uvođenje optike).
*kontaktiraj i Telekom, možda će poslati menadžera da te potpomogne
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Cao svima, imam problem. Naime, u orizemlju mi je mts ruter onaj beli hg nzm kako bese i povezan je kablom sa tendom ac6 koja je na spratu. Sve sljakalo god dana bez problema. Nestao mi juce net na tendi ja cackao i na kraju je resetovao na fabr podesavanja. I sad ne mogu da povezem msm poveze se te tenda al pise oovezano bez interneta. pretpostavljam da treba da odradim neka podesavanja na tendi, al se app nesto zeznula i sve na kineskom...ako uopste treba preko app. E da kad povezem tendy izadje mi onaj prozor za podesavanja i to tri opcije dinamicka adresa staticka adresa i nesto pppo. E sad sta i kako treba popuniti. Hvala svima, pretpostavljam da je prosto al za onog ko zna...frka mi za net zbog dece skole...
 
Kada su uvodili opriku kod mene rekli su da slobodno moze da se kreci preko vlakna.
Juce mi uveli optiku i to vlakno je bas tanko.. Bas sam ih pitao oko krecenja itd,, i kazu slobodno moze.. Cak sam ih pitao moze li silikon da se stavi duz celog kabla da se zastiti. Kaze momak, slobodno.. Jedino ne treba nesto vruce stavljati.. Tako da cu ja u dogledno vreme belim silikonom da prekrijem ceo opticki kabal.. pa ni krecenje ne moze nista.. Sto je sigurno sigrno je..
A ukoliko neko pokida opticki, placa 9000 izlazak na teren
 
Juce mi uveli optiku i to vlakno je bas tanko.. Bas sam ih pitao oko krecenja itd,, i kazu slobodno moze.. Cak sam ih pitao moze li silikon da se stavi duz celog kabla da se zastiti. Kaze momak, slobodno.. Jedino ne treba nesto vruce stavljati.. Tako da cu ja u dogledno vreme belim silikonom da prekrijem ceo opticki kabal.. pa ni krecenje ne moze nista.. Sto je sigurno sigrno je..
A ukoliko neko pokida opticki, placa 9000 izlazak na teren
Ko kaze to da se placa 9000 izlazak? Ja sam pitao sta momci da radim ako se pokida posto je tanko vlakno a imam klince u kuci koji samo jos na plafon nisu stigli kaze nema problema samo nas zovnes tj mts i mi izlazimo koliko kosta, nista kazu.
 
tehnicari koji su instalirali.. meni je receno 9000 ukoliko se pokida.. Bas me zanima ima l imts cenovnik po tom pitanju :)
 
Ja sam i vruce stavljao, kao i oni onaj lepak. Na par mesta se odlepio, dva dana nakon sto su otisli. Uzeo i zalepio sam. Vruce ono bas :)

Definitivno samo da se ne prelomi/polomi.
 
ima li neko bolje resenje osim silikona ? Da sam znao da nece postavljati kanalice unutra, postavio bih ja...
 
Jel moze molim vas pomoc kako da tendu vratim u funkciju. Ako sam omasio temu izvinjavam se
 
ima li neko bolje resenje osim silikona ? Da sam znao da nece postavljati kanalice unutra, postavio bih ja...
Telenor postavlja vlakno u neku "micro" kanalicu. Providna je, samolepljiva, a najviše liči na bužir prosečen podužno sa jedne strane. Zalepi se na podlogu, a onda se vlakno kroz tu prosekotinu ubaci unutra. Prečnik je nekoliko mm. Evo kako to izgleda, ako se išta vidi sa slike :)

PozdravIMG_20211029_164644.jpg
 
Telenor postavlja vlakno u neku "micro" kanalicu. Providna je, samolepljiva, a najviše liči na bužir prosečen podužno sa jedne strane. Zalepi se na podlogu, a onda se vlakno kroz tu prosekotinu ubaci unutra. Prečnik je nekoliko mm. Evo kako to izgleda, ako se išta vidi sa slike :)

PozdravPogledajte prilog 322408
Za koju uslugu ti je Telenor postavljao opticko vlakno ?
Oni jos uvek nisu zvanicno krenuli da nude kucne usluge.
Jel ti ovo vlakno dolazi iz mts lokalnog zok-a ?
 
Pa čovek je u sklopu telenora i testira uslugu tv-a i neta pa su mu logično postavili
 
Nazad
Vrh Dno