Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Mislim i ja zato sto na ovim vox klimama kad startuje kompresor cibne klimu i primecivao sam da se cevi mrdnu kad startuje, ali nisam pridodavao znacaja tome. Tako da ovo sto kazes ima logike
E sad ja sam vracao film u glavi da tipa pre nego sto sam ukapirao da klima ne radi (ovo kada je zahladnelo) nedelju dana pre toga kada sam poslednji put palio hladnjenje sam cuo kao neki pucanj sa spolja. Ucinilo mi se da je iz spoljne jedinice ali sam mislio da tripujem, tako da verujem da je tada puklo tu negde i da je iscurelo sve.
Naravno ja to nisam primecivao jer sam ubrzo otisao iz sela i nisam dolazio nedelju dana.
 
Pa sta su oni prvi uradili kad su konstatovali da je oscureo freon? Ne verujem da su samo dotezali... Verovatno su ponovo pertlovali, dopunili i u tom muvanju prelomili cev. Ovo mi deluje kao realniji scenario....
 
Prvi su samo isfuserisali ako mislis na ove pre 3 dana sto su bili po fazonu APP (ako prodje prodje)
Nisu nista dirali samo dotegli na jednom mestu i dopunili freon
A juce su uz moj budan nadzor uradili kako treba ( barem se nadam videcemo u narednom periodu)
 
Da li tebi klima postiže zadatu temp ili ne?
Ako sam dobro shvatio, kada se ukljuci Follow me opcija, na daljinskom se prikazuje trenutna temperatura u prostoriji? Ako je tako, onda nije postigla temperaturu od 26C, jer sam tu opciju ukljucio cim se spoljasnja jedinica iskljucila.
 

@ale

Da, kad je ukljucen Follow me klima nece iskljuciti dok ne dostigne zadatu temperaturu u tvom slucaju 26C na daljincu
uslov je da daljinac i UJ komuniciraju,daljinac da bude uperen u UJ.
 
Nije jadan bakar nego majstor koji štedi na cevima, ima na tržištu kvalitetnih i manje kvalitetnih cevi. Što se dotezanja tiče, to nije opcija, da ne ulazim u detalje
 
Iskreno ja sam mislio da je do klime problem da se nesto sjebalo u njoj. Mislio sam kad sastave sve da nece da radi uopste...
Zato sad za mideu mi ugradjuje ovlasceni midea za KV
Nemam snage vise da se cimam sa ovim egzibicijama :)
 
Pozdrav, planiram da stavim inverter u stanu od 73 kvadrata grejne povrsine. Citao sam na netu da je za kvadraturu do 80m kvadratna dovoljna 18, mada sam citao da dosta utice i raspored prostorija u stanu. Samo da napomenem da ce primarno biti za hladjenje stana, ne planiram da grejem stan na inverteru, eventualno da se ukljuci u nekom prelaznom periodu. Postavio sam i raspored prostorija pa me zanima misljenje da li je ova pozicija u redu i da li ce uopste uspeti odatle da koliko toliko rashladi stan. Inace razmisljam izmedju Hisense KB50XS1E 18 i Gree Muse PRO 18. Hisense je jefitniji skoro 40000, a deluje da ima mnogo vise opcija ili su samo predstavili to na lep nacin :)
 

Prilozi

  • Screenshot_4.jpg
    Screenshot_4.jpg
    104.6 KB · Pregleda: 104
Pozdrav, planiram da stavim inverter u stanu od 73 kvadrata grejne povrsine. Citao sam na netu da je za kvadraturu do 80m kvadratna dovoljna 18, mada sam citao da dosta utice i raspored prostorija u stanu. Samo da napomenem da ce primarno biti za hladjenje stana, ne planiram da grejem stan na inverteru, eventualno da se ukljuci u nekom prelaznom periodu. Postavio sam i raspored prostorija pa me zanima misljenje da li je ova pozicija u redu i da li ce uopste uspeti odatle da koliko toliko rashladi stan. Inace razmisljam izmedju Hisense KB50XS1E 18 i Gree Muse PRO 18. Hisense je jefitniji skoro 40000, a deluje da ima mnogo vise opcija ili su samo predstavili to na lep nacin :)
Samo dve 12 na oba kraja stana i to ako je samo za hladjenje i dogrevanje dosta su npr dve gree pular eko ili dve hisense hi nano 12.
 
Nikad ljudi neće shvatiti da 18 nije za stan od 80 kvadrata, nego za neku halu od 80 kvadrata. To je bre za neki lokal, radionicu tako nešto, gde je velika kvadratura u komadu.

Za više manjih prostorija ide više manjih klima, a ne jedna velika.
 
Zato što i dalje vlada "pravilo" - kvadratura je bitna i magična ruka više sile raspodeliće toplotu/hladnoću iz klime isto u sve prostorije ako su vrata otvorena.
 
Danas odradio servis spoljnih jedinica (6 kom) pre nego sto pocne grejna sezona.
 

Prilozi

  • 20211002_162858.jpg
    20211002_162858.jpg
    549.8 KB · Pregleda: 97
Ako se servis UJ radi jednom do 2 puta godisnje,na koliko se radi servis SJ i sa se sve podrazumeva u taj servis?
 
Sebi radim jednom godisnje. (pred zimsku sezonu)
Podrazumeva detaljno pranje.
 
Da mi se klima nebi palila i gasila držim stalno otvorena vrata. Pri paljenju ujutru povuče do 700 vati i troši oko 500 dok se ne približi zadatoj a onda drži na 170-200 w/h bez gašenja. Bolje tako nego da zatvorim vrata p da bude radi neradi....kao žmigavac ;)
 
Cekamo oko 0 sa dosta magle da vidimo kako ce se taj model ponasati,to je po meni pravi test za klimu,na -7 ili -15 klima ce da fercera samo tako.
 
Te temperature u Decembru, ništa pre.
 
Jel moguće da u istom cenovnom rangu, model gree klime radi do -20, a micubisi samo do -10?
 
Isti cenovni rang ali ne i isti rad, garantujem. Berovatno misliš na nekog Mitsubishija i nekog kineza. E tako moje kolege izsusedne kancelarije umesto Midea koja je časno završila svoju karijeru dobili Mitsubiši. Da vidiš probleme,polemika dali radi ili ne radi....ne čuju je! Ili je možda najbolje da pitaš korisnike pojedinih klima uređaja koji rade do -15 a ne može da se spusti u radu niže od 600 w/h pa radi kao on/of recimo Jozine Midea 18 i još neki modeli od Gree.
Tako da kolega to -20 je sve relativno, na papiru izgleda sjajno.
 
Isti cenovni rang ali ne i isti rad, garantujem. Berovatno misliš na nekog Mitsubishija i nekog kineza. E tako moje kolege izsusedne kancelarije umesto Midea koja je časno završila svoju karijeru dobili Mitsubiši. Da vidiš probleme,polemika dali radi ili ne radi....ne čuju je! Ili je možda najbolje da pitaš korisnike pojedinih klima uređaja koji rade do -15 a ne može da se spusti u radu niže od 600 w/h pa radi kao on/of recimo Jozine Midea 18 i još neki modeli od Gree.
Tako da kolega to -20 je sve relativno, na papiru izgleda sjajno.
Ako mislis na Mitsu HJ ili HR serije one nisu nista posebno. Kod nas su u BiH bile nedavno na akciji za 400 eura. Nit su nesto tihe, na hr forumima se pisalo o tome. Neki lik ima SF od Mitsubishija i tu jeftinu HR il HJ seriju do -10. Kaze samo im ista naljepnica, u radu neusporedive, tj toliko je SF serija bolja. Vecina japanaca je dosta pristedila na ulaznim modelima.
Znam jos jedan primjer licno srednja klasa kinez i ulazna japanac i sam taj covjek kaze da mu puno bolje radi kinez. Nebitno koji su.
Ja japanca bi isao uvijek na srednju klasu pa na dalje.
 
Slazem se sa ovim,japanac samo standard model ili vise. Imam 2xlmce i Lucu prezadovoljan sa modulacijom i potrosnjom i ako nisam nesto izolovan.
 
Ako mislis na Mitsu HJ ili HR serije one nisu nista posebno. Kod nas su u BiH bile nedavno na akciji za 400 eura. Nit su nesto tihe, na hr forumima se pisalo o tome. Neki lik ima SF od Mitsubishija i tu jeftinu HR il HJ seriju do -10. Kaze samo im ista naljepnica, u radu neusporedive, tj toliko je SF serija bolja. Vecina japanaca je dosta pristedila na ulaznim modelima.
Znam jos jedan primjer licno srednja klasa kinez i ulazna japanac i sam taj covjek kaze da mu puno bolje radi kinez. Nebitno koji su.
Ja japanca bi isao uvijek na srednju klasu pa na dalje.
Eh, ja juce uzeo HR seriju. :/
Sta se desava ako bude tipa -15, jel ona ne bi trebalo da se ukljucuje u opste na toj temperaturi ili samo nece raditi?

edit: Al kontam ne moze biti toliko losa. Mozda nije top, ali radice posao.
 
Poslednja izmena:
Eh, ja juce uzeo HR seriju. :/
Sta se desava ako bude tipa -15, jel ona ne bi trebalo da se ukljucuje u opste na toj temperaturi ili samo nece raditi?

edit: Al kontam ne moze biti toliko losa. Mozda nije top, ali radice posao.
Sta treba kod tebe grijat/hladit? Dogrijavanje i hladjenje bi trebala sasvim korektno odradit. Da ces se ugrijat na nju na minusima, tu se vec ne bi pouzdao
 
E sad bih opsovao...To ce mi biti primarno grejno telo. Valjda ove zime nece biti veliki minusi, dogodine svakako hocu da radim grejanje na gas, pa sam zato mislio da ne dajem jos 40k vise.

A sta se konkretno desi kad je recimo -15? Jel ne moze u opste da radi, ili samo trosi maksimum struje?
 
Koliki i kakav prostor ti treba grijat?
Sto se tice deklarisanog min radnog podrucja, zavisi od klime do klime. Ima par modela koji pale zastitu i gase se. Kod vecine i dalje rade i to dosta ispod deklarisanog min radnog podrucja, ali sa jako losom efikasnoscu i smanjenim outputom. Sa minusima klimama pada i snaga. Ta deklarisana vrijednost je na +7. Na minusima se to znacajno smanji(pogledaj tabelu ispod)
Upali konvektor il nesto kad vidis da vise nmz nek ispomogne i tjt.

Evo ti deklarisane vrijednosti od mitsubishija za tvoj model. Uzmi i to da je ovo u testnim uslovima na najjacem puhanju tako da to treba u realnom radu malo odbit(kod svih proizvodjaca)


Po meni ako si htio ulazni japanski model trebao si potrazit LLC fujitsu. Novi Gree Muse bi isto bio daleko bolja opcija.
Ali ono sto bih ti ja savjetovao ako mozes tu vratit, da uzmes malo kvalitetnije klime. Nece ti onda grijanje na gas pasti na pamet. Npr da doplatis za Sf35/42 seriju od istog proizvodjaca. ili G Tech12 od Gree. Kmta14 fujitsu itd..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno