Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko vidim sada su na 101 i 102 RTS1 i 2 u HD rezoluciji, a na 710 i 711 nema nista, izgleda se setili i shvatili da nema svrhe da postoji RTS u SD rezoluciji...
 
mislim da ne bi trebalo ovo ciscenje djubra da utice na rad app (jedan isti browser i isti PC).
Misliš zato što ne poznaješ osnove rada HTTP protokola (činjenica da je "stateless") i gde je sve web aplikaciji dostupno da čuva neki jedinstven id korisnika / klijenta / uređaja.

Da je to Eon stvarno rešio kao što tvrdiš mrzi me da testiram jer nemam slobodnih slotova i brisanje sam iskoristio ovaj mesec pa ako ipak bude isti browser tretirao kao novi uređaj da moram da se smaram i da zovem SBB podršku.

Ali koliko se sećam i koliko sam ispratio Eon sajt i dalje "serial" generiše po istom algoritmu i njega i device_id & device_number čuva u cookies i u LocalStorage.
Tako da bi brisanje svega trebalo da rezultira novim uređajem.
Ne pada mi ovako na brzinu na pamet šta bi to mogli da koriste da je nepromenjivo kroz vreme a da istovremeno jedinstveno identifikuje uređaj / browser koje se updatuje na nove verzije, dodaje i uklanja extenzije...
 
@virke Biranje audio/titlova je pritiskom na crveno dugme na daljincu, ali ne znam kako si uspeo da dobijes "talibanske" titlove kada ni History SD ni HD kod mene nema opciju da se izaberu titlovi (idu nalepljeni srpski). Vratih 50min unazad i idu srpski titlovi kod mene.
Kako da podesim ostale jezike? Kada pritisnem crveno dugme imam samo engleski kao izbor jezika
 
Koliko vidim sada su na 101 i 102 RTS1 i 2 u HD rezoluciji, a na 710 i 711 nema nista, izgleda se setili i shvatili da nema svrhe da postoji RTS u SD rezoluciji...
Da, od sinoć. Prebacili arene i rts, a nikome nisu javili
Nesposobnjakovići
 
Kako da podesim ostale jezike? Kada pritisnem crveno dugme imam samo engleski kao izbor jezika
To je do mts-a, vecina kanala nema ostale audio jezike ili titlove. Neki od primera imaju, Travel channel na 272 ima madjarski audio jezik, TV5MONDE na 667 ima engleske + francuske titlove.
 
Misliš zato što ne poznaješ osnove rada HTTP protokola (činjenica da je "stateless") i gde je sve web aplikaciji dostupno da čuva neki jedinstven id korisnika / klijenta / uređaja.

Da je to Eon stvarno rešio kao što tvrdiš mrzi me da testiram jer nemam slobodnih slotova i brisanje sam iskoristio ovaj mesec pa ako ipak bude isti browser tretirao kao novi uređaj da moram da se smaram i da zovem SBB podršku.

Ali koliko se sećam i koliko sam ispratio Eon sajt i dalje "serial" generiše po istom algoritmu i njega i device_id & device_number čuva u cookies i u LocalStorage.
Tako da bi brisanje svega trebalo da rezultira novim uređajem.
Ne pada mi ovako na brzinu na pamet šta bi to mogli da koriste da je nepromenjivo kroz vreme a da istovremeno jedinstveno identifikuje uređaj / browser koje se updatuje na nove verzije, dodaje i uklanja extenzije...
Priznajem HTTP i ostalo su spanska sela za mene, ali sto se tice EON-a sigurno je tacno, proveri ako ne verujes.
Koristio sam EON full do ovog meseca (vise godina) i uvek sam brisao sve iz bowser-a bez problema, takodje i sa drugim app za ciscenje. I apdejt Opere nije nista uticao iako je menjala br. verzije. U pocetku je i EON "radio" kao sad Iris, svako brisanje je izazivalo registraciju novog uredjaja, ali su brzo to doterali pa kasnije vise nije bilo problema.
Sta su uradili nemam pojma, znam samo koji je rezultat bio..
Sa istim podesavanjima, nisu menjana, Iris ne funkcionise isto.
Sada sam saznao sta ne treba da radim, da cuvam kolace ko zenicu oka svoga:LOL:, ali ne znam da li ce mi MTS tehnicka obrisati log za Iris da bih mogao da ga koristim.
U suprotnom necu moci da gledam Tv na PC-u u narednom mesecu, sto je veoma neprijatno jer jedino tako gledam tv.
A bas sam ih hvalio kako su bolji nego sto sam ocekivao.
 
Tako je i kod mene bilo dok nisam resetovao STB, tada se azurirala lista kanala.
 
Ja resetovao,imam 1 Q11 i 2 stara.Na starom nista a Q11 nisam jos pokusao...
 
I kod mene i dalje postoje SD i HD verzije (Q11 i HPH07). Ocigledno da ovo pustaju na opstinama/naseljima gde je vecina na optici/VDSL?
 
Sad kad bi izbacili sve SD duplikate, bilo bi za sevapa... izgleda da ce tokom noci nastaviti, jer ovako ispremetano i sa rupama je jos gore nego sto je bilo...
 
Ovo izbacivanje SD kanala vazi samo za one koji su na optici....
 
Na optici sam, nista nisu menjali, 101 rts1 sd, 102 rts2 sd, a na 710 i 711 u hd rezoluciji. Imam hph07 stb uredjaje.
 
Resetovah jedan od tri HPH07 da vidim ima li promena kod mene, i stvarno ih ima. RTS 1 i 2 u HD na 101 i 102, na 710 i 711 ih nema više. Arene prebacili na 300 pa naviše, s tim što su Arena Fight i Arena eSport u tom nizu ostali u SD rezoluciji (ta dva HD kanala su ostala gde i ranije). Taman sam navikao prste, a sad su opet nešto menjali, a kako stoje stvari ima da nastave.
 
Ja nisam na optici, 50/8 a izbacili mi SD. Sad kad uključim RTS 1 HD, brzina mi je 35-40. Uložio sam žalbu da mi povećaju protok neta (trenutno je 54I, ali su je nonšalantno odbili.
 
Nisu samo ukinuli Arene od 700, i RTS 710, 711, vec su mi pokarabasili moje sortiranje kanala. I sta sad? Sve ispocetka da sortiram?! Ponovo da gubim sat-dva... Dakle #@^#&* njihovu nesposobnu...
 
Да ли на ХД РТС каналима треба да пише РТС1/2 хд?
Још нисам рестартовао бокс.
 
Koliko mi se cini, jedina razlika je u slicici, sada stoji RTS1|HD i RTS2|HD. Mislim da je bila slicica bez ovog HD...
 
Radi ok aplikacija
 
Ja instalirao na Google TV . Sto se mene tice ok radi, malo me samo zbunila numeracija mada nemam brojeve na daljincu :)
Bitno da radi i da moze da se gleda.

Samo jos da izbace za LG WebOS, i da skinem STB uredjaj. (Mada generalno smor sto deli sa nakacenim android uredjajima)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno