Šta je novo?

[A1] Postpaid paketi i promocije

Ne bih da kvarim zabavu ali.... Screenshot_20211009-083510_Chrome.jpg

Ovo je u suprotnosti sa svim komentarima gde se zalite na brzinu intetneta :)

Ono sto ja mogu da kazem koristeci A1 i Telenor je da sam retko kad naisao na situaciju da je A1 ima vecu brzinu. Ali statistika je uvek lepa inspiracija.
 
Svaka mreža ima svog "nezavisnog" partnera koji je proglasi najboljom mrežom na testu... Generalno meni je lošiji signal i internet u poslednja 3-4 mesta a krećem se po Vojvodini konstantno
 
Srećom pa znam kako je Telenor "osvajao" nagrade kod nas na merenjima. Gde i kada treba da se odradi test, a ti novi privremeni toranj postavi...
 
Meni je A1 i naj brži i naj sporiji. Zavisi od vremena i lokacije.
 
Screenshot_20211009_210003.jpgIMG_20211009_210129.jpg

Nije loša promocija čak i za dual sim telefone ko hoće da uštedi.. Ili kome treba jedina net kartica.

500 din mesečno
20gb svakog meseca
1tb bonus koji se troši kada se potroši tih 20gb, prenosi se iz meseca u mesec dok se ne potroši svih 1tb a 20gb u svakom slučaju ima svakog meseca.. I prvo se to troši pa onda ovih 1tb bonusa.
Prrvih 6 meseci je pretplata 1 din.
 
Kako ovo da dobijes.online, mail, poslovnica ?
 
Ma dobar je VIP i stvarno se nadje svasta nesto od paketa do promocija i popusta, ali mreza ko mreza. Ako se koristi za vise ljudi normalno da moras ocekivati da ce biti tu i tamo sporiji net. Jedino mreze sto su za gledanje bez paketa sa internetom i gomilom korisnika kojima je protok poslati poruku na viberu i da podele dve tri penzionerske fore preko facea. I to je vrhunac koriscenja, mogu da bude ekstremno brze jer kod njih niko ni ne koristi mrezu. U sustini dosta kod nas ide low budget telefona. Drugar je imao Iphone 7 i nikad nije imao signala na vikndici poruka po 10 minuta prolazi dok ne stigne. I zamenio covek na Huawei P20Pro. I sad em ga cujem, nije nedostupan, zvone mu drustvene mreze. A na vikndici na istom mestu izvlaci 10-ak Mbps sto je sa nedostupan Revolucija u razlici.
 
Mislio sam da ste videli u ugovoru.
Ovo je PonesiNet tarifa.. Internet kartica.. Znaci nije kućni net nego onaj drugi.
Išao do poslovnice i tražio isti bez ugovora i bez uredjaja (kao takav je 950din - 20gb mesečno ili tako nesto).
Pitao odmah jel ima neka promocija koju ne mogu da odbijem za taj paket.. Bukvalno tim rečima jer sam u fazonu nije mi potrebno ali ako je bas dobro da razmislim 😅

Dobio ono gore iznad i mali prenosni ruter zte koji se puni kao telefon..

Na 24meseca ispada prosečno 62gb za sa pretplatom od 375din (plaćamo 18meseci po 500din)
 
Ma dobar je VIP i stvarno se nadje svasta nesto od paketa do promocija i popusta, ali mreza ko mreza. Ako se koristi za vise ljudi normalno da moras ocekivati da ce biti tu i tamo sporiji net. Jedino mreze sto su za gledanje bez paketa sa internetom i gomilom korisnika kojima je protok poslati poruku na viberu i da podele dve tri penzionerske fore preko facea. I to je vrhunac koriscenja, mogu da bude ekstremno brze jer kod njih niko ni ne koristi mrezu. U sustini dosta kod nas ide low budget telefona. Drugar je imao Iphone 7 i nikad nije imao signala na vikndici poruka po 10 minuta prolazi dok ne stigne. I zamenio covek na Huawei P20Pro. I sad em ga cujem, nije nedostupan, zvone mu drustvene mreze. A na vikndici na istom mestu izvlaci 10-ak Mbps sto je sa nedostupan Revolucija u razlici.
Samo slanje email ova sa žalbama i podkrepis dokazima (statistikom) , tražiš izlazak na teren ako smatraš da je do njih. Bitno je da tražiš osobu koja je tehnički podkovana a ne šablon od strane devojaka ako vidis da se vrtimo u krug.

Ako ti prvi korak ne uspe da te kontaktiraju i prave budalom onda lepo email cc opcija pa opises svoj slučaj podkrepis statistikom pa na sve A1 email-ove koje nadjes 😅


E sada ako je to nekome cimanje da sve to radi.. Onda realno nije mu toliko hitno i sve radi koliko toliko ok 😉
 
Mislio sam da ste videli u ugovoru.
Ovo je PonesiNet tarifa.. Internet kartica.. Znaci nije kućni net nego onaj drugi.
Išao do poslovnice i tražio isti bez ugovora i bez uredjaja (kao takav je 950din - 20gb mesečno ili tako nesto).
To je internet postpaid tarifa ali ima i razgovore ako želiš.
799 dinara je mesečno bez uređaja.
Inače, to je stara tarifa samo je ime promenila pre par dana.
Zvala se Online tarifa a sada je PonesiNet.
 
Zadnji put sam produzio ugovor (a imam ih 4) u A1, sad i nikad vise. Kako koji istekne, gasim. Ladno su nam otkazali uspesno kreiranu porudzbinu paketa i uredjaja posle dva dana bez ikakvog objasnjenja, niti znaju da daju smislen odgovor. Dve nedelje prvo cekamo da nam jave da se uredjaj pojavi dostupan i za online kupovinu, oni nam jave, narucimo, sve prodje uredno, dobijemo i postpaid broj za paket i otkazu posle dva dana. U i pitanju je Ipad Air4 + olovka koja ide uz njega. Totalno neprofesionalan odnos.
 
Možda stvarno ne mogi da isporuče. Uopšte svuda u svetu je kriza u isporuci robe i kasne svi. Probaj da vidiš preko Ali ekspresa ili nekog drugog da vidiš koliko se kasni sa isporukom.
 
Ako ne mogu da ga isporuce onda kazes da porudzbinu nije moguce kreirati, zar ne? A ne da dobijes i broj ugovora i postpaid broj na koji se vezuje data paket uz uredjaj. Prosto mi je neverovatno da moze da se kreira porudzbina i da stoji sve to dva dana a da znaju da ga uopste nema. Pri tom u Istyle ga ima bez probema da se kupi. Znaci nije problem isporuka.
 
Da li je mail korisničkog i dalje [email protected] ili su nešto menjali u nazivu od kada je a1?
 
Poslednja izmena:
Preneo sam pre mesec dana broj u A1. Ovde piše da imam tri meseca besplatno.

Međutim dobio sam prvi račun, normalno da platim bez popusta.
 

Prilozi

  • IMG-e15c9a043c1e9dea65024003a60d1a0d-V.jpg
    IMG-e15c9a043c1e9dea65024003a60d1a0d-V.jpg
    139.8 KB · Pregleda: 153
Moj stric je uzeo Neo Neo tarifu.

Međutim, nije znao da kada ukljiči deljenje veze i koristi intenet na laptopu intenet nije neograničen.
Pošto je ovih dana bio u izlaciji, potrošio je više interneta na laptopu nego što uobičajno troši na telefonu.
Sada mu je pristup preko Hotspot onemogućen.
Ni ja nisam znao za ovo i nisam znao šta se dešava, zašto više nema interneta na laptopu, čak sam mu i telefon restratovao na fabrička jer sam mislio da da je do telefona.
Tek sam kasnije na internetu našao da postoji to ograničenje.

Do kada će mu preistup preko Hotspota biti blokiran? Do sledećeg obračunskog perioda ili duže?
 
Ako sam dobro pratio, koliko se potroši na telefonu, toliko je dostupno za hotspot.
Kao moguće rešenje, neka skine veliki torrent, ili veliki dokument direktno na telefon, i isto toliko će imati za hotspot. Nelogično, ali tako je.

Neka me neko ispravi ako nisam ažuriran svežim A1 uslovima korišćenja.
 
Izvinjavam se na off topic-u, ali je vezano za mrežu, rekao bih.
Matori je godinu i nešto na 65+ paketu uz koji je uzeo i onu novu Nokiu 3310. Telefon koristi samo za pozive, nije vičan ni porukama a kamoli nekom dubljem čačkanju telefona. U poslednje vreme (mesec-dva) pri odlaznim pozivima mu se ne čuje zvono u slušalici. Pozivi/razgovori su ok, onaj kratki ton pre uspostavljanja veze se isto čuje, ali je nakon toga tišina dok se sagovornik ne javi. Češljao sam podešavanja po telefonu i nisam našao ništa. Da li je to do mreže, do telefona, nisam pametan...ima li još neko veterana sa istim modelom/problemom i koje bi rešenje bilo? Po netu sam isto bunario, ali je malo informacija generalno o 3310, zato nekako najviše i sumnjam na mrežu.
Da napomenem da nisam vraćao telefon na fabrička podešavanja.
Hvala!
 
Poslednja izmena:
A do kada mu je hotspot blokiran?
Kontaktirajte A1 preko Facebook-a (tamo najbrže odgovaraju) pa će reći do kada je blokiran hotspot (da li do kraja obračunskog perioda ili do kraja ugovorne obaveze).

Kada/ako odblokiraju hotspot instaliraj program Data usage monitor gde se podesi dan kada je obračunski period i imaš statistiku za svaki mesec kolika je potrošnja svakog programa ali i tethering-a.
 
Još jedna akcija kod A1.Da li je uzimao neko,da li i ovde može da se dobije 6 meseci za dinar kao što je dobio @frrka za PonesiNet paket?
 

Prilozi

  • 2021-10-16 (1).png
    2021-10-16 (1).png
    935.6 KB · Pregleda: 110
Prijavio sam A1 Ratelu povodom mog problema, pa cemo da vidimo da li ce se i dalje praviti ludi.

Mesecima los signal, E internet na svakom koraku u 2021. godini, a sve je radilo kako treba dok nisu uradili rebrending u A1. Pravili se ludi, kulirali mi mejlove, brisali mi komentare na drustvenim mrezama i jedva pre nedelju-dve krenu sa nekim botovskim odgovorima na mail. Naravno, kad sam dostavio sve dokaze, vise ne odgovaraju.

Od kad su postali A1, battery health na iPhone mi je drasticno opao, jer se stalno muci sa losim signalom. Samo u protekla 2-3 dana mi je opao za 2%, kad sam i imao najvise problema sa signalom.

13 godina sam korisnik, posle 12 sam resio da odem, ali sam se ipak vratio i vidim da sam pogresio. Nece me vise u zivotu videti da mi naplacuju uslugu koju nemam i koja mi ostecuje bateriju telefona koji je isto kupljen kod njih.

Online tarifu sam vec otkazao, ali ovu imam do maja i ko zna sta ce da mi uradi sa baterijom ako budem cekao do tad.
 
PonesiNet i PonesiCombo ocigledno nisu isto.
Uzgred meni se dopada ova akcija. Kakav je ovaj tablet pitam se? Vidim po spec da nije nesto posebno, nego vise opsti utisak i zna li se ko je originalni proizvodjac,
Alcatel mozda?


Koje su brzine DL/UL za PonesiNet tarifu?
 
Da pitam sadasnje korisnike A1 kakav je kvalitet mreze (signala),ja sam bio pre godinu dana korisnik VIP-a (sada sam u MTS-u) signal los na Vozdovcu bio tada i kada se izadje iz grada.Ima li poboljsanja od kada su pomenili ime i kao ulagali u opremu?
 
Ja sam u Ustaničkoj (kod okretnice tramvaja) i signal je dobar (i razgovori i net i poruke, sve radi kako treba) ali sa terase gledam na baznu stanicu tako da ne znam kako je onima što su malo udaljeni ali na ovom mestu mreža nije opterećena.
 
Nazad
Vrh Dno